Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 6:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Juce samo jedna antral folikla na levom jajniku... Nisam videla svrhe da se stimulise.... Ostaje izbor sa prirodnim ivfom sa ovom jednom foliklom ali ne znam vise da li imam sange da se mucim za samo jednu foliklu...
Jedan poslednji pokusaj u January ako budem imala dve antralne nekim slucajem....


Ne znam kako ljudi naprave prelom za donor dete psiholoski...
Al ja se bas mucim....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Nabla i Kikice - sta se desava s Vama....


Ajd da postiram da ne ugasim thread....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Sorry,
ja bila u veliokooooj guzvi i plus mi se nakalemila ooogromna cista na levom jajniku-8 cm. Na kraju je sve ispalo OK, juce su trebali da je punktiraju a kad ono ona pukla pre nego sto su me bocnuli.
Joj nije mi bilo tesko zbog ciste vec zbog saznanja da nista ni od ovog ciklusa. Sve mi se cini da je to reakcija na hormone sto sam uzimala (suprefakt u proslom ciklussu i klomifen letos). Mogu samo da zamislim kako ce mi jajnici reagovati posle vantelesne ako ne uspe!
Sledece nedelje se sastaju moja doca endokrinolog i doca koji se bavi IVF-om pa cemo videti da li su se dogovorili za saradnju. Sad me malo frka da ponovo vadim hormone, ko zna sta cu da nadjem.

Skoro se jedna nasa vratila iz Praga (pronatal)- donirani spermici- i evo je sad je trudna. Oni su presretni. Mislim da saznanje da si trudna, da nosis i darujes zivot potire sve prethodne nedoumice.
Ti malo odmori, probaj da se distanciras od svega, pa i od foruma, radi domace zadatke :D u spavacoj sobi, a onda probaj jos jednom od jan-feb. Mozda ti se i zalomi nesto iz kucne radionosti :lol:

Kikice, sta si uradila s inhibinom i AMH-om? FSH ti je bio oko 5?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 3:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Mini, nadam se da si dobro... Jel ima sta novo?
Nabla, zao mi je sto ti se sve to izdesavalo... Iskreno se nadam da ce sve krenuti na bolje... Sto pre...
Sto se mene tice , proslog petka sam dobila, javila se dr i ona je rekla da uradim FSH i estradiol..Toliko sam se obradovala sto mi je rekla da radim hormone da nista drugo nisam osim toga radila, jer sam pomislila da cemo nesto konkretno ovog meseca uraditi...Medjutim, nista od toga. Jedino sto je FSH 5.26. estradiol 44...Do sad je i on zezao , uvek bio manji od 20...

Danas sam bila na pregledu, dr kaze da to sto se FSH spustio govori o mojoj "ludoj" hormonskoj slici, kako ona kaze, mada kaze i to da je bolje to sto se spustio nego da je ostao visok...
I tako, sve u svemu, ne radimo nista cemu sam se nadala, vec cemo se cuti kad dobijem da se dogovorimo koju kontracepciju da uzimama narenih NEKOLIKO MESECI, da se jajnici i hormoni malo srede, pa da od aprila planiramo NESTO...
Malo sam pala zbog ovih vesti - znas - nadala se prirodnom ICSI-ju, ili mozda cak i stimulisanom - sad kad je FSH ovako lepo pao, ili bar inseminaciji, kad ono - NISTA... Tacnije - CEKANJE do proleca kad cemo razmisliti sta dalje...

Videcu od kog dana ce mi dati kontraceptive, mozda, ako bude od 5.d.c. i odradim pre toga ponovo FSH, amh i inhibin, eto , za svoju dusu...

Puno vas pozdravljam, bas bih volela da mi se javitie obe ovde sa lepim vestima, sto pre!!!
Vasa kikica (neprestana i "bezrazlozna" nada sa kolevke)! Ljubim vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 5:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Hvala Nabla na poruci... 8 cm cista... Gospode boze... Zastrasujuce...

Kikice - ja ne vidim razloga zasto moraju cekati... ... Ti bi trebalo da imas izbor.. Tvoj fsh zvuci dobro... Blago stimulisani ICSI bi bila najbolja ideja... Od prirodnog slaba vajda jer dobijes samo jednu foliklu koja moze da se zalepi za zidove folikule ilil moze da ne dodje do deljenja pred ET itd...

Cuvajte se obe... Ja sam postala malo adiktivna na forume pa pokusavam da oladim...

Ispunila formulare za Reprofit ali nemam snage da ih posaljem.... Malo sam depresivna po tom pitanju....

Lepe festi bi bile fab za sve nas....

Sve naj drage moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini, sta nemas snage- to je samo jedan klik na tastaturi ili jedna setnja do poste. Ne kosta te nista da posaljes te formulare- ti i nakon toga mozes da se predomislis. Sigurno neces odmah doci na red u Reprofitu, imas bar jos 6 meseci fore da ti "legne". Sad sam procitala "parolu" jedne nase forumasice- "ko ceka, taj gubi vreme". Hm, to bi moglo i na mene da se odnosi (pa da se malo pokrijem usima -hihihihi).

Razumem da je tesko obema sto se neizvesnost produzava i sto su neki krupni koraci pred vama- i ja se tako osecam- ali ne dozvoljavam sebi da me osecanje beznadja obuzme duze od par dana. Pomislite samo koliko je to izgubljenih dana- zivot i dalje tece ali ga ne zivimo ako se prepustimo depresiji.

Kikice (nado-hehehe), Goca je odlican lekar, a tebi ne gori pod nogama. To sto su ti nalazi odlicni u ovom ciklusu ne znaci i da ti je poslednji ciklus s takvim hormonima. Kod stimulacije treba biti oprezan i prvo (ako vreme dozvoljava- a kod tebe dozvoljava zbog tvojih godina i dobrih nalaza) treba upoznati kako organizam funkcionise da ne bude neprijatnih iznenadjenja u toku samog postupka. Nije cilj stimulacije samo dobiti jc, vec i da one budu kvalitetne i da se postigne odgovarajuca receptivnost endometrijuma. Vidis, ja sam bila nestrpljiva i popustila sam pred idejom jednog lekara da uzmem klomifen (moza bi to sve dobro ispalo da me je on mogao pratiti tokom nekoliko ciklusa, pa i tokom uzimanja klomifena- on je iz Zagreba)- ovo mi je vec 5 ciklus kako nemam ovulaciju (ili se stvore ciste ili bude nekvalitetna ovulacija- progesteron bude nizak). Nekad je pametnije ici polako- brze se stigne :wink:

Btw, poceh uzimati smokve :D

Mini, ne znam za Kikicu, ali nama dvema treba neki program za pothitno odvikavanje od raznoraznih foruma.
Vidi da li tamo gde si ima neka organizacija gde se sastaju ljudi koji su postali roditelji uz pomoc donacije (nesto slicno kod nas postoji gde se susrecu parovi koji su u programu za usvajanje i oni koji su vec posvojili neko dete). Mozda ti to pomogne da rascistis/rascistite kojim putem da krenete.
Glavu gore, ljubim vas obe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Poslala formulare sinoc - omaska, ali eto odose.... Friziro' mi se skrin i levo desno dok sam probala da zatvorim email...onako sam ga malo gledala a on ode...

Kikice - podseti me koliko imas godina? Ponekad drage moje bioloske i hronoloske godine ne moraju biti u nekoj korelaciji...

Nabla - dobro sto si pocela sa smokvama... Ti zvucis onako stojecki....
Da ja sam zbilja postala adiktivna na forume....i istrazivanje... Da sad znala ovo sto sad znam pre par godina ne bi ni bila u ovoj situaciji...

Ja narucila med sa polenom i mlecom i jos nesto trece, no ne mogu da se setim... Kosta citavo bogatstvo ali kazu da poboljsava kvalitet jajca... Pocela opet da koristim dhea mada je moja doca protiv....No nista nemam da izgubim... Primetila sam da ima nekog efekta vec nakon par dana jer imam veci mukus (sorry za detaljisanje) i malo sam postala navalentnija...posto povecava testesteron...Mozda cu da kupim i l'argenine ili kako se vec zove...Zvecim od raznih suplemenata, no moram reci da ove zime nisam imala prehladu uopste dok oko mene svi poboljevaju...

Od sledece nedelje pocinjem s psihoterapeutom da mi malo da neke alatke da resavam ove moje teme i dileme....Mislim da vise nisam pametna sta da mislim....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 10:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Ako si ih poslala, i trebala si! I neka ti je sa srecom, treba hrabrosti, velicine za to, a "...neko to od gore vidi sve..." i treba verovati!!!

E, ono "jos nesto" u mednoj mesavini je propolis, i bravo sto si to kupila! Jeste, kosta malo vise, ali je DOBRO! I malo je neukusno, ali je ZDRAVO! Uzmi ga ujutro, na prazan stomak, i jos jednom popodne, ponovo na prazan stomak, i tako mesec dana - pa nedelju dana pauze. Svasta sam lepog procitala o toj mesavini, narocito za zene sa nasim problemom!
I, moje iskustvo s tim: nakon mog FSH 15, ja bila mesec dana na "bolovanju", jela smokve i tu mesavinu svaki dan... Posle je FSH merio oko 7 a sad 5.26... Ko je to uradio - ja ne znam, ali poklonjenom konju...znas vec!

Inace, ja sam pre par dana napunila 31...Moji jajnici (po recima dr Goce kad mi je davala dg) - cak 41! Tako da....

Svidja mi se ideja o psihoterapeutu! Jel mi mozes reci nesto vise o tome (njemu-njoj)...? Milion puta mi se javila potreba da mi neko pomogne - neko ko to ume! Jesi li probala da vodis dnevnik? Cujem da je to dobra alatka, pa razmisljam o njoj.
Pozdravljam tebe i dovitljivu Nablu, koleginice i saborke moje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 1:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Jeeee za poslate formulare, pa makar i omaskom....e sad, zamisli sebe za jedno godinu dana s oooogromnim trbuhom (hihihihi), a unutra bata i seka :D

Kikice, da li je Goca objasnila zasto je tvoje jajnike definisala kao da si 41 god. (samo zbog fsh ili to drugacije izgleda). Meni su "obicni" ginekolozi uvek govorili da mi izgled jajnika ne dogovara lab vrednostima. No to su "obicni" ginekolozi i verujem da to ipak nije tako. Da li sam te vec pitala da li su ti brojali antralne folikule. Kod mene je broj na donjoj granici normale (u nekim ciklusima i malko ispod normale). Doduse endokrinolog mi je rekla da sam reproduktivno jedno 5 godina starija (mislim da je bila fina pa je smanjila taj broj reprodukt. godina- heheheh)

Sto se tice psihijatara kod nas, hmmm...To bi trebo da bude neko ko se bavi sterilitetom s psiholoske strane. Cini mi se da smo mi u Srbiji tanki u tome, ali procesljacu jos malo... U svetu, pa i u Hrvatskoj imaju ozbiljne sluzbe pri klinikama koje se time bave.
Ja sam otisla kod psihijatra proslog novembra posle sponatnog i saznanja da mi je fsh 15. Bila sam u komi- ne mogu da vam opisem to psihicko stanje- kao da mi je neko prepisao smrtnu presudu. Rekla ja zeni da ulazim u prevremenu menopauzu (tada jos uvek 31 god), a ona meni, "ma hajte molim vas, vi se osecate staro i istroseno pa ste to reflektovali na vase jajnike". Zena jednostavno ne zna da se to moze desiti...popricale smo dva puta i onda me je uputila na neku grupnu terapiju zbog socijalne anksioznosti (to je OK ali trenutno nemam vremena da resavam taj problem). Jos ispade ja blesava :))) (mozda i jesam u nekom segmentu- hihihihi). Za mene je najbolja "psihoterapija" bila komunikacija sa zenama koje imaju slican problem, "ucenje"- traganje za uzrokom i prognozom naseg stanja i citanje uspeha drugih zena bilo s vlastitom jc bilo uz pomoc donirane jc.

Maticna mlec je odlicna- kupila sam je u tecnom stanju- al me to mrzi da spremam pa je koristim u obliku tabletica.
DHEA- ne usudjujem se da ga koristim na svoju ruku bez odobrenja endokrinologa. Meni je sluz povecavalo uzimanje Primrose oil (ulje nocurka) i caja od macine trave i vrkutke.

Mini je napisao:
Zvecim od raznih suplemenata, no moram reci da ove zime nisam imala prehladu uopste dok oko mene svi poboljevaju...
Hehehehehehe, takodje

Mini je napisao:
Ti zvucis onako stojecki....
Hihihihi, dok se ne patosiram...

Kikice, ja sam jos uvek pri stavu da se opustis i verujes Goci- ona nije tip zene i strucnjaka koji prepustaju stvari slucaju, ima ona vrlo jasnu viziju sta zeli kod tebe da postigne iako ne izgovori sve ono sto misli. Strpljen- spasen. Mart je vrlo blizu! A do tada bi bilo dobro da pronadjes nekog strucnog da te psihicki pripremi na ono sto dolazi- gde ces vece rastrojstvo od, recimo, tri smizle u stomaku (hihihihi) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 4:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Nabla, na prvom UZ pregledu kod Goce, dok jos nije znala za moj FSH od 15, ona je rekla da bi moji jajnici jako lose odreagovali na stimulaciju... Tako ih je videla na UZ. Znaci, nije mi tad to tumacila nikako, samo je to rekla...Da li postoji jos neki faktor zbog kod bi jajnici tako reagovali ili izgledali - osim visokog FSH, ne znam...
Kad smo za sledeci pregled dobili rezultate (FSH 15) , ona je to (31/41 godina) rekla o mojim jajnicima, ponovo bez tumacenja bilo cega... Rekla je samo ovo: Vi imate 31 godinu, ali vasi jajnici imaju 41! I vi ste na granici za vantelesnu!" Oba broja je zapisala na papiru i zaokruzila.
Eto, tako se to desilo.
A sto se antralnih folikula tice, nije mi nista o tome rekla, ja o njima, kao i o AMH i inhibinu prvi put cujem od vas, od tebe i od Mini...
Mozda je antralne folikule gledala pa je na osnovu njih dala taj komentar, ali mi nista nije rekla...Nista vise od ovog sto sam napisala.
PS. Nabla imas pp

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Kikice - volumen jajnika i broj antral folikla su bolji indikatori nego fsh. Mnogi koji imaju povisen fsh ostaju trudni ako su ova dva faktora ok... Stimulacija moze da proizvede sasvim dobar broj jajca...Kikice ako ti je rekla to za 41 starost jajnika, zasto onda ceka... Onda bi trebalo da radi vantelesnu sto pre... Ova dr gde sam sad uopste ne meri fsh nego ide po broju antralnih folikla jer ona kaze da je to najbolje merilo...

Nabla - nisam ukapirala koliko ces dugo da cekas na vantelesnu....
Pretpostavljam da je dobro da se malo oporavis od ciste ali stvarno ja ne bih oklevala da mi je ova pamet pre par godina... Ja sve slusala dr pa evo gde dospeh... Sve mi govorili, sve je ok probaj prirodnim putem...

Kod psihoterapeuta idem da malo razbistrim stvari, jer malo smo ja i mm izolovani u ovom svemu... Nasi prijatelji svi imaju decu i mislila sam da popricam s nekim neutralnim mozda nije losa ideja...Nije specijalizovana za neplodnost... U pitanju je kognitivna.... Hocu da se psihicki pripremim za januarski ciklus i oslobodim malo nekih stvari... Mislila sam da mi podrska nece biti od viska...

Ovi specijalisti su jako skupi ...ali mozda odem ako budem imala donaciju ....

Nabla - sto se tice dhea - mozes da uzimas neko vreme pa da proveris nalaze sa endokrinologom... U Americi kao sto znas se rutinski koristi za 'poor responders'...

Sve naj... Ja jos uvek ne mogu da verujem da mi se smesi donacija .... Mozda ispadne neki mali Bruno iz Brna ili Brunela ...Reprofit je u Brnu...

Od Januara, cim zavrsim ovaj ciklus planiram da trazim vise posla, Sad radim samo jedan dan i pomalo mi vec smeta da budem kod kuce... Poludim sto me je genetika ovako smestila... Nemam pojma kako je moja seka zatrudnela sa 44 a sigurno nema bolje jajnike od mene, jer sad u 48 je maltene u menopauzi... ONa je naravno abortirala posto vec ima dvoje odrasle dece i onako seljacki rezon...gde ces bruka i sramota da imas dete u tim godinama....

Ala ce se svi moji iznenaditi ako se pojavim jednog dana sa dvojkama u poznim godinama... :D :D Vec su me onako balkanski svi otpisali po tom pitanju, mada ja lepo rekoh seki da radim ivf-ove... Keva me tesi da imaju milioni parova bez dece i da nikad nisam trebala abortirati (u mojim dvadesetim) inace bi i ja imala dete.... Kako to mame samo lepo umeju da coveka ubiju u pojam....


Ajd drage moje, moram sad malo da radim.... Obecala sam sebi manje foruma ,ali adikcija je adikcija ... dobijam simptome ako ne proverim postu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 8:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Uh, sto volim kad te vidim da razmisljas o sebi kao o mami s dvojkama. A ovo pozne godine, na znam o cemu pricas- sta su to pozne godine :D

Mene iskreno malo panika hvata zbog narednog vadjenja hormona. I sve nesto odugovlacim.
Moram malo da skupim hrabrosti :-?

Mini je napisao:
dobijam simptome ako ne proverim postu....

hihihihihihihihihihihihihihihi

Ajd' cao, kiss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Ne mogu da se setim da li sam pominjala agnus castus - mnogi kazu da smanjuje fsh vec nakon mesec dana koriscenja... Samo je biljcica u pitanju, tako da ne moze da naudi....

Ja se vise ne opterecujem sa fsh, jer to je ipak samo jedan od indikatora... Moj je bio prilicno nizak u zadnje vreme ali zilch nestale antralne folikle, pa sta mi vredi fsh....kad nemam jajca ...

Mislim spirulina je dobra isto tako....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 2:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Ja imam simptome... Evo tu sam opet....

Kako vas dve....???

Uzgred receno izgleda da ovaj mesec nisam ovulirala... Merila sam od 10 do 14 dana...obicno je 13 ili 14 i nista....Bas sam se razocarala...Mozda sam trebala da merim od 8 dana za svaki slucaj....

Tesko mi da verujem da je Jan moj zadnji tretman... Bas ce me biti frka da prestanem...

INace Ceh se javio u roku od 24 sata i dao mi datume za donaciju... Zvuci fin covek zaista... Datumi 3 August za EC i 7 za transfer.

Izgubila sam moj kontrakt za posao tako da ulazim u novu god bez deteta i bez posla i sa 4 banke.... Nikad bas nisam zivot ovako zamisljala....

No da ne kukam ....

Cuvajte se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Hi, Mini, Nale...
Mini, mozda je ok sto nisi imala ovulaciju ovog meseca...Pa tako ce se jajnici odmoriti, zar ne? Ocekuj je sledeceg meseca!!! :D
Bravo za azurnost i avgust, nije on daleko, ali je ipak dovoljno daleko da se nesto i desi do tad! U najmanju ruku - bice jasnija situacija!
Zao mi je za posao, ali bice valjda nesto drugo...Nadam se!

Kod mene se braonkasto cudoviste ovih dana nastavlja, pocevsi od 13. d.c (danas je 18d.c., ovulacija bila po UZpregledu 10d.c.) , prekjuce i juce sam imala neku temperaturu 38C i bolove u jajnicima i donjem delu ledja...
Sto nemam neki kucni UZ pa da budem malo sam svoj dijagnosticar?!
Prosla dva ciklusa sam u drugom delu ciklusa uzimala i utrogestan, ne znam da li sam to napomenula, mozda je zato sad braonkasto krenulo tako rano, jer sad - po nalogu dr, ne uzimam...
Cekam da dobijem - stvarno, sa pravom krvi i bolovima, pa da zovem dr, da vidim hocu li dobiti odgovore sta se ovo desava sa mojim ciklusom, i da vidim kojim ce me to kontraceptivima castiti u narednih 5 ciklusa?

E, cini mi su se da se nagomilali losi dogadjaji, ali to nekako cesto bude pred neku promenu - evo ide Nova, to bi znacilo da ce krenuti na BOLJE!!!Jos samo malo, devojke, mislim da nailazi pozitivan talas! Treba ga docekati spremno! :wink:

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: