Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
meni se sekret sliva u grlo CEO DAN,od kad se probudim do spavanja,ne da mi mira,malo malo pa moram da ispljunem taj shlajm!Ujutru zna da bude zhute ili zelenkaste boje,a posle preko dana je bele boje kao zgusnuta pljuvachka,taman toliko gusta da ne mozhe da se proguta nego mora da se ispljune.Simptomi se dosta pojachavaju kada jedem slatke stvari ili onako jako zachinjene a isuzetno se smanjuju kada pijem alkohol,posebno pivo ili Jeger!Nemam alergiju,prestao sam da pushim pre 3 meseca,operisao sam devijaciju,bris grla i nosa su normalni!Antihistamini i kortikosteroidi ne pomazhu!Dijagnostikovano mi je: Rhinosinuzitis chronica vasomotoria.To kao znachi da mi je sluznica nosa preosetljiva i da pravi ono,pa se to sliva u sinuse,a iz sinusa u epifarinks tj grloi onda se ispljune. Takodje zna da stvori neprijatan zadah,pa su mi pri ruci uvek zhvake ili bombone,sada zimi su stanje ochajno.Takodje nekad neposredno posle jela ispljunem shlajm!Simptomi prestanu kada legnem da spavam tj kada lezhim jer tad valjda ne mozhe da se sliva.Ovo je nepodnoshljivo sve bih dao kada bih se izlechio da ne moram vishe da pljujem to :S Smanuje mi kvalitet zhivota mnogo..inache imam 20 godina,zdrav sam sve analize normalne,pushio sam 4 god ali sma prestao kao shto sam i napomenuo,to slivanje traje 2 ipo godine,a mislim da je pochelo kao akutno posle bolesti gnojna angina,a ja to nisam lechio pa se samo pogorshavalo i sada je uzhasno.. ne znam vishe shta da radim :S pomagajte :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 4:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Taurus brate nisi jedini,mnogi od nas ovde imaju slicne simptome. Od kad ja imam ovo slivanje,meni se zivot promenio za 180 stepeni,nit izlazim,nit se druzim,nigde ne idem,fakultet sam zapostavio,postavio sam ispred sebe samo jedan cilj,da se izlecim. I ja sam jedno vreme pokusavao s zvakama da resim problem,ali veruj mi stanje mi se samo pogorsalo. Slivanje moze da bude uzrokovano raznim simptomima,alergija,devijacija a i zbog zeludca. Ako zelis mogu da ti dam kliniku koja ti mozda moze pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Silver da te pitam,posto sam uradio gastroskopiju,sta mislis koliko bi mi trajalo lecenje na klinici? Otprilike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 5:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Pomoc a jel si se ti testirao na taj reflux? ja ne mogu da shvatim kako neshto ovako ne mozhe da se izlechi a gledam na emisijama hotje glave da presadjuju.. jel imash ti msn? vidim da imash gotovo indentichni problem kao ja,da malo razbijamo glavu sa time. Ako imash kontaktiraj me .. ovo je neshto nemogutje :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 6:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Nemam msn. Slusaj moj problem,ja vec godinama imam alergiju,ali pre jedno 4 godine mi je pocelo i slivanje koje me jako iritira i ja sam verovao da mi je slivanje od alergije i poceo sam da lecim alergiju,pijem vakcinu. Onda mi je doktorka pricala kako slivanje moze da izazove i refluks zeludca,ali nisam tome pridavao znacaj. Onda sam razmisljao da mi je to mozda stvarno od zeludca,a posto moj otac ima slicne probleme,on je isao da ispita zeludac i nasli su mu refluks. U to vreme sam naleteo i na ovaj forum i resio i da ja ispitam zeludac,otisao sam i progutao sondu i nasli mi taj refluks. E sad ja jos uvek ne znam 100% da li mi slivanje stvara taj refluks,ali Silver mi je preporucio jednu dobru kliniku i tamo cu da idem da definitivno utvrdim da li mi je slivanje od zeludca,ali najverovatnije jeste. Tebi savetujem sledece,ili da u Smederevu u bolnici gutas sondu i da vidis da li ti je zeludac u redu,pa potom da predjes na tu kliniku u Beograd da se lecis ili da odmah pravo ides u kliniku u Bgd i da se tamo ispitas i izlecis. Posto ti slivanje reaguje na ishranu,moje misljenje je da ti je slivanje od zeludca. Obavezno pricaj s Sliverom,on je veoma strucan sto se tice ove tematike. Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 7:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
hm a kod koga treba da idem na taj pregled? i reci mi shta znash o lechenju? da li je mogutje izlechiti to ? i kako to da toga nije bilo do pre 2.5 god :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Pa zeludac leci gastroenterolog,moras da gutas sondu,to je veoma neprijatno ali srecom kratko traje. I onda on uz pomoc sonde moze da vidi da li imas refluks,tj.da li ti se kiselina dize iz zeludca,a ta kiselina stvara sekret u sinusima. Ja bih ti ipak preporucio lecenje na privatnoj jednoj ORL klinici u Beogradu koji su specijalizovani za to,rade po svetskim standardima. Lecenje najmanje traje 3 meseca,a moze i duze,6,9... Nakon toga svi simpotomi nestaju,samo sto moras da se pridrzavas pravila ishrane,neces smeti ljuti,preslano,kiselo,gazirano,grickalice,cigarete,kafu,caj,ZVAKE... Ako se ne budes pridrzavao onda postoji mogucnost da se bolest vrati,pa onda sve moras ispocetka. O ovoj bolesti se kod nas jako malo zna,mislim o reflusku zeludca se dosta zna,ali o slivanju sekreta koje refluks izaziva se malo zna,zato bih ti ja ipak preporucio lecenje u Beogradu na toj klinici,ali ipak to je tvoja stvar gde ces se leciti. Ja sam sondu uradio u drzavnoj bolnici i otkrili su mi refluks,a sad cu ici na tu kliniku da mi ustanove da li mi slivanje stvara refluks i da me lece ako jeste. Ova bolest se moze leciti i laparaskopskom operacijom(laserom),samo ne znam da li to kod nas rade,u Zagrebu ima cuo sam,ali ja bih ti ipak preporucio da se prvo lekovima lecis jer mogu lekovi da pomognu. Naravno uslov za sve je da imas refluks zeludca,odnosno da ti taj refluks stvara slajm. Ako hoces dacu ti sajt od te privatne klinike pa se raspitaj sta te zanima. Ja cu najverovatnije da idem sledece nedelje tamo na pregled,moram da zakazem samo prvo. Ako te jos nesto zanima pitaj slobodno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 8:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
E Pomoc,jesi li zvao kliniku? Ja zakazujem ph metriju u toj klinici u decembru...Ubice me doktorka sto kasnim mesec dana ali nema veze...Zasluzio sam :) A lecenje ti traje od 3-6 meseci u zavisnosti od stanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 9:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
A jel cu i ja morati da radim tu ph metriju ili ne posto sam vec gutao sondu? E procitaj sve sto je Taurus napisao,pa pokusaj da mu pomognes. Zvao sam kliniku sledeca nedelja je zauzeta,tek moze one tamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 11:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pa mozda ce ti traziti posto ph metrija i sonda nisu isto...Ph metrijom ce doktorica da vidi i kada ti je najjace vracanje kiseline u toku dana pa ce tako tacno znati u koje doba dana treba da bude najaca doza leka jer je taj vid lecenja najbolji i daje najbolje rezultate... Sto se tice klinike,omi su veoma zauzeti i trazeni posto je to jedina klinika specijalizovana za LPR u Srbiji... Pomoc,sta su ti rekli kad si zvao?Inace,iz kojeg si grada?Taurus-e procitao sam tvoje postove i vrlo je moguce da imas lpr. I meni se dogadja da dok spavam ne dolazi do slivanja sekreta ali oko sat vremena nakon budjenja pocne da se sliva...Mislim da bi svakako trebao da proveris zeludac...Mislim da ti je Pomoc rekao vecinu bitnog ali procitaj ovu temu od prvog posta i mislim da ces dobiti jasniju sliku o lpr-u... Ako ti nesto nije jasno,objasnicemo ti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Iz okoline Beograda sam. Ti? Kad sam zvao rekli su mi da je cela ova nedelja zauzeta i da mogu da zakazem tek za onu tamo i ja sam im rekao da cu im se javiti,cekam prvo da mi stignu rezultati na heliko bakteriju,pa cu tek onda da zakazujem. A sta mislis da li ce ovaj gastroenterolog uspeti da izleci slivanje mom tati uz pomoc Controloca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 1:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
pa znachi prvo bih trebao da odem da gutam tu sondu ili shta vetj,pa ako imam taj reflux onda tju obavezno otitji na tu kliniku! recite mi koliko koshta lechenje,da li su samo lekovi u pitanju ili treba i tamo da budem na nekom odeljenju sve shto znate. Hvala vam mnogo na pomotji valjda tjemo uspeti da se oporavimo od ovoga :S evo npr sad sam upravo jeo i malo malo pa pljujem to sranje :S sve vishe i vishe mislim da ja imam taj reflux pa se chak i nadam jer je to koliko vi kazhete izlechivo tj mozhe da se drzhi pod kontrolom,ovo shto mi je rekla orl doktorka za vasomotorni rhinitis ne mozhe da bude jer ja to imam po ceo dan,a npr kada jedem belu milku pa ne mogu da stanem da pljujem,isto tako rumenka ili neke slatke kolache tad ima toga i previshe,uh pa Bozhe pomozi :( da se vratim normalnom zhivotu :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 2:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
a da ne prichamo kako mi je kada popijem jednu chashu coca cole pa ono je uzhas,katastrofa ne mogu da stanem da pljujem to,i tako za josh neke tipove hrane mrzi me vishe i da nabrajam.. onda kada perem zube,ili neka bash ljuta bombona sve to aktivira znachi blah :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 2:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Pazi,mozes odmah da odes na tu kliniku i da tamo radis sva ispitivanja,i ako imas problema s refluksom da pocnes lecenje. A mozes i kod tebe u Smederevu da prvo odes kod gastroenterologa i da trazis da gutas sondu,samo mu obavezno reci da sumnjas na refluks kako bi to dobro pogledao. Lecenje traje od 3 do 6 meseci,piju se lekovi i dolazi se na kontrolu. Ako hoces mogu u privatnoj poruci da ti posaljem sajt od klinike pa da tamo pogledas sve sto te zanima. Klinika radi po svetskim standardima,ali koliko sam cuo i dosta je skupa,tako da ako se opredelis za lecenje na klinici spremi pare,ja sam spreman da dam koliko traze samo da se konacno izlecim. Ne mogu vise ovako da zivim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Silvershark ako se ispostavi da je to ono shto ja imam i izlechim se od toga,pa bre bitju ti zahvalan do groba.. da ti ovo nisi napisao nikad ne bih ni posumnjao na to,a ochigledno ni moja orl doktorica.. :S Bozhe pomozi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: