Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Zdravo Eveli,mislim na tebe ceo dan,ali ne stizem sve da postignem.Nisi bas baksuz ,znas onu,ne zna se za sta je to dobro.
Potpuno te razumem,ja sam imala hiruski klimaks i to je tesko preziveti,ali se mora ,a posle izadjes ojacan ,a ne znas kako.Jos sam ja dobijala hormonsku supstituciju,nisam mogla da se pomerim u meni nije bilo atoma snage.Tek posle nekoliko meseci sam pocela normalno da funkcionisem.Moja dijagnoza nije bio ca,ali sam imala druge bolesti ,tako da sam nacisto pukla.Meni je psihijatar dao antidepresiv miansan,koji je jedna amino kiselina i meni je mnogo pomogao.U pocetku se od toga spava ,ali i to mi je dobro doslo.Sada su to samo uspomene ,ali ceste ,jer mi je uradjen takav rez od kuka do kuka,da svaku promenu vremena ,male vibracije,osecam bol kao posle operacije.Ja sa tim zivim vise mi i ne smeta,samo obavestavam okolinu ,kada ce kisa.Naravno ovo se malo salim.Za nasu situaciju je jako dobra setnja.Ako uspes da steknes tu naviku,svakodnevne setnje,eto ti prve pobede.
Inace dr. koji te je operisao dao ti je prave savete.Ja nisam imala tu srecu,ali posle covek sam nadje svoj put.
Na temi nutricionizam u modi je neka nero dijeta,mnogo su slatke ,trude se i muce da oslabe sa nekim napitkom ,slanom vodom ,senom i ne znam sta jos ,nisam se udubljivala.Eto svako ima neki svoj problem.
Puno pozdrava ,svako dobro zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Klimaks
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Kat,
Neznam koliko imas godina, ali veruj mi da je meni sa mojih 41 bas tesko da prihvatim klimaks. Kazu da je individualno sta ce koga i kako da snadje u klimaksu i da li ce nedostatak hormona dovesti do pojave nekih bolesti ili ne, ali to mi i nije bas neka uteha (barem za sada) jer ko je mogao i da pomisli da cu oboleti od karcinoma!?

U svakom slucaju nadam se da ce se stvari normalizovati same od sebe kad mi poraste kosa, kad skinem kilograme, kad nastavim da vodim ljubav sa svojim suprugom, kad....
Danas idem kod ginekologa koji me je operisao da vidim sta ce da mi kaze po pitanju granuloma na svodu vagine i jakih bolova koje sam imala prilikom ginekoloskih pregleda na Onkoloskom.

Zbog stresa maltene citavu noc nisam spavala! Ah i to spavanje mi je postalo problematicno. Nocno znojenje me probudi barem 2- 3 puta u toku nocu i svaki puta kada se probudim ne mogu da zaspim minimum po 30 minuta. imas li neki savet po tom pitanju?

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 3:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ja imam 43 i sve to iako nisam operisana, tako da te ne cudi.


Za Gynodiane i ostale hemije verovatno znas ali maticnjak je zakon, uvece solju caja i spavaces kao beba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Maticnjak
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Hvala Bobo na savetu. Pokusacu!

E sto se tice mog granuloma. NEMA GA! A mozda je i tu a moj doktor nije hteo da mi kaze jer je misljenja da bolove imam od vaginalne infekcije, a ne od granuloma. Ali bitno je da ja necu ici na spaljivanje, zamrzavanje i sta vec rade po tom pitanju. Kako je super kad se pripremis za najgoru varijantu, a ono ispadne manje strasno!

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Dragi moji,
nesto sam pogledala teme na ovom forumu i daleko iznad svih pogledanih oko 7000 vise,je tema alternativa dr. roso.Pogledano preko 11000 puta. Ne znam sta to govori,da li pacijenti ne veruju zvanicnoj medicini ili su samo znatizeljni da saznaju i neke druge metode.
U toku zivota sam se vise puta interesovala i za alternativne metode lecenja i neke su dopunjavale oficijelnu medicinu,nisu bile u suprotnosti.
Ali dr. roso,koji preporucuje da se jede samo meso i masnoca ,a zitarice i bilje ne,a sledece nedelje dovedu u tu istu emisiju u istom terminu na istoj televiziji,zagovornika makrobiotike,koji leci istom,onda stvarno neko treba da bude potpuno osamucen i da se prepusti takvim vidovima lecenja,a pri tome to veoma kosta.
Draga Eveli,nisam odgovorila na tvoje pitanje o spavanju,previdela sam.U tom postoperativnom periodu nisam imala problema sa spavanjem,ali mnogo kasnije zbog drugih stvari,sam imala tu vrstu budjenja i nemogucnosti da se zaspi.Tada sam vec uplovila u neke druge vode i koristila molitvu.
Puno pozdrava i sve najbolje zelim dragim forumasima,drzite se sve je obojno lepim,samo treba umeti videti.............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 2:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
E pa Kat duso nisi lepo pazila na casu.
:D salim se naravno

Tacno je to da je rosa i brojsa na forumu vise ljudi ''pogledalo'' ali ima manje postova i svi su mahom pljuvacki.
Izmedju ostalih javio se onaj direktor iz vince i ocrneo rosa i njegov rife generator.

Kajalenine teme su mesec dana "mladje" i sa vise postova,skoro svi pozitivni,em nam se prikljucise ovi divni mladi lekari.

I tako statistika je na nasoj strani 8)

A to sto je "pogledano" narod iz radoznalosti pa i ti i ja smo ko zna koliko puta kliknule na to.

A zato pogledaj: jos po nesto o raku sto je dr zaboravio.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Hvala draga, u pravu si.Malo sam bila ,mozda jednom,dvaput na temi dr. roso,jer sam gledala na tv.Nego nam se izgubi Kaj,mora da je u guzvi zbog praznika.Ovde je opste ludilo.Bakica koja u bolnici prodaje pokloncice za Bozic,dobrovoljni prilog za obolele od raka,stavila crvene rogove ,plisane,imaju i usi.Toliko mi je bilo smesno i simpaticno,nisam smela da je pogledam,od smeha.Posle su mi moji rekli da je to Rudolf,deda mrazov irvas.Svi se ludiraju,kupuju kao ludi i kazu da stede cele godine,da bi kupovali za Bozic i svi poklanjaju ,jedni drugima.
A roba ,kao kod nas na buvljaku.Ima i eksluzivnih radnji,ali tu se slabo kupuje,a i nije nesto kolike su cene.
Nas dve jedino smo ostale dezurne,na forumu i nasa draga dr.mica.Pozdrav za Eveli,dobro joj ide.
Svako dobro vam zelim,pozz kat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 4:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Poslala sam Kajaleni PP (privatnu poruku) ali je nema da se javi :(
sigurno je u guzvi cak sam tolika vestica da je vidim da dolazi za Srbiju jer oni imaju za katolicki bozic onaj odmor.

Forum je extra ja sam prezadovoljna :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Eveli
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 5:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Slusaj ti molim te Kat!

Dobro mi ide!? Ma ide mi super!!!!

Ima tu jedna vrlo cudna stvar. Nakon operacije, u periodu cekanja pocetka hemo terapije, za ovih 6 meseci trajanja hemo, mnogo ljudi mi je reklo kako se ja fenomenalno drzim i kako ne veruju da bi uspeli da se bore sa time kao ja! Medjutim, ja kao da nisam bila svesna toga kako izgledam drugim ljudima. Cinjenica je da sam imala mracne faze i mislim da laze svako onaj koji kaze da je svo vreme 100% optimistican. Toliko su mi svi pricali kako je optimizam - uspeh u izlecenju i kad me je u prvim mesecima hvatala depresija ja bih bila ocajna jer, pobogu, nisam optimista i necu nikada ozdraviti. Jednostavno je nemoguce biti 100% optimista svih 24 sata u danu i tako danima i mesecima. Covek nije od kamena, mora da poklekne, a poenta je u tome da sto pre ustanes i da budes svestan da to sto su te na trenutak savladale mracne misli nisi izgubio bitku.

p.s. napokon mogu da primetim svoje malecke trepavice i obrve (divno!).
A osecam pod rukom da se pojavljuju i neke sporadicne dlacice po nogama (nije divno!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 7:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Draga Eve,ma dobro ti ide. :evil: te gurne,a ti se brzo dignes.Izvini,ako sam preterala,ali i na pomolu je depilacija za letnje mesece.Salim se ,nikom nije lako ,ali mora da se odradjuje.
Mi smo ,ja sve u mnozini ,danas davali krv na tumor markere.U ponedeljak je rezultat.Nadam se najboljem ,posle toliko zracenja 32 i 2 operacije i lekovi,mora da bude o.k.Sto bi rekli ,,utabali smo ga,,.
Inace,jedna opaska.Kada se tebi obracam ,nema mi posta i pisem drugi.Ovo je druga verzija.
Dr. micaa ,je veliko srce.Od kada se vrtim na ovom forumu,bila je i severus ,ali je nema vise.

Svako dobro vam zelim ,obojimo dan u pink... :D :D :D ...............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gde mi je poruka?
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 10:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
To zezanje sa porukom koja nestane negde u vazduhu imam i ja s vremena na vreme! Nekada mi se desi da se bas raspisem, pa se bacim na emocije i posaljem kad ono - corak! Naravno, drugo pisanje je vec repriza, a one i nisu nesto!

U svakom slucaju zelim vam da sto pro dodje ponedeljak i da cujete dobre vesti!

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Poslala sam Kajaleni PP (privatnu poruku) ali je nema da se javi
sigurno je u guzvi cak sam tolika vestica da je vidim da dolazi za Srbiju jer oni imaju za katolicki bozic onaj odmor.


E pa, slazes, vala, kako zines :lol: :lol: Nemam bre nikaki pp od tebe, stvarno... Ko zna kom si djuvegiji to poslala :wink: Hehe - nisam u otadzbini... a sta sam rad'la ovih dana, trebalo bi da ispricam na nekom drugom podforumu... ostavimo to za drugi put... zanimljivo je al je malo jeza, pa da ne skrecem temu...

A osecam pod rukom da se pojavljuju i neke sporadicne dlacice po nogama (nije divno!)

Seeeexyyyyyy... 8)

Forum je extra ja sam prezadovoljna

Jes - i ja volem kad je aktivno, pa mi onda dosta da citam, ne moram da doprinosim, kad ima ko drugi...

Nekada mi se desi da se bas raspisem, pa se bacim na emocije i posaljem kad ono - corak!

Sve, ali SVE sto pisete na bilo kom forumu ikad, selektujete i raspalite CtrlC, za svaki slucaj, pre slanja... da ga imate u kratkotrajnoj memoriji kompa, za slucaj da se desi neki zez... Ja to sad radim automatski na svakom forumu, bilo da zeza ili ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
:D Kaj,dobro nam dosla.Nedostajes ovom forumu,osetimo prazninu.Inace nam super ide :lol: :lol: :lol:
Jedno pitanjce za sve,reklamira neko, preparate na ovom forumu ,izmedju ostalog protocel (formula23) .Da li je neko koristio ,taj prepatat i interesuje me licno iskustvo.
Sto bi rekla Bob los si djak ,znam da je neko pisao na nekoj temi ,ali ne znam gde i ne stizem, uredno, sve da pratim.
Pozz. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 1:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ja sam sve vreme tu, prilicno redovno citam, no ne stignem uvek i da pisem. Ili, kad vidim da mnogo ima, pogubim se... ili mi se ucini da ima dovoljno akcije, da moze i bez mene... i tako 8)

Ovo za Protocel ti ne mogu pomoci... Moja mama se sprema da koristi, ali formulu 50 (nabavili, al cekamo da zavrsi neki drugi ciklus, koji se sa ovim iskljucuje)...

Tesko ces na srpskom naci nekoga da sa njime o tome progovoris - vidi po netu... Imas recimo forum www.protocelforum.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Hvala Kaj,na info,veoma si operativna.Ne znam cime se bavis ,ali si rodjeni menadzer.
Pogledacu sajt i odlucicemo se za neki od preparata,puno se nudi i verovatno neki pomazu za dizanje imuniteta.Sada da pozelim srecu da nadjemo pravi.Inace mom muzu,mislim da je pomogao ekomer u nekoj meri, da zaista dobro podnese zracenje,bez vecih smetnji i doktori su iznenadjeni,jedino malo psihicko padanje ,ali prevazilazimo.
Svako dobro :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: