Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: odsustvo želje za seksom
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 11:32 am
Postovi: 1
Možda problem nije za ovu temu ali pokušaću da pokrenem. Naime u vrlo složnom braku sam 20godina, u poslednje vreme (oko 2 god) primećujem priličnu nezainteresovanost sa seks. U tom vremenu isključivo su bili na inicijativu supruge i nije bilo problema sa erekcijom, i u toku odnosa sve bude u redu, ali ponovo izostaje želja da to ponovimo. Primećujemda i ona sve ređe spominje seks jer uvek nešto vrdam.
Imam 43 god i volje za normalan život, nemam nekih naročitih problema ni finansijskih ni životnih, pa me interesuje je li moj problem za doktora i kog, i da li bi neki preparati mogli pomoći. Naslućujem da bi hormon testoteron mogao biti problem, pa kakao ovih dana idem na sistematski pregled da li da zahtevam neki lab. nalaz i posetu doktoru, i koje specialnosti on treba da bude.
Ukoliko neko prepoznaje problem ili je stručan molim za komentar. Šale na račun menjanja partnerke su neumesne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odsustvo želje za seksom
PostPoslato: Čet Jun 17, 2010 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 4:09 am
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Batali preparate!!! Jednostavno ste izgubili zelju za seksom sto je i normalno ako ne unosite novine u ''krevetu". Najbitnije je da se vas dvoje postujete i volite a zelja za seksom se moze ispraviti. Toplo bi vam preporucio da oboje procitate neku od stranih literatura (ima ih na nasem jeziku) koje se bave tom problematikom jer nekako mi se cini da se strani psiholozi vise i ozbiljnije bave tom temom nego ovi nasi. Niste vi jedini koji imaju ovaj problem, milioni parova imaju slicnih problema i usled ne razumevanja obicno brakovi "pucaju" a sve se to moze izbeci uz malo truda. Cesto sam spominjao na ovom sajtu i preporucivao knjige cuvenog psihologa Dr. Dzon Grej-a kao sto su "Mars i Venera u Spavaćoj sobi","Mars i Venera večno zajedno","Muškarci su sa Marsa, Žene su sa Venere". Ovo radim iz dobre namere jer mnogi neznaju za njih, a jako su korisne. Mnogima su saveti pomogli, mnogi su se brakovi sacuvali a sto je najbitnije parovi mogu ponovo da se zaljube jedno u drugo sto dobija neku novu dimenziju, ljubav je jaca nego ranije. Meni su ove knjige pomogle, pomoci ce i vama. Supruga ce vam biti zahvalna na tome!!! Potrudite se nabavite knjige, procitajte ih zajedno sa suprugom, postepeno primenjujte savete iz knjige i ubrzo ce te videti promene! Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odsustvo želje za seksom
PostPoslato: Čet Jun 17, 2010 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da li se to odnosi samo na seksualne odnose u braku, ili na potpuno odsustvo zelje za seksom? da li imate stanja seksualne uzbudjenosti, da li je prilikom masturbacije sve u redu, da li tada uspete da dozivite erekciju i kvalitetan orgazam, da li razmisljate o stvarima vezanim za seks, da li mastate o nekim posebnim seksualnim sadrzajima? znaci postoji mogucnost da je problem generalan i odnosi se na celokupnu seksualnost, a druga varijanta je da je to samo u relaciji izmedju Vas i Vase supruge, pa je u zavisnosti od toga i razlicit pristup tom probelmu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: