Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Upala pluca
PostPoslato: Sre Maj 18, 2016 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2016 10:47 pm
Postovi: 10
Pozz svima Interesuje me sledece bio sam kod pnoumatologa jer sam imao kasalj duze od 2 nedelje a razlog je sto sam prethodno zakacio grip dakle temperatura 38-39,5 nekolilo dana i malaksalost itd.
Medjutim kao sto sam rekao osecao sam se nekako slabo cak posle popijenih antibiotika od strane lekara opste prakse(pio prethodno Hemomicin pa zatim Fromolid Uno) ovo su mi dali pre nego da odem kod pnoumatologa (znaci imao sam simtome gripa)
Popijem ja sve to meni onako bolje ali ta neka iscrpljenost i malaksalost i kasalj i dalje me muce znaci nekih 2nedelje...
Stim da je pocelo da me kao bocka u donjem desnom delu grudi kad zakasljem i kad hodam ono zmigne.
Odlucim ja odem kod Pnoumatologa ispricam sve ovo i on mi laze odma da odes da uradis rengen pluca,uradim ja i on pogleda i kaze imas naznake upale pluca na desnom krilu ali laze dodji sutra da vadimo krv pa da vidimo sta dalje.
Idem ja sutra dan vadim krv i nosim rezulate on pogleda krv i kaze krv je Ok CRP dobar i valjda sedimentacija tako nesto kaze 10 to je ok i jos po nesto ali ave kao sto kaze je super....I prepise mi CEFZIL na 12sati i Flavamed.
Sad meni nije jasno kako lrv je sve ok a ja imam upalu pluca??
I evo popio sam danas zadnju tabletu a ja se osecam i dalje Slabo umorno i iscrpljeno ko da temperatura ce me strefi...Inace ne kasljam vise.Bar ne kao pre sada vise po malo iskasljavam zbog flavameda inace oskasljav Belu sluz sljam sta li je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Čet Maj 19, 2016 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2016 10:47 pm
Postovi: 10
Neko??
Znaci moje pitanje bi bilo dali je bakteriska imi virusna infekcija? Posto je nalaz iz krvi uredan?
Popio lekove i dalje se osecam slabasno i nekako umorno,bolove vise nemam i ne kasljem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Čet Maj 19, 2016 7:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Упала плућа је гадна ствар и тешко се открива.

Када искашљаваш жуто или зелено то значи да је бактеријска инфекција у питању.

Код вирусне се обично ништа не искашљава. Бело личи на гљивичну инфекцију али нисам сигуран. Да ли си имао прилике негде да удахнеш гљивичне споре?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Čet Maj 19, 2016 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2016 10:47 pm
Postovi: 10
aaaca je napisao:
Упала плућа је гадна ствар и тешко се открива.

Када искашљаваш жуто или зелено то значи да је бактеријска инфекција у питању.

Код вирусне се обично ништа не искашљава. Бело личи на гљивичну инфекцију али нисам сигуран. Да ли си имао прилике негде да удахнеш гљивичне споре?


Radim privatno moleraj,pre nego da nazebnem imali smo da osmirglamo prethodno sto smo izgletovali,jer moze biti prasina?
Inace jer je normalno da se i dalje osecam nekako umorno i iscrpljeno malaksalo,i posle zavrsetka antibiotika,lekar je dao Cefzil i Flavamed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Sub Maj 21, 2016 4:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прашина је веома опасна, не само та твоја него и обична прашина. Ја сам пре неки дан чистио прашину по канцеларији и добио јаку упалу душника иако сам носио маску. Мада, носио сам обичну медицинску маску.

Што се тиче антибиотика ништа не значе њихова имена ваћ дејство. Ја сам прво почео да пијем Палитрекс и није уопште деловао па сам онда прешао на Хемомицин.

Опоравак од упале плућа јесте мало дужи па је ваљда нормална и та малаксалост.

Какав ти је апетит?

Иначе мораш да носиш квалитетне маске које ће потпуно да спрече улазак прашине и наравно да их редовно мењаш. Немој с тиме да се играш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Sub Maj 21, 2016 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2016 10:47 pm
Postovi: 10
Apetit je onako jedem 2x dnevno ponekad 3 inace pijem dosta kafe min 2-3 solje.
Ne znam cudno mi da sam malaksao bez snage kao doktor nije hteo da mi uradi proveru odnosno ponovo RTG vec preslusa pluca i rekao da je u redu (nesto mi e pije to vodu) dali je pametno slikati pluca u razmaku od 15 dana?
Dao mi je jos jednom da izvadim krv i mokracu u ponedeljak cu to da zavrsim pa javljam,ne znam vrlo me brine sto je krvna slika u redu a ja kao upala pluca i malaksao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Sub Maj 21, 2016 8:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Питање је шта може да се промени за 15 дана на плућима.

Батали кафу, највише две дневно. Пиј пуно чисте воде, лимуна и меда.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Uto Maj 24, 2016 5:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2016 10:47 pm
Postovi: 10
Danas opet vadio krv 2 puta za 15 dana i nalazi su ok,moze li se kriti nesto podmuklo a da to krvna slika ne pokaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам. Слушао сам разне приче о болестима без симптома, па и упали плућа, али се никада нисам уверио у њих увидом у конкретне податке. Сећам се једне другарице којој су једва установили упалу плућа тако што су јој направили бочни рендгенски снимак. Снимак спреда није показивао упалу али бочни јесте. Међутим она се лоше осећала, тако да је имала симптоме.

Како се сада осећаш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Sub Jun 04, 2016 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2016 10:47 pm
Postovi: 10
Ja i dalje kasljucam posle 20 dana ne znam dali je to normalno,bio sam kod pnoumatologa 2 put-a i rekao je da su mi bronhije ciste (preslusao pluca oba puta) Odbijo je moj zahtev na ponovni snimak(15 dana razmaka)
Rekao mi je da posetim Spec,za uho,grlo,nos,jer mi se uvek nesto sliva i u vecinom slucajeva nos mi zapusen.
Otisao na pregled i doktorica obicnim pregledom moga nosa zakljuci da se naj verovatnije radi o alergiji prepisala neke kapi koji idu na recept,naziv pocinje na slovo B i prepisala presing da pijem 7 dana,ne znam dali moze biti uzrok mog kaslja slivanje iz nosa taj neki sljam,inace iskasljavam belu sluz(sljam)
Inace mene ponekad boli i probada u rebrima na desnoj strani,bas na toj strani krila gde je bila i upala.
Stvarno vise ne znam sta da radim ponovo sam bio dao krv,sve je super,sem ovaj ALT mi je 76,kontam ovaj Cefzil koji mi je pnoumatlog dao pise u upustvu pod nezeljena dejstva pa onda CESTO pise uvecanje ALT-AST vrednosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala pluca
PostPoslato: Sub Jun 04, 2016 6:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мораш да користиш квалитетне маске са филтерима да не би удисао прашину.

Не знам шта да ти кажем за ту бол у пределу плућа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: