Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi penisa
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 3:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2007 3:33 am
Postovi: 3
Pojavilo mi se pre jedno mesec dana.Bele je boje i izgleda kao sini sir.Jakog je,neprijatnog mirisa.Pojavljuje se ispod kozice,ispod glavica i po njemu.
Bio bih jako zahvalan kad bi mi neko objasnio sta je to tacno,dali je opasno i sta koristiti da se izleci?Ili je jedina opcija poseta doktoru?
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: smegma
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 10:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
to je smegma, bjelicasta masa, koja nastaje od epitelnih ćelija, a sadrzi razne vrste mikroba, i sekreta od lojnih žlijezda.

Jel imas i crvenilo na glavicu?

Moguce da lose i nepravilno odrzavas higijenu prepucijalne kese, peri GA tolom vodom , Safe guard sapunom , uvecanog, moze ispiranje kamilicom ili kalijum permanganatom u omjeru 1 :5000,
prekontrolisi secer u krvi. Jacaj imunitet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2007 3:33 am
Postovi: 3
Hvala na savetu.
Nemam crvenilo na glavicu niti bilo kakav svrab,samo to sto sam opisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi pe
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 2:55 pm
Postovi: 4
mire84 je napisao:
Pojavilo mi se pre jedno mesec dana.Bele je boje i izgleda kao sini sir.Jakog je,neprijatnog mirisa.Pojavljuje se ispod kozice,ispod glavica i po njemu.
Bio bih jako zahvalan kad bi mi neko objasnio sta je to tacno,dali je opasno i sta koristiti da se izleci?Ili je jedina opcija poseta doktoru?
Hvala unapred.



I ja mislim da imam isto to samo sto mi se pojavile i neke bubuljice ili tako nesto.To ume da se upali ponekad i da bude primetljivo a nekad se i ne primecuje.
Zanima me jel treba da se obratim doktoru il da se prdzavam upustava koji su dati za ovaj post pa ako ne pomogne onda da potrazim pomoc.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 5:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
najbolje da odes dermatovenerologu, a ako se jos omisljas, napisi malo detaljnije i u vezi tih cvenih bubuljica, od kada se javljaju? koliko traje sve to?i pridrzavaj se higijene...jacaj imunitet.....udi oprezan u sexu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 2:55 pm
Postovi: 4
Evo ovako.
Bele je boje i izgleda kao sini sir.Jakog je,neprijatnog mirisa.
Ispod glavica i po njemu nalaze se neke male bubuljicice ili zlezdice.One su skoncetrisane na jednom mestu.
Smegmu imam vec duzi period,onda sam zbog upale zeludca i one bakterije koja izaziva kiselinu u zeludcu pio dosta jake antibiotike i to se smirilo tako sto sad nemam crvenilo kad mi se smegma pojavi nego su ostale te zlezdice koje mislim da luce smegmu.Higijenu vodim svaki dan ali mislim da sam dosad recimo nepravilno vodio.Oprezan sam u sexu mislim da mi to nije niko preneo.
Moje pitanje je dal to moze da mi skodi,kako i dal da idem kod lekara ili da probam ono sto si rekao za mire84.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 9:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
Svakako uradi sto sam onom decku preporucio i ti, ali najbolje je da odes kod dobrog dermatovenerologa ili urologa i da to dr pogleda i da te pregleda, da te uputi na potrebne pretrage, pa nam se javi ! nemoj to da zapustas vise !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi penisa
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 10:00 pm
Postovi: 29
Meni je pomoglo sledece a imao sam istu situaciju plus crvenilo, tackice, bubuljicice na glansu.... :
- Nystatin (OBAVEZNO, bez njega nista)
- Odvrni tus od creva i tako peri dobrih 5 minuta, sve hladnijom i hladnijom vodom.... ne preteruj. Vruca ce samo da pojaca, sve gljivice obozavaju toplotu da se razmnoze.

Otprilike za 1-3 dana nestaje u potpunosti, u zavisnosti od jacine.
Ja vrlo cesto tako reagujem, bas imam neznu sluzokozu i sve tu dole.... bukvalno posle svakog odnose i to kod vise devojaka, vec godinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi penisa
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 11:45 pm
Postovi: 12
Pozdrav svima.Potrebna mi je pomoc imam slicne simptome od pre mozda nedelju ili 2.Svrab na kozi penisa,crvenilo,bela sirasta masa.Sta to moze biti?Nisam imao sexualne odnose u zadnjih godinu dana.Ako moze neki odgovor sto pre.Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi penisa
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Гљивице.

Прво добро опери пенис. Затим се испирај воденим раствором соде бикарбоне - кашичица на чашу воде. Можеш да се натапкаш ватом умоченом у раствор, али вату после баци у канту за смеће. Тако ради неколико пута дневно. После испирања раствором соде бикарбоне немој да се испираш чистом водом.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smegma
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 08, 2013 9:39 am
Postovi: 117
[quote="boban202"]to je smegma, bjelicasta masa, koja nastaje od epitelnih ćelija, a sadrzi razne vrste mikroba, i sekreta od lojnih žlijezda.

Jel imas i crvenilo na glavicu?

Moguce da lose i nepravilno odrzavas higijenu prepucijalne kese, peri GA tolom vodom , Safe guard sapunom , uvecanog, moze ispiranje kamilicom ili kalijum permanganatom u omjeru 1 :5000,
prekontrolisi secer u krvi. Jacaj imunitet![/quot

Intimni delovi tela se ne peru agresivnim sapunima,pogotovo jefitin Safe guard sapunom,tako mozes da iziritiras kozu penisa pa ces napraviti jos veci problem.Kakav crni Safe guard.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi penisa
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 11:45 pm
Postovi: 12
aa_aca je napisao:
Гљивице.

Прво добро опери пенис. Затим се испирај воденим раствором соде бикарбоне - кашичица на чашу воде. Можеш да се натапкаш ватом умоченом у раствор, али вату после баци у канту за смеће. Тако ради неколико пута дневно. После испирања раствором соде бикарбоне немој да се испираш чистом водом.



Hvala na brzom odgovoru.Probacu to sto ste mi napisali.Moram jos pored toga navesti da sam spavao golom kozom bez majice u gacama na kaucu bez carsava i u studentskom domu na duseku koji je jako star isto bez carsava.Kozica kao da mi je nekako upaljena i tesko se svlaci ponekad a svrbi i kad protrljam glavic i kozicu kao da se peruta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi penisa
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 11:45 pm
Postovi: 12
aa_aca je napisao:
Гљивице.

Прво добро опери пенис. Затим се испирај воденим раствором соде бикарбоне - кашичица на чашу воде. Можеш да се натапкаш ватом умоченом у раствор, али вату после баци у канту за смеће. Тако ради неколико пута дневно. После испирања раствором соде бикарбоне немој да се испираш чистом водом.


Zeleo bih jos da pitam da li treba da kupim u prodavnici ili marketu obicnu sodu i bikarbonu ili moram u apoteku po neki medicinsku ili slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi penisa
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 8:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
То што си голишав спавао на старом душеку без чаршава урадио си сада и никада више. Можеш да добијеш такве кожне инфекције да ниси ни свестан. Ако је душек тако стар, онда обавезно стави два чаршава преко њега. И обавезно гаће и мајица.

Соду бикарбону купи било коју, у радњи. Продаје се обично у паковањима од 200g, а може да буде и веће паковање. Немој да купујеш ону у малецким кесицама јер је прескупа, а можда има још каквих додатака.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-Bela skrama nalik na sitni sir ispod i na glavi penisa
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 11:45 pm
Postovi: 12
aa_aca je napisao:
То што си голишав спавао на старом душеку без чаршава урадио си сада и никада више. Можеш да добијеш такве кожне инфекције да ниси ни свестан. Ако је душек тако стар, онда обавезно стави два чаршава преко њега. И обавезно гаће и мајица.

Соду бикарбону купи било коју, у радњи. Продаје се обично у паковањима од 200g, а може да буде и веће паковање. Немој да купујеш ону у малецким кесицама јер је прескупа, а можда има још каквих додатака.


Hvala ti puno na savetu.Danas cu poceti da primenjujem to sto si mi rekao.Javljam se kroz par dana da javim jel simptomi prolaze...Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: