Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Alergija - inhalatorni alergeni
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm
Postovi: 18
Pozdrav...
Prije pardana bila sam na alergo-testovima, konkretnije - testiranje na inhalatorne alergene - i naravno alergična sam na sve živo: pelud, prašinu, životinjsku dlaku, duhan...liječnik mi je dao sprej za nos i tablete no ne pomaže...neprestano mi se slijeva sekret koji se nakupi u nosnoj šupljini u grlo, nekada toliko jako da mi onemogućava disanje kroz nos. Ima li tko sličnih problema jel bi mi dobar savjet zaista dobro došao...unaprijed hvala... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 11:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 12:39 pm
Postovi: 124
Ja sam htela otovriti topic, ali kada sam shvatila da imamo isti problem, onda je bolje da ovde pisem.

Ja imam alergijski rinitis, pa pretpostavljam da ga imas i ti. Doktorica je zakljicula po alergo testu da sam alegricna na kucnu prasinu (grinje). Ispisala mi je nekoliko vrste lekova - i ni jedan ne pomaze.
Ja se vec od proleca borim sa nosom i disanjem. Stalno koristim kapi za nos ili olynth, mada mislim da moje koriscenje je prevazislo dozvoljenu granicu. Dakle, od proleca pa do sada. Pokusala sam da ne koristim nista, ali to me ubilo. Ne mogu jesti, piti niti spavati. Boli me glava i sinusi pogotovo. Toliko mi se zna zacepiti da me i sam nos boli.
Znam, trebala bih posetiti svog doktora i hocu od plate :D
Zelela bih misljenje doktora ili bilo koga na nase probleme.
I zelela bih znati dokle ce to da traje? Necu valjda umreti sa zapusenim nosom?
Hvala

_________________
Dok stignes na red, promene se pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Moj muz se isto tako muci sa tim - on sada ide na vakcine protiv alergije. Napravili su mu, po njegovom profilu toga na sta je alergican, vakcine koje prima na svaka dva dana (i tako valjda tri meseca) a posle jednom nedeljno pa jednom mesecno i onda posle godinu dana mislim jednom u 6 meseci. Ubrizgavaju mu sve vece i vece doze onoga na sta je alergican da se imuni sistem navikne. Znamo dosta ljudi koji su to uradili i alergije im se vise nikad nisu pojavile, presrecni su. Neverovatno koliko se kvalitet zivota promeni kad nestane curnje nosa, nesanice zbog vracanja sekreta u grlo itd...

Ne znam da li se kod nas rade te vakcine, mora se biti disciplinovan i ne sme da se preskace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm
Postovi: 18
To bi bilo super...moram priznat da sam čula za to ali nikada nisam došla na ideju da bi mi to pomoglo..Alrgija je stvarno nepodnošljiva stvar, ako popijem tabletu zaspem,a ako ju ne popijem onda mi je nos začepljen dok ju ne popijem. A što se tiče sprejeva uništila sam si cijelu sluznicu nosa tako da me sada i to dodatno muči...užas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 10:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Da - njemu nista, APSOLUTNO NISTA od tih lekova nije pomagalo. Cak su poceli da mu pucaju kapilari u nosu kada je koristio sprejove.

Sada mu se situacija znatno poboljsava. On ide svaki treci dan. Tog dana uvece kad primi vakcinu malo mu je iziritiran imuni sistem ali ni prineti onim uzasnim alergijskim reakcijama kada je morao da spava u fotelji jer se gusio od sekreta u nosu i ustima.

Alergolog mu je rekao da ce tako primati (svaka tri dana) sest meseci pa onda jos sest meseci jednom mesecno i onda neko odrzavanje svake godine. Poenta je da su te vakcine napravljene na bazi konkretno tvpg alergoloskog profila i svaki put ti ubrizgaju malo vise alergena da ti se imuni sistem privikne.

Znamo neke kojima je posle toga alergija prosla kao rukom odnesena - ali i jedan slucaj gde devojka nije mogla da nastavi terapiju jer negde na pola su reakcije postale suvise jake... Mislim da svakako treba probati i da je to jedino trajno resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:54 pm
Postovi: 13
Ja imam rhinitis chronica allergica od `90. Visok stepen na prasinu, polen i seno. Prvih 5-6 godina svake godine sam imao sezonske napade, i tada sam pio lekove i koristio inhalatore. U to vreme cesto sam bio pospan i desavalo se da kinuo i do sto puta uzastopce. Citao sam mnogo o tome i uspeo skoro da se izlecim.
Vec 7-8 godina ne koristim lekove. Moja iskustva su. Prvo i najteze je promena misljenja u glavi. Naterati misli na pozitivno, i da ne kukas stalno joj kijami se, imam napade, curi mi nos i slicno. Drugo koristio sam prirodna sredstva za podizanje imuniteta.
Danas pijem godisnje oko 3-4 meseci Flavin 7 i Flavin 77 i Beres kapi. Kada je bas sezona savisokim koncentacijom prasine i polena onda namazem unutrasnji deo nosa sa mascom od Dr. Theiss Alergol koji se moze kupiti u apotekama.
Nadam seda ce i drugima pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm
Postovi: 18
Hvala Vam na savjetima jel su svakako potrebni u ovakvim situacijama...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: