Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Veliki problem sa disanjem (4 meseca)
PostPoslato: Ned Nov 17, 2019 1:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 17, 2019 1:06 am
Postovi: 4
Pozdrav svima!

Imam problem sa teskim disanjem i napadima vec 4 meseca.. Napadi nekad traju kratko (10-ak minuta) a nekad i do sat vremena.. Za to vreme, nemam skoro uopste vazduha i znojim se, a nekad mi i usne trnu..
Radio sam preglede srca (ekg nekoliko puta, ultrazvuk i test opterecenje), pluca (2 puta rendgen pluca i spirometriju, saturacija uvek odlicna) a cak i gastroskopiju kako bi utvrdili da nije zeludacna kila jer sam dugo isao u teretanu.. Takodje, stitna zlezda je u redu..Svaki od tih nalaza bio je perfektan, kao i nalazi krvi, da bih tek posle odradio alergo test iz krvi..
Ispostavilo se da sam od oko 54 alergena, alergican samo na ambroziju, ali bas mnogo (peta klasa od mogucih sest) i poceo sam da koristim terapiju, iako je tad vec bio skoro kraj avgusta..

Problem je sto ja i dalje imam slican problem, manje izrazen, ali i dalje imam gusenja a sada je novembar, ambrozije skoro i nema! Ponovo sam se obratio pulmologu, koja mi je dala da izvadim dosta nekih nalaza ukljucujuci i tumor markere.. Nalazi koji su bili povecani su:
1) IgE (104, a granica je 100)
2) Histamin (3.2 a granica je 1)
3) Limfociti(49 a granica je 40)

Doktorka je rekla da odradim nalaze i dva pregleda (bronho-provokativni test i bodipletizmografiju) i sa svim tim nalazima zajedno dodjem ponovo..

Mene zanima, da li je neko imao slican problem i da li ja uopste bezbedno da radim bronho-provokativni test ako imam histamin povecan, jer bih ja tamo udisao histamin? Da li se ovde radi definitivno o alergijskom problemu?

Fizio mi je rekao da su mi inace jako tvrda ledja jer sam se slabo istezao u teretani, i on smatra da to lagano moze biti od kicme, a ja vise pojma nemam sta da mislim..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem sa disanjem (4 meseca)
PostPoslato: Ned Nov 17, 2019 9:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли можеш детаљније да опишеш проблеме са дисањем?
Да ли ти је нос запушен?
Да ли се то дешава приликом напора?
Да ли имаш утисак да не можеш до краја да удахнеш пуним плућима?
Има ли везе са положајем тела?
Било шта друго?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem sa disanjem (4 meseca)
PostPoslato: Pon Nov 18, 2019 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 17, 2019 1:06 am
Postovi: 4
Nos mi nije zapusen, nisam ni pokusavao da imam neki iole veci napor duze vreme jer se ti napadi desavaju u mirovanju.. Apsolutno imam utisak da ne mogu da udahnem punim plucima, ali kada su ti napadi, ja imam utisak da uopste nemam vazduha i da mi se rad srca ubrzava..
Nekad mi se desi posle nekog jela i obicno je to cesce nakon obroka nekih, ali kazem, radio sam alergo test iz krvi na oko 54 alergena i samo jaka alergija na ambroziju, ostalo nista! Kada sam ovih dana malo pokusao da manje jedem hranu koja je puna histamina, deluje da je malo bolje, ali stvarno nisam siguran i dalje se to javlja..
Sto se tice polozaja tela, nekad mi se desi da dok lezim i pokusavam da zaspim, kao da mi je teze malo kad sam na levom boku, posto uglavnom spavam na boku..
Stvarno ne znam sta vise da dodam, to deluje mozda kao napad panike, ali u nekim trenucima ja ne razmisljam stvarno ni trunku o tome i odjednom ne mogu da udahnem uopste i nekad mi trnu usne, nekad znoje ruke, a nekad uz to i ubrzan rad srca. Sve sto su mi pronasli za sada je ta jaka bas alergija na ambroziju, a isao sam nekoliko puta da pregledam i srce i pluca..
Treba da idem na dva pregleda koja su mi dali, bronhoprovokativni test i bodipletizmografija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem sa disanjem (4 meseca)
PostPoslato: Pon Nov 18, 2019 3:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Трњење усана је један од поузданих знакова да се ради о срчаном проблему.

Да ли те боли нешто на леђима, боде, пече? Да ли те некада у грудном кошу нешто пече, око грудне кости?

Треба да урадиш ергометрију на траци (не на бициклу).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem sa disanjem (4 meseca)
PostPoslato: Pon Nov 18, 2019 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 17, 2019 1:06 am
Postovi: 4
U ledjima apsolutno nista, u grudima od pre 2,3 nedelje imam neka mala peckanja i sa leve i sa desne strane ponekad, ali to nisam imao prethodna 3 meseca..
Test opterecenja sam radio na biciklu..
Inace sam srce pregledao jedno 5 ili 6 puta, i to kod razlicitih lekara, nekad sam bio u hitnoj (jednom ili dvaput kad mi je pozlilo) i vise puta privatno u Beogradu kod lekara koji vaze za dosta dobre..
Jedan od njih mi je samo video ekg i poslusao me i nije hteo nista dalje da radi jer je sve bilo fantasticno, a imao je uvid u nalaze srca od pre, jer sam radio u istoj klinici samo kod drugog lekara..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem sa disanjem (4 meseca)
PostPoslato: Uto Nov 19, 2019 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Претпостављам да је ергометрија прошла како треба чим ништа ниси написао?

Хм, онда остаје да ти је трњење усана од неке алергије мада може да буде на пример и од прашка за пециво.

Пецкање у грудном кошу хоће од кичме односно од укљештења на неком од спојева ребара и кичме. Имаш о томе на мом сајту:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem sa disanjem (4 meseca)
PostPoslato: Uto Nov 26, 2019 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 17, 2019 1:06 am
Postovi: 4
Bio sam kod pulmologa, odradio i provokativni test sa histaminom i bodipletizmografiju i sve fantasticno, nema govora o astmi ili o nekom problemu sa plucima..
Doktorka dala upu za kardiologa, ali bio sam pre vec nekoliko puta kod kardiologa..
Sutra idem na pregled kicme pa cemo da vidimo sta kazu..
Jako je cudno jer nekad mi bude skroz ok 2,3 dana i onda opet me uhvati taj napad gde jedva mogu da udahnem uopste, a na usnama bude neki osecaj kao utrnulost ili vrelina ne znam ni sam..

Sto se tice alergije, alergolog mi je rekao da ako sam alergican na hranu, to mora da se ispolji dodatno kroz npr. promene na kozi ili nesto sa stomakom uz to gusenje, dakle kaze da je skoro nemoguce da samo bude gusenje od hrane.. A po onom alergo testu kom sam radio na 50 i vise alergena je samo ambrozija bila kao sto sam rekao (peta klasa od mogucih sest)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem sa disanjem (4 meseca)
PostPoslato: Sre Nov 27, 2019 11:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Оно што сам описао на мом сајту као узроке проблема са дисањем и срцем, не може да се види ни на каквом снимку кичме. То су ситна укљештења која се лако намештају али никако не могу да виде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: