Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: pseudomonas
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 4:18 am
Postovi: 7
Zna neko nesto o naslovu?:o

Dakle, bakterija "pseudomonas aeruginosa" kao (potencijalni) uzrocnik pmeumonije i (kojih jos) komplikacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:37 am
Postovi: 2
moje deda 86 god je prije 3 sedmice imao gusenje, zavrsio u hitnoj, sa vodom u plucima. nakon citave noci borbe s anjegovims tanjem, uspjesno su mu oborili pritisak... kako ima pace maker ujutru je s obzirom na stanje s kojim je dosao u bolnicu i godine sve prijatno iznedadio kada se probudio i propricao. prebrodio je krizu. no u bolnici je dobio dekubitis na jednom dijelu krsta, zatim eserihiju coli, strahovito izgubio na tezini, apetiti.... izgubio skoro svu misicnu masu, sala nije ni imao posebno sa podrucija nogu i kukova!! nakon dvije sedmice je otpusten iz bolnice uz terapiju od nekih 7 lijekova. sada nam problem predstavlja slijedece: on je slab i tesko se sam pokrece, uvijek zove za pomoc da ga se pomjeri u krevetu, sto je malo nezgodno radi dekubitisa koje se previja. zali se na umor, da nista ne moze sam i to mu tesko pada. koliko toliko redovno jede po malo, ali odbija da pije, zali se da nista nema ukus. naravno i zeljezo mu je oslabilo. mentalno je izrazito fit!!! prati vrijeme i datum potpuno svjetan stanja. cak stavise mozd aprevise misli o kraju i ocekuje uprkos godinama cini mi se preuranjeno. jeste da ni tonije "neki" zivot lezati i biti nepokretan i osudjen da se najmanje 2 non stop brine o tebi. ima li ko savjet??? unaprijed zahvalna :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:37 am
Postovi: 2
mila92 je napisao:
moje deda 86 god je prije 3 sedmice imao gusenje, zavrsio u hitnoj, sa vodom u plucima. nakon citave noci borbe s anjegovims tanjem, uspjesno su mu oborili pritisak... kako ima pace maker ujutru je s obzirom na stanje s kojim je dosao u bolnicu i godine sve prijatno iznedadio kada se probudio i propricao. prebrodio je krizu. no u bolnici je dobio dekubitis na jednom dijelu krsta, zatim eserihiju coli, strahovito izgubio na tezini, apetiti.... izgubio skoro svu misicnu masu, sala nije ni imao posebno sa podrucija nogu i kukova!! nakon dvije sedmice je otpusten iz bolnice uz terapiju od nekih 7 lijekova. sada nam problem predstavlja slijedece: on je slab i tesko se sam pokrece, uvijek zove za pomoc da ga se pomjeri u krevetu, sto je malo nezgodno radi dekubitisa koje se previja. zali se na umor, da nista ne moze sam i to mu tesko pada. koliko toliko redovno jede po malo, ali odbija da pije, zali se da nista nema ukus. naravno i zeljezo mu je oslabilo. mentalno je izrazito fit!!! prati vrijeme i datum potpuno svjetan stanja. cak stavise mozd aprevise misli o kraju i ocekuje uprkos godinama cini mi se preuranjeno. jeste da ni tonije "neki" zivot lezati i biti nepokretan i osudjen da se najmanje 2 non stop brine o tebi. ima li ko savjet??? unaprijed zahvalna :))


da dodam znaci ima godinama visok pritisak, 2. pejsmejker, trobm i vene u nozi ali sve je to bilo pod kontrolom i bio je u pokretu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: voda u plucima
PostPoslato: Uto Nov 01, 2011 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2011 9:33 pm
Postovi: 1
potrebna mi je informacija koliko voda u plucima moze biti opasna po zdravlje? Mojoj teti su danas rekli da ima vodu u plucima,simptomi su bili kasalj koji gusi(kaslje bez dugo ali ne konstantno) bol ispod rebara.. prepisali su joj antibiotike i injekcije na 12 sati. Reci te mi koliko je to opasno i da li je potpuno izlecenje moguce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: voda u plucima
PostPoslato: Čet Dec 08, 2011 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2011 10:25 pm
Postovi: 1
Molim Vas treba mi pomoc hitno! Decko mi je u bolnici,ima vodu u levom plucnom krilu. Sve je pocelo tako sto je imao temperaturu,uvek mu je bilo hladno,povracao je...Prvo je lezao u bolnici u Sd,dve nedelje,pa su ga pustili kuci.Juce je bio u Beogradu da skenira pluca,i to su mu ustanovili(za vodu u plucima),i za par dana ce doci u Bg da se leci,ne znam sada tacno u kojoj bolnici. Mozete li da mi kazete koliko je to ozbiljno?? Ne znamo kako da mu pomognemo? Sta sme da jede,sta ne sme? Koliko dugo traje oporavak?? Objasnite mi celu proceduru. Nemam gde drugde da zadtrazim za pomoc,pa se ovde raspitujem. Ima 18god,i sportista je.Nadam se da su mu sanse velike da se oporavi...Nadam se brzom odgovoru,Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: