Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PRAVILNA ISHRANA U TRUDNOCI
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 02, 2007 1:40 am
Postovi: 23
Pozdrav svima...
u trecem sam mesecu i interesuje me da mi neko strucan kaze sta je sve pozeljno da unosim kroz ishranu a sta nikako ne bi trebala...U kojoj hrani ima najvise gvozdja?
Ovo me interesuje jer primecujem da "njopam " kao blesava i naravno imam izrazen apetit,ali i unosim ponekad tako bezvezne stvari tipa cokoladice ili previse hleba i krompira koji mi bas mnogo ne pomazu,a od njih cu se sigurno ugojiti...
Zelela bih da iskoristim ovaj apetit i pocnem da razisljam o vrstama namirnica i pravilnom balansu vitamina,proteina,minerala i vec svega sto treba...
Imam 50 kg,sitnije sam gradje i nikada nisam imala problema sa metabolizmom pa bih volela da i nakon trudnoce ocuvam svoje zdravlje na prvom mestu,krvnu sliku,i svoju liniju pre trudnoce...
Hvala unapred na odgovoru:)
Mnogi od nas ne znaju u kom povrcu cega ima,i sta je sve znacajno unositi u telo,pa bih volela da mi neko odgovori...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 1:34 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Pa pre svega umesto cokoladica i beskorisnih kalorija jedi voce i povrce. Ono ce ti pruziti sve sto ti treba. Crveno voce (npr. maline pa cak i zamrznute) kao i povrce (npr. paprika, cvekla) imaju dosta gvozdja i drugih potrebnih vitamina. Ima ga i u crvenim mesima. U spanacu gvozdja nema toliko koliko mislimo.
Bitno je da sve dobro operes i pripremis (meso obavezno dobro ispeci) i eto ti dobre hrane u trudnoci. Krompir je dobar (ali izbegavaj pomfrit). Bitno je da unosis dovoljno folne kiseline, pogotovo u prvim mesecima. Pazi na vitamin A njega nije dobro unositi u velikim kolicinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 5:45 pm
Postovi: 113
Lokacija: Pozarevac
Pile33 je napisao:
Pa pre svega umesto cokoladica i beskorisnih kalorija jedi voce i povrce. Ono ce ti pruziti sve sto ti treba. Crveno voce (npr. maline pa cak i zamrznute) kao i povrce (npr. paprika, cvekla) imaju dosta gvozdja i drugih potrebnih vitamina. Ima ga i u crvenim mesima. U spanacu gvozdja nema toliko koliko mislimo.
Bitno je da sve dobro operes i pripremis (meso obavezno dobro ispeci) i eto ti dobre hrane u trudnoci. Krompir je dobar (ali izbegavaj pomfrit). Bitno je da unosis dovoljno folne kiseline, pogotovo u prvim mesecima. Pazi na vitamin A njega nije dobro unositi u velikim kolicinama.



Potpisujem.

U prvoj trudnoci sam nabacila 10kg=beba 3.700g
U drugoj trudnoci sam nabacila 6kg=beba 3.700g
U trecoj trudnoci sam nabacila 10kg=beba 3.600g
Rezultat je bio taj da sam se iz bolnice kuci vracala sa onom kilazom sa kojom sam ostajala u drugom stanju.

I jos nesto,tamanila sam tresnje.

_________________
Dum vivis,sperare decet.-Dok si ziv,valja da se nadas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 2:05 pm
Postovi: 20
ja sam se strasno plasila gojenja kad sam ostala trudna narocito zato sto se cesto jako mlade mame (ja sad imam 19 god i bepce od 3 ipo meseca) jako ugoje ili sam to umislila....doktor mi je rekao da do 5og meseca jedem normalno kao i pre trudnoce a nakon toga je potrebno povecati dnevni unos za max 300 kalorija pritom sam ja trenirala dokle god mi je velicina stomaka to dozvoljavala,nisam jela belo brasno,secer sam izbegavala kolko sam god mogla,maskimalno sam smanjila unos soli i povecala unos vode i caja od kamilice zbog naticanja i zatvora tako da nisam imlala problema ni sa jednim ni sa drugim ... rezultat je 8kg vise,zdrav bebac od 3.400 a ja plivam u stvarima od pre trudnoce (do duse to je jedino posledica netreniranja,smanjili mi se misici)...


srecno i pozdravi bepce!!! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: