Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: "Nova Vita" - Specijalna internisticka onkoloska b
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 1:15 am
Postovi: 7
Naime skoro sam posetio ovu bolnicu, i citao neke brosure, a i pricao sa jednim od lekara, i meni licno deluju kao prevaranti.

Voleo bih da mi neko ko je detaljnije upoznat, kaze neka iskustva. Narocito, bih cenio iskustva lekara. Ali, onako realno da mi kazu o cemu se radi.

Sudeci po onome sto sam citao. Nervira me taj senzacionalizam, ali ajde ne mogu bas njih da krivim. Mozda nisu oni narucili te tekstove, mozda su i sami novinari pisali. No, to nije toliko bitno, koliko je vazno da li je to prevara ili nije?

Oni rade 4 god. ali opet cinjenica je da je Srbija banana republika...

U clancima, pominju suvlasnika koji je trazio lek za neizlecivi rak svog oca (ne navodi se koji), kako je on isao od Japana, Tibeta, Rusije, Evrope, dok nije stigao u Amazon. Gde je naisao na nekog indijanca - shamana. :D Koji jos cak nije ni znao sta je rak. Nego, mu je on opisivao, i on mu je dao neki lek koji se pokazao odlicnim. I oni taj lek pakuju i prodaju (valjda firma Biofarm?), mozda ne samo ovoj bolnici, mozda svima (TO NE ZNAM).

I jeste sad indijanac koji nije znao nista o toj bolesti, je pronasao univerzalni lek. Sto nisu i njega doveli u Srbiju kad je toliko pametan?

Ne sumnjam ja da mozda taj lek ima nesto sto moze pomoci, ali opet pitanje u kojim slucajevima?

Sl. smo imali i Aloe Vera preparat reklamiran kao neki univerzalni lek protiv raka, pa se ispostavilo da jeste da pomaze malo, ali nije nesto specijalno.

Njihov lekar kaze da oni rade kao na podsticanju imuniteta, za razliku od ostalih metoda lecenja raka.

Oni u clancima navode neke sjajne rezultate lecenja. A ne mogu nista da im verujem bez precizne statistike. Ovako mi deluju samo kao prodavci magle.

Mada, moguce je da nesto i koriste ovi lekovi, ali ne verujem da je njihov tretman nesto posebno ekstra.

Linkovi:

http://www.novavita.net.yu/
http://www.biofarmgroup.co.yu/index.php?sr_proizvodi

P. S. I jos plus na jednoj slici u nekom clanku, njihova medicinska sestra sedi na bolesnickom krevetu. Svuda u normalnom svetu, pa i kod nas u normalnim ustanovama, ta sestra bi automatski dobila otkaz zbog krsenja osnovnih pravila ponasanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
U "klinici" sam bila drugim povodom (smestanja stare osobe u dom) i pobegla glavom bez obzira. Nakon sto mi je telefonom 2 puta recena cena od 600E (za njen slucaj - samo stara, bas nikakve bolesti), uzivo je dignuta na 1200, nakon sto cushe da zivim u inostranstvu i (bukvalno) protrljase dlanove. Secikesastvo i neprofesionalizam izbijahu iz svake njihove reci i postupka, takodje nestrpljivost, ulagivacki osmesi i u sustini bezobrazluk. Jeza me hvata od pomisli da se bave tako ozbiljnim bolestima kao sto je rak... Uverena sam da bi osobu zasuli i radio i hemoterapijom do besvesti, samo da sto vise naplate... TAMO da odem da se lecim, nema sanse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: NOVA VITA - jedno iskustvo
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 26, 2007 10:51 am
Postovi: 2
Bio sam nedavno u ovoj klinici i kao svi ostali koji su u potrazi za nekom drugom, boljom, uspesnijom bolnicom gde se lece onkoloski pacijenti. Naime, van pameti je da zemlja sa 10mil stanovnika ima samo jednu bolnicu na 4 sprata za sve onkoloske pacijente u Srbiji, Republici Srpskoj i CG.
Nateran mukom otisao sam u ovo zdanje koje se nalazi u Rakovici nedalo od Rakovickog manastira. Evo mojih utisaka. Prilazeci jednoj povecoj zgradi primetio sam da ima svega 3 automobila parkirana ispred. Mislio sam da ce ih biti mnogo vise poznavajuci situaciju u Pasterovoj ulici. Uputio sam se ka ulazu i prvi utisci bili su kako je sve lepo sredjeno i cisto, novo. Kad sam dosao na prvi sprat primetio sam Info pult i nadao sam se da cu ugledati ispred sebe neku medicinsku sestru a docekala me zbunjena devojcica obucena u strikani dzemper i farmerice. Pitala me da li imam zakazano kod lekara a ja sam odgovorio negativno. Na to mi je odgovorila da nije problem da malo sacekam ali da se pregled placa 1300din. U toku polusatnog cekanja iskoristio sam priliku da malo razgledam. Na sve strane su bile fotokopije clanaka iz novina sa naslovima tipa: RAK JE IZLECIV, STRANCI OPSEDAJU BOLNICU, NOVE NADE itd. Pomislio sam da se danas sve moze platiti i da clanak u novinama znaci vrlo malo. Po tom prvom iskustvu shvatio sam da su malo neozbiljni. U medjuvremenu na info pultu devojci se pridruzio mladic u srednjim 20tim godinama obucen u crno sa crnim naocarima, slican dizelasima iz 90tih godina koji je se pored nje i pricao telefonom sa nekim (razgovor je tekao tako sto je molio svog sagovornika da mu produzi rok za vracanje dugova, da se on izvinjava???). Napokon ugledah nekoga ko lici na doktora. Oko vrata mu je visio privezak u obliku ljudske kosti pa je izgledao kao iz Hitckokovih filmova a i ja sam se osecao kao da sam u njima. Hodnicima niko nije prolazio iako sam dosao oko 16h u toku radnog dana sto je bilo veoma cudno. Pozvao me u svoju kancelariju u kojoj nije postojao ni jedan jedini papir ili ormar u kojima bio oni bili smesteni. Na zidovima nije bilo slika, diploma ili nesto slicno. Bio je jedan kompjuter koji je odmah upalio i poceo da pise nesto sto lici na vec pripremljenu matricu koju svima pise koji udju u njegovu kancelariju. Predstavio se kao doktor onkolog na maksiofacijalnom odeljenju onkoloskog instituta u Pasterovoj ulici. Kad sam mu dao snimke moje majke koja boluje od metastaza na kicmi, karlici i rebrima, nije ih uopste gledao vec je poceo pricu o nekim svojim metodima lecenja. Naime oni imaju nekyu svoju eksperimentalnu terapiju biljem i nekom masinom koja se zove PEM (pulsirajuci elektro magnet). U tom trenutku hteo sam da pocnem da mu j..... sve po spisku ali sam se suzdrzavao koliko sam mogao znajuci odmah da je ovo jos jedna prevara. Ipak sam izdrzao da ga ne zadavim. Ono sto mi je dao je jedan A4 list dopadljivog dizajna na kome je bila prepisana terapija koja kosta 200e za 15 dana. Hteo sam istog trenutka da ga nateram da pojede taj svoj papir ali hteo sam da vidim epilog moje posete NOVA VITI bez da me odvozi policijska marica. On me na kraju 20to minutnog "pregleda" poslao u susednu kancelariju da platim. Tamo me docekala druga lepo nasmikana devojka i napisala mi jednu lepu priznanicu na 1300din. Htedoh da pitam gde je fiskalni racun ali pocelo mi je vec da se vrti u glavi od besa pa sam odustao i rekao sebi da cu da se borim na drugi nacin protiv prevaranata kao sto su oni. Dan lezanja u toj zgradi kosta 70e. To je ustvari staracki dom koji sluzi za eksperimentisanje nad ljudima. Lekove na biljnoj bazi nabavljaju od firme Biofarm d.o.o.
Ljudi, nemojte biti lakoverni i budite jaki. Izdrzite sa svojim problemima i mukaka i nedopustite da neko trlja ruke na konto vase nesrece. Ovi likovi su cisti PREVARANTI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: NOVA VITA - jedno iskustvo
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 26, 2007 10:51 am
Postovi: 2
Bio sam nedavno u ovoj klinici i kao svi ostali koji su u potrazi za nekom drugom, boljom, uspesnijom bolnicom gde se lece onkoloski pacijenti. Naime, van pameti je da zemlja sa 10mil stanovnika ima samo jednu bolnicu na 4 sprata za sve onkoloske pacijente u Srbiji, Republici Srpskoj i CG.
Nateran mukom otisao sam u ovo zdanje koje se nalazi u Rakovici nedalo od Rakovickog manastira. Evo mojih utisaka. Prilazeci jednoj povecoj zgradi primetio sam da ima svega 3 automobila parkirana ispred. Mislio sam da ce ih biti mnogo vise poznavajuci situaciju u Pasterovoj ulici. Uputio sam se ka ulazu i prvi utisci bili su kako je sve lepo sredjeno i cisto, novo. Kad sam dosao na prvi sprat primetio sam Info pult i nadao sam se da cu ugledati ispred sebe neku medicinsku sestru a docekala me zbunjena devojcica obucena u strikani dzemper i farmerice. Pitala me da li imam zakazano kod lekara a ja sam odgovorio negativno. Na to mi je odgovorila da nije problem da malo sacekam ali da se pregled placa 1300din. U toku polusatnog cekanja iskoristio sam priliku da malo razgledam. Na sve strane su bile fotokopije clanaka iz novina sa naslovima tipa: RAK JE IZLECIV, STRANCI OPSEDAJU BOLNICU, NOVE NADE itd. Pomislio sam da se danas sve moze platiti i da clanak u novinama znaci vrlo malo. Po tom prvom iskustvu shvatio sam da su malo neozbiljni. U medjuvremenu na info pultu devojci se pridruzio mladic u srednjim 20tim godinama obucen u crno sa crnim naocarima, slican dizelasima iz 90tih godina koji je se pored nje i pricao telefonom sa nekim (razgovor je tekao tako sto je molio svog sagovornika da mu produzi rok za vracanje dugova, da se on izvinjava???). Napokon ugledah nekoga ko lici na doktora. Oko vrata mu je visio privezak u obliku ljudske kosti pa je izgledao kao iz Hitckokovih filmova a i ja sam se osecao kao da sam u njima. Hodnicima niko nije prolazio iako sam dosao oko 16h u toku radnog dana sto je bilo veoma cudno. Pozvao me u svoju kancelariju u kojoj nije postojao ni jedan jedini papir ili ormar u kojima bio oni bili smesteni. Na zidovima nije bilo slika, diploma ili nesto slicno. Bio je jedan kompjuter koji je odmah upalio i poceo da pise nesto sto lici na vec pripremljenu matricu koju svima pise koji udju u njegovu kancelariju. Predstavio se kao doktor onkolog na maksiofacijalnom odeljenju onkoloskog instituta u Pasterovoj ulici. Kad sam mu dao snimke moje majke koja boluje od metastaza na kicmi, karlici i rebrima, nije ih uopste gledao vec je poceo pricu o nekim svojim metodima lecenja. Naime oni imaju nekyu svoju eksperimentalnu terapiju biljem i nekom masinom koja se zove PEM (pulsirajuci elektro magnet). U tom trenutku hteo sam da pocnem da mu j..... sve po spisku ali sam se suzdrzavao koliko sam mogao znajuci odmah da je ovo jos jedna prevara. Ipak sam izdrzao da ga ne zadavim. Ono sto mi je dao je jedan A4 list dopadljivog dizajna na kome je bila prepisana terapija koja kosta 200e za 15 dana. Hteo sam istog trenutka da ga nateram da pojede taj svoj papir ali hteo sam da vidim epilog moje posete NOVA VITI bez da me odvozi policijska marica. On me na kraju 20to minutnog "pregleda" poslao u susednu kancelariju da platim. Tamo me docekala druga lepo nasmikana devojka i napisala mi jednu lepu priznanicu na 1300din. Htedoh da pitam gde je fiskalni racun ali pocelo mi je vec da se vrti u glavi od besa pa sam odustao i rekao sebi da cu da se borim na drugi nacin protiv prevaranata kao sto su oni. Dan lezanja u toj zgradi kosta 70e. To je ustvari staracki dom koji sluzi za eksperimentisanje nad ljudima. Lekove na biljnoj bazi nabavljaju od firme Biofarm d.o.o.
Ljudi, nemojte biti lakoverni i budite jaki. Izdrzite sa svojim problemima i mukaka i nedopustite da neko trlja ruke na konto vase nesrece. Ovi likovi su cisti PREVARANTI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Nerc - iako to verovatno nije za smejanje, izvini, ali nasmejah se posteno nad tvojim opisom. Jer BAS je tako... Moje iskustvo nije ukljucivalo strikane dzempere ni dizelase, ali je doktor, iako u godinama, bio teska mafija i neprofesionalnost, a sestre kao zecice oko Hjua Hefnera. Prosetavsi kroz "bolnicu", zakljucih da se tamo smestaju ljudi sa kojima familija vise ne zna sta ce - koji su toliko izrokani radio i hemoterapijom da imaju ozbiljnih problema, toliko ozbiljnih da u kuci vise ne mogu.

Bolnica mi je, inace, preporucena od osobe pametne i obrazovane, kojoj verujem i kasnije bejah iznenadjena... Ona je tamo odvela oca koju zvanicni lekari vise ne htese ni zraciti ne hemovati... Nova vita je, naravno, htela, sve za lovu - od citostatika je na kraju i umro.

Tuzno je ovo sto se mi odusevimo kad zateknemo "cisto i novo"... cak i kad ono nije nista posebno... Nije cudo, kad se zid iza kreveta na Onkoloskom na kome ocrtavaju moju majku za zracenje ljusti, zamalo po njoj (i onom krasnom "crtezu")... Vazno da su sredili parkic ispred i opalili par ikona unutra (racunaju valjda, posto mi ovaj narod svakako necemo spasiti, daj svece, mozda upali).

To sto Nova vita placa novine nije nista, placaju ih i estradne zvezde, ali ovi placaju i "istrazivanja", "naucna", se u saradnji sa pomenutim Biofarmom (mozete videti na netu). A Biofarm, gospodo, ladno prodaje malu teglu "imunopreparata" (sastavljenog od vitamina C, E, ehinacee i jos 3 slicna vrlo prosta sastojka, sama po sebi jeftina i prilicno naivna, sve to u medu) za ladno 100E! Smrzla mi se slusalica u ruci kad to cuh - nevidjen bezobrazluk...

Nisam znala za taj elektromagnet - zanimalo bi me sta rade... to je neka od verzija Rajfove masine garant... I da, naravno da eksperimentsiu, posto su ljudi koji njima padnu saka odavno otpisani...

Strava und uzas.


PS Literarno i psiholoski gledano, u tekstu me je odusevio detalj priveska u obliku ljudske kosti - kud i to primeti... bas je za film...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 29, 2007 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 26, 2007 10:51 am
Postovi: 2
Kajalena - Drago mi je da sam te barem malo oraspolozio. Naime takav mi je karakter, da i u najtezim trenucima znam biti optimista i malo se nasaliti na svoju muku. Mogao bih jos detaljnije da ti opisem moje iskustvo sa tom bolnicom ali hajde da ne davim previse.
Nemoj da te iznenadjuju preporuke od ljudi koje ti smtras dobrim i pametnim. Stvarno, nisu oni krivi. Verujem da su hteli sve najbolje. Ali znas kako je kod ljudi, svako ima drugaciju percepciju stvarnosti. U svakom slucaju, svojim detaljnim opisom konkretnog slucaja koji se meni desio tamo zeleo sam da priblizim scenario koji moze da se desi bilo kome ko odluci da "poseti" tu bolnicu.
Inace sto se onkologije tice, ne mogu da zamerim zaposlenima tamo, doktorima,sestrama i drugom osoblju. I ja bih voleo da moja kancelarija izgleda sjajno i bljestavo. To je problem drzave i tu mozemo samo sebi da nabijamo pritiska a nista da uradimo.
Ono sto meni predstavlja utehu u celoj prici jeste da sam sa 28 godina saznao kako funkcionise moderan svet. Surovi kapitalizam, jednom recju. Evo jednog ne toliko slicnog primera. Posto nazalost cesto posecujem apoteke zbog bolesti majke, usput mi je trebalo nesto korisno za sinuse. Dosao sam u apoteku Sv.Sava gde su mi podmetnuli neki tzv homeopatski lek. To je lek koji navodno podstice imuni sistem da se sam bori sa npr infekcijom. Ima 100 tableta (ehinacea) a piju se svakih sat vremena?? Uglavnom to meni nista nije pomoglo ali je nekome napunilo dzepove. Takvih preparata sigurno ima na hiljade. Razni vitamini, minerali. bilje itd. sve to upakovano u lepu ambalazu i dobro izreklamirano. Ono sto stalno govorim sebi jeste da se skoro svaki lek za pojedinu bolest nalazi u nama. Ono kako mislimo, sta jedemo i pijemo je jedina validna stvar. Kao automobil, ako mu sipas kvalitetno gorivo on ce bolje i duze da ide. Ako ima lose gorivo, svi ostali aditivi ce malo da poboljsaju stvar ali nece da rese glavni problem. Danasnji covek trazi zdravlje u jednoj tableti koji ce da popiji na pauzi na poslu a to koristi farmaceutska mafija.
Verovatno si citala mnogobrojne alternativne metode za lecenje onkoloskih pacijenata:vitamin B17,srebro, taheebo, pa cak i pijenje sopstvene mokrace. Sve to su eksperimenti pojedinaca koje zele u svojim bolesnim glavama da postanu slavni pronalazaci leka za rak. Ne znam da li lek za rak postoji u nekoj tajnoj fioci ali znam da treba prihvatiti situaciju kakva jeste a to je da postoji samo jedna institucija i nekoliko metoda za prevenciju sirenja raka.Onkoloski institut,radio, hemio, hormonska terapija. Lek sa rak ne postoji. Sve metode sluze samo da se zivot produzi. Pre par dana sam sreo zenu koja je pre 30 godina opersiala dojku i tek sada kada ima 77 goidna dobila je metastaze. Zahvaljujuci svom optimizmu uspela je da kontrolise bolest 30 godina.
Postoji jos mnogo stvari koje sebi covek moze da kaze i da mu bude lakse da prihvati bolest. Nemojmo dopustiti da neko drugi ima koristi od nase bolesti. Hranite se zdravo, vezbajte i pozitivno mislite. To je moj recept za sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 09, 2006 11:18 am
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Ja nemam sa njima losa iskustva, ali bio sam samo na konsultaciji. Kada sam saznao da otac ima veoma agresivan tumor na mozgu, otisao sam u tu kliniku gde me je primila jedna doktorka i tu smo pricali oko 15 minuta. Pri kraju razgovora mi je rekla da najvise uspeha imaju kod leukemije (i ako se dobro secam, kod tumora u mekim tkivima - u odredjenim organima - za ovo me ne drzite za rec), a da nisu cesto radili sa pacijentima sa primarnim tumorom na mozgu i da nemaju rezultate sto se toga tice, tako da mogu probati da mu daju neke terapije, ali bilo bi dobro da prvo potrazimo pomoc i na nekom drugom mestu. Platili smo tih 1300 din, ali sam bio zadovoljan jer nas nisu navlacili i farbali i nismo gubili vreme, nego su konkretno rekli. Tako da mi je u principu pozitivno iskustvo sa njima, ali opet ono se zasniva samo na jednom satu koji sam proveo tamo (sa sve vremenom provedenim u cekaonici).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Odavno sam primetila da je placanje pregleda u privatnim ordinacijama i poliklinikama samo pusta zelja da nas neko ljudski saslusa a da nas pritom ne ismeva ne prekida i ne izbaci za tri minuta.

Odusevljavamo se normalnim stvarima tipa cist WC,ljubazna sestra,cekanje (samo) pola sata itd.

A to "slozicete se" kosta bar 20 "ojra" pa ko vele lekari ajd' da radimo to.


Nerc bravo na duhu i pisi molim te jos jer na ovaj forum (Onkologija) ljudi samo ponekad svrate i izvinjavaju se na dugackim postovima kojih smo mi (bar ja) gladni.No slusaj za sinuse lek:


Luc-borovo drvce nastrugati reckastim nozem otprilike za dve kasike (te da kazem piljevine) skuvati u 1l. vode pa se na toplom (ne vrelom) inhalirati.Probaj nece da skodi moj komsija kaze da nezna gd je bila onolika sluz koja mu je izasla.

Pozdrav i pisi sto duze postove.

Ljubi majku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 09, 2006 11:18 am
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Bas tako, kad se ide na kontrolu kod hirurga, ili radiologa, pacijenti se zadrzavaju po 2-3 minuta unutra, nema tu mnogo pitanja... stvarno sramota tako da na zalost, stvarno se isplati dati neki dinar za informaciju koja vam moze ustedeti dosta vremena i uticati na to da ne skrenete na pogresan put... ko nema para i dobre veze... tuga i zalost. Nema veze sto se 35-40 godina uplacivalo u zdravstvene fondove. MRI o drzavnom trosku a da se ne ceka pola godine, godinu je naucna fantastika. I tako dalje i tako dalje. Na hodnicima Onkoloskog instituta obavestenje da pacijenti odmah prijave lekare koji savetuju ukljucivanje bilo kakvog vida alternativne medicine u terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 5:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Na hodnicima Onkoloskog instituta obavestenje da pacijenti odmah prijave lekare koji savetuju ukljucivanje bilo kakvog vida alternativne medicine u terapiju.

U poslednja 3 meseca ne procitah nista skandaloznije, nemam smajlija koji bi izrazio moje stanje nakon citanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
TENK I SVE IH PREGAZITIIII!!!!!
FDA-DA BOG DA IZGORELA!!!!HE HE HE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 11:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Mi smo prevazisli sami sebe.Ljudi sta se to sa nama desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 1:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Cujem da ce se u zdravstvu plate primati po ucinku.
Kaze moja komsinica:aha sad cu da vidim kako ce da postuju pacijente
Ne velim ja sad nece da izbacuju za tri minuta nego za minut.

Danas ta ista komsinica bila pukao joj kapilar u oku.Dali joj neke kapi za oci.Pitam dali su ti merili ocni pritisak,ne
Dali su ti merili krvni pritisak,ne
Pa kako su ti pobogu dali kapi, napamet.
Moze da ti pukne isto tako u glavi,zena se prepade.
Juuu, crna sto me ti uplasi, valjda oni znaju.
Blagosloveno bilo neznanje, zeni lakse ovako.

A i sta da ocekujemo razmisljam kad u skoli nema ni nekog osnovnog zdravstvenog vaspitanja a ucili nas koliko godisnje ovaca izvozi Australija
i slicne gluposti.
Mozda to namerno rade a?

Da neznamo pa da nam posle otimaju lovu za lekove a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Na hodnicima Onkoloskog instituta obavestenje da pacijenti odmah prijave lekare koji savetuju ukljucivanje bilo kakvog vida alternativne medicine u terapiju.

Da pojasnimo - u alternativu spadaju i sokovi od cvekle i sargarepe, aloja, travke i tome slicno... nemo da bi neko liznuo ista osim hemoterapije, masnog mesista i leba, jeste culi? Ovo prvo ce vas izleci, a drugo ce vas ojaca paralelno :lol:

Pa kako su ti pobogu dali kapi, napamet.

Pa tako sto su i meni jedno 10 godina s vrata uvek davali Baktrim, ne pitajuci me nista - cim me vide, daj Baktrim. A na isti postanes rezistentan dok si reko keks, kasnije saznajem... ali on cim te vidi, oma zna sta ti je i sta ce da ti pomogne, toliki je strucnjak 8)


Juuu, crna sto me ti uplasi, valjda oni znaju.


Mislila i ja dok sam bila mlada i neukusna...

A i sta da ocekujemo razmisljam kad u skoli nema ni nekog osnovnog zdravstvenog vaspitanja a ucili nas koliko godisnje ovaca izvozi Australija

Ne rade namerno, ne bih rekla - cista nesvest. Ovo je uzasno bitna tema, uzasno, nemam vremena sad i ne znam da li je mesto ovde... SKANDALOZNO je koliko malo se u skoli uci o stvarima koje su coveku potrebne za zivot, a koliko necega sto je vekovima, miljama ili cime vec udaljeno od njega... Pa zato posle ne zna sta je jetra i cemu sluzi, nego se samo klanja doktoru... I ne zna sta jede i sta dise... Mnogo je strasno to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 4:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Zato lekari kazu,citat:najteze je leciti intelektualce.Izjava prof.dr.med.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: