Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Astma bez Astme
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 02, 2013 6:10 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima :D

Kao sto i naziv teme kaze astma bez astme..Inace imam 18god. i jos dok sam bio dete ustanovili su da imam astmu, bio sam i na bolnickomo lecenju na Dedinju, medjutim imao sam problema sa astmom do desete godine.. Do pre 6 meseci nisam imao nikakvih problema, napada, nista nista, ko da nemam astmu.. Cak sam bio i pusac 3 godine, rekreativno se bavio sportom, pio ko smuk, sve kao da nemam astmu.. Medjutim od pre 6 meseci, malte ne preko noci mi se stanje pogorsalo skroz, tesko udisem vazduh, i kada udahnem, to bude plitko i nikako da udje direktno u pluca.. Osecam glad za vazduhom, tj kao da gubim vazduh(najvise nocu).. Ponekad kada zevam na silu uspem da udahnem vazduh punim plucima, al to se desi jednom u 2 dana.. Elem, cimao sam se po lekarima, Klinicki Centar, Dragisa Misovic, Gradska bolnica, ATD i svi rezultati su mi ok, Nosio sam holter - OK, Radio EHO srca - OK, Pulmoloski nalazi - OK, Pluca ( sem priraslica ) - OK, Test na Anemiju - OK... Izbegavam alergene prasinu,grinje,duvanski dim itd... Sve ispada da sam zdrav kao dren, i doktori su mi rekli da mi je ovo na pshiho bazi.. Isto tako su mi rekli da nije DISPNEJA, na sta sam ja prvo pomislio, mada ja i dalje mislim da jeste.. Psihijatar mi je preporucio da pijem Ksalol 0.25 2x1.. I na tome se sve zavrsilo.. Ja vise ne znam sta da radim, svega mi je preko glave... :-?
Ako je neko od vas imao isti/slican problem i zna o cemu se radi molio bih za pomoc, ili ako imate da mi preporucite jos neka testiranja koja bi mogla da budu uzrok svega ovoga.. Unapred Hvala!

p.s. izvinjavam se moderatorima na duploj temi jer nisam video da ima deo za pulmologiju, pa sam odlucio da i ovde postavim, nadam se da nece biti problem.. stv se slabo snalazim sa forumima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astma bez Astme
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2014 6:59 pm
Postovi: 1
da ne objasnjavam sada kakve probleme sam imala sa sinom u vezi astme samo mogu da ti kazem gde mozes da se javis uzmes caj pijes mesec dana izbacis taj slajm iz pluca i zaboravis na astmu... covek se zove miladin milivojic iz topole on ima caj protiv astme i bronhitusa i jako je delotvoran... koristi se mesec dana i to je sve.. 034/832-3083 ovo je njegov br nazovi ga i on ce ti sve objasniti a mozes i na netu da procitas o njemu samo ukucaj njegovo ime i prezime i dodaj travar i videces i sam... pozdrav i javi sta je bilo... :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astma bez Astme
PostPoslato: Uto Apr 07, 2015 9:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2015 8:28 am
Postovi: 1
Na zalost nikakav caj/sirup/lek tu ne pomaze... Ja imam isti problem. Zvanicna diagnoza je "Psihosomatska astma". Ili kako je to meni pulmolog lepo objasnio:
"Svaki organizam se drugacije bori sa stresom, ali na zalost postoje ljudi kojima se organizam ne moze izboriti sa vecim psihickim stresom pa dolazi do fizickih posledica. Neki npr odlicno funkcionisu pod pritiskom, dok drugi i pod znatno manjim pritiskom dobiju napad panike. Tako inace fizicki zdravi ljudi pod vecim stresom razviju simptome bolesti koje naizgled nisu vezane sa stresom."

Ja sam pusac vec preko 10 god. Jos od svoje 9. god. su me svaki mesec vukli po doktorima, radili svakakve pretrage i nikada nisam dobila zvanicnu dijagnozu. Srecom prije par godina sam slucajno naletila na pulmologa koji je shvatio o cemu se radi...
Preslusao mi je pluca slusalicama, rekao da ne moze verovati da sam pusac i da imam bilo kakvih problema sa disanjem. Ponovio mi je test Spirometrije 4 puta. Prvi dan jednom, pa posto je nalaz bio odlican, sutradan 3 puta... Bila sam na pregledu 3 sata :roll: U pauzama izmedju testova je bio jako drzak i bezobrazan. Govorio mi je kako umisljam da sam bolesna i da samo trazim paznju. I kad sam dosla do te tacke da moram izaci iz ordinacije da ga nebih udarila, on je ponovio zadnji test... Kada je vidio rezultate, nasmesio se i rekao "Zao mi je zbog mog ponasanja ranije, ali morao sam da potvrdim svoju teoriju. I bio sam u pravu, sa ovakvim nalazima pacijente saljemo na bolnicko lecenje." Poslednji nalaz spirometrije je bio uzasan! Kapacitet pluca mi je bio svega 26% u odnosu na prvi test. Bukvalno sam se gusila!
Jedino sto kod psihosomatskih bolesti pomaze su meditacija i lekovi za smirenje (najbolje na biljnoj bazi jer cete ih dozivotno koristiti).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astma bez Astme
PostPoslato: Čet Apr 09, 2015 10:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Некоме се због нервозе стисне желудац, некоме плућа, некоме срце. Ови последњи ретко дочекају дијагнозу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: