Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sarkoidoza
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 12:52 am
Postovi: 5
molim vas da mi netko kaže o ovoj bolesti.i da li postoji neki prirodni način liječenja iste.hvala :cry: [/b]

_________________
moya


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sarkoidoza - odgovor
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 5:26 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 1:40 am
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Sarkoidoza je hronicna zapaljenska bolest nepoznatog uzroka koja zahvata veci broj organa, a skoro uvek pluca i limfne cvorove grudnog kosa. Zato se najcesce i otkriva slucajno - rentgenskim snimanjem pluca, kada se na nju i ne misli. Pocetak i tok bolesti je veoma raznolik. Osoba moze da bude i bez simptoma, ali cesto postoji otezano disanje pri naporu, bol iza grudne kosti, kasalj, kao i sistemski simptomi: zamor, gubitak telesne tezine, povisena temperatura. U 20 do 50% slucajeva prvi nalet bolesti krene naglo sa karakteristicnim koznim promenama na potkolenicama, upalom vise zglobova i obostranim uvecanjem limfnih zlezda grudnog kosa. Na srecu, bolesnici sa ovako akutnim pocetkom bolesti imaju i najbolju prognozu. Sarkoidoza moze nesto redje da zahvati i druge organe: kozu, oci, srce, nervni sistem, bubrege, jetru. Medjutim, definitivna dijagnoza sarkoidoze se postavlja mikroskopskim pregledom isecka tkiva (najcesce pluca).
Prognoza bolesti je, takodje, raznolika. Jedan broj pacijenata se oporavi, dok ostali (mahom sa tezim plucnim stadijumom, kasnijim pocetkom bolesti i zahvacenoscu vise organa) imaju kasnije ponovne nalete bolesti - pogorsanja. Kortikostroidni hormonski lekovi su osnova terapije sarkoidoze, mada se laksim bolesnicima ponekad i ne daje ova terapija zbog mogucnosti spontanog oporavka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 17, 2005 3:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Moja majka (54god) ima sarkoidozu, koja je otkivena pre dve godine.
Kod nje su najizrazenije promene u plucima i na kozi.
Godinu dana je lecen Pronizonom, ali nije bilo boljitka kod nje, samo su se javili drugi problemi (visok pritisak).
Sada vise nema nikakvu terapiju.

Da li postoji neko drugo resenje, drugi nacin lecenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sarkoidoza - odgovor
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 11:06 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 1:40 am
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Pored kortikosteroidnih lekova (vidite prethodni odgovor - clanu foruma 'moya'), najcesce se u nasoj sredini primenjuje metotreksat. Medjutim, samo u situacijama kada Pronison ne deluje ili je kontraindikovan zbog mogucih nezeljenih efekata ili pridruzenih oboljenja i to od lekara koji se bave ovom bolescu. Tako u KCS, na Institutu za plucne bolesti u Beogradu, postoji klinicko odeljenje za sarkoidozu, gde mozete dobiti najbolji odgovor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 19, 2005 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Moya....., Violeta...

Pogledaj www.torexin.co.yu

Zakazi besplatne konsultacije sa doktorima. Obavezno ponesi poslednje lekarske nalaze.

Otvorice ti se novi vidici, veruj...

:D Nisam na njihovom platnom spisku :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 19, 2005 2:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Ovo su preparati za jacanje imuniteta, ako sam dobro razumela? Mislite da moze pomoci kod ove bolesti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 19, 2005 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Ne znam da li ste pogledali njihov sajt?
Kad kliknete na proizvode, pa na preparat broj jedan.....videcete odgovor na vase pitanje.
Ja vam svakako savetujem da ako ste u Beogradu zakazete konsultaciju sa doktorom (ne ceka se dugo) i porazgovarate. Ako pacijent ne moze sam da dodje, mozete i neko umesto njega ali sa poslednjim nalazima od lekara. Ukoliko nemate nalaze, trazice ih..... Bez nih ne mogu nista da vam kazu.
Lekari su zvanicno lekari nisu neke babe vracare..., znam da se toga ljudi uvek najvise plase.


Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2005 12:15 am
Postovi: 4
Lokacija: Makedonija
Sve je to lepo,verujem da ti lekovi Toroksin mogu da pomognu :)
Ali moja mama ima jedan problem alergicna je na meda :(
Inace ona pije po semi kortiko lekove , pije nekoliko godina Pronizon , Ventolin pumpicu .... hocu da vas pitam dali sto ona ima dijagnozirano Sarkoidozu moze da ima problemima i sa muskulaturom,oseca mnogo zategnatost muskula i nemoze da se slobodno krece , odma joj se javi vrtoglavica . Unapred hvala na odgovorom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 11:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Todoksin ima proizvode i za dijabeticare koje ne sadrze med.
Ja vam savetujem da odete na besplatne konsultacije sa njihovim doktorima, ne morate uzimati njihovu terapiju ali ce vam objasniti to sto vas zanima.
Napominjem, zakazite kod lekara ne pokusavajte sa sestrama/prodavacicama koje prodaju preparate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2005 12:15 am
Postovi: 4
Lokacija: Makedonija
Hvala na odgovoru :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: