Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tesko do daha
PostPoslato: Sre Mar 16, 2016 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2016 5:26 pm
Postovi: 2
Poštovani,hteo bi da zakažem pregled kod vas.Ukratko da Vam objasnim moj problem.28-og januara mi je iznenada pozlilo,imao sam temperaturu do 37,8 suvi kašalj praćen škripanjem u plućima i gubitak daha.Moj izabrani lekar je konstatovao bronhitis i upalu pluća,a to su isto rekli i u hitnoj.Dobio sam aminofilin infuzije i 10 injekcija geramicin i antibiotik klacid.Stanje se posle 15 dana poboljšalo,ostao je samo kašalj,ali i on je nestajao.Ali 8 marta su se javili isti simptomi,samo sto sam sada poslat na pulmologiju,slikana su mi pluća i zadržan sam na odeljenju.Konstaovan je manjak kiseonika u organizmu,bio je oko 74 tu noć.Imao sam tahikardiju sa 150 otkucaja u minuti.Lekar sumnja da je zapustena astma.Oni kažu da možda nije ni bilo upale pluca,a snimak pluca je odličan.Inače,ja imam 36 godina,nepušač,planinar i osvajač mnogih evropskih i svetskih vrhova preko 5000 m.Nekoliko lekara sumnja u astmu jer sam pre nekoliko meseci bio na Mon Blanu,i nisam osetio nikakve tegobe,niti umor.Niko iz familije nije imao probleme sa respiratornim organima,a ja sam jedino alergičan na grinje.Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tesko do daha
PostPoslato: Čet Mar 17, 2016 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па не знам како би се бавио алпинизмом да имаш астму.

Боље ти промени лекара. Требало би проверити да се није одвојила нека овојница или да се није десио неки други физички поремећај у плућима због ниског притиска којем си био изложен на Мон Блану.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tesko do daha
PostPoslato: Čet Mar 17, 2016 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2012 8:11 am
Postovi: 20
Springfileld, verovatno Vam se neće dopasti dijagnoza, ali mislim da ste zaglavili u fibrilaciji srčanih pretkomora, tako da pulmologija nije mesto gde treba da tražite pomoć, već kardiologija. Ako Vam se čini da je rano za fibrilaciju pretkomora sa 36 godina, znajte da i omladina sa 16-17 godina ima danas problema sa tim. Tražite da Vam urade holter od 7 dana, a čak i ako se na njemu ništa ne pokaže, još uvek je najverovatnije da ste, bar povremeno, u fibrilaciji - nedostatak vazduha to nedvosmisleno pokazuje. Sa fibrilacijom možete da doživite 90-tu (100 je mnogo), ali možete i da se nađete u zoni SCA (pogledajte na internetu). Što se tiče tretmana, daće Vam verovatno beta-blokatore, antikoagulante,... Poslušajte jedan savet za kraj – zaboravite planinarenje i sve druge fizičke aktivnosti! Pohadjajte kurs joge, a rekreativno igrajte odbojku. Eto, toliko... Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tesko do daha
PostPoslato: Čet Mar 17, 2016 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2016 5:26 pm
Postovi: 2
Bio sam kod interniste,radio ultrazvuk srca i obavio jos neke preglede i konstatovao je da je srce bas zdravo i da nedostatak kiseonika ubrzava njegov rad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tesko do daha
PostPoslato: Pon Mar 21, 2016 10:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може да буде и проблем са кичмом. Укљештења на горњем делу кичме између плећки, може да направи проблеме са срцем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: