Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 2:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Nasetasmo se slatko na ove dve teme
Ajde da se lepo premestimo ovde ionako sam se tamo toliko izbrukala :oops: sa onim brisanjem da drzimo barem ovu jednu temu.

Greska, ova: jos ponesto o raku ...... je 4 puta posecenija selite se tamo da nam ne padne na 5-tu stranu a?

Kazite mi BRE za to brisanje kako?


Admine upomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 2:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Nema bre brisanja, kad ti kazem, i ja muke mucih u pocetku, sad znam znanje... Ali pazi sad ovaj skandal:

Ja ovde danas objavih porucetinu gde komentarisah Evelinin slucaj, ali poruke vise NEMA, iako sam je lepo VIDELA.

I di ga je sad moja poruka, a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 2:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ha - ukljucih si Work offline-opciju, pa nadjoh svoju poruku, u medjuvremenu nestalu - izbacujem je opet, pa da vidimo...

tumor marker - za koji opet neznam koliki je jer na pitanje dobijem odgovor "u granicama normale je"

Skandalozno... kapirate to ponizavanje, time ti kazu "ma ti si ionako shusha, ne moras da znas brojku - MI smo tu da ti kazemo jel dobar ili ne..." A sta je njima u granicama normale, to je posebna prica... Moja keva sa IIIB stadijumom sve vreme ima marker koji je JEDVA presao granicu, za minimum neki...

da sam "zavrsila lecenje" (znaci, nisam izlecena vec sam zavrsila lecenje)

Kako si dobro primetila to oko izrazavanja... To je zato sto oni ni sami uopste ne ocekuju da te mogu izleciti (ne tebe, no nikoga sa bilo kojim stepenom te dijagnoze) - od cega zavisi cesto i njihov kompletan odnos prema takvim pacijentima... Srecom imamo mozak da se obavestimo i drugde i oni nisu jedini od cijih informacija i stava zavisimo... Ko sta radi ja pljujem, ali sta cu kad SVAKI dan dobijem bre po neku takvu stvar ovde...

i da ce mi u otpusnoj listi pisati kada da dodjem na prvu kontrolu i sta sve treba da donesem.

Pa da, pisace, kako bezlicno - umesto da ti bude I ljubazno i detaljno objasnjeno I napisano... Pricala sam vam kad mojoj kevi na izvestaju sa nekakvog pregleda/konsultacija sa onkologom pise nekoliko stvari koje uzivo UOPSTE nisu bile pomenute (npr "dat savet o vaginalnom ispiranju tim i tim" - bez objasnjenja sta, kada, koliko cesto, kako, jel za vreme zracenja ili uvek, dokle, koja koncentracija i koji odnos biljaka... takodje pise "dat savet o dijetetskom rezimu" - TESKA laz, nije ni bilo pomenuto...)

Da li znate sta me je u tom trenutku totalno porazilo?
Cinjenica da me je sestra obavestila, a ne doktorka?


Jos jedan skandal. Po meni je sok sto te i o recimo unutrasnjem zracenju na hodniku i usput obavestava NADRKANA sestra teskog stepena prostote, nevaspitanja i bezobrazuka, dajuci ti pritom budjav papir (o, zasto ga nemam ovde, da vam skeniram) na kome pise npr "uraditi klistir" - sta znaci to? Tabletama, hranom, klistirom (mehanicki), koliko detaljno, KOJI JE POSTUPAK? Takodje rukom dopisano nesto sto bi najgori djak iz poslednje klupe napisao bolje - nemoguce procitati... S.K.A.N.D.A.L.

pa lekar nije nasao za shodno da mi bilo sta kaze

I bolje sto nije, jer je on rekao sve sto je imao. Bolje da cuti, da ne lupi usput i neku glupost (kao sto lupahu neki koje sam imala prilike da pomalko pitam).

Da li znate kako sam se osecala kada mi je sestra rekla da je kraj!? Totalno tupo.Ranije sam mislila da cu skakati od srece, a kada mi je to saopsteno ja sam samo sedela. Totalno ispraznjenog mozga! Sama sebi sam delovala kao ludjakinja. Kakva sam ja to osoba kada u ovakvoj prilici ne skacem od srece?

Nema sta da tupis ili skaces od srece - oni su odradili sta su znali, a tvoja borba tek pocinje... Posto je lecenje daleko od "zavrsenog"... Mislim ovde na stvari koje covek SAM treba da preduzme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 3:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Da se nadoveze "tete vegeta" na evelinin slucaj, nije usamljen.

Odlazim na institut posle muzevljeve operacije.
Pitam na prijavnici mogu li kod lekara
Neljubazna po difoltu sestra kaze:nemoze
Pa kako cu da znam kako mu je da li se osvestio-pitam
Evo sad cu JA da pitam-vrti, mehanicki, telefon dok prica sa prijateljicom
svojom u civilu
Pacijentkinja je dobro osvestila se.
Aman zeno, za muza te pitam,kakva pacijentkinja-dal'da je bijem razmisljam.

Sve mi postaje jasnije kad smo dobili otpusnu listu na kojoj pise sve u zenskom rodu sa mnostvom gramatickih i slovnih gresaka sto mi je jasnije kada u potpisu vidim dr. ABEDIAN ili tako nekako.
profesor je potpisan samo kao nacelnik odeljenja a doticni kao operator.
Verovatno neki stazista iz neke ostrvske zemlje, uzas.

Trazimo histo patoloski nalaz,moj svekar na jedevite jade uspeva da "dopre" do doktora i ovaj kuca u sto, nije najgore.Da bi mi na trijazi na konzilijumu trazili taj HP nalaz, koji nismo dobili,kad to kazem neveruju.

Kazem:nemamo histopatoloski nalaz, nema ga ni na otpusnoj listi oni me ispravljaju PATOHISTOLOSKI

Ha! preokrenuli (to je valjda isto) samo da bi ti rekli sta-ti-laice-znas-kako-se-izgovara

Drasticno poboljsanje (mentalno,svoje) sam osetila otkako sam prestala da citam to sto pisu.Blagosloveno neznanje.

Jer se rezultati ne "pikaju" od ustanove do ustanove.

Necu da plasim EVE ali mom muzu su pre operacie svi tumor markeri bili super a kad su otvorili ima sta i da vide....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: komunikacija
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Dragi moji,
Iako, mozda, nema mnogo veze sa ovim forumom,da vas obavestim,googlajuci dodjem do sajta srpske pravoslavne crkve i naidjem na besedu vladike zahumsko -hercegovackog Grigorija o komunikacijama.Preporucila bih ,ko moze da procita.
Vladiku sam gledala nekoliko puta na tv.,mlad obrazovan covek,za musku populaciju ,info,voli da igra fudbal.
Vidim da je i na ovom forumu bilo nekih nesporazuma u vezi komunikacija,pa ne bi bilo lose cuti neko misljenje i o tome.
Bolest je covekovo stanje duse i tela.
Svako dobro zelim,pozdrav svim ucesnicima ovog foruma i doktorima i pacijentima.
Svi ne mozemo da budemo doktori,ali zato mozemo da budemo pacijenti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Prijatelji i komunikacija
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 9:14 pm
Postovi: 2
Ne zna čovek dal da se smeje il da plače...
Doktor kuca u drvo, sestra otpušta bolesnika...
Svi se prave ludi, jer ima dovoljno zbunjenih...

Ni ovde gde sam ja (Moskva) nije najbolje, ali me boli što je kod nas tako...
Ja sam ležao u najobičnijoj bolnici u Moskvi sa savršeno običnim, najobičnijim bolesnicima.
Uslovi prilično loši, ali volje i želje da se pomogne napretek.
U toku dve nedelje posle operacije, doktor koji me operisao je dolazio svako jutro u pola osam da me pregeleda i vidi kako sam. Svakog trenutka je bio spremana da objasni ili odgovori na moja glupa pitanja. I to sve za bednu platu ...
Poslednjih dana, kad sam počeo malo bolje da spavam, došlo mi bilo da mu kažem da ne dolazi tako rano :D
Od početka su mi rekli da sitacija nije najsjajnija, a kad je stigao histopatološki nalaz, ja sam bio među prvima koji je saznao istinu... Kad su mi rekli su mi da je mojoj operaciji prisustvovao načelnik bolnice, pomislio sam da mi nema spasa i da sam slučaj za udžbenike. Na to su mi rekli da on prisutstvuje na 80% operacija u svojoj bolnici, čoveče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ne zna čovek dal da se smeje il da plače...

Kad vidi tvoj nick - da se smeje :lol:

Pozdrav za Moskvu... bas me je zanimalo kako je to sve tamo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Haj kileru

Ma drago mi da se neko sa "duhom" jos pojavi a ne nas dve tri
lude, na ovaj forum, onkologija samo ponekad svrate i nema ih opasan je
taj rak a mozda je virus pa se prenosi putem racunara :o :o :o


Pisem im posle privatne poruke molim na mejlove da "svrate" nista.

Ajd' ti obozavaoce lika i dela Zorana Radmilovica nemoj da nas ostavis a?


Bravo za nick pridruzujem se Kajaleni :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nik i ostlo drustvo
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Devojke drage,ovaj vikend na forumu je postao zivahan,a ja nemam vremena sve da prokomentarisem.Zato kratko,pozdrav za Nika,za dr.Mici veliki pozdrav i vec nekoliko dana mislim kako neko od dr. ume tako lepo utesno i sa puno nade da se obrati pacijentima i to forumski.I onda otkrijem da je zena vernik,Sv. Nektarije Eginski je svetac kojem se uznose molitve obolelih od malignih bolesti i mislim da se nalazi njegova ikona na onkoloskom institutu.Zatim se javio Petar i procitah temu o Brojsu i saznah mnogo o ovom forumu ,na koji sam uletela sto kazu ,na prvu loptu.Bravo za zemunku imamo ,nekog u zemlji Srbiji koji je izdrzao tu metodu.
U jednom manastiru,monah nam je ispricao da je jedna popadija izlecila ca dojke tom metodom i stalno se pricescivala.
Eto toliko ,Bob i Kaj drzite ovaj forum,nije sve ni u dijagnozama.Eve nema duze vreme ,krenula je nekim putem,valjda ce da se javi.Osvezile ste mi dan.Svako dobro zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Doktori i DOKTORI
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 7:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Moram ovom prilikom da iznesem i neku pozitivnu rec o lekarima.

Nije da kod nas u zemlji nema dobrih, humanih i ljubaznih lekara, ali cinjenica je da ih je jako malo i lako se moze desiti da covek za svog zivota ne naleti na tog specijalnog pojedinca.
Mene je u Narodnom Frontu operisao prof. Djukic i cinjenica je da me je redovno obilazio svako jutro. Obavestenja koja mi je davao bila su kratka i jasna. Insistirao je da me ostave svih 8 dana na Intenzivnom odeljenju. Za razliku od svih ostalih lekara koji nisu ni jednom dosli da pogledaju pacijentice koje su operisali. uvek je bio ljubazan i dosta mi je pomogao kada me je savetovao da u ovoj situaciji kao i u zivotu, treba da idem stepenik po stepenik. Potrebno je napraviti listu prioriteta i resavati stvari tim redosledom.

I danas kad zalutam u razmisljanjima "sta ce biti ako......" moram da se setim njegovih saveta i to mi pomogne da se vratim u sadasnje vreme.

U stvari, nemam pojma zasto se osecam tako demoralisano! I dalje sam kao izduvan balon. Kao da oni antidepresivi uopste ne deluju.
Sve se nadam da ce se stvar promeniti kada mi poraste kosa (i trepavice i obrve - naravno), kada prestanem da se zamaram i kada prestanu da me bole kosti i misici. Tada ce nestati ti spoljni znakovi moje golgote pa ce to valjda pozitivno uticati na moju psihu.

Kad sam vec kod bolova imam pitanjce za one koji su imali bolove u kostima i misicima: Nakon koliko vremena po prestanku hemo su bolovi u potpunosti nestali? mene jos uvek bole zglobovi saka, prosto ujutro ne mogu prste da savijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Zdravo nam bila Eve

Bas sam se pitala kako si.

Slusaj, moj muz je posle pete hemoterapije imao pauzu 21 dan (neznam koji ciklus i koji protokol to nam ne kazu, niti gde pise,niti me zanima).
Za vreme te pauze smo se trudili da popravimo krvnu sliku i ocistimo jetru.


Medjutim on je imao bolove tupe u kostima, kaze kao kad te "dosadno" boli zub.Da se zalis, reci ce to je normalno :o

I udri opet sama.Ono sto nece da skodi.

Diklofen gel i Pegaz mast (narodni naziv "konjska mast" ali je ima u narodnim apotekama (nekad je narod kupovao u veterinarskim apotekama).

Hteli ljudi svojim konjima da pomognu protiv kostobolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Konjska mast
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ma nije stvar u tome da ne mogu da izdrzim bolove. Ja sam pila diklofenak duo i Knavon uvek po par dana nakon hemo terapije jer su tada bolovi zaista bili jaki (posebno do IV ciklusa). Medjutim, sada je vec proslo maltene mesec i po dana od poslednje hemo, a ti tupi bolovi i dalje postoje. U stvari, kada mirujem nista me ne boli. Znaci, bolovi su u kolenima, kukovima prilikom ustajanja iz kreveta ili fotelje i ti bolovi u zglobovima saka. Palo mi je na pamet da mozda nisam obolela od reumatoidnog artritisa i to bas u toku hemo. Neznam da li je moguca bas takva podudarnost, ali cinjenica je da nisam imala takvih problema pre hemo.
Mada, s obzirom da sam se ugojila kao prase moja jadna kolena i kukovi klecaju od dodatnih kilograma! Ali, dodjavola zasto me onda bole sake?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 2:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Masiraj molim te blago to je zbog cirkulacije trombociti i te munje objasnjavao mi moj skolski ,neurolog al ja nisam lepo pazila na casu jer kad on dodje kod mog muza ja ga ubijem sa pitanjima.

Nemoj da pijes Diklofenak kad ima supozitorije.Fantasticno se podnose.
Moj muz je pio Diklofen duo i forte i sad muke sa zelucem i jos hemo.....

Kako si molim te uspela da se ugojis sta si pila?To ti je pravi dar, posto od hemo, svi koliko znam oslabe, moj muz je kao avet.Ne merim ga da se ne presece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kilogrami
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 5:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Eh, vidi nje? Kako sam se ugojila? Lako! Posle svake hemo imala sam osecaj rupcage u zelucu. Pa je ja zatrpam hlebom i testeninom (to mi je bas prijalo) i nakon desetak minuta - rupcaga se ponovno otvori pa krecem iz pocetka.

A ako tome pridodas svakodnevnu konzumaciju badema, lesnika, brazilskog oraha..... eto ti salca na sve strane.

A na kraju kad dodas i antidepresive koje pijem vec 2 meseca - pitanje kilograma je vrlo lako resivo.

Danas sam bila kod psihijatra i od danas smanjujem dozu prvog leka tako da cu do sledece kontrole ostati samo na jednom leku. On kaze da ti lekovi kod nekih ljudi izazivaju pojacan apetit i da cu sada verovatno polako poceti da skidam kilazu.

Cu ga umlatim ako se to ne desi.

Imam jedan divan recept za osteoporozu, a moze i za razne druge stvari:

Samelju se po 3 supene kasike sirovih semenki suncokreta, bundeve, lana, sirovih badema i lesnika, 5-6 brazilskih oraha, isto toliko obicnih oraha. Sve se to stavi u staklenu teglu, sipa 1/2kg meda, promesa i uzima po JEDNA supena kasika ujutro pre dorucka.

Da li ti je sada jos jasnije odakle mi kilogrami?

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
E hvala ti za semenke.....
Bog nam je poslao biljke i njihovo seme


I ovo za kosti, hvala upravo si mi procitala misli jer moj muz treba i nesto Za "sastavljanje" od tih metastaza kostiju te nadjoh lek AREDYE (pamidronat) to moram da trazim jer sami nece da mu daju.

A ovo tvoje nece da skodi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: