Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Sub Sep 13, 2014 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 23, 2014 7:01 pm
Postovi: 23
Pozdrav.E ovako javlja mi se neko otezano disanje znaci osetim da mi ponestaje vazduha i moram da se naprezem da bi dobio vazduh.To mi se je desavalo i ranije kada sam bio dete sada imam 22 god.takodje i pri naporu kad nesto radim isti problem a desava mi se i u mirovanju.neznam sta da radim i kome prvo da se obratim?
Unapred hvala.Pozz


Read more: pulmologija/problem-disanjem-t55219.html#ixzz3DBIk0HCZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Uto Sep 30, 2014 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 7:50 pm
Postovi: 2
Zapusile mi se obe nozdrve. Lekar mi je prepisao cefaleksin koji sam ispila i baktrim ali mi oni slabo pomazu sad me je jos vise steglo. Ispiram nos fizioloskim rastvorom ali mi se nos ne odpusava. Nocu se cesto budim. Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 05, 2014 1:41 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima. Mozda nisam izabrala temu, ali ne odgovaraju mi ni na jednoj drugoj.
Naime, prosle sedmice sam iznenada dobila visoku temperaturu. Ali bukvalno iznendada,dobro sam se osjećala i odjednom počela da se tresem. Temp. je trajala 3 dana, bila je 39,9, uspjela sam je spustiti na 38! I sve tako. U hitnoj sam bila dva puta, primala infuziju, injekcije...ali nista nije pomagalo. Uz sve to, trpila sam nesnosljive glavobolje! Ni injekcija voltarena mi nije pomogla. Dr je prvo mislio da imam meningitis. Kada sam uradila nalaze CRP mi je bio 153!!!Dr kaze da u karijeri to nikad nije vidjela, mislili su da je greska. Slikala sam pluca, ispostavilo se da imam upalu pluca (inace imam "sijenku" na tom dijelu pluca,imala sam vec 2 upale). Sad primam injekcije,8x2g azarena (znaci 16kom :o ) Medjutim, problem je sto se nisam nakasljala ni jedan jedini put,grlo mi nije bilo crveno,cak mi ni nos nije zacepljen bio!!! Rekli su mi da je to bakterijska upala pluca!Osim temp. i strasne glavobolje, drugih simptoma nisam imala.... Ne bole me pluca, a obzirom da sam vec imala dvije, znam kako to boli.Moze li mi neko reci, kako sve ovo, ovoliki CRP,nema klasicnih simptoma... Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2014 1:08 pm
Postovi: 1
pozdrav svima isti priblem imam pa me zanima jel ima neko da se resio problema jet ja dam bio na sva snimanja sve uredu hvala bogu jedino mi je reko doktor da imam skilozu torkolumbalne kraljeznice da mi to pravi problem grce se misici i sve dok je tako zgrceno nemoze se udahnut vazduh cim se opusti udahnem i normalno funkcionisem iza to mi je dao samo fizikalne tetapije mazaze i sli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
alenb88 je napisao:
pozdrav svima isti priblem imam pa me zanima jel ima neko da se resio problema jet ja dam bio na sva snimanja sve uredu hvala bogu jedino mi je reko doktor da imam skilozu torkolumbalne kraljeznice da mi to pravi problem grce se misici i sve dok je tako zgrceno nemoze se udahnut vazduh cim se opusti udahnem i normalno funkcionisem iza to mi je dao samo fizikalne tetapije mazaze i sli

Препоручујем ти Истеки. Одличан је за истезање кичме. Кратко сам га описао на мом сајту www. aca. rs у Савети, Здравље, под Кичма.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Čet Avg 13, 2015 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2015 3:42 pm
Postovi: 1
Pozdrav prijatelji.

Vidim da je tema godinama stara,ali pisem u nadi da ce bar neko videti.

Kao prvo,nadam se da vam je svima bolje,i zao mi je sto ste u mukama,jer licno znam kako vam je.

Prosle godine sam zaglavio na psihijatriju.

Bio sam 15 dana.Dobijao sam lorazepame,i jos jednu vrstu lekova,buprenorfin.

Kada sam izasao sa psihijatrije,sve je bilo ok,4-5 dana.Jednog dana kada sam gledao TV,srce je pocelo da mi lupa kao ludo,ostajao bez vazduha pri svakom udisaju,slabost u nogama i vrtoglavica.

Prvo sto mi je palo na pamet je napad panike,jer sam par dana pre toga gledao jedan film,u kojem je lik bolovao od povremenih napada panike.Mislio sam da je to.
Nakon pola sata otisao sam u urgentni centar.Radio EKG i preslusali mi pluca,sve je bilo ok.

Dobio sam tensec da pijem.Pijem ga u maloj kolicini,cetvrtinu jednu jutro.

Sutradan sam posetio psihijatra moga koji me je poslao kod specijalnog pedagoga.

Pedagog je zakljucio da je napad panike.Trabunjala mi je o tome kako da izbegnem to i slicno. (pa i prvi put kada mi se desilo,niti sam bio pod psihickim pritiskom niti bilo sta.tv sam gledao...)


Posle par dana padne mi na pamet iz cista mira,da pogledam na netu clanak o lekovima koje sam dobijao na psihijatriji,i nadjem upozorenje da kombinacija lekova koju sam primao nikako ne ide,jer moze da dovede do gusenje,depresije rada srca,i smrti.

Otisao sam sutradan na psihijatriju da im *ebem mater.Za divno cudo,ista doktorka koja mi je prepisala tu smrtonosnu kombinaciju lekova me je pitala,a ko vam je to prepisao...A 15 dana na psihijatriji mi dolazila na vizitu i bila moja doktorka...


Tako da od tada,plitko disem,uvek mi fali jos jedan sekunda za duboki uzdisaj.Doduse kada je bila zima,nisam imao problema,cim je leto doslo,opet isto.Verujem da su mi lekovima s*ebali srce,i da ce ovo da me prati dok sam ziv.

Uvece kada legnem,ne mogu da lezim ni na levoj,ni na desnoj strani,a ni na ledjima,samo na stomaku.Zadnjih par dana ne mogu ni to.Panika me uhvati,necu moci da udahnem i to je to.Izbegavam da legnem kada mi se spava,sve dok glava ne pocne da mi pada.Nekada kada krenem da zaspem,onaj prvi san,kao da prestanem da disem,i cimnem se,kao na filmovima kada se dusa vrati u telo,ne bas toliko strasno,ali imate sliku.Stvara mi nervozu nemam volju nizasta.

Upamtite,kada vam se to desava,vase srce kuca brze,i disete brzo i plitko.Probajte par minuta da disete polako,ujednaceno,nekada uspeva da se udahne do kraja na taj nacin.

PS

Nije ni cudo sto mi omladina imamo problema sa tim,kada sve moguce utice na psihu,a psiha na to.Zivimo na balkanu gde covek najvise radi a najmanje biva placen,uvozimo hranu,koja nije prosla carinu za druge zemlje,jer je ili otrovna ili -0 kvaliteta,jedemo ko zna sta,voda nam je otrovana,udisemo vazduh pun otrova,i dan danas udisemo "posledice" rata...toksicni bioloski otpadi...u srbiji u panini pronadjen napusteni rudnik uraniuma i skladiste radioaktivnog odpada rasutog na sve strane...sta da se prica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa disanjem
PostPoslato: Pet Avg 14, 2015 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А да престанеш да гледаш ТВ програм?

А ово доле је типично. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Да ли је схватила да је она у питању?
Werdex je napisao:
...Otisao sam sutradan na psihijatriju da im *ebem mater.Za divno cudo,ista doktorka koja mi je prepisala tu smrtonosnu kombinaciju lekova me je pitala,a ko vam je to prepisao...A 15 dana na psihijatriji mi dolazila na vizitu i bila moja doktorka...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: