Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2014 2:34 am
Postovi: 7
Izgubila sam nevinost sa deckom, nismo koristili kondom medjutim nije svrsio u mene. Uradili smo to 3 dana pre moje menstruacije a narednu menstruaciu dobila sam na vreme.... @ put kada je spavao samnom, opet nismo koristili kondom medjutim nije svrsio u meni... a odnos smo imali 4 dana posle menstruacije ( 4 dana posle zadnjeg dana menstruacije) zanima me da li postoji mogucnost da budem trudna? i kakve su sanse?? Pomozite mi molim vas :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 3:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pa ono, šanse uvek postoje, ali sada verovatno nisi trudna.

Ako se toliko plašiš nemoj bez kondoma ili se raspitaj kod ginekologa za pilule.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2014 2:34 am
Postovi: 7
Ako se toliko plašiš nemoj bez kondoma ili se raspitaj kod ginekologa za pilule.[/quote]


pa razmisljala sam da kupim pilulu za dan posle mada ne znam da li ce u ovo vreme delovati (proslo je 84 sata) cula sam da ima one koje mogu da se uzimaju najkasnije 72h ili najkasnije 120h za ove ne znam da li je istina? i ima li potrebe da ih uopste uzmem? plasim se da ako ne dobijem na vreme necu moci nista da ucinim u vezi toga :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne, nisam mislio na pilulu za dan posle nego na kontraceptivne pilule za ubuduće ako već želite da imate odnose bez kondoma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2014 2:34 am
Postovi: 7
Dejanbg je napisao:
Ne, nisam mislio na pilulu za dan posle nego na kontraceptivne pilule za ubuduće ako već želite da imate odnose bez kondoma.


razumela sam al se plasim sada jel moze da se zatrudni od presemene tecnosti?? decko kaze da je bi oprezan i zajsta 1 put je bilo sve u redu samo se plasim da nisam sad trudna :( ja se izvinjavam nova sam u ovome i mozda mi treba malo vece objasnjenje da shvatam sve ovo... unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 1:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Može, mogu i u presemenoj tečnosti da se nađu spermatozoidi, sve može, samo je reč o tome kolike su šanse, ovde bih rekao da nisu velike, ali ipak pazite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2014 2:34 am
Postovi: 7
Dejanbg je napisao:
Može, mogu i u presemenoj tečnosti da se nađu spermatozoidi, sve može, samo je reč o tome kolike su šanse, ovde bih rekao da nisu velike, ali ipak pazite.


Mogu i samo da znam sta je to sto vam pokaze da su ovde sanse male i da verovatno nsam trudna sad?? :roll: HVALA VAM PUNOO!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 11:51 am
Postovi: 8
ako nije svrsio u tebe logicno je da nisi trudna... e sad ako se desi da ne dobijes narednu menstruaciju,, jednostavno kupi test najbolji je onaj digitalni.otkriva brzo ranu trudnocu... a i mozes videti po sebi ako imas mucnine..umor..povecan glad,,to su ti neki pri simptomi,,ali i to sve zavisi svaka zena je drugacija...a za iduci put kad se desi odnos izmedju vas ako nisi spremna za trudnocu bolje je Kondom iako nije to,,to a one tablete nepreporucujem ti jer tamo svasta pisu o njima Koje posledice,,njgore je sto goje a to nijedna zenska nece....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2014 2:34 am
Postovi: 7
hvala vam... sad jedino sto mi preostaje je da cekam narednu menstruaciju :roll: Trenutno sam prehladjena nadam se da cu da ozdravim dok ne budem rebala da dobijem...Mislite li da ova prehlada moze uticati na menstruaciju tj da kasni? :oops: Sve u svemu HVALA PUNOO!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 11:51 am
Postovi: 8
nravno. jos ako si pod nekm stresom misli tipa nerviranja..ja Imam Probleme sa nerodovnim ciklusom .. meni svaki mesec kad nije dosla bilo je panike dal sam trudna,doktori su mi uvek savetovali opustanje,tople kupke i da s pazim prehlada.. zato brigu na stranu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogu li biti trudna?
PostPoslato: Pon Nov 10, 2014 10:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pilule za dan posle su samo za sucaj nuzde, nikako nisu bombone koje se piju ako se misli da je neko trudan.
Morala bi ozbiljno da razmislis o kontracepciji jer u mladim godinama, nezeljena trudnoca nije prijatna stvar. Bar danas na trzistu ima toliko raznih kontracepcijskih sredstava da svaki par kojem se takva stvar desi je zaista neozbiljan.
Ono o cemu mladi ne razmisljaju A TREBALI BI je gomila seksualno prenosivih bolesti, koje mogu mnogo vise da ti uticu na zivot nego jedna trudnoca.
Morali biste malo vise da se informisete o seksu ako vec imate zelju da ga praktikujete.

Inace plodni dani kod vecine zena su u sredini ciklusa, i odnos pred menstruaciju je manje rizican nego onaj pre plodnih dana. Sanse da si zatrudnela su minimalne, a prehlada i razne infekcije lako mogu da dovedu do pomeranja menstruacije.

P.s. kontracepcijske pilule ne goje (mogu prvih par meseci da zadrzavaju vodu u organizmu ali to se brzo regulise). Tu cinjenicu su izmislile zene da bi sebi dale na volju da jedu sta hoce, pa posle kao ugojile me pilule. Ja sam ih licno koristila 10 tak godina i dok sam ih pila ne da se nisam ugojila nego sam i skinula par kila.

Pogotovo danas na trzistu ima raznih pilula, za mlade devojke sa manjom hormonalnom dozom!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: