Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bolovi u grudnom kosu
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 2:21 pm
Postovi: 6
Imam problem poslednjih desetak dana.Imam bolove u grudima, ispod rebra sa leve strane u ramenom delu i na ledjima.U tackama gde u sredini grudnog kosa i sa strane imam, sa vremena na vreme ostar bol.A od puno sedenja(student) imam ceste bolove u ledjnom delu.
Sta moze biti uzrok ovome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 4:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Pazi, nisam lekar ali...bolovi koje osećaš mogu biti posledica neke prehlade, promaje, nezgodnog sedenja i obično bole međurebarni mišići. Prošle zime osećala sam slične bolove i probadanja u nezgodnom položaju i mislila da sam se samo nahladila. Posle par dana otišla sam kod doce na sluškanje, kad ono, upala plućne maramice...
Zato ne bi bilo loše da odeš na pregled kod nekog pulmologa da te posluša ili po potrebi da uput za snimanje pluća.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
Ako imate ceste bolove u ledjnom (kako kazete, u sustini lumbosakralnom delu kicme), za pocetak bih Vam preporucio da taj deo (L-S) kicme snimite na rendgenu, a za problem koji opisujete sa grudnim kosem, obavezno se javite lekaru internisti, koji ce Vas po potrebi poslati na RTG pluca i/ili toraksa, a po obavljenom klinickom pregledu. Uzroci tog bola mogu biti mnogobrojni, zato Vam savetujem da posetu lekaru ne odlazete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 2:21 pm
Postovi: 6
pokusavam da se javim doktoru, ali posto sam student, to nije tako lako.Guzve u poliklinici su ogromne.
koje su to mnogobrojni moguci uzroci.Sada me ne boli onako ostro kao pre par dana, vise me boli sa strane grudnog kosa na dodir.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 5:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Pazi, možda šetaš upalu pluća na nogama a da i ne znaš...možda je upala plućne maramice, ....možda si se samo prehladila...ali bol koji traje toliko dugo ne treba ignorisati. Prema tome, ustani ranije pa pravac u studentsku polikliniku...čeka se svuda...ili odvoj parice za privatnika ali ne odugovlači.
U međuvremenu, pij dosta toplih napitaka i povećaj unos C vitamina.
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: