Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u vratu, rame, grudnom kosu
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 4:13 pm
Postovi: 15
imam spondilozu na vratu i torakalnom delu, kao i urkartrozu na vratom,jaki bolovi u rame, trne mi ruka, a najvise mi smeta sto celo levo rame mi ckripi kako i da pomerim ruku. To jako se cuje a bol silazi napred i boli me nared kao da imam srcev udar. Kazu mi da to krckanje nije nista ali cisto sumljam! Sta bi moglo biti. imam 28 odina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 8:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Najverovatnije svi navedeni problemi poticu od degenerativnih promena na vratnoj kicmi. Dolazi do pritiska na vratne korenove nerava i to onda izaziva osecaj bola koji moze da se pruza duz cele ruke, ili dela grudnog kosa.

S obzirom da ste mladi, verovatno vam ne treba nista sem fizikalne terapije za vratnu kicmu. Najbolje je da se javite fizijatru radi odluke o najboljoj vrsti terapije (pretpostavlja mda ste kod ortopeda vec bili i da imate rentgenske snimke)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 4:13 pm
Postovi: 15
imam RTG snimak isla sam na fizikalno nije mi pomogla bas mnogo, a neznam tacno ni za sta se radi, edni kazu da je spondiloza drugi diskopatija, treci hipokalcemija, cetvrti da nije nista, a rengenolozi nalaz b.o. Ja samo znam da me boli, ali me ta bol i ne tisti mnogu, smeta mi to krckanje. Pila sam jedan period glukozamin sulfat, kako moze da se zna dali pored degenerativnih promena ili i nesto drugo kao osteoartritis. Krvna slika je ok, SE je takoce ok, reuma faktor nemam, neki lupis kletiki ne. pisi te molim vas ako je neko strucan za ovo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 7:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Nesto mi nije jasno... Dijagnoza spondiloze se postavlja na osnovu rentgenskog snimka, a vi pisete da je rentgenoloski nalaza b.o. (bez osobitosti).

Osteoartroza je grupni naziv za degenerativna oboljenja kostiju i zglobova. Ako na jednom mestu pise spondiloza vrata, a na drugom osteoartroza vratne kicme, to je sustinski ista stvar.

Bilo bi dobro ako mozete da "okacite" rentgenski snimak na forum da bismo ga pogledali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 4:13 pm
Postovi: 15
stvar je u tome sto nalaz iz RT rengenolozi ga tumacu kao b.o, a moj ortoped kao spondilozu. Kad sam isla na fizikalnu fizijatar pogledao snimak i rekao da se radi od polidiskopatiju na vratnom delu. dali ima neko iskustvo ovo stvarno strasno boli :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 4:13 pm
Postovi: 15
pitacu vas i dguga stvar: dali pod uticajem stresa bol je stvarno jaca i dali kraljeznica moze da se razboli pod uticajem stresa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 1:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sama kicma ne moze da strada od stresa, ali stres moze da dovece do povecane zategnutosti vratnih i ramenih misica, kao i do loseg polozaja kicme, a i jedno i drugo dugorocno moze da dovede do ostecenja (kad kazem dugorocno, mislim na period koji se meri godinama) kicmenih prsljenova.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: