Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: trudnoća
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 03, 2004 6:07 pm
Postovi: 13
DA li možeš da mi napišeš nešto više o trudnoći i da li si u toku nje pila neke lekove zbog paničnog poremećaja.Da li panika utiče štetno na plod.Hvala,unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 15, 2005 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2005 12:58 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
SAKI

Ja sam trudnocu podnela bez ikakvih problema i naravno bez lekova. Medjutim, sama pomisao na bebu i taj osecaj dok je ona u tebi daje ti neverovatnu snagu. Ja sam bila mnogo aktivnija u trudnoci, nego pre nje. Jedino sto mu se desilo bilo je posle porodjaja, jer me je odjedanput uhvatila panika i zbog bebe i zbog sebe, ali to ne treba da te sekira jer je normalno da svaka zena, sa ili bez strahova, upadne u frku posle porodjaja, to je zbog toga dok se hormoni ne stabilizuju i dok se ne priviknes na bebu i upoznas je. Strahovi nemaju nikakve veze sa trudnocom, jedino ako ti doktor ne savetuje drugacije, a psihijatri savetuju abortuse jedino zenama koje piju velike doze likova ili psihoticnim bolesnicima, sto mi nismo.

SAMO HRABRO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moj trenutni plan
PostPoslato: Ned Apr 24, 2005 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 12:34 pm
Postovi: 3
lepo ne znam odakle da pocnem. problemi su poceli da se javljaju u januaru ove godine. imala sam jako tesko detinjstvo, sa 17 sam pobegla od kuce i pocela da zivim sa svojim verenikom koji je najdivnija osoba na ovoj planeti i u svemu me podrzava. prosle godine sam upisala veterinu moj faks iz snova i u prvom semestru sam bila najbolja u svojoj generaciji. konacno sam bila srecna na svim podrucjima zivota. a onda kao grom iz vedra neba, uhvati me napad panike. da vam ne pricam kakav je osecaj znate i sami. imala sam ogroman strah, ali ni na sta nisam mogla uperiti prstom. jednostavno strah koji me je obuzimao celu i terao na plac. orisla sam istog dana kod neuropsihijatra i on me je nakrkao inekcijama i bog zna kakvim sve lekovima. i dalje sam sa teskom mukom isla na predavanja. medjutim stanje se pogorsavalao. onda sam otisla kod drugog neuropsihijatra koji mi je rekao da sam i psihicki i dusevno zdrava i da mi ne trebaju nikakvi lekovi, da ce to proci samo od sebe, da je jednostavno doslo do razdvajanja simpatikusa i parasimpatikusa i da to nema veze sa mojom prosloscu. i tako sam ja sisla sa lekova. onda je nastupio pravi pakao! pet do sest napada panike dnevno i plakanje od momenta kad otvorim oci dok ne zaspem. morala sam napustiti faks a on mi je bio nesto najlepse u zivotu. onda sam resila da probam sa homeopatijom jer sam ranije vec resavala neke fizicke probleme tim putem. medjutim za takvo lecenje ovog problema treba oko godina dana. od februara sam na homeopatskim lekovima i od februara ne izlazim iz kuce - bukvalno! lutam po internetu, citam razne knjige ne bi li dosla do odgovora sta je ovo pokrenulo i kako to zaustaviti. nisam vise mogla izdrzati zatocenistvo u kuci i juce sam odlucila da se vratim na eglonil i rivotril i vec mi je bolje. sutra cu otici kod neuropsihijatra i objasniti mu da je bez lekova nemoguce i da vidimo sta cemo i kako cemo. svi mi kazu da je to neizlecivo ali ne slazem se i boricu se idalje mada mi je sto puta doslo da se ubijem. osecam da sam na teretu svima. ono sto me najvise izludjuje je sledece: ako mi se parasimpatikus "iskljucio" zar ne postoji nacin da se ponovo aktivira? sve sto hocu je svoj zivot nazad :oops:

_________________
jeli ovo zauek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 6:23 pm
Postovi: 11
MERIMA

Mene je pre 5 godina takodje iz vedra neba iznenadio napad panike i to
na poslu medju kolegama i masom stranaka!!!!!! :oops: Neopisiv osecaj,
zavrsila sam u hitnoj pomoci a pre toga 10 godina nisam bila kod lekara!
Da ne zamaram puno prosla sam sve ko i drustvo sa ovog foruma(od jednog doktora do drugog dok me moj lekar opste prakse maltene nije izbacio iz ordinacije ukoliko ne budem prihvatila da koristim flunirin (domaci prozak) uz preporuku da se obratim psihijatru.Objasnio mi je da
se mom organizmu moze desiti mnogo veca steta ako duze vreme budem
u takvom stanju( lupanje srca,gusenje,itd.,itd....) tj.da mogu zaraditi povisen pritisak ili neki drugi fizicki poremecaj uzrokovan panicnim napadima.Usledile su 4 godine koristenja flunirin-a sa xalolom ,stanje se prilicno normalizovalo i ja sam resila da se pokusam snaci ovom ludom
zivotu bez da se krijem iza lekova.Za to sam potrazila pomoc psihijatra,
prvenstveno da mi pomogne sto se tice rasporeda odvikavanja od lekova,
to mi je bila namera kad sam se prvi put obratila psihijatru.Naravno da mi je bilo jasno da to nece ici tako jednostavno pa smo krenuli sa psihoterapijom i prelaskom na Rexetin(KOJI KOSTA 30 EURA).Po dokto-
rovoj semi odvikla sam se za 3 meseca od xalola,nastavljamo sa psihoterapijom i po doktoru se ispostavi da je za sve moje nevolje kriv
moj suprug posto sam imala dosta problema s njim ,bukvalno ja sam tempirana bomba adrenalina kojeg moj organizam vise nezna gde da usmeri pa mi se desava sve ovo.Caka je u tome sto sam ja u stvari
sve to vec i sama znala ,a od psihijatra sam bukvalno tim recima dosla
da me nauci kako da zadeblja ta moja preosetljiva koza i sta JA mogu da
ucinim da poboljsam svoj zivot!Odgovor je skoro bukvalno bio RAZVOD.
Da li opet iz kukavicluka neznam ali ubrzo sam prestala da odlazim na psihoterapiju u ubedjenju da se nakon 13 godina braka ipak nesto valjda
moze uraditi da se situacija popravi.Nisam bas sigurna da sam ucinila
pametnu stvar.Preuzela sam stvar u svoje ruke i u roku od 3 meseca
uspela da se skinem i sa flunirina na sta sam bila ponosna cela 3 dana.
Nakon ta tri dana pocinje opet napetost ,probadanje u grudima i osecam se veoma krhko sto se tice moje psihicke stabilnosti,opet sam tempirana
bomba i hvata me strah od ponovnih napada lupanja srca i gusenja.
Neznam da li da se borim i dalje sama ili da se ponovo obratim psihijatru
za pomoc,a sramota me jer sam napustila terapiju bez objasnjenja.
Celih 10 dana sam bez ikakvih lekova i pokusavam da se izborim sa
neprijatnim mislima i razocaranjem sto problemi nisu nestali ni nakon
5 godina.Pokusacu nekako sama bez lekova .Citajuci o tvom problemu
moja reakcija je bila SUZE NEMOCI I BESA,da li je moguce da iz tog
zacaranog kruga nema izlaza????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jadan ja...
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 7:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
E ljudi, da vam pricam...

JADAN JA !!!

IMAM NAPADE PANIKE !!!

Joooj... jadan ja...

Jel moze neko ko isto ima napad panike da mi pomogne !!!!

Da se NE LAZEMO!

Narkomana grupa narkomana nece skinuti sa droge.

MISLITE O TOME !!!

Okrenite se ZDRAVIM i pozitivnim ljudima. U njima nam je spas.

Kad malo bolje razmislim, svi smo mi pomalo narkomani...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 20, 2005 10:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
megi_su, nije trebalo da tek tako napustis psihoterapiju.
Trebalo je samo da proemnis lekara jer nije uobicajeno da ti oni serviraju sta da radis u zivitu (na primer da ti kazu da treba da s erazvedes)!
To se jednostavno ostavlja da ti sama zakljucis da treba (AKO treba), jer psihoterapeut ne donosi odlike umesto tebe.
pozdrav,
d


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 6:23 pm
Postovi: 11
Zahvaljujem Danka na savetu delim vase misljenje,ali delim i misljenje
mog psihoterapeuta pa me nesto strah da mi i drugi ponovi istu pricu,
optimizam nisam jos izgubila (ali blizu sam) i u svojoj glavi sam ja lepo
smislila da bi psihijatar meni u stvari trebao pomoci u stvaranju debele
koze da bih se mogla sa manje emocija suocavati s problemima.
Inace ova moja apstinencija traje vec mesec i po dana i cini mi se da
mi ipak treba pomoc,samo se jos ne mogu odluciti da li da se vratim
kod dosadasnjeg psihijatra ili da potrazim novog.???????
P.S. A onaj mi se bas svidjao!I bas smo se lepo razumeli!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: