Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija kolena (POMOC)
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Uzice
Treniram odbojku,imam 16 i po godina. Pre 2 dana na treningu prilikom jednog pada povredio sam koleno.Javio se otok i bol u kolenu.Bio sam kod lekara i on sumnja na meniskus! Zakazao mi je jos 1 pregled,pa onda opreracija (to je odprilike za 5-6 dana) tacnije nesto sa kamerama i otvaranju kolena... za mene je to isto! Ako bude delimicno izvadjen meniskus bice bolje,barem tako ja mislim.Ako bude nacisto unisten i mora ceo da se vadi bice svasta! Recite mi savete,malo sam se unervozio oko svega ovoga! Ne znam da li treba odmah da idem na operaciju ili da konsultujem vise lekara pa da sacekam? SAVETI?

Da li cu kasnije moci da se oporavim za trening? I sta ce sve biti?

Ako bude operacije javicu vam ishod!

PISITE!!!
[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Uzice
Ljudi pisite molim vas!!! Ko je imao ovu operaciju? Recite mi vasa iskustva.... Pisite!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2006 5:05 pm
Postovi: 4
Ma kakva bre operacija, jel on lud. Ako si se povredio pre 2 dana u cemu je problem. Pa naravno da ce biti otok. Zajebi setnju i miruj gajbi nedelju dana i onda vidi stanje. Ili si istegao ligamente ili ti se meniskus malo pomerio. Nista strasno ail moze da se iskomlikuje.
Ja sam prosle godine radio artroskopiju kolena (to sto ti kazes otvaranje i gledanje kamerom) zato sto sam imao nekih problema kada klecim tj. kad prignjecim koleno. Kod mene su pre artroskopije mislili da je sjeban meniskus kad ono pokidani ligamenti. I to je to. Operaciju ligamenata nisam radio jer nema potrebe, nije nuzno.
Ako ti je meniskus pomeren (to moze specijalista da opipa, ali ne svako!) onda je najbolje da odes kod nekog kostolomca-fizioterapeuta da ti on to vrati. Veruj mi da nista ne boli, ne osetis kad ti vrati-znam iz iskustva!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta sa kolenom
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 9:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
To sto ti se desilo, moze da bude opasno i ne mora.Ali ako ti je lekar preporucio artroskopiju, a da nezna sigurno sta je u stvari sa kolenom to je jako opasno posebno za tvoje godine. Ako hoces da budes siguran u to sta se desilo, jedina mogucnost je da odes na magnetnu rezonancu, koja se pored drugih mesta ,jako dobro radi u Dijagnostickom centru Zemun, kod bolnice, ne ceka se i kosta oko 9000 din.Tek tada sa tridesetak snimaka, dobar ortoped moze sa sigurnoscu da kaze sta je a odgovor ces dobiti i u Dijagnostickom centru, ako pitas..Preporucio bih ti sa tim snimkom da odes na VMA i trazis da te pregleda DR.Zoran Popovic, najbolji strucnjak za koleno i Artroskopiju. To moras da uradis brzo jer ce za 10 dana da bude duze otsutan.Pregled ces morati da platis oko 3000 din.
Sve ostalo sto si nap[isao i trazio savete, je bez veze, jer mora sve strucno da bude uradjeno jer je koleno izuzetno znacajno. Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 8:43 pm
Postovi: 8
Nemoj NIKAKO na operaciju, ne mogu da verujem da je neko mogao da ti par dana nakon povrede uspostavi dijagnozu za tako nesto!!! Pre par godina desila mi se slična situacija (po tvom opisu mislim da je moje stanje čak bilo ozbiljnije: par meseci oporavka od puknutih ligamenata, punktacija kolena, nisam mogla da savijam nogu mesec dana, uz fizikalnu i elektro-terapiju u Sokobanjskoj), ali od jedno 5 lekara i fizijatara sa kojima sam razgovarala, samo je jedan predložio operaciju, pri čemu mi je naglasio da je to stvarno diskutabilno koliko bi uspela, bez obzira na stručnost lekara, jer je koleno jako škakljivo pitanje.
Moj savet: odleži koliko je potrebno, konsultuj se još sa nekim, i jačaj kvadricepse, još si mlad, imaš vremena za oparacije ako nešto bude ozbiljnije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: povreda kolena
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Nikad ne treba zaboraviti da jedna povreda ako se ne tretira kako treba moze da izazove nove komplikacije i povrede.Nema tu price i izkustva bez djagnoze na osnovu savremenih sretstava. Kako ``cikita`` zna da je bilo pokidanih ligamenata? smesno je ako nije bilo magnetne rezonance koja daje sliku kolena kao na dlanu i to sa oko 30 i vise jasnih snimaka stanja.Ultra zvuk daje samo malo i slabije rezultate. Tek kada se zna stanje onda mogu da se konsultuju mnogi strucnjaci ako se to zeli. Nikako operacija artroskopijom, govore samo oni lekari koji je nikad nisu radili i o njoj nista i neznaju. To je savrsena metoda, minimalno invazivna i daje odlicne rezultate kada je indikovana.Pogledajte samo nogometase sta rade i kako se oporavljaju, mislim skoro i Kezman.Ljudi malo vise razmisljajte i verujte nauci a ne nestrucnjacima. Seti te se koji su vam lekari rekli da je artroskopija losa, pa cete konstatovati da su to samo oni koji se bave lomovima kostiju a nikada zglobovima kao hirurzi.Ako vam se odlomio komadic meniskusa, sto se cesto desava, to nikako drugacije ne moze da se leci nego operacijom, najbole artroskopijom.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Uzice
Ljudi hvala na savetima! Bio sam odsutan 10 dana.Issao sam u BG na magnetnu rezon. preko zeleznice pa sam to zavrsio brzo! Zatim sam otisao na Banjicu kod doktora za sportske povrede i pogledao mi je snimak! Kaze da sam dobro istegao ligamente sa unutrasnje strane i imama ostecenja na unutrasnjem meniskusu na krajevima(rogovima meniskusa)! Ukrsteni ligamenti su istegnuti ali nisu osteceni! Preporucila mi je fizikalnu terapiju i odmor!
Samo je buni dijagnoza radiologa posto je napisao da imam degenerativne promene meniskusa!!!
Ona mi je rekla da sam jos mlad za tako nesto,ali mozda mi je priroda meniskusa takva!
To je to pa komentarisite dijagnozu!!!

Hvala svima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: povreda kolena
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 9:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Izgleda da imate srece jer je sve lako moguce srediti.To sa degenerativnim promenama meniskusa-kolena uglavnom govore doktori koji malo znaju pa kazu tako nesto sto ne obavezuje ni nasta, jer moraju nesto da kazu kad neznaju nista drugo.
Jedini problem koji moze a ne mora da se javi, zavisi kolike su povrede ``rogova`` meniskusa,jer ako se sami ne saniraju mogu kasnije da izazovu iritacije koje dovode do permanentno oticanje kolena. Artroskopska operacija je vrlo lagana i uspesna ali skupa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 8:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Kako je to operacije skupa?

Operacije se u K.centar i Banjici nista ne placaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kako je skupa
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Tako sto mislim da je na lokacijama koje ste spomenuli tesko doci do artroskopije i u slucaju potrebe verovatno cete morati to da uradite privatno. To je samo moje misljenje, ne mora da bude tacno. Zelim Vam uspeha u slucaju potrebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 2:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Uzice
Hvala na komentarima! :D
Sada koleno me manje boli ali pri naprezanju tokom dana javlja mi se otok uvece. :( Mada idem na terapiju do bolnice svaki dan,a to mi je pola sata peske! Radim vezbe za kvadriceps i idem na fizikalnu terapiju. valjda ce biti sve uredu,mada koleno mi na neke pokrete "skljoca"-pomeri se casica pa sa vrati u leziste! Tom zaboli malo ipak mislim da je to do ligamenata zato sto su iztegnuti!

Pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ligamenti
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 11:10 am
Postovi: 4
Pre 18 meseci prilikom igranja fudbala desilo mi se da prilikom trka i sutiranja lopte dok sma bio na stajnoj nozi (leva) da sam zbog neravnog terena koleno izbio blago ka unutrasnjosti. Namestili su mi koleno i imao sam upalu pripoja kvadricepsa. Posle 8 meseci pokusao sam da igram mali fudbal rekreativno i prilikom jedno duela sa protivnikom on me je blago sa desne strane odgurnuo ramenom (rame o rame ) i ja sam bio izbacen vrlo daleko sa terena iako je bilo bas blago i javio mi se jak bol sa desne unutrasnje strane kolena negde na samom spoju kolena. Posle toga sam mirovao jos vise meseci poceo blago da trcim pravolinijski i nisam imao nikakvih smetnji. Ali prilikom trcanja i nagle promene pravca ulevo i iskretanjem noge u tom pravcu javlja mi se jak bol.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: