Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 12, 2015 11:28 am
Postovi: 2
E ovako, da se i ja pozalim i rezimiram sve ono sto sam shvatio u poslednje 2 godine, u nadi da ce se naci neko ko je prosao kroz iste probleme i reci mi kako je resio problem. Prvo da napomenem da se jako puno ljudi zali, sto na nasim sto na stranim siteovima na ovu vrstu problema. Pa da pocnem:

Simptomi:

1. Otezano disanje, zeđ za vazduhom, gutanje vazduha, nemogucnost punog udaha
2. Zevanje, zevanje je nepotpuno, mehanicko otvaranje usta bez cirkulacije vazduha, kao da postoji blokada, nedostaje osecaj olaksanja, postoji potreba za serijskim zevanjem
3. Bol u ledjima, grcevi misica, najjaci grc izmedju lopatica sa desne strane, bol u desnom rebarnom luku (na dnu) pri dubokom udahu.
4. Postoji osecaj da ce biti lakse ako skljocnu ledja, ali ne polazi za rukom, tacnije ledja krckaju ali nedovoljno
5. Na pocetku je postojala tahikardija i visok pritisak, a sada uglavnom samo aritmija tj preskakanje srca pri promeni polozaja iz lezeceg u stojeci i obrnuto
6. Ujutru ispod desnog rebra u stomaku osecam neki cudan pritisak, nije bol, vise neprijatnost
7. Psihicki problemi izazvani visegodisnjim nedostatkom vazduha-depresija, razdrazljivost...
8. Mislim da se simptomi disanja pogorsavaju pri konzumiranju alkohola i u periodu nakon toga
9. Pri rotaciji tela i disanju postoji cudan zvuk u plucima, poput suma

Treba napomenuti da sam sportski tip (bio sam na pauzi 2 godine bez treninga zbog povrede donjeg dela ledja) medjutim 3 meseca sam aktivno trenirao pre nego je krenulo gusnje, bez ikakvih zdravstvenih problema, ne pusim, alkohol jednom u 3 meseca, star sam 26 godina 1.95 m, 97 kg.

I pri ovom disanju sam u dobroj fizickoj formi, nakon perioda ocajavanja nastavio sam trening bez obaziranja na probleme, dok plivam, trcim, radim vezbe osecam se bolje i sposobno, cim zavrsim i ohladim se osecam se kao da imam 80 godina, tesko disem, sve me boli...

Od lekara sam bio kod lekara opste prakse, pulmologa, alergologa, interniste, kardiologa, fizijatra, 3 kiroprakticara (akupresura, klasicno namestanje prsljenova, namestanje zeluca)...

Od pregleda sam obavio: Pregled krvi (poviseni holesterol i gvozdje za po 10-15%, pritisak povisen u pocetku, sada normalan, ekg-tahikadija na pocetku sada normalan, UZ srca - ustanovljen prolaps mitralne vulve, spirometrija i alergotestovi uredni, RTG snimak pluca uredan.

Kardiolog smatra da su problemi izazvani stresom, prepisao terapiju xanax, propranolol, andol, lekovi su smanjili otkucaje srca na 60, i puls na 110 sa 60, a ostavili probleme sa disanje aktivnim nakon 10ak dana upotrebe, tako da sam prestao sa konzumacijom, pritisak se vratio u normalu, a puls je oko 80.

Istrazivanjem interneta dosao sam do zakljucka da ovi problemi mogu biti izazvani pulmoloskim, kardioloskim, alergoloskim, psiholoskim, gastroenteroloskim i fizijatriskim problemima.

S obzirom na moje stanje pre ovih problema, psihicku stabilnost, odlicnim rezultatima spirometrije, odbacio bih sve sem kardioloskih, gastroeteroloskih i fizijatrijskih problema, sumnjajuci pogotovu na hiatus herniu i ukljesten nerv na kicmi.

Posto drzavni lekari smatraju da je moja dijagnoza stres, a ja time nisam zadovoljan morao bih da obavim ostatak pregleda privatno, a posto sam vec dao porilicnu kolicinu novca na dobrog privatnog kardiologa i kiroprakticare zeleo bih da se posavetujem koji pregled sledeci da obavim, za sada su u igri:
MR torakalnog dela kicme
Gastroskopija
Odnos CO2 i O2 u krvi
Ultrazvuk abdomena

Ako smatrate da nekim savetom, predlogom ili bilo cim mozete pomoci mojoj situaciji, unapred cu vam biti zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Zdravo druze. Na osnovu simptoma i pretraga koje si naveo, smatram da ti je sve doslo iz glave ali da isto tako glava moze sve to da sredi. Jesi li zadovoljan zivotom svojim.. ljubav, posao, odnosi u porodici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 12, 2015 11:28 am
Postovi: 2
Ivice hvala na odgovoru, ima smisla, imam problema i na poslu i u porodici, otprilike su sa tim problemima poceli i zdravstveni, ali samo mi jedna stvar nije jasna, to me tera da smatram da je problem fiziciki, kada legnem na desni bok svi simptomi nestanu, disem potpuno normalno, a u svim drugim pozicijama imam problem sa disanjem... Mozda me ta pozicija fetusa smiruje jer podseca na polozaj iz utrobe :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 4:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Nema na cemu druze, tu smo da se pomazemo :-) pa makar to bilo i ovako virtuelno. Elem, znam kako ti je, imao sam iste simptome godinama a evo ih i dan danas s' vremena na vreme. Vidis u kakvom sranju od drzave zivimo, dobro jos ne krekecemo i ne lajemo ;-) Savetujem ti da ne razmisljas nikada o tegobama, jer sto vise mislis na njih, one su vece i vece i prete sve vise da te progutaju, e zato im ne dozvoli vec progutaj ti njih, tj.prvo ih zvaci, zvaci, kao zvaku a onda ih progutaj i smej im se. Pokusaj da odradis to svaki put kad ti se desi, i vezbaj, budi sto vise u pokretu, bar 2x dnevno radi vezbe a posle sex ili smeh ili 2u1:-) viceve citaj, zajebi neke mracne filmove i serije, vec samo komedije, i sto vise zajebancije, viceva, muzike dobre, slobodno da gruva, i sex na ex i sa sirem gibanica;-) tegobe ce proci, jednog dana bice ti smesno sve. Videces. Samo vedro i pozitivno. Ja sam u govnima do guse al sam pozitivan jer znam da je to jedini ispravan put. Negativnost nas vodi u svadje, probleme, bolest... veruj mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 9:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ivica1 je napisao:
Hehe, koji? Nije luk?

Није лук него магнет.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Dominus4pb, прво нађи доброг коропрактичара да ти намести то укљештење на леђима.

Ако си читао текстове видео си да се ради о спојевима ребара и кичме. Пуно проблема сам имао са тиме док нисам почео да користим Истеки. Још је важније то што сам научио како сам себи да наместим таква укљештења. Свакодневно ми се дешавају јер много седим.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sub Jan 30, 2016 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Aco, prijatelju pomagaj.. imam neki jako cudan osecaj u nogama, kao da sam malaksao ali blago, normalno radim, ne umaram se ali vec 15-ak dana osecam kao neku leprsavost iznad kolena, kao da imam manje snage nego obicno ali kazem nista nesto spec al opet dovoljno da me nervira.. najvise me nervira sto tako dugo traje.. ne znam, to je neka mala slabost u butinama iznad kolena i to je sve.sad, svasta mi pada na pamet.. u kontaktu sam sa svakakvim materijalom u laboratoriji.. da, ne verujem u Hiv i te gluposti al kad mi se nesto ovako desava, pocinjem i o tome da mislim. Inace, sad nemam simptom nedostatka vazduha niti me sta drugo muci boli, ni glava, ni ruke, ni stomak, apetit mi je odlican, ali noge, neka cudna, mala slabost ali traje.. da napomenem da sam mesecima pod stresom, da slabo nocu spavam, radim nocne smene, slabo jedem voce i povrce, jedino sto cedim limun svaki dan. Ali definit sam i u depri i voleo bi da sam zbog toga malaks'o ali.. ma nije to prava malaksalost ne umem da objasnim ali neki cudan osecaj jeste..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sub Jan 30, 2016 10:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сад кад спомену то о бутинама, сетих се да је и мене то давно снашло, али се не сећам како је прошло.

Због лоше исхране и лошег сна свашта може да те снађе. Па то ти је основно! Имаш на мом сајту неке савете око витамина, спавања итд. па погледај: http://www.aca.rs у Савети, Здравље па на даље.

Шта није јасно, питај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Ned Jan 31, 2016 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Hvala ti. . Ma mene nervira sto to dugo traje.. a i ne cudi me jer sam nesto prs'o u glavi skroz. Pretpostavljam da mislis na vitamine.. ? I, reci mi koji je odnos komovica-beli luk za napitak koji si naveo da je najbolji za imunitet? Je l to tinktura?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pon Feb 01, 2016 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Детаљно сам описао рецепт на мом сајту: 250г лука на 1л комовице. Није тинктура.

Немој да узимаш кинески бели лук.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Čet Feb 04, 2016 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Da, verujem da je opasna stvar.. a znaci taj osecaj u nogama si imao.. ali koliko dugo je trajao? Meni prodje u toku dana pa npr opet uvece i tako u krug.. najgore sto razmisljam da je to od nekih teskih bolesti..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Čet Feb 04, 2016 3:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост не сећам се. Било је баш давно.

А да узмеш мало веће количине квалитетног Б1 и Б6 витамина?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Čet Feb 04, 2016 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Pa mogao bih, mislim da mi manjka vitamina.. uzeo sam onu jeftiniju sumecu varijantu multivitamina Supravit, ima svih sadrzanih vit.tu, e sad koliko je kvalitetno to ne znam.. prilicno je jeftino, 120 din.. hehe..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pet Feb 05, 2016 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шумеће препарате заборави јер су штетни.

Имао сам прилике да будем сведок употребе прилично скупог препарата Милгама. Чак сам га и ја испробавао на себи. Нико није имао никаквог ефекта. Када се почело са применом препарата Now Foods ефекти су врло брзо постали видљиви. Може да се нађе по неким апотекама.

http://www.nowfoods.com/Vitamin-B-1-Thiamine-100mg-100-Tablets.htm

http://www.nowfoods.com/Vitamin-B-6-100mg-100-Veg-Capsules.htm

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Ma ovo je neverovatno, juce sam prepesacio nekih 8 km, danas 2 i nesto jace i kad hodam ja i ne osecam tu blagu malaksalost al cim stanem il sednem pa ustanem, osetim taj neprijatan osecaj.. radim i vezbe svaki dan i tad imam snage, ne umaram se nesto ali jos uvek spavanje nisam doveo u red - zaspim oko 3, budim se par puta u toku noci i onda ustajem oko 10, 11 .. moguce da ne unosim dovoljno vitamina, naime, od voca i povrca jedem samo limun i crni luk. Doduse, nemam ni obroke redovne al nisam ni ranije pa opet nisam imao ovaj osecaj nikad.. al simptomaticno je sto sad nemam ili imaj jako retko osecaj nedostatka vazduha koji me je ranije proganjao i drzao po mesec, dva... e sad ovaj bezvezni osecaj u nogama koji traje vec skoro mesec dana.. dobro, istina je da sam pod hronicnim stresom ali taj osecaj je jedan od uzroka stresa pa se vrtim u zacaranom krugu.. i naravno sve najgore bolesti mislim da imam - rak, sidu, hepatitis.. totalna bespomocnost.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: