Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Je li Specijalna bolnica u Jovanovoj isto sto i Jevremova ili su to dve razlicite klinike?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
To su dve razlicite klinike. U Jovanovoj je Radulovic ili Radunovic (uvek ih brkam) a u Jevremovoj su doc. Ljubic, Stankovic i prof. Vlaisavljevic (koji inace radi u Mariboru i sve zene hitaju kod njega cak i devojke iz Hrvatske)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 2:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Da li u Jevremovoj rade donacije... Ovaj u Jovanovoj nikad nije odgovorio na moje mejlove sto izgleda totalno neprofesionalno... Da li je to kod nas normalno?

Interesantno - ali zvuci mi iz tvojih postova da je Hrvatska bolja mnogo sa IVF nego Srbija?

Ja mislim da cu na kraju da se rezervisem za Brno... MM jos uvek neodlucan... Ovaj IVF sa jednim embriom je kao kap u moru, tako da ne treba covek da ocekuje cuda kad se vec nisu dosad desila...

Drzim ti palceve u novim pokusajima... Ja bih moram priznati s obzirom na moja iskustva isla na ivf...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Da li u Jevremovoj rade donacije...Kako se zove bolnica u Jevremovoj ulilcli. Ovaj u Jovanovoj nikad nije odgovorio na moje mejlove sto izgleda totalno neprofesionalno... Da li je to kod nas normalno?

Interesantno - ali zvuci mi iz tvojih postova da je Hrvatska bolja mnogo sa IVF nego Srbija?

Ja mislim da cu na kraju da se rezervisem za Brno... MM jos uvek neodlucan... Ovaj IVF sa jednim embriom je kao kap u moru, tako da ne treba covek da ocekuje cuda kad se vec nisu dosad desila...

Drzim ti palceve u novim pokusajima... Ja bih moram priznati s obzirom na moja iskustva isla na ivf...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Za donaciju u Jevremovoj nisam sigurna, nisam pitala a i nikad na forumuma do sada nisam cula da ih neko povezuje s tim. Da, kod nas je sve ultra neprofesionalno. Sto juznije to tuznije- u ovom slucaju sto istocnije...Hrvati su po pitanju organizacije klinika a i nevladinog sektora, odn. foruma daleko ispred nas. A oni se opet zale kako su oni daleko od Slovenije i one devojke koje mogu hrle tamo, najcesce Maribor.
Slovenci rade donacije ali samo za njihove drzavljane. U Hrvatskoj je to zabranjeno (trenutno, devojke se aktivno trudne da uticu pozitivno na izmenu zakona). Kod nas ti je po tom pitanju zakon malo nejasan (a i mi same nismo organizaovane da bi izvrsile neki uticaj). Dozvoljeno je da se radi ali samo ako je donor nepoznat. Pretpostavljam da ovi sto rade u Jovanovoj rade to legalno. Mislim da se ipak ne bi igrali javno s tim pa da zavrse u zatvoru. U zakonskom smislu je najbolje to uraditi u Visegradskoj ali to onda mora da prolazi konzilijumsku proceduru a mislim i da se ceka duze na donora.
Ceska ispada da je najelegantnije resenje, najbrze i najjeftinije.

Sto se mene tice i ja bih sto pre, ali ako sam dobro shvatila doca on misli ako moze prirodno da je to najbolje- zato mi i daje taj vremenski okvir od 6 meseci da pokusamo. No, svakako cu se konsultovati s endokrinologom a to ce biti negde polovinom novembra. Bez nje i ne mogu (citaj: ne zelim) da idem na stimulaciju jer zelim da ona buda glavni i odgovorni majstor :)

Sto se tice TM jesi pokusala da ga ukljucis na forume POF i DONOR EGG, da procita tudja iskustva i radost kad uspe. Mislim da je to mozda najbolji put da neko konacno sagleda i to kao mogucnost. Meni je to pomoglo. Kad sam procitala s koliko nade devojke odlaze u postupak i kakva je to radost kad ugledaju plus i kada rode, potpuno se u toj radosti izgubi cinjenica da to dete ima malo drugacije gene. U tim trenucima sam i ja dobijala poriv da odmah krenem na donaciju jer nekako verujem da bi to odmah urodilo plodom i da prekinem ovo mucenje iz meseca u mesec koje se svelo na cekanje ovulacije i na 2WW.

Ja navijam za tvoj sledeci ciklus- i ovde a i tamo gde si ti stalno se provlaci jedna misao na forumima: nije sve u kolicini- dovoljna je jedna "zenska" i jedan malac :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 4:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Klinika u jevremovoj ul. se zove upravo tako "Jevremova" poliklinika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 5:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Pitaj tu tvoju dr... Ali ja bogme ne bih oklevala da sam na tvom mestu... Za 6 meseci plodnost opadne dosta... Ja svakako ne mogu da se poredim s tobom po godinama ali jednom kad je povisen fsh...stvari idu rapidno... Zasto ne probas bar inseminacije, pa ako ne uspe is 2-3 puta onda bar mozes da vidis kako reagujes na lekove i kakvu dozu treba da ti daju za IVF... A imaces bolje sanse nego prirodno...

Ja mislim -- tj sazreva polako u mojoj glavi misao da ispunim formulare za REprofit... i da mm vise ne ispitujem mnogo...nego da uzmem stvari u svoje ruke...

Dok se on smisli mi mozemo propustiti voz i za donaciju kao sto smo okasnili i sa ivfom, jer je mm mislio da mi to mozemo prirodno pa umesto recimo sa 37 da odemo privatno on se slozio s ovom guskom na drzavnom da se treba probati prirodno do zadnjeg daha, pa odosmo sa 39 sto je ispalo kasno i sad smo bacili i jos uvek bacamo silne pare na tretmane od kojih ima slabe vajde, a mozda smo mogli uspeti da odosmo ranije..

Jedna riba sa foruma sad ima 4 banke i pravi 3-4 jaja a sa 36 god kad je radila ivf imala je 14 i nije imala tad problema sa fsh ...

Dobro, dobro razmisli i uradi bar neku inseminaciju ako lova nije problem...

Srbija eto izgled na zalost uvek kaska... Da se ubije covek... Hvala za informacije o Jevremovoj...

Sad je jedna imala uspeh sa prirodnom ivf ali ima 31 god,,..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 5:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Pitaj tu tvoju dr... Ali ja bogme ne bih oklevala da sam na tvom mestu... Za 6 meseci plodnost opadne dosta... Ja svakako ne mogu da se poredim s tobom po godinama ali jednom kad je povisen fsh...stvari idu rapidno... Zasto ne probas bar inseminacije, pa ako ne uspe is 2-3 puta onda bar mozes da vidis kako reagujes na lekove i kakvu dozu treba da ti daju za IVF... A imaces bolje sanse nego prirodno...

Ja mislim -- tj sazreva polako u mojoj glavi misao da ispunim formulare za REprofit... i da mm vise ne ispitujem mnogo...nego da uzmem stvari u svoje ruke...

Dok se on smisli mi mozemo propustiti voz i za donaciju kao sto smo okasnili i sa ivfom, jer je mm mislio da mi to mozemo prirodno pa umesto recimo sa 37 da odemo privatno on se slozio s ovom guskom na drzavnom da se treba probati prirodno do zadnjeg daha, pa odosmo sa 39 sto je ispalo kasno i sad smo bacili i jos uvek bacamo silne pare na tretmane od kojih ima slabe vajde, a mozda smo mogli uspeti da odosmo ranije..

Jedna riba sa foruma sad ima 4 banke i pravi 3-4 jaja a sa 36 god kad je radila ivf imala je 14 i nije imala tad problema sa fsh ...

Dobro, dobro razmisli i uradi bar neku inseminaciju ako lova nije problem...

Srbija eto izgled na zalost uvek kaska... Da se ubije covek... Hvala za informacije o Jevremovoj...

Sad je jedna imala uspeh sa prirodnom ivf ali ima 31 god,,..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 11:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini, moja osecanja naginju onome sto me ti savetujes. Pitala sam doca i za inseminacije ali on kaze bolje ne, sve su to invazivne tehnike a nema potrebe. Cak je i protiv stimulacije u ovom trenutku. Ja i onako ne mogu sada nista dok mi se endokrinolog ne vrati s puta. Njoj najvise verujem a znam kad odem do nje da ce mi traziti da uradim ponovo hormone- a mislim da cu da poludim od toga. Bolje mi je da ne znam. Ne znam ni kome da se obratim za inseminacije- ma videcu s njom (jednom mi je to vec predlagala). U sustini inseminacija u nasem slucaju ne bi donela nikakav postotak vise u uspesnosti jer spermici MM uredno stizu do cilja- samo je pitanje tajminga, a ja kad primim pregnyl potpuno povilenim i onda se desi da "promasimo" ovulaciju jer se posvadjamo- postanem previse osetljiva i pocne da me iritira sto moram da ga podsecam sta treba da radimo. U tom smislu bi inseminacija bila kod nas bolje resenje.
Nikad mi nije palo na pamet da ce meni da se desi da pratim znakove ovulacije i da se sexamo po rasporedu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 11:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Da dopunim...

Spominjes kako su neke zenske dok su bile mladje izbacivale vise jc, a sad manje. To je normalno, jer od silne stimulacije iscrpila im se rezerva. Klinika Ivanovic koju sam ti spominjala da ima najbolji rejting kod nas tokom stimulacije ide na to da max izvuce oko 6-7 jc. Slicnog je misljenja i moja doc endokrinolog. Stimulacija bi trebalo da bude tako podesena da se dobije sto bolji kvalitet jc, tako da kvantitet nije bitan. Upravo zbog silnih jakih stimulacija zene koje se podvrgavaju uzastopnim IVF-ovima cesto ranije odlaze u menopauzu.
Probacu da ti nadjem link za jednu studiju o protokolu za sto bolji kvalitet jc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 4:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Ja mislim da nista ne gubis time sto probas i prirodno i uz pomoc... DAkle u nekim medjupauzama probas prirodno.. Jer retki su oni koji uspeju iz prvog puta sa ivf a pogotovo sa inseminacijama. Ovaj primer sto sam pisala je o ribi koja je imala ivf sa 36 sa 14 jaja i uspelo joj iz prvog puta... Nije imala problema sa fsh ili rezervom....Druge ivf je radila sa 40 za drugo dete i tad je pravila samo 3 - 4 jaja otprilike slicno kao ja. Htela sam da kazem kako naglo opada plodnost. Kod nekih ljudi ovo nije vezano za hronolosku starost nego biolosku, s toga sam mislila ako vec imas problema sa fsh da ne gubis vreme... I 6 meseci moze biti dugo, onda uvek se izgubi mesec dva dok pocnes u novim pretragama, dok si na piluli ako je LP itd.. I caskom se osvrnes a ono proslo 8 ili 9 meseci...

Uzgred receno mnogi ljudi zatrudne prirodno u medjupauzama izmedju tretmana. Mozda tome doprinesu malo i lekovi koji kiknu organizam u bolji production...

Seks na tajming iz mog sopstvenog iskustva nije dobro resenje i kao sto kazes svadje su cesto rezultat jer nije lako performirati pod pritiskom... Ja se eto svakodnevno bijem po usima zbog propustenog vremena... Kad covek gleda retrospektivno to ga ubija u pojam...

Sve naj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 28, 2007 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Baci pogled na ovaj link- rec je o protokolu za bolji kvalitet embriona kod zena koje su imale ranije losiji odgovor i kojima je predlozena donacija

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic ... =kvaliteta

Probacu da skinem taj rad u celosti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Hvala Nabla...

Treba danas da dobijem mengu i da nazovem kliniku za ciklus a ja se osecam tako strasno. Mislim da vise verujem u stimulisan ciklus nego u ovaj prirodni,koji se cini kao kap u moru a mi nemamo pare za ovu skuplju verziju a prirodni ciklus ne vredi raditi ako se nece uraditi bar 3 puta sto se opet svede na cenu jednog stimulisanog ciklusa. Prirodni ivf tek nakon 3 pokusaja statisticki ima isti uspeh kao obican ivf.

Sad sam dobila poruku od jedne ribe za ivf u Pragu. On kosta samo 1100 evra sa icsijem. 800 evra ivf + 300 evra icsi. Medicina je povrh toga. 100 evra za frizider... Zvuci mi puno cene u Beogradu... Ovaj tim u Reprofitu dobija mnogo dobre preporuke. ONi uglavnom rade donacije ali mnogi ljudi putuju i za sopstvena jajca zbog cene i dobre nege...
MM je pasivan i odbija sve sto mu nije ispred nosa...

Pisala mi je jedna devojka sa foruma ovde da je njen ivf 4000 evra sa medicinom. To izgleda onda dosta skuplje nego Prag.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini, dokle si dogurala?
Ove cene u Pragu jel'su to cene postupka sa svojim jc ili sa doniranim?
Kod nas se IVF (sa svojim jc) krece od 1250 (u Jevremovoj) do 1500 (kod Ivanovica), a ICSI oko 2000. Na te cene ide cena lekova koja moze da naraste do ili preko 1000 eur.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Ah... sutra treba da dobijem, pa onda pocinje muzika. Telefonirala sam dr da je pitam ipak za blagu stimulaciju no gdja je toliko zauzeta da nisam dobila odgovor a ako pristane trebalo bi da krenem od subote... No, ako i ne uradicu jos ovaj prirodni pa onda prestajem... Nemam vise snage za pokusaje s mojim jajima...

Dobila sam meil is Pronatal Sanatoriuma Prague - ivf sa donacijom jaja je 3500 evra. Imaju listu cekanja od 9 do 12 meseci. Reprofit poskupio na 3100.

Nisam nikad slutila da je toliko tesko odustati od sopstvenih jaja ali sam u nekoj kontinuiranoj bedari iz koje mogu da se izvadim samo ako ostanme trudna i dobijem dete. Moja naj drugarica misli da sam skroz poludela i obsesivna ali ona je resila da nece da ima decu pa joj to sve izgleda blesavo kolko sam ja opsednuta...a i moj muz. Ne kapira sto se tolko patimo...

Kako ti i sta se desava i sta si resila da uradis?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: