Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: CONGENITALNE CISTE PLUCA
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Hvala ti na lepoj pesmi i iscrpnom odgovoru koji si poslala! Pesma kao da je pisana za mog sina.
Napisala si da interakcija hormona igra determinisucu ulogu u sazrevanju pluca.Mozel li da napises kojih hormona ? Da li hormoni stitne zlezde uticu na sazrevanje pluca?
Mene buni to sto su njemu i pre operacije na CT-u vidjene dve velike ciste i posle operacije ustanovljeno je da po obliku i velicini odgovaraju tipu I,a posle godinu i po dana otkrivene ciste tipa II . Zar se ne bi i one videle tada. Kako se u Americi prenatalno otkriju i operisu takve ciste,a kod nas ne mogu ni da ih uoce.To je naravno neiskustvo nasih lekara, ali koliko ja znam ni u svetu ne postoji kombinacija cisti oba tipa.Ili je tip I ili tip II i III. Uz to, i sama si napisala, obicno idu i druge malformacije.Mozes li da preciziras koje? Kod mog sina je radjen ultrazvuk srca i osim fizioloskog suma nije nista ozbiljnije nadjeno.
Rekla si da radis sa odraslima . Jel radis u Domu zdravlja ili u nekoj bolnici? Hvala ti sto odvajas vreme za nas problem,kao i za probleme mnogih na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Congenitalne ciste pluca
PostPoslato: Pet Avg 05, 2022 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2022 10:34 am
Postovi: 1
Pozdrav, da li bi mama koja je pokrenula temu mogla da mi se javi, da podeli samnom iskustvo. Rodila sam bebu kojoj su u trudnoci ustanovili malformaciju pluca cam tip 3, kada se rodila uradili su ct i bronhoskopiju, ct po prilicno neuspesan, bronhoskopija uredna. Beba sada ima godinu dana, hvala dragom Bogu do sad nije imala problema, prakticno bolesna samo na papiru, ali na svaka tri meseca idemo na kontrolu uz i kod pulmologa. U pocetku se to sve smanjivala i nestajalo, a sada je zadnji pregled bio bez promene. Procitala sam da su kod vaseg deteta neke ciste pukle i izbilr vazduh, jer to usledilo nakon nekog veceg kaslja, kako se to pucanje odrazilo? Kako je sada vase dete? Hvala puno na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: