Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zapaljenje srcane maramice
PostPoslato: Sub Maj 07, 2005 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 07, 2005 11:30 am
Postovi: 1
Zna li iko da mi kaze nesto vise o zapaljenju srcane maramice?:(
Koji su uzroci, posledice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 10:19 am
Postovi: 3
draga silvia
ja sam tek sada ovo videla, malo je kasno, ali ipak cu ti odgovoriti. Ako se ta bolest ne izleci na vreme, tj to zapaljenje, moze doci do ceste aritmije, ako neka od devojaka to ima, i ne izleci se, nece moci da rodi dete, ne zato sto je to nasledna bolest, naprotiv, ovo nije nasledna bolest, ali jednostavno nece moci jer nece najverovatnije njeno srce izdrzati... P.S ja imam zapaljenje srcane maramice, i trebalo bi sada u sredu da idem da vidim da li je malo bolje i sta dalje.

Uzroci:
ja mogu reci samo iz svog iskustva, sto mi je doktor rekao a to je da sam prelezala neku tesku prehladu koja prvenstveno ide od nogu...

ako sam ikako pomogla, bice mi drago, mada je proslo dosta vremena... pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nasla sam jos i ovo, vezano za zapaljenje srcane maramice
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 10:19 am
Postovi: 3
UPALA SRCANE MARAMICE
Srcana maramica obavija srce poput vrece te je posebnim listom usko sraslo sa srcanim mišicem. Upala srcana maramice obicno je povezana s drugim bolestima koje su nastale pre nje. Najcešce dolazi nakon upale zglobova (reumatizma u zglobovima). 1 zarazne bolesti izazivaju upalu srcane maramice , a u nekirn slucajevima se i ne zna pravi uzrok i razlog nastanka. Upalu srcane maramice može pratiti i izlev tecnosti u swrcanu maramicu , koja znatno otežava rad srca. Bol je uglavnom najjaca kad bolesnik leži na ledjima pa tada diše teže .
Lecenje: . .
Saslav Caja:

50 g stabljike kunice
50 g stabljike potocnjaka
50 g stabljike preslice
50 g stabljike plucnjaka
40 g koprive (više korena)
30 g stabljike vreska - plavoga cveta
30 g islandskoga lišaja
30 g listova i cvetova kantarije muške
20 g hrastove kore (s mladjih grana)
20 g vrbove kore (s miladjih grana)
20 g imele bele
20 g stucana lanenog semena
20 g stucano seme od divlje deteline
20 g korena idjirota
20 g listova kadulje
20 g stabljike ive trave
20 g žila i korenja lincure
20 g stabljike majcine dušice
20 g samlevena korijcna srcanika


Sve trave jako usitniti i smešati. U 1 litru prokljucale vode staviti 10 g mešavine i kuvati poklopljeno 1 minut. Hladiti poklopljeno, procediti u bocu i piti 3 puta dnevno po 1 dcl pre jela i posle jela. Posle svih napitaka uzima se srednja kasika rafiniranog maslinovog ulja. Uzimati 3 puta dnevno srednju kasiku meda i sveže ocedjenog limunovog soka - za svaku priliku posebno pripremiti. To se uzima s vodom u kojoj se nalazi 12 kapi octa od domaceg crnog vina. Svako jutro umivati se hladnom vodom, osobito vrat, grudi i ispod ruku. Postupak vremenski treba da bude kratak, a nakon toga se brzo istrljati i obuci. Ako se radi o težem stepenu oboljenja i o bolesti kod gojaznih ljudi, opisani caj potrebno je uzimati još dva puta, i to oko 10 i 16 sati. U ishrani odbaciti , slatkiše i pecenja. Svu hranu, inace, podesiti kao kod bolesti ateroskleroze. Isto i zabrane. U potpunosti izbaciti cigarete i alkohol. Lek za jacanje srcanog mišica Pored specificnog lecenja koje je prikazano uz bolesti srca i srcane maramice , za jacanje srcanog mišica neobicno je koristan lek koji se priprema u vidu tinkture: Sastav :

10 g listova kadulje
10 g stabljike preslice
10 g cvetova i listova kunice
10 g listova i cvetova plucnjaka
10 g listova miloduha
10 g listova i cvetova vreska - plavog cveta
10 g usitnjena korena srcanika
10 g listova i cvetova timijana
10 g listova i cvetova majcine dušice
10 g listova bokvice muške
10 g listova bokvice ženske
10 g iseckanih žila lincure
10 g listova crvotocine
10 g stabljike komoraca
10 g listova omana
10 g stabljike rusomace
10 g žila pirevine
10 g listova limuna


Sve trave jako usitniti i staviti u staklenu posudu od 4 litre. Na mešavinu naliti 3 litre rakije lozovace jacine 40 do 45 vol.% alkohola, zacepiti i ostaviti da stoji 24 sata. Nakon toga tinkturu procediti u drugu staklenu posudu ili bocu. U preostale trave može se još jednom dodati 3 litre rakije lozovace i ponoviti postupak, s time da u drugom postupku staklenka bude zacepljena 48 sati. Procedjena tinktura drži se na tamnom mestu. Uzima se 3 puta dnevno po 18 do 20 kapi na kocki šecera ili uz srednju kasiku meda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zapaljenje srcane maramice
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 5:08 pm
Postovi: 2
Sanjice, ja sam imala zapaljenje srcane maramice,i ne znam odakle ti to da devojke ne mogu postati majke zbog navedene bolesti,t.j srce im ne moze izdrzati kako ti kazes!Meni je moj kardiolog rekao da nadjem decka i da se udajem i da ne posecujem vise ljekare,jer sam mu verovatno dosadila ,isla sam deset puta na UZ.Prvi put EKG sinusni ritam fr 76,sum se ne cuje,pluca b.o,UZ kontraktilna snaga u celosti ocuvana,valvularni aparat uredan,srcane supljine normalnih dimenzija,adhezije diskretno ne znacajno,perikard diskretno raslojava ne znacajno.Posledmji put kada sam bila na UZ pise da osim adhezija i zadebljalog perikarda nema drugih promena,imam visok puls ali moj kardiolog smatra da je to psihicki jer sam posle ove bolesti pocela da dobijam napade panike i upala sam u depresiju.Tako da ovom prilikom molim doktore sa foruma da mi kazu da li je ova Sanjicina konstatacija da se devojke moraju odreci materinstva ukoliko preboluju perikarditis tacna?Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zapaljenje srcane maramice
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 5:08 pm
Postovi: 2
Sanjice, ja sam imala zapaljenje srcane maramice,i ne znam odakle ti to da devojke ne mogu postati majke zbog navedene bolesti,t.j srce im ne moze izdrzati kako ti kazes!Meni je moj kardiolog rekao da nadjem decka i da se udajem i da ne posecujem vise ljekare,jer sam mu verovatno dosadila ,isla sam deset puta na UZ.Prvi put EKG sinusni ritam fr 76,sum se ne cuje,pluca b.o,UZ kontraktilna snaga u celosti ocuvana,valvularni aparat uredan,srcane supljine normalnih dimenzija,adhezije diskretno ne znacajno,perikard diskretno raslojava ne znacajno.Posledmji put kada sam bila na UZ pise da osim adhezija i zadebljalog perikarda nema drugih promena,imam visok puls ali moj kardiolog smatra da je to psihicki jer sam posle ove bolesti pocela da dobijam napade panike i upala sam u depresiju.Tako da ovom prilikom molim doktore sa foruma da mi kazu da li je ova Sanjicina konstatacija da se devojke moraju odreci materinstva ukoliko preboluju perikarditis tacna?Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: