Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: BESPOMOCNA
PostPoslato: Čet Maj 05, 2005 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2005 8:46 pm
Postovi: 6
Imam problem hiperventilacije vec godinu ipol dana koji iz dana u dan postaje sve veci za mene.Krenulo je bez veze i bez razloga kada nisam ni znala sta je to.Sada je to nepodnosljivo i ne znam kako da pobijedim te napade iako znam sta treba da radim od duvanja u vreecicu,pravilnog disanja,fisioterapije,uzimanja tableta,itd...Stabilna sam osoba i nemam problema sto bi me dovodilo do takvog stanja,zato mi je svaki savjet dobro dosao ko ima iskustvo sa svim ovim gore navedenim.Zelja mi je da sto prije prevazidjem i vratim se normalnom zivotu. Hvala unaprijed! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 06, 2005 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2005 4:05 pm
Postovi: 4
ne bori se stim problemom vech pusti da prodze. sta hochesh radi disanje ce se se vratiti u normalu zato sto ti mozes samo momentalno da kontrolises disanje...dal disati ili ne...brzhe ili sporije... ali sam organizam vrati te u normalu tako da pusti te brige da ode! zapamti da sta i da radish organizam vracha disanje u normalu! sa mislima i silom samo maltretirash organizam. tako da pusti brige i ostavi da organizam kontrolise disanje. mada kao sto sam rekao koliko hochesh maltretiraj se uvek ce se vratiti u normalu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 06, 2005 5:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Meni bas nije najjasnije da li ti to imas napade panike?
No, svejedno, u svakom slucaju imas problema sa hiperventilacijom, a to je - to!
Rekla si da znas kako se tada treba da dise.
Pa to treba primenjivati u kriznim situacijama.
Disanjem se napadi mogu ili ublaziti ili spreciti, a svakako se mogu drzati pod kontrolom - ovo iz iskustva.
A to znaci da na prvi znak treba izdahnuti , tj zaustaviti disanje na 10-tak sec pa nastaviti sa SPORIM disanjem u ritmu: 3 : 1 : 3 : 1 (udah, pauza, izdah, pauza, u sek sto se postize ako i sebi brojis 101, 102...)

Da bi uopste u kriznim situacijama znala dobro da reagujes, potrebno je (u pocetku) u kuci par puta dnevno vezbati.
Papirna vreca je odlicna, mana je sto se primeti - ali o tome znas.
pozdrav
danka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: