Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 27, 2009 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 10:34 pm
Postovi: 25
Lokacija: nis
imam 20 god.i poslednjih par meseci imam slicne probleme,ne mogu da udahnem vazduh do kraja...zaista se hranim zdravo,treniram,ne pusim,ne pijem spacam dovoljno,a i nemam nekih strasnih problema,i ne umisljam da nemam dovoljno vazduha....
malo sam se raspitivala i saznala da je to moguce ako niste prelezali neki virus,kao grip ne zanm zaista,samo da to ume da pravi probleme i da se ne piju lekovi jednostavno je tako,stvara neprijatnost,kao da cete se ugusiti...da cemo se stvarno ugusiti vec se neko ne bi probudio :-? salim se malo,kada smo kod spavanja cesto mo se desava da plivam pa se davim ili sl. verujem da je to povezano
kada mi se to desava,mislim da ne mogu da udahnem vazduh, gde god da se nalazim pokusam da se skoncentrisem da disanje,polako ravnomerno udisati i izdisati vazduh punim plucima bez pauza,,pokusati tako par min. bez obzira sto se cini da nema dovoljno vazduha,na ovaj nacin se organizam oslobadja stresa..najbolje je raditi dva puta dnevno,tako sto cete leci na krevetu.maksimalno se opustiti,ruke pored tela,i onda polako ravnomerno udisaj...izdisaj..do kraja,bez pauza,ali tako da vazduh ispuni stomak ne samo pluca,to je ustvari pravilno disanje
i da...udisati kroz nos,a izdisati kroz usta..
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pon Okt 05, 2009 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 2:40 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima! Evo i ja da se prijavim u klub ljudi koji ne mogu da disu punim plucima. Ali ja vise ne znam ni sta cu ni kako cu. To mi toliko smeta da sam sada postao i nervozan, ljut na sve, razdrazljiv. Nista mi se ne radi i nicemu se ne radujem jer me smori i sama cinjenica da tesko disem. Naime, imam slicne simptome kao i vecina, neko pritiskanje u sred grudi i ta nemogucnost udaha punim plucima. Zevam kao lud. Tada mi je super jer predjem tu neku barijeru i vazduh mi ispuni pluca. Medjutim, to sve zestoko smara. Nisam isao ni na kakve preglede, jer ne mogu mnogo da pametujem (bar ne kod moje doktorke opste prakse) i da joj trazim uput za pulmologa jer imam te i te simptome. Znam da je sve skupo ali ja bih se pre opredelio za privatnu kliniku i tamosnjeg pulmologa kome mogu sve lepo da ispricam. Ne znam kako se kod njih krecu cene spirometrije i snimanja pluca ali..nekako imam vise poverenja nego u drzavne koji samo hoce da otaljaju celu stvar.
Strasno me sve ovo muci..medjutim, mozda stvarno i nemam razloga za ne znam koliku brigu jer sam primetio jednu stvar..nocu sasvim normalno spavam medjutim cim se ujutru probudim ja prvo na sta pomislim jeste - disanje. Skontam da normalno disem, medjutim od tog trenutka ja razmisljam samo o disanju sto me dovodi do ludila.. Da li je mogce da je sve ovo na psihickoj bazi? Isao sam i kod interniste u DZ prilikom sistematskog pregleda (samoinicijativnog) prilikom skidanja kilaze. Bio sam na EKG srca koji je odlican (imam malo ubrzan rad srca), zena mi je slusala pluca i tu je sve u redu. I onda sam joj se zalio za taj nedostatak udisaja, a ona mi tada rece bukvalno 'da prestanem da se opterecujem s time jer mi nije nista'..medjutim mene ovo i dalje smara i utice mi na normalan tok zivota. Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pon Okt 05, 2009 9:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Tegobe vishe upucuju na psihologa nego na pulmologa, malo manje pishite po forumu a mnogo vishe pochnite da brinete o svom psihofizichkom zdravlju.

Mlada ste vi osoba da se zapustite i padate u ovakve zdravstvene probleme.

Prochitate par postova, par tegoba, umislite da imate isti problem, sama chinjenica da razmishlajte o disanju koje je automatizovana aktivnost upucuje na to da preterujete sa oslushkivanjem sebe, a i chim se koncentrishete da kontrolishete voljno ritam disanja on ce se promeniti, zato ne trazite oboljenje gde ga nema, vec se obratite lekaru opshte prakse da vas uputi psihologu.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 3:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 2:40 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Na kraju sam i pretpostavio da sam zreo za psihologa i tako te.. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 12:18 am
Postovi: 2
uvek kad dodjem na fakultet deshava mi se ista stvar - sednem i slusham predavanja ali uopste ne mogu da se skoncentrishem na to sto profesor prica nego osecam nedostatak vazduha i zelju da pobegnem. Znam da je psihogeno, jer cak i kad pomislim na fakultet to isto mi se deshava :-? pokusala sam da ne razmisljam o tome, ali ne pomaze nesto...osecam kao da su mi se pluca smanjila, kao da da cu se momentalno onesvestiti i trnu mi shake. Mislim da bi mi zivot bio mnogo manje komplikovan da mi se to ne deshava. A inache sam zdrava potpuno, bila sam na nekoliko analiza...Moje pitanje za Vas je - Da li postoje neke vezbe da se to momentalno otkloni, kako da dishem na fakultetu kad mi to pochne (duboko ili plitkoo..?), i da li postoji neka hrana ili lek koji to neutralishu?
Hvala puno
Tina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 12:18 am
Postovi: 2
ps i uz to sam naravno mnogo nervozna.....:(( narocito pred ispit...a nisam napomenula da tako osecam kao da nemam vazduha ali cim izadjem odatle odmah mi je lakse i dobro i cesto se javljaju gasovi iz zeluca...eto tako....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 12:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vase tegobe su po svemu sudeci psiholoskog karaktera, probajte sa vezbama disanja i opustanja i nemojte toliko stresno dozivljavati ceo period studiranja! Poprichajte sa psihologom o svemu sto vas muci!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 10:34 pm
Postovi: 25
Lokacija: nis
Psiholog? Psihovizicko zdravlje??? Nemam stresove, zivot mi je sasvim uredu, vezbam redovno i hranim se sto zdravije mogu, nemam poroka....i ne umisljam, nisam dosla da citam ovo da bi sebi stvorila bolest vec sam trazila ovu temu da bi videla da li se ovo desava i drugim ljudima.. Par meseci mi je bilo prosutno tesko disanje tj. nedostatak vazduha, vremenom se smirilo i pocelo je ponovo..steze me u grlu.. Moracu ponovo da radim sve analize i da proverim i stitnu zlezdu... Da, mlada sam i skepticna sto se lekara tice jer najlakse im je da posalju pacijenta drugom diktoru, pa trecem...daju antibiotike sirokog spektra jer ni sami ne znaju da daju dijagnozu(vecina), prepisuju recepte od kojih imaju procenat i na kraju psiholog... Sta je najgore??? To sto ce za svoju decu i one preko veze uciniti sve, pa ce se ipak naci uzrok, STRASNO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 1:46 pm
Postovi: 1
ja imam takav problem još od lipnja ove godine bio sam na moru u lipnju i odjedanput je mene počelo bolit u prsima pa me je nakon 7minuta prestalo i od tada nemogu duboko udahnuti jedanput mogu udahnuti dublje a onda više puta nemogu duboko udahnuti i tako stalno a kad se malo jače pokušavam izdahnut onda me malo zaboli u prsima i ja kad sam se vratio sa mora išao sam doktoru na slikanje pluća i doktor mi veli da je sve u redu i veli mi da sam možda progutao mora kad sam ronio a i progutao sam mora ali ga nisam ispljunuo van i doktor mi je preporučio da sva tri dana pijem sirup sumamed i ja sam to sva tri dana to pio ali je opet ostalo isto 1 put mogu udahnut normalno a onda više puta nemogu i tako stalno pa se zabrinjavam šta bi to moglo biti a spavat mogu normalno i uopće me ne ometa u spavanju tako da više stvarno neznam kaj bi to moglo biti a kad se malo jače pokušavam udahnuti onda me malo zaboli u prsima pokušajte mi reći kaj bi to moglo biti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sub Avg 11, 2012 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Moj savet-Vi odlucite..Pulmolog neka vam bude prioritet,da Vam odredi vrste pregleda i Na osnovu rezultata,napise terapiju.Da mozda niste alergicni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sub Avg 11, 2012 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
POkusacu vam pomoci, evo vam vezbe za lakse disanje:Stanite uspravno,sa rukama pored tela,ispred otvorenog prozora,ili na terasi.Budite opusteni,smireni.UDAHNITE NA NOS,IZDAHNITE NA USTA~10 puta~PIjte cajeve za lakse disanja,bar 2 litre dnevno:caj majkine dusice,bokvice,plucnjaka,podbela.Uzmite po dve vrste caja zajedno,skuvajte,pijte.Pijete caj mlak.Uvece spavajte na stomaku,ne na ledjima.Nemojte piti gazirana pica,izbegavajte kupanja u kadi,samo tusiranja.,kad imate probleme sa otezanim disanjem uvece spavajte na stomaku.Pozderav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sub Avg 11, 2012 3:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
:( Zamalo zaboravila,pardon!!Kod nas odlazak privatnom pulmologu 20 evra,dok mislim da se spirometrija krece 10-15 evra.Smatram da je privatni pulmolog jedna od boljih opcija,pokusajte se raspitati,ako mozete,da li bi vam neko znao preporuciti nekog poznatog Pulmologa?NISU SVI LEKARI ISTI..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 24, 2013 2:47 pm
Postovi: 1
Imam ovaj problem vec 4 godine . U pitanju je ne mogusnost da udahnem do vazduh kraja . Prost primer > kad vam dodje da se prozevate ili da uzdahnete . Znaci vazduh ne ide tamo dole duboko 100 %, nego ( spored mene ) ide negde oko 50 % Nisu pluca u pitanju definitivno ,niti srce , nego spored mene je kocnica negde u zeludcu . Ovaj problem kao sto sam ja primetio nije poznat lekarima . Napravio sam znaci sva moguca ispitivanja : EHO svih unutrasnjih organa . Rentgen zeludca , kolonoskopiju ( pregled debelog creva ) i na kraju sam uradio gastroskopiju zeludca , i tu su mi nasli hijatus herniju ili tako zvanu zeludacnu kilu . Lecilu su me 4 meseca koje kakvih lekova ali dzabe . I dalje lekari ne znaju koji je razlog sto ne mogu da udahnem do kraja . Bio sam kod najboljih lekara , doktora nauka , potrosio ogromne pare , ali sve to dzabe . Na kraju su mi rekli da nije u njihovu nadleznost i su me prepratili kod psijijatra . Otisao sam naravno cisto da vidim dali i on moze da pomogne nesto , ali na zalost i on nije znao o cemu se radi , Tako da moj problem jos uvek njie resen , idalje trazim spas . Idalje znam da je kocnica negde u zeludcu , ali STA je ! Ko zna . Ako neko zna , molim za savet . Pozdrav ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sre Jun 17, 2015 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 17, 2015 7:34 pm
Postovi: 1
Ja bih malo da aktiviram ovu temu, jer imam potpuno isti problem, nisam verovala da postoji ovoliko ljudi sa takvim simptomima :) Mene prate vec godinama, tako da ocigledno nije prolaznog karaktera, tako da svakog ko ima makar nejasnu ideju sta bi moglo da bude i koja ispitivanja bi trebalo da uradim, molim da se odazove, ovo me izludjuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2015 6:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Kod mene taj problem traje od 2009 god. 6 punih godina, zevanje, uzdisanje.. pakao. Nikakvi drugi simptomi. Na preglede nisam isao jer imam fobiju od lekara, uopste pregleda, ispitivanja itd. Da ironija bude veca - radim u Klinickom Centru, laborant sam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: