Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Kikice, jel' pukao folikul?
Drzim fige i za "starinski" nacin pravljenja bebe :D . Desavaju se trudnoce i sa losim spermogramom.

Mini, lepo ti ja rekoh "mozda se iznenadis" (hahahahaha). Pocecu da naplacujem svoju vidovitost :)

Kolika je mala ta mala i kolike su ostale dve?

Meni isto jedan janik slabije radi (levi) :(

Vidis da mi hocemo na IVF ali su nam lekari malo spori!

Navijam za ponedeljak da i ona mala poraste velika :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 1:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Na 6 dan stimulacije dve folikle - 10.46 i 10.67 i jedna od 5mm...

Uzgred receno prof koji je zaista divan rece da se jajnici tako umeju da probude iznenada... No rekao je da su ove dve folikle nesto slepljene ko blizanci, a posto je u pitanju desni jajnik, ja sam malo sumnjicava... jer za 18 meseci tretmana nikad nista nije napravio sem jednu malu foliklu od 5-6 mm. Moj levi jajnik je uvek bio glavni proizvodjac dobrih folikla...

Inace ovaj softie ivf je mnogo manje naporan i bas bi ga preporucila... Crkla sam u junu radeci ovaj sa 600 iu. Svaki dan vadjenje krvi i tako punih 14 dana... Izgledala sam ko' neki drogeras... Vene - nevidjene....

Nadam se da cete poceti uskoro sa ivf... Je li guzva kod dr kad ne mogu da pocnu... Lista cekanja ..?? Drzim vam palceve... i da se nadamo bebicama u 2008...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Samo da ti pozelim srecu sutra!

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 10:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Cao, evo mene...
U petak ujutru bila kod dr, pogledala me na UZ i rekla da folikul vec pukao (znaci, pukao najkasnije u cetvrtak nocu - prema petku)... OK, odem ja na vikend posle posla, kad - petak uvece - krv na gacicama... Skroz termin za ovulacijsku krv, (inace mi se to ne javlja iako imam ovulacije) ali me cudi - ako me je ujutru pogledala na UZ i videla da je folikul VEC pukao, zar je moguce da se krvarenje javi oko 24 h kasnije? Inace, bilo je malo braonkastog sekreta i tokom cele subote... Malo mi je sve to cudno! Jel vi mislite da ipak moze da bude ovulacijsko krvarenje?

Inace i ja se, i pored losih rezultata spermograma, uvek nadam da moze i prirodno, samo sto to ima svoju cenu - psihicki me iscrpi i iscedi skroz!

Pozdrav, devojke, mislim na vas i zelim vam sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 2:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Kikice - ne znam sta se desava ali ja mislim da treba da proveris s dr jer to nije bas uobicajeno da imas krvarenje oko ovulacije. Bar ne koliko je meni poznato...

Nabla - sta se s tobom desava?

Hvala na dobrim zeljama....Imala skan juce... Dan 10 - folikule 15 i 16 mm. Treca nestala, sto je steta. Dakle levi jajnik ovaj put totalno prazan a ja se nadala da ce i on da ima foliklu-dve jer je uvek imao bar 3.
Vadice jc u cetvrtak ili petak , transfer ako bude embija bice u nedelju ili pondeljak.... Endometrijum - najbolji do sada 9.4 i jos ce mozda da poraste pre pregnila 1-2 mm... Dobar dotok krvi do jajnika sto nije bio slucaj na prvom baznom skanu... No neko mi je poslao poruku da je sex dobar za poboljsanje endometriuma a ja eto resila da probam ama bas sve ukljucujuci i 'rekla kazala'. Sve sam nesto mislila da ce dr moci da vidi spermice na skanu ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 7:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Na mom planu nista novo, trenutno sam u velikoj poslovnoj guzvi.

Kikice, desava se "spoting" tokom ovulacije. Mislim da to i nije pravilno nazvati spoting, to bi trebalo da bude samo mrlja koja se pojavila samo jednom. Ne znam, ali mislim da je tako. Takodje, ne mislim da je cudno da se krv pojavi 24 h od ovulacije. Pogotovo ako je bila tamnija krv. Probaj na Rodi da pretrazis njihov forum, tamo ima devojaka koje su imale krvav trag usled ovulacije pa da vidis njihova iskustva.

Mini, super za endo. Ja sam cula da crveni grejp i ananas (sok) uticu na debljanje endom (to procitah i na nasim i na stranim forumima). Ma on ce da naraste jos do ovulacije. Super. A i ove dve "mladice" su ti super. Odlicno je sto imas dobru cirkulaciju oko jajnika. za sex i ja prvi put cujem, ali nije na domet. Sto se mora nije tesko (hihihihihihihi) :D
I meni je u pocetku bila frka da se slucajno ne otkriju spermici (da ne kazu: vidi nisu mogli da se suzdrze pred pregled- sramota), ali posto nije bilo reakcije s njihove strane, ja se opustila pa ako se zalomi pre pregleda- zalomi se.

Pa vas dve cete nekako u slicno vreme ocekivati pozitivnu betu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 11:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Mini, ne znam da li si cula za sok GATORADE, kazu da ga ima u Idei...I da je jako dobar za endo, piju ga devojke pre i posle embriontransfera, kazu da malo povecava procenat "kacenja" tj. uspesne implantacije...Pokusaj da ga nadjes tamo, medju sokovima, kazu i da je ukusan...

Nabla, citala sam da je moguce da se takvo krvarenje u periodu ovulacije javi (3-5% zena se sretne s tim po nekad), mada je mene zacudio razmak izmedju trenutka pucanja folikula i pojave krvi... Inace, te veceri je bila tamna krv, a sutra dan, u subotu, celog dana po malo braonkastog sekreta...
Nadam se da je ipak sve u redu, da se nije javio odjednom neki problem dole, jer necu ici kod dr dok ne dobijem, ili , kako mi je ona rekla - dok joj se ne javim sa pozitivnim testom...
Hajde, cuda se desavaju, mozda nas tri sa ovom temom udjemo istoriju foruma sa temom o neplodnosti?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 9:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Ma to je Kikice ovulacija, nije se nista poremetilo. Samo Goci napomeni sledeci put da si imala ovulacijsko krvarenje- tek da to ona notira u svojoj glavi.

Mini, nestrpljivo cekamo ishod "bockanja" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 5:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Nista nije ispalo... Kad sam se probudila iz anestezije rekli mi da nisu nasli jaja samo neke celije... Nije mi jasno jer sam imala poprilicno dobar estradiol i endometrij...

Pripremila sam se psihicki da ciklus moze da ne uspe... NO nikad mi nije palo na pamet da moze da se desi da ne nadju jaja u foliklama... Moj desni jajnik ipak je zakazao... Nije nikad napravio folikulu i sad kao dve... Mislim da je trebalo da me skaniraju pre anestezije da se vidi da li su folikule jos tu...Ovako ne znam da li sam ovulirala pre vremena ili su folikule bile prazne...

Cucu se sa dr u ponedeljak... MM hoce da pokusa jos jedanput... Oboje smo u prilicno losem stanju...

Drzim vam palceve i ne gubite vreme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Eh Mini, bas mi je zao sto ti se to desava :(

Na netu pitanje praznih folikula je dosta kontroverzno- neki smatraju da moze to da se desi a neki smatraju da je rec samo o tome da jc nije uhvacena, a opravdanje da je prazan folikul sluzi samo da pokrije gresku ili nemoc lekara da je uhvati. Tome u prilog govori cinjenica da si imala odgovarajuci nivo estradiola.

Dala sam ti link za apstrakt studije iz casopisa Fertility & Sterility: evo ti ponovo apstrakt:

Objective: To evaluate gonadotropin-releasing hormone (GnRH) agonist/antagonist conversion with estrogen priming (AACEP) in low responders with prior IVF failure.
Design: Descriptive.
Setting: Private practice.
Patient(s): Women aged<=42 with prior IVF attempts in which all embryos were<7 cells or>20% fragmentation on day 3 (n =137; <38: n = 63; 38-42: n = 74). In addition to unexplained poor response to stimulation (n = 52), diagnoses included elevated follicle-stimulating hormone (FSH >9.0 mIU/mL; n = 40), advanced age (>41 years;n = 26), endometriosis (III–IV; n = 12), and decreased ovarian reserve (AFC <5; n = 7).
Intervention(s): Patients received sequential GnRH agonist, low-dose GnRH antagonist, and estradiol valerate followed by recombinant FSH, 600 IU/day (n = 72) or 750 IU/day (n = 65).
Main Outcome Measure(s): Pregnancy, ongoing gestation, implantation rates.
Result(s): Although women aged <38 years and those on 600 IU/day produced more mature eggs and fertilized embryos than women aged 38 to 42 years, there were no differences in peak estradiol, endometrial lining, or embryos transferred. Outcomes were similar for all patients regardless of age or FSH dosage. Ongoing gestation rates were 27% (37 out of 137) for all patients, 25% (16 out of 63) for age <38 years, and 28% (21 out of 74) for ages 38 to 42 years.
Conclusion(s): Women aged <=42 years who are candidates for oocyte donation may still achieve pregnancy using their own eggs with the ACEP protocol.
(Fertil Steril 2007;-:---. 2007 by American Society for Reproductive
Medicine.)
Key Words: GnRH agonist, GnRH antagonist, estrogen priming, IVF failure



Ako hoces posalji mi na pp mail da ti prosledim rad u celini!

Drzi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 11:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
mini, jako mi je zao! Kako kaze nabla, drzi se i ne gubi nadu, to je najteze, ali i jedino sto je do tebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 5:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Ja radila jutros test, negativan je naravno, kao sto smo i ocekivali...
Planiram da ponovo 2d.c. prekontrolisem FSH, pa me nesto interesuje:
Kako citam vase postove vidim da je u slucaju smanjene rezerve j.c. korisno uraditi analizu antimulerian hormona kao i inhibina B, ja to do sad nisam radila, odradila bih na svoju ruku, bez savetovanja sa dr, pa me interesuje da li se i ti hormoni rade 2 d.c. ili se oni rade u nekom drugom delu ciklusa?
Trebalo bi da dobijem sutra (trebalo je da dobijem danas , ali koristila sam do juce progesteron koji mi odlaze m), pa mi je odgovor potreban do tad, ako moze. HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Kikice :D , bice neki drugi put.

Po radovima u casopisima citala sam da se obicno radi 3 dc. Ja sam inhibin radila i 2. i 3. dc (ne u istom ciklusus), antimull. 3dc. Cut off vrednosti Konzilijuma su nastimane na 5 dc. dakle, mozes da radis te hormone u tom vremenskom rasponu, ali u principu jedino je lekar taj koji to moze najbolje rastumaciti. Znam da inhibin B ne bi smeo biti ispod 40 necega na 3 dc. Ali ako sam ja dobro shvatila vrednosti inhibina isto mogu da variraju od ciklusa do ciklusa, kao i fsh. Ja mislim da se Goca isto razume u te hormone, pa joj daj da ti to rastumaci.

Mini, sta je s tobom- ne tuguj, dizi se :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 10:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Hvala ti, nabla, divna si!
Obavezno cu prekontrolisati sve to, i to 3. d.c. za svaki slucaj...
A sto se Goce tice, ne verujem da cu joj nositi rezultate, bar ne sad, jer ne voli kad neko odradi na svoju ruku neku analizu koju ona nije zahtevala...Voli da se pacijenti potpuno prepuste...

Mini,mislimo na tebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao Nabla i KIKICE

Vidim da moj zadnji post nije prosao ... Nabla hvala puno na clanku...
Kako napreduju planovi za tretman...?

Kikice...mislim da je dobra ideja da se naoruzas informacijama... Ne znam za inhibin b jer ga nikad nisam radila ali antimullerian hormone moze da se radi bilo koji dan u ciklusu... tako je bar meni reko' moj dr.

Sve naj...

Ja sutra idem na skan da vidim da li ce me pustiti da cikliram ponovo...
Mislim da se polako priblizavam kraju puta... Dosla sam do samo dve antral folikle a sa 39 god sam imala 8... Neverovatno koliko se plodnost smanjila za 18 meseci... Tako drage moje ne gubite vreme...Hvala na dobrim zeljama


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: