Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Poruka
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sre Feb 10, 2016 9:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој само да кукаш него нешто предузми. Организам трпи наше глупости док има залиха... За почетак треба да идеш на спавање пре поноћи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sre Feb 10, 2016 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Je l mi verujes da to nisam nikad u zivotu.. ali i nemoguce je zbog posla..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sre Feb 10, 2016 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па онда бар спавај у континуитету осам сати.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sre Feb 10, 2016 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
To bi valjalo.. bar kad bi mog'o da zaspim u 12, pola 1 pa do 8, 9 plus da malo pojacam voce, povrce i mozda mi se i vrati snaga..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Čet Feb 11, 2016 9:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јеси ли на мом сајту прочитао текстове о спавању?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Jesam, hvala al' opsiran ti je sajt, ima svega pa nisam znao 'di cu pre:-) a gde zivis prijatelju, Bg? Koristis li fb?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сајт јесте опширан али све је сортирано. Дакле: Савети, Здравље па под "С" - Спавање. Прочитај па види да ли нешто можеш да примениш.

Живим у Београду а користим и Фејсглуп, Твитер...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 6:02 am
Postovi: 31
Hehe, nasao sam i svakako da moze stosta da se primeni. Kako da te nadjem na fb? Ja sam Ivica Cvetkovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 5:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошаљи ми емаил на моју адресу која је у профили или на сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NE MOGU DA UDAHNEM PUNIM PLUCIMA
PostPoslato: Sre Dec 08, 2021 2:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2021 12:26 am
Postovi: 1
[quote="Dominus4pb"]E ovako, da se i ja pozalim i rezimiram sve ono sto sam shvatio u poslednje 2 godine, u nadi da ce se naci neko ko je prosao kroz iste probleme i reci mi kako je resio problem. Prvo da napomenem da se jako puno ljudi zali, sto na nasim sto na stranim siteovima na ovu vrstu problema. Pa da pocnem:

Simptomi:

1. Otezano disanje, zeđ za vazduhom, gutanje vazduha, nemogucnost punog udaha
2. Zevanje, zevanje je nepotpuno, mehanicko otvaranje usta bez cirkulacije vazduha, kao da postoji blokada, nedostaje osecaj olaksanja, postoji potreba za serijskim zevanjem
3. Bol u ledjima, grcevi misica, najjaci grc izmedju lopatica sa desne strane, bol u desnom rebarnom luku (na dnu) pri dubokom udahu.
4. Postoji osecaj da ce biti lakse ako skljocnu ledja, ali ne polazi za rukom, tacnije ledja krckaju ali nedovoljno
5. Na pocetku je postojala tahikardija i visok pritisak, a sada uglavnom samo aritmija tj preskakanje srca pri promeni polozaja iz lezeceg u stojeci i obrnuto
6. Ujutru ispod desnog rebra u stomaku osecam neki cudan pritisak, nije bol, vise neprijatnost
7. Psihicki problemi izazvani visegodisnjim nedostatkom vazduha-depresija, razdrazljivost...
8. Mislim da se simptomi disanja pogorsavaju pri konzumiranju alkohola i u periodu nakon toga
9. Pri rotaciji tela i disanju postoji cudan zvuk u plucima, poput suma

Treba napomenuti da sam sportski tip (bio sam na pauzi 2 godine bez treninga zbog povrede donjeg dela ledja) medjutim 3 meseca sam aktivno trenirao pre nego je krenulo gusnje, bez ikakvih zdravstvenih problema, ne pusim, alkohol jednom u 3 meseca, star sam 26 godina 1.95 m, 97 kg.

I pri ovom disanju sam u dobroj fizickoj formi, nakon perioda ocajavanja nastavio sam trening bez obaziranja na probleme, dok plivam, trcim, radim vezbe osecam se bolje i sposobno, cim zavrsim i ohladim se osecam se kao da imam 80 godina, tesko disem, sve me boli...

Od lekara sam bio kod lekara opste prakse, pulmologa, alergologa, interniste, kardiologa, fizijatra, 3 kiroprakticara (akupresura, klasicno namestanje prsljenova, namestanje zeluca)...

Od pregleda sam obavio: Pregled krvi (poviseni holesterol i gvozdje za po 10-15%, pritisak povisen u pocetku, sada normalan, ekg-tahikadija na pocetku sada normalan, UZ srca - ustanovljen prolaps mitralne vulve, spirometrija i alergotestovi uredni, RTG snimak pluca uredan.

Kardiolog smatra da su problemi izazvani stresom, prepisao terapiju xanax, propranolol, andol, lekovi su smanjili otkucaje srca na 60, i puls na 110 sa 60, a ostavili probleme sa disanje aktivnim nakon 10ak dana upotrebe, tako da sam prestao sa konzumacijom, pritisak se vratio u normalu, a puls je oko 80.

Istrazivanjem interneta dosao sam do zakljucka da ovi problemi mogu biti izazvani pulmoloskim, kardioloskim, alergoloskim, psiholoskim, gastroenteroloskim i fizijatriskim problemima.

S obzirom na moje stanje pre ovih problema, psihicku stabilnost, odlicnim rezultatima spirometrije, odbacio bih sve sem kardioloskih, gastroeteroloskih i fizijatrijskih problema, sumnjajuci pogotovu na hiatus herniu i ukljesten nerv na kicmi.

Posto drzavni lekari smatraju da je moja dijagnoza stres, a ja time nisam zadovoljan morao bih da obavim ostatak pregleda privatno, a posto sam vec dao porilicnu kolicinu novca na dobrog privatnog kardiologa i kiroprakticare zeleo bih da se posavetujem koji pregled sledeci da obavim, za sada su u igri:
MR torakalnog dela kicme
Gastroskopija
Odnos CO2 i O2 u krvi
Ultrazvuk abdomena

Ako smatrate da nekim savetom, predlogom ili bilo cim mozete pomoci mojoj situaciji, unapred cu vam biti zahvalan.[/quote

i jel ti to proslo brt?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: