Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 7:09 pm
Postovi: 10
grazza je napisao:
Pa po nekoj logici postajes zavisnik od nikotina, a to je kao i droga. Prema tome, ako hoces da prestanes da pusis, baci cigarete, jer ako predjes na light pusices vise i opet si na istome. Pricam iskljucivo iz licnog iskustva.Ja sam sa jedne kutije dnevno malbora presla na careliu slim a onda polako povecavala do kutije ipo, i stigla do dve. Pa mislim da sam*postigla* isti efekat. Sada ne pusim vec 32 dana, odlucila sam da ih bacim pre nego sto one bace mene :lol:

Ja sam pre par meseci presao na Ronhill silk white(po 4 mg nikotina i katrana) i nisam povecao "dozu".Sada planiram da pređem na ronhill ultima(po 2 mg katrana i nikotina) i da nakon toga ostavim bilo kakve cigarete.
Ne znam da li da ubacim u tu priču i "električnu cigaretu"?

Nije mi jasno kako može pomoći odvikavanju od nikotina ako ti kertridži sadrže prilično nikotina,i to značajno više nego cigarete koje sada koristim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
ja sam ti napisala svoje iskutvo sa elektricno cigaretom, ne bih da se ponavljam, znaci meni nije pomogla. Ni mojoj sestri ni par prijateljica nije uspelo a svi su uzeli otprilike u isto vreme. Ako stvarno imas volju i zelju da prestanes da pusis uzmi knjigu od Alena Kara easy way to stop smoking. Meni je pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
Citiraj:
Ima li ikakvih validnih dokaza da je ova "električna cigara" zaista manje štetna od običnih cigareta?
Da li su onda i razne "oslabljene" cigarete(na primer Ronhill ultima i Ronhill silk light) manje štetne od drugih cigareta jer imaju manje katrana i nikotina?
Ako pređem sa Ronhill silk white cigareta(4 mg nikotina i 4 mg katrana) na električnu cigaretu koje imaju veći sadržaj nikotina,da li je to jačanje nikotinske zavisnosti?

Normalno da je manje stetna od drugih cigareta, jer za razliku od klasicnih gde pusite preko 4000 otrova od kojih kazu i lekari preko 70 kancerogenih, katrane ugljen monoksid itd. itd., kod elektricne cigarete pusite samo nikotin i nista drugo. A ona vam pomaze i tako sto izbegavate Amonijak koji proizvodjaci nikotina staljaju u duvan da bi povecali zavisnost. Da je proizvod OK dokaz je doktor Borovic koji je jedan od najpriznatijih boraca protiv pusenja, a koji podrzava elektricnu cigaretu. A zar bi i VMA dao tek tako sertifikat da je e cigara neskodljiva po zdravlje pusaca i okoline :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 4:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
a da proverimo certifikat VMA da li je validan? Pa sada barem nije tesko nabaviti bilo koji certifikat. Ako imas poznanika i pare sve je moguce :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 4:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Molim te procitaj i post dr. Ivice on je to objasnio malo bolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 5:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
djuro, niksada mi niste odgovorili na pitanje koliko cigareta ste pusili pre nego sto ste prestali sa el. cigaretom. za 20 dana prestati? malo cudno.
Meni ovo vise lici na reklamu, a vi i niste bili ozbiljan pusac. Mogli ste prestati i bez te cigarete. Da je niste dobili, nebi je ni koristili :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 21, 2008 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
Postovana gospodjo ili gospodjice grazza, nemam nameru da se nadmudrujem sa Vama. Imam prava na komentare isto toliko koliko i Vi. :) Vi komentarisite do mile volje svoje, a posto vidim da gospodin Petrunijevic ima neke pitanja zasto mu ne bih odgovorio ako nesto znam. Ili mislite da kao pocasni član mozete novajlije poput mene i g.Petrunijevica da poducavate. Srdacno Vas pozdravljam i zelim puno zdravlja, ah da i nisam bas bio neki strastveni pusac, paklica mi je bila dovoljna za dva dana. Pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 2:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Dragi gosp. Djuro, u tome i jeste problem sto Vam je paklica trajala dva dana, znaci niste bisli strastveni pusac, a ja se ne nadmudrujujem niti smatram da imam privilegije kao pocasni clan, jednostavno pokusavam da objasnim da sam ja bacila silne pare na te cigare i ketridze, pa zelim da podelim svoje iskustvo, da neko ne prodje kao ja. (upravo je poenta u tome da ako pusite paklicu dnevno cigara ne moze da izdrzi 7 dana nego morate da je menjate. To sve vreme pokusavam da objasnim)A za Vas jedan savet:
Svratite do njih u bilo koje doba dana (radno vreme) i videcete koliko ljudi reklamira. Osim ako Vas prijateljica nije ukljucila u prodaju iste, pa je sada ovde reklamirate. Srecno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 21, 2008 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 7:09 pm
Postovi: 10
Nabavio sam električnu cigaru i mislim da je to obična šarena laža.
Priča da jedan kertridž zamenjuje 1-2 pakla cigara je obična prevara.Ja sam trošio 3 kertridža dnevno a inače ne pušim 4-6 paklica dnevno i ta njihova računica jednostavno ne odgovara realnosti.Kertridž zamenjuje najviše nekoliko cigareta jer to funkcioniše nekako samo dok su kertridž i baterija 100% puni.Čim se malo istroše ili kertridž ili baterija
to uopšte nije više od bilo kakve koristi.
Baterije se inače vrlo brzo troše a i kertridži.Baterije se pune 4 sata a istroše se za par sati.

Na naručene kertridže se čeka i po 10-tak dana, što znači da je besmisleno kupovati električnu cigaru jer se jedno pakovanje istroši za 2-3 dana a onda treba čekati duži period.
U pitanju je obična prevara i ljudi ne treba da nasedaju na to.
Možda je koncept dobar ali je realizacija očajna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:53 pm
Postovi: 6
Kupio sam el. cigaru i ostavio pusenje posle mesec dana koriscenja. Mislim da je to dobar proizvod, sa svim svojim manama koje ljudi ovde spominju. Za mene je najbitnija cinjenica ta, da covek i dalje nastavlja pusenje, nastavlja ono sto vecini pravih pusaca predstavlja sustinu, pritom unoseci u sebe samo doziranu kolicinu nikotina koju moze da postepeno smanjuje sa manjim dozama kertridza. Zasto niko ne spominje pozitivnu promenu koju covek mora da oseti kada prestane sa koriscenjem cigareta i nastavi da pusi samo el. cigaru? Moje iskustvo, i iskustvo poznanika koji su takodje probali el. cigaru, je da poboljsanje stupa gotovo momentalno (nema ugljen-monoksida, katrana, hiljada otrova...). Fanaticni pusaci, kao sto sam i ja bio, ce biti neizmerno srecni kada shvate da je prosao ceo dan ili dva, a da nisu zapalili ni jednu cigaretu. I tako vremenom, samo treba smanjivati doze nikotina u kertridzu i ne dopustiti sebi da se zapali ni jedna obicna cigareta. Verujte mi, nije isto kada covek pusi samo el. cigaru i kada popusi paklu cigareta. Ja sam na kraju, pred sam potpuni prestanak, pusio kertridze bez nikotina, nekih 4-5 dana. Kad sam i to zavrsio shvatio sam da je gotovo, da nemam vise nikakve fizicke zavisnosti. Ceo proces je trajao oko mesec dana.
E sad, kertridzi su slabiji nego sto ih predstavljaju. Baterija je slaba, traje jedva jedan dan ili pola dana ako se stalno pusi. U pocetku ce sigurno zafaliti jacine i punoce koju pusac dobija iz prave cigarete. Ali, fantasticno je to sto u rukama stalno imate nesto sto zamenjuje pravu cigaretu, sto mozete da uvlacite i izduvavate dim (vodena para), jednom recju pusac se oseca sigurno.
Nisam pobornik toga da covek treba da nastavi da pusi el. cigaru. Ali, ja je drzim kod sebe i dalje, zlu ne trebalo :(
Pored zibana, za mene je ovo druga dobra mogucnost za ostavljanje pusenja. Poenta sa el. cigarom je da se tacno isplanira sta, koliko i kada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:53 pm
Postovi: 11
Citiraj:
Kupio sam el. cigaru i ostavio pusenje posle mesec dana koriscenja. Mislim da je to dobar proizvod, sa svim svojim manama koje ljudi ovde spominju. Za mene je najbitnija cinjenica ta, da covek i dalje nastavlja pusenje, nastavlja ono sto vecini pravih pusaca predstavlja sustinu, pritom unoseci u sebe samo doziranu kolicinu nikotina koju moze da postepeno smanjuje sa manjim dozama kertridza. Zasto niko ne spominje pozitivnu promenu koju covek mora da oseti kada prestane sa koriscenjem cigareta i nastavi da pusi samo el. cigaru? Moje iskustvo, i iskustvo poznanika koji su takodje probali el. cigaru, je da poboljsanje stupa gotovo momentalno (nema ugljen-monoksida, katrana, hiljada otrova...). Fanaticni pusaci, kao sto sam i ja bio, ce biti neizmerno srecni kada shvate da je prosao ceo dan ili dva, a da nisu zapalili ni jednu cigaretu. I tako vremenom, samo treba smanjivati doze nikotina u kertridzu i ne dopustiti sebi da se zapali ni jedna obicna cigareta. Verujte mi, nije isto kada covek pusi samo el. cigaru i kada popusi paklu cigareta. Ja sam na kraju, pred sam potpuni prestanak, pusio kertridze bez nikotina, nekih 4-5 dana. Kad sam i to zavrsio shvatio sam da je gotovo, da nemam vise nikakve fizicke zavisnosti. Ceo proces je trajao oko mesec dana.
E sad, kertridzi su slabiji nego sto ih predstavljaju. Baterija je slaba, traje jedva jedan dan ili pola dana ako se stalno pusi. U pocetku ce sigurno zafaliti jacine i punoce koju pusac dobija iz prave cigarete. Ali, fantasticno je to sto u rukama stalno imate nesto sto zamenjuje pravu cigaretu, sto mozete da uvlacite i izduvavate dim (vodena para), jednom recju pusac se oseca sigurno.
Nisam pobornik toga da covek treba da nastavi da pusi el. cigaru. Ali, ja je drzim kod sebe i dalje, zlu ne trebalo
Pored zibana, za mene je ovo druga dobra mogucnost za ostavljanje pusenja. Poenta sa el. cigarom je da se tacno isplanira sta, koliko i kada...


Sta reci posle svega "MOJ COVEK" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 10:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Sta znaci MOJ COVEK-radite za njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 04, 2008 7:15 pm
Postovi: 11
A što je ovo bolje nego duvan za žvakanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:53 pm
Postovi: 6
bolje je od duvana za zvakanje jel se pusi, a i neuporedivo je manje stetno
grazza, sta da kazem, provaljeni smo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 5:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Uh Boki, pa kako nas provalise?? :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: