Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 122 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 02, 2007 1:40 am
Postovi: 23
Da li konacno ovde mozemo procitati pravu istinu o zracenju pacijenata i o hemoterapiji...Koliko je zaista povoljno ili koliko je stetna po pacijenta?
Da li ona ljudima produzava ili skracuje zivot?
Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: istine i zablude o zracenju i hemoterapiji
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Juce sam postavila pitanje o zracenju i propratnim pojavama i niko nije odgovorio.Interesuje me iskustva pacijenata.Malo ljudi komunicira i ovo je dosta mrtav forum.Nema plodonosnih diskusija i svi se oslanjaju na tartufu,predpostavljam da je to neki doktor ,koji se javlja na ovom forumu.Svaka cast toj osobi ,ali dajte da mi pricamo o svojim bolestima,iskustvima,kako oficijelnih tako i alternativnih metoda.Alternativu smatram ,kao dodatak tradicionalnoj medicini.Bolesti imaju i psihosomacku potku ,pa samim tim, moze coveku da pomogne i nesto u sta veruje.Vitamini,suplementi i neke druge stvari ne treba odbaciti,mada je vecina lekara protiv,jer nema NAUCNIH dokaza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: propratne pojave hemoterapije i zracenja
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 6:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Pozdrav,

Sve o propratnim pojavama zracenja i hemoterapije (u pitanju je moja majka koja je prosla i jedno i drugo) saznala sam najvise lutajuci sama po internetu. Sto se tice propratnih pojava vezano za hemoterapiju, i sa ovog foruma, jednostavno ukucala opciju ,,trazi" i procitala postove svih ljudi koji su prosli to ili savete lekara. Sto se tice posledica radioterapije, tj zracenja, do sada mi niko nije odgovorio, ali sam na internetu naisla na jednu studiju instituta za onkologiju.

Ukoliko nekoga zanima, kako sta, mogu mu odgovoriti na osnovu licnog, tj. majcinog iskustva.

Pozdrav,

Ana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hemoterapija i zracenje
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 6:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
I, da, da ne bude zablude -

za sada je, kada su u pitanju odredjene vrste karcinoma, hemoterapija i zracenje jedini lek. Koliko god da negativno deluju i na zdrave celije. Nase trziste je preplavio milion raznih alternativnih lekova koji bi navodno trebalo da sluze podizanju imuniteta, a kojima se ne zna poreklo, a koji poprilicno kostaju, i mozda neko zaista zaradjuje na tudjoj patnji. Ko ce nam reci koja je aloja prava? Jedni kazu jedna, drugi kazu druga. Licno, ne verujem da se alojom moze izleciti karcinom. Medjutim, u svakom slucaju, ono sto je veoma bitno kod ljudi koji boluju od ove bolesti je ocuvanje i jacanje imuniteta, pogotovu tokom primanja i nakon primanja hemoterapije. Sad, ko nam garantuje koji imunostimulansi su pravi... I da li jedna obicna tableta C vitamina od 500 mg koja se moze kupiti u apoteci zaista sadrzi toliko C vitamina...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Propratne pojave hemoterapije
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 8:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
o propratnim pojavama hemo terapije imam stosta da napisem. ali koja je svrha da vam sada napisem spisak svih bolova i tegoba? Sledece nedelje idem na VI ciklus hemo i iskreno receno nadam se da ce to biti i kraj. Zelim napokon da ustanem iz kreveta bez bolova, da osetim kako je to kada te bas nista ne boli!

kad sam krenula na hemo surfovala sam i uglavnom sam mogla da procitam da sve propratne pojave nestaju po zavrsetku hemoterapije. Naravno, to je i ono sto vam lekari kazu na Institutu. Kad sam trazila na netu vise o lekovima koje primam (Taxol i Carboplatina) takodje sam pronasla samo propratne pojave koje su privremene.

a onda sam naletela na dr Lorin Dej i njenu knjigu "Kako sam pobedila rak". Iskreno receno, volela bih da nikada nisam procitala ni red. Po doticnoj dr Dej ispada da smo sami sebi propisali smrtnu presudu kada smo pristali na hemo! Ako nas ne ubije karcinom - ubice nas dugorocne posledice hemo terapije!

u poplavi raznih alternativnih preparata mislim da su hemoterapija i zracna terapija, za sada, jedine efikasne u borbi sa ovom opakom bolescu. Cuda uvek postoje, tako da se mozda neko i izleci koristeci aloju, ali pitanje je da li bi to uspelo vecini?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Propratne pojave hemoterapije
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
o propratnim pojavama hemo terapije imam stosta da napisem. ali koja je svrha da vam sada napisem spisak svih bolova i tegoba? Sledece nedelje idem na VI ciklus hemo i iskreno receno nadam se da ce to biti i kraj. Zelim napokon da ustanem iz kreveta bez bolova, da osetim kako je to kada te bas nista ne boli!

kad sam krenula na hemo surfovala sam i uglavnom sam mogla da procitam da sve propratne pojave nestaju po zavrsetku hemoterapije. Naravno, to je i ono sto vam lekari kazu na Institutu. Kad sam trazila na netu vise o lekovima koje primam (Taxol i Carboplatina) takodje sam pronasla samo propratne pojave koje su privremene.

a onda sam naletela na dr Lorin Dej i njenu knjigu "Kako sam pobedila rak". Iskreno receno, volela bih da nikada nisam procitala ni red. Po doticnoj dr Dej ispada da smo sami sebi propisali smrtnu presudu kada smo pristali na hemo! Ako nas ne ubije karcinom - ubice nas dugorocne posledice hemo terapije!

u poplavi raznih alternativnih preparata mislim da su hemoterapija i zracna terapija, za sada, jedine efikasne u borbi sa ovom opakom bolescu. Cuda uvek postoje, tako da se mozda neko i izleci koristeci aloju, ali pitanje je da li bi to uspelo vecini?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: radioterapija
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 9:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Anaanaa,molila bih te da mi das ime sajta o radioterapiji ,unapred hvala.
Mislim da imuni sistem moze da se ojaca uzimanjem nekih prirodnih preparata.Raisi,sitaki,cordiceps i slicne gljive su pomogle meni da prebrodim teske trenutke i ecomer kapsule iz ajkuline jetre.Treba ih uzeti u vecoj kolicini,ne lece,ali covek se bolje oseca i nema dodatnih problema,prehlada i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: postiradijacioni sindromi
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Postovana,

Ne znam kojoj radioterapiji ste izlozeni, odnosno, sta vam se zraci. Ja sam, tragajuci, naisla na studiju vezanu za Postiradijacione sindrome nervnog sistema (dakle, vezano za bolesnike koji su zracili CNS, tj. glavu, ili preventivno, ili zbog tumora mozga), u pitanju je seminar radiologa, i nju mozete naci ukoliko u Google-u ukucate POSTIRADIJACIONI SINDROMI NERVNOG SISTEMA.

Moram da napomenem i to, da nam niko sa radiologije na VMA nije rekao nista. Niti je zeleo da kaze.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: radioterapija
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 12:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Hvala Anaanaa,pogledacu sajt na google.Moj muz treba da krene na terapiju zracenja postoperativno,karcinoma prostate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
ma kakva hemoterapija,kakvo zracenje bre???Ljudi pa moju mamu su unistili upravo tim stvarima.Kako moze nesto sto oboli upravo zbog radijacije jos gorom i direktnom radijacijom da se leci??NIKAKO!!!!I niko na ovom svetu me ne moze ubediti u suprotno,bas niko.Imam zivi primer kod kuce!!!Lekari kod nas,ma katastrofa nije vredno price uopste.Porucujem bolesnicima da ni za zivu glavu ne idu na zracenje.Kosti,tkivo,krv,sve se unistava,truli i odumire.Moja mama je jedva izvukla zivu glavu,dok je zena pored nje u sobi na institutu u Kamenici umrla od prevelike doze zracenja!!!!Pljuvacu neke nase "doktore" dokle god sam ziva!!!!!Neka budu srecni sto ih do sada neko nije sklonio,i tuzio sto nije iskljuceno i da nece!!!Pozdrav istomisljenicima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 12:17 pm
Postovi: 3
moj otac je imao preoperativno zračenje debelog creva 28 dana i VI CIKLUSA hemioterapije.Operacija je uspela a on već 2 godine ima problem sa stolicom /čas proliv,čas zatvor i povraćanje/.Gde sve nismo išli i šta sve nismo radili / dva puta skener, jednom magnetnu rez. i šest puta biopsiju za patohitološki nalaz /i sve je u redu a on i dalje ima te probleme da bi na kraju kazali da je to posledica od zračenja odnosno da su mu uništili sluzokožu creva od zračenja.Šta dalje da radimo i da li mogu nečim da se regenerišu creva.Ako je neko imao sličan problem neka se javi jer mu predlažu ponovo operaciju kako bi mu ugradili trajno kesu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 5:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
citajuci ove stvari,ne znam sta da mislim.zracenje spada u dugogodisnju terapiju karcinoma.sigurno da ostaju posledice,sto bi rekli kolateralna sreta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 02, 2007 1:40 am
Postovi: 23
probajte da regulisete ishranom sluzokozu creva...Makrobiotika i izbacivanje tesko varljive hrane bi trebalo da pomogne...
To me je i interesovalo,o zracenju jer je moj otac sa karcinomom pluca i metastazama setao i bio cio i veseo,i posle prva dva zracenja covek je propao i "otisao" za mesec dana...mislim ako je morao da umre,mislim da bi duze ziveo bez zracenja...Ovako je umro u teskim mukama a sve je pocelo kada i zracenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
U svemu postoje nus pojave.Hvala BOGU moja majka nema nus pojava a prima terapiju po FAC rezimu. Ja stalno idem sa njom i uvek zamolim sestre da joj laganije daju terapiju, tj da duze traje. A potrudicu se da kad dodje vreme za radio terapiju da se to takodje uradi korektno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 6:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
Evo da ne zboravim da vam kazem recept za resavanje opstipacije (ztvora) kod pacijenata na hemioterapiji.

250 gr suvih sljiva
250 gr suvih smokava
250 gr lozove rakije
250 gr meda
50 gr sene (biljka kao caj ima je u zdravoj hrani)

priprema:
samleti smokve i sljive na masini za mlevenje mesa, dodati preostale sastojke i sve lepo sjediniti.


konzumacija

Po jedna supena kasika pre jela, tri puta na dan.

Pozzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 122 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: