Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 12:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Devijacija septuma nema veze sa tegobama tog tipa.Nju ima 40 posto ljudi i ona jedino izaziva otezano disanje na jednu nozdrvu... Ja se lecim,zapravo pocinjem dokazivanje refluksa negde sredinom decembra na jednoj privatnoj klinici a lecice me antirefluksni tim od 4 lekara.3 otorinolaringologa i gastroenterolog koji su specijalizovani za lecenje refluxa. Glupo mi je sada da reklamiram privatnu kliniku...Ako nekoga bas interesuje poslacu na pp? A od nalaza ti trebaju nalazi sa alergotesta brirevi i svi nalazi kojima je ispitivano zdrelo i grkljan.Tamo ti rade fleksibilnu fiberendoskopiju koja ako pnkaze na mogucnost postojamja lpr opravdava ph metriju koja se nakon toga izvodi. Ja sam uradio fleksibilnu fiberendoskopiju na toj klinici i sada treba da uradim ph metriju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 1:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
E ajde mi posalji na pp kako se zove ta klinika i da li je ona u Beogradu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 2:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Napisao sam ti u pp kliniku,telefon i adresu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Prilikom lecenja LPR-a,da li se piju lekovi samo za zeludac ili jos neki? Da li ce mog tatu od toga moci da izleci gastroenterolog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 8:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pa to zavisi od strucnosti gastroenterologa.Posto ja imam problema sa grlom i grkljanom ja idem kod orl a i ovi ljudi na klinici su obuceni za dijagnostiku i lecenje po svetskim standardima.Inace,jesi li zvao kliniku?Jesi li odlucio gde ces da se lecis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 10:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Isao sam danas u bolnicu da gutam sondu. Pogodi sta su mi nasli-REFLUX. Imam u zeludcu i dosta sekreta to je od postnazalnog slivanja,imam i viska kiseline,imam i reflux i malu kilu koja je u zacetku,ali to je bezopasno. Prepisao mi je terapiju,ali cu nejverovatnije pre toga da odem na tu tvoju kliniku da vidim sta kazu ljudi,pa cu mozda kod njih da se prebacim na lecenje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 1:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
E dobro je da si to resio...Meni u nalazu sa te klinike pise da mi sekret kulja iz oesophagusa i da se preliva u grkljan... I jesu li ti prepisaki neku terapiju? Jel bilo neprijatno gudanje sonde? Znam da te "nadrogiraju" lekovima za smirenje i relaksaciju ali miskim da je svakako neprijatno... Pricaj kakoje bilo... U kom kl centru si gutao sondu? Ja idem da resavam za ph metriju u decembru posle kolokvijuma na fakultetu pa ako do tada predjes u tu kliniku mozda se i sretnemo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 1:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ni sa cim me nisu nadrogirali,na zivo su mi radili. Jako je neprijatno,stave ti nesto kao cuclu u usta i onda kroz to guraju cev,srecom ne traje jako dugo,ali tih par minuta je nesto nezaboravno. Evo i sad dok ti pisem osecam jos uvek posledice. Prepisao mi je Controloc,ali moram da sacekam i nalaz heliko bakterije,pa ako imam heliko onda Controlok plus antibiotik za heliko,a ako nemam onda samo Controloc. Videcu da zakazem na toj klinici u Bgd-u,reci mi koliko kosta pregled i posto je meni vec ustanovljen refluks kad bi ja mogao da krenem s lecenjem na toj klinici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LPR
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 4:05 pm
Postovi: 9
Imala bih jos jedno pitanje za Vas.Da li je moguce da se kiselina ne ogleda sa vracanjem zeludacnog sadrzaja nego kao podrigivanje vrelog vazduha?Mene konstantno muci podrigivanje.Nekad je vreli vazduh a nekad nije.Mislim da mi je zbog toga grlo stalno iritirano.Interesuje me da li se smiju upotrebljavati zvake,s obzirom da znam da mentol iritira zeludac.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 5:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Na prvo pitanje ne znam odgovor,moracete da sacekate da vam Silver odgovori,a sto se tice zvaka,da one pogorsavaju stanje kod zeludca. Najbolje bi bilo da se ponovo obratite gastroenterologu da vam prepise adekvatnu terapiju,refluks zeludca moze uspesno da se leci,samo je potrebno primeniti odgovarajucu terapiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 11:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pozdrav Zdenka... Osecaj podrigivanja vrelog vazduha je karakteristican kod refluksa,mada je cesci kod gerba nego kod lpr-a. Patofiziologija lpr-a se ogleda u vracanju kiseline NAJVISE NOCU,dok spavate te zbog toga imate osecaj da je u pitanju samo podrigivanje.Zbog nocnog vracanja kiseline,po budjemju osecate peckanje na zadnjem zidu zdrela zbog iritacije mukoze.Kao sto vam je pomoc rekao,zvake izbacite,a zajedno sa zvakama i kafu,cajeve,cigarete,med i jako slatku hranu,presoljenu i prezacinjenu hranu. Sto se tice helicobacter pilorii ja sam isto trebao to da proverim mada cu morati na ovoj klinici. Za cenu ti ne znam reci zato sto su meni radili vise dg metoda tako da sam ja i to placao zajedno sa pregledom.Nazovi ih pa se raspitaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lpr
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 4:05 pm
Postovi: 9
Ja sam zbog vreline u usnoj duplji cesto koristila zvake.I primijetila sam da posle njih imam osjecaj kiselosti u grlu.Kad ih ne koristim podrigivanje i dalje postoji ali ne vrelog vazduha.Da li je moguce da je stresna situacija izazvala ove tegobe?Prije mjesec dana sam imala takvu situaciju sa djetetom.Posle nedelju dana od toga pocelo je sa stezanjem u vratu,knedlom u grlu,a tek kasnije vrelo podrigivanje.Inace od prije cetiri godine imam problema sa zdravljem djeteta tako da je u pitanju svkodnevna nervoza i puno neprospavanih noci.

Hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 12:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Da...Stres je veliki faktor rizika za nastanak refluksa... Zvake vam daju samo trenutni osecaj olaksanja zbog cestog gutanja i "spiranja" kiseline sa mukoze...Ono sto vam ja mogu preporuciti je da odete kod lekra opste prakse da vam prepise Gelusil-Lac tablete,ukoliko niste alergicni na neki sastojak.To je antacid na bazi aluminijum magnezijum silikat hidrata. On neutralise visak kiseline a i oblaze sluznicu i stiti je od kiseline... Ukoliko imate problema sa bubrezima ne biste smeli uzimati ovo kao i ako ste alergicni. Lek je sasvim korektan i pomoci ce vam da ublazite simptome podrigivanja kiselog sadrzaja bolje nego zvake...Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 1:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ni sa cim me nisu nadrogirali,na zivo su mi radili. Jako je neprijatno,stave ti nesto kao cuclu u usta i onda kroz to guraju cev,srecom ne traje jako dugo,ali tih par minuta je nesto nezaboravno. Evo i sad dok ti pisem osecam jos uvek posledice. Prepisao mi je Controloc,ali moram da sacekam i nalaz heliko bakterije,pa ako imam heliko onda Controlok plus antibiotik za heliko,a ako nemam onda samo Controloc. Videcu da zakazem na toj klinici u Bgd-u,reci mi koliko kosta pregled i posto je meni vec ustanovljen refluks kad bi ja mogao da krenem s lecenjem na toj klinici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Za pregled ti ne znam tacno reci,posto sam ja radio vise dijagnostickih metoda... Nego mislim da bi i ti trebao da uradis ph metriju da se vidi kada ti e kiselina najjaca v zdrelu...Nazovi ih...Poslao sam ti broj telefona pa se raspitaj a mislim da bi ti lecenje odma pocelo jer si uradio gastroskopiju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: