Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Znam da smo spominjale akupunkturu, zasto ne probas jos jednom- cini mi se da sam procitala da stimulacijom odredjenih tacaka upravo poboljsavaju dotok krvi do jajnika i uterusa.

Znam za klomid i ja sam tako odreagovala na njega.

Kad sam spomenula MM mogucnost donacije pitao me je OK to dete ce imati tvoje gene? Onda sam krenula da mu objasnjavam da nece i zasto nece, a onda je on konstatovao pa dete se hrani tvojom krvlju- verovatno ces mu nesto preneti!(hahahaha). Ne, nije protiv toga, ali ne znam kako bi reagovao kada bi bila donacija sperme u pitanju. Mada mislim da ni u tom slucaju ne bi pravio problem.
Zasto je tvoj muz protiv donacije? Znam da si rekla da je esteta (tako nekako). Ja bih se vise brinula da dete ne ispolji neku naslednu bolest. Ostalo, sto je bitno, je sve stvar vaspitanja i ljubavi!

Ako mislis da ne mozes da podenses jos jedan neuspeh, kreni na donaciju. Objasni tvom muzu da ce to dete imati polovinu njegovih gena i da je velika sansa da neke osobine (pa i vecinu) povuce na njega (sve je stvar dominantnosti gena).

Imam i ja faze upadanja u nesagledive dubine- sve je to normalno. Bitno je da sebe ne stavljas mislima u poziciju da nemas izlaz.
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 9:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao Nabla

Da nesagledive dubine izgleda da su neminovne. Sutra MM treba da da novi uzorak sperme i treba da potpisemo formulare itd... Mislim da je nekako neminovno da probam jos jednom a onda moram da vidim sta cu s donor jajima. MM je prosli put imao 90 defektne sperme isto tako. ON nesto ne misli da je bilo sta s njim pogresno...

Imam raznih dilema sto se tice donacije... Da li reci ili ne reci detetu kako je zaceto i da ja nisam genetski roditelj. Da li ce da me odbije posle zbog toga i kaze mi da ja ionako nisam njena /njegova mama itd... Ahh... I ako kazem istinu, pa se procuje posle, znas vec kako to ide... pa te ljudi malo sazaljevaju i tako to... U...

Sto li sam bila blesava pa dogurala dovde...???

Kad rece da pocinjes s IVFom. Ja pocinjem sa sledecim ciklusom... Isla sam prosle nedelje na akupunkturu i dr je uvek pozitivna... Moracu nekako da se iskoprcam iz ovog svega... Narucila mlec i krkam se sa vitaminima... b1, b6, b12, riblje ulje, vit E, Q10, folic acid, multivitamini za trudnice... Sva bre zvecim od vitamina...Uzgred receno ova nova dr mi savetovala da vise ne uzimam dhea...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 6:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Ala sam danas imala paniku posle razgovora sa dr...

Razmisljam da nemam bas petlju da nastavim... sa ovako malim sansama.

Nabla - jesu li kod nas donor jaja bas tabu tema? Sta se dogadja po forumima. Ti izgleda da si bolje upucena od mene..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 7:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini je napisao:
MM je prosli put imao 90 defektne sperme


Hmmm, ja sam stekla utisak da se ti osecas krivom zbog komplikacija koje imate, a ispade da TM nije "blistav" i da oboje imate problem. Kada kazes defektna sperma mislis na morfologiju? Pretpostavljam da su vam onda preporucivali ICSI?
Jeste li radili kariotip?

Sto se tice dilema...Prvo, bitno je da li ti to zelis ili ne. Ako zelis, ne opterecuj se trenutno da li i kako saopstiti detetu da nije poteklo od tvoje celije. Imaces vremena posle da smislis kako reci detetu- postoje i strucne sluzbe koje ti mogu pomoci da prebrodis nelagodu i takodje da dete sto bezbolnije kroz to prodje (naravno ako se odlucis da kazes).
Da li ce dete da te odbije posle saznanja da ne nosite iste gene- to ce da zavisi jedino od tebe i TM. Ako dete dobije svu tvoju ljubav i paznju nema razloga da se toga plasis. Dete moze da te odbije i kad je genetski tvoje ako se ne snadjes u ulozi roditelja.
Da li ce ljudi da te sazaljevaju zbog toga....zasto se obazires na to sta ce ko da misli. Ako tako reagujes za svaki problem neces daleko dogurati, briga o tome sta ko misli uvek ce te kociti. Moras da budes nacisto sta zelis. Meni tvoje dileme govore da jos uvek nisi prelomila. U tom slucaju nemoj da jurcas- daj sebi vremena da dobro razmislis jer za donaciju imas jos vremena.
Meni je dosta pomoglo iskustvo drugih zena koje su prosle kroz donaciju (sa stranih foruma). Onog momenta kad sam sebi dozvolila donaciju kao opciju, s manje stresa se suocavam sa problemom oko sospstvenih jc. Dakle, sebi sam dala izlaz!
Mozda je tvoj izlaz na nekoj drugoj strani.
Ja dosta pricam s drugim ljudima (i koji imaju problema i oni koji ih nemaju) i to mi pomaze da definisem sta je to sta ja zelim i koji su moji strahovi i kuda treba da krenem. Kad covek problem drzi u sebi tesko da moze da dodje do nekog resenja jer se stalno vrti u krug. Hoce to od monologa :D
I molim te nemoj sebe da mucis samokritikama...od toga nema koristi. Gledaj napred, sta ti je sutra ciniti.
Niko od nas nije kriv sto se nasao u ovoj situaciji...

Ovo za DHEA- to me jako interesuje- zasto ti je rekla da prestanes da ga uzimas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Sta se desilo? Zasto si imala paniku?

Da li je donor egg tabu kod nas- izgleda da jeste. Ne znam da li si svracala na serbiancafe- tamo su diskusije posvecene iskljucivo raznim faktorima neplodnosti. Ima nas s problemima fsh jedno 10-tak (moja slobodna procena) ali isto tako kad se potegne pitanje donor eggs niko da se javi s iskustvom a bilo je takvih zena- jednom se jedna javila koja je radila to u Visegradskoj (uspesno). Jednom se cak javila jedna koja je bila spremna da da svoje jc ali je imala jedan uslov a to je da upozna potencijalnu "primateljku". Imala je za to racionalno obrazlozenje (mala smo sredina pa da nam se deca sutra ne sretnu i ne pocnu da se zabavljaju). No bilo je onih koji su je napali. Od tada se vise ne javlja.
Iznenadila sam se kad sam videla da na jednom kanadskom forumu ima dosta zena koje hoce da doniraju svoje jc. A mi smo daleko od toga, mislim da kod nas javnost nije dobro upoznata s problemima infertiliteta, pa tako i s preuranjenom menopauzom, a postoji i problem s zakonom- mislim da to jos uvek nije dobro regulisano. Takodje, nisu sve zene s ovim nasim problemima kompjuterski pismene (zaboravljas da ovde jako mali procenat ljudi koristi kompjuter a kamoli internet)

Jedna moja "sajber tetka" sa SC-a planira sledece godine donaciju u Pragu (ako joj do tada ne uspe sa vlastitim jc- inace idemo kod istog endokrinologa). Vec je kontaktirala s prof. Mardesicem. Skoro je ordinacija gde radi folikulometrije pripremala jednu nasu za donaciju u Pragu i uspelo joj je (to je bilo pre jedno 2 meseca). Eto to je sve sto znam. Ima nas ali jos ni jedna nije krenula u akciju. Probaj da posaljes Black Magic Woman pp. Ona je to radila kod nas. Znam da joj taj postupak nije uspeo, ali ne znam da li je pokusala ponovo.
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Otkuca ja veliku poruku pa je izgubi... Cudo jedno...

Poenta je bila da frkisem i ne znam kud bi iz sopstvene koze... Ne znam sto se mucim toliko sa donacijom...

Jutros sam videla na fertility friends forumu da je jedna riba sa antral follicle count od 4, amh od 0.67 ili 4 ako je pmol, fsh od 5 ostala trudna posle ivf u Turskoj, Jinamed bolnica... Tamo je ocigledno ivf jeftin i mnogo jeftiniji nego u Engleskoj..

Ti ja mislim imas dobre sanse ako radis ivf zbog tvojih godina. Mozda ti je smanjen kvantitet ali ne i kvalitet, tako da bih ja na tvom mestu probala sto pre...Mislim da je broj antral folikula najbolji indikator, a i amh isto tako, dok je fsh varijabilan. Moj eto i nije tolko los ali nemam jajca i ne reagujem na lekove...

Nisam znala da su kod nas ljudi bas tolike konzerve pa da napadnu zenu sto je ponudila jaja i sasvim racionalan razlog sto hoce da vidi primaoca. Ja bih takvu priliku docekala oberucke... Bar mozes da vidis kako ce dete da ti izgleda sto je super..

Ja mislim da sam ja sebi nesto dodelila ulogu da uvek nesto idem protiv raznih tabua, pa eto sad treba da preprodim i ovaj...Nece mi biti prvi put..

Ova nova dr je protiv dhea, ali je isto tako cela njena filozofija bazirana na tome da celi ivf protokol treba da bude sto prirodniji. Misli da dhea moze da izazove stetne posledice koje su trenutno neistrazene pa je protiv rizika, ali tako je i vecina drugih strucnjaka. Klinika na kojoj sam prethodno bila me je ohrabrila da uzimam dhea i da povecam dozu sa 50 na 75 mg.

Ona je protiv i Icsi zato je rekla mm da ponovi uzorak jer je smatrala da samo 10 % normalne sperme nije dobro za ivf. ICSI u njenim knjigama moze da izazove pobacaj ako se izabere sperma koja je ostecena. S njene tacke gledista je najbolje da se vidi sta ce priroda da odradi tj, koja sperma ce biti najaca da oplodi jaje koje nije osteceno sa lekovima. Verovatno si naletela na istrazivanja da velika kolicina lekova ima 'fried egg' efekat, tj da steti kvalitetu jaja... No sve je to u povoju kao nauka i svaki dr ima razlicit pristup... Daj spasi sta se spasti da, dok ona upravo obrnuto...

Ova prethodna klinika veruje u agresivan pristup i ohrabrili su me da pojacam dozu dhea sa 50 na 75 mg.

Moj muz ima usporen motility i raniji uzorci su mu varirali. U Jan ove god imao je 20 % normalnu morfologiju a pre toga > 30. Nije prestao da pusi dok nas nisu odrzali donor govor...a pusio je 20 cigareta na dan. Ova nova dr mu je isto tako rekla da ne moze da pije koliko on voli da popije jer to direktno utice na kvalitet sperme. Popije oko 3-4 piva svaki drugi otprilike ili kad god mu je frka i stres...

Ja ne znam kakve su sanse za oplodnju ako ne radimo icsi sa samo jednim jajetom...

Razmisljam nakon ovog sto si rekla da se stavim na listu cekanja u Ceskoj. Sad se trenutno rezervisu mesta za Juni, sto je poprilicno... Ja ipak zelim da imam dete, pa ako je to jedini nacin - so be it, sto vele Englezi...

Javi mi sta se desava s tobom. Kako da nadjem black magic woman?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 7:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Otkuca ja veliku poruku pa je izgubi... Cudo jedno...

Poenta je bila da trtarim i ne znam kud bi iz sopstvene koze... Ne znam sto se mucim toliko sa donacijom...

Jutros sam videla na fertility friends forumu da je jedna riba sa antral follicle count od 4, amh od 0.67 ili 4 ako je pmol, fsh od 5 ostala trudna posle ivf u Turskoj, Jinamed bolnica... Tamo je ocigledno ivf jeftin i mnogo jeftiniji nego u Engleskoj..

Ti ja mislim imas dobre sanse ako radis ivf zbog tvojih godina. Mozda ti je smanjen kvantitet ali ne i kvalitet, tako da bih ja na tvom mestu probala sto pre...Mislim da je broj antral folikula najbolji indikator, a i amh isto tako, dok je fsh varijabilan. Moj eto i nije tolko los ali nemam jajca i ne reagujem na lekove...

Nisam znala da su kod nas ljudi bas tolike konzerve pa da napadnu zenu sto je ponudila jaja i sasvim racionalan razlog sto hoce da vidi primaoca. Ja bih takvu priliku docekala oberucke... Bar mozes da vidis kako ce dete da ti izgleda sto je super..

Ja mislim da sam ja sebi nesto dodelila ulogu da uvek nesto idem protiv raznih tabua, pa eto sad treba da preprodim i ovaj...Nece mi biti prvi put..

Ova nova dr je protiv dhea, ali je isto tako cela njena filozofija bazirana na tome da celi ivf protokol treba da bude sto prirodniji. Misli da dhea moze da izazove stetne posledice koje su trenutno neistrazene pa je protiv rizika, ali tako je i vecina drugih strucnjaka. Klinika na kojoj sam prethodno bila me je ohrabrila da uzimam dhea i da povecam dozu sa 50 na 75 mg.

Ona je protiv i Icsi zato je rekla mm da ponovi uzorak jer je smatrala da samo 10 % normalne sperme nije dobro za ivf. ICSI u njenim knjigama moze da izazove pobacaj ako se izabere sperma koja je ostecena. S njene tacke gledista je najbolje da se vidi sta ce priroda da odradi tj, koja sperma ce biti najaca da oplodi jaje koje nije osteceno sa lekovima. Verovatno si naletela na istrazivanja da velika kolicina lekova ima 'fried egg' efekat, tj da steti kvalitetu jaja... No sve je to u povoju kao nauka i svaki dr ima razlicit pristup... Daj spasi sta se spasti da, dok ona upravo obrnuto...

Ova prethodna klinika veruje u agresivan pristup i ohrabrili su me da pojacam dozu dhea sa 50 na 75 mg.

Moj muz ima usporen motility i raniji uzorci su mu varirali. U Jan ove god imao je 20 % normalnu morfologiju a pre toga > 30. Nije prestao da pusi dok nas nisu odrzali donor govor...a pusio je 20 cigareta na dan. Ova nova dr mu je isto tako rekla da ne moze da pije koliko on voli da popije jer to direktno utice na kvalitet sperme. Popije oko 3-4 piva svaki drugi otprilike ili kad god mu je frka i stres...

Ja ne znam kakve su sanse za oplodnju ako ne radimo icsi sa samo jednim jajetom...

Razmisljam nakon ovog sto si rekla da se stavim na listu cekanja u Ceskoj. Sad se trenutno rezervisu mesta za Juni, sto je poprilicno... Ja ipak zelim da imam dete, pa ako je to jedini nacin - so be it, sto vele Englezi...

Javi mi sta se desava s tobom. Kako da nadjem black magic woman?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Ja sam ovih dana bila u jurnjavi da pribavim sve potrebne nalaze za histero- radim je u sredu. Kad saznam kakvo je stanje u "pecnici" tek onda cemo pristupiti planiranju IVF-a, odnosno protokolu. Moj endokrinolog smatra da je bolje ici na varijantu da se dobije sto manji broj jc- da se rezerva ne iscrpi i zato je predlagala dugi protokol. No videcemo sta ce sad reci- nisam bila kod nje jos od aprila.
Nisam od juna proveravala ni fsh- tada je bio 13. Ali eto zbunjuje me sto imam u ovom ciklusu 11 antralnih folikula- to bi prema Chicago fertility centru bila donja granica normale. Tako da se slazem s tobom da je vrednost fsh vrlo individualna, a cini mi se i amh-a- secas se moj je bio 0.143 necega. Jedino je inhibin B bio dobar- a i za njega kazu da je nepouzdan bar kad je rec o punijim zenama (ja nemam problema s viskom kila ali nikad se ne zna- mozda rezultat vara).

Sto se tice donacije- jun nije daleko. Nemoj da jurcas jer tako cesto ne izadje na dobro. Razumem te, jer imam ja faze kad jurim ko muva bez glave i sve bih htela odmah i sad, a ponekad je bolje zuriti polako. Veruj mi, cesto tako brze stignes.
Sto se tice ICSI-a i ja sam razmisljala da idem na tu varijantu- da osiguramo oplodnju, ali juce mi drugarica (koja je ginekolog) rece bolje je ostaviti da priroda odradi svoje i da se najbolji spermic izdvoji. E sad, kod mog muza je normalan spermogram, a nisam sigurna da bih prihvatila na tvom mestu toliki rizik da se ide na klasicnu IVF oplodnju. Da li postoji mogucnost da ti kao pacijent insistiras na nekim procedurama?
Takodje, razmisljala sam i o assisted hatching. No jos treba da se konsultujem s lekarima koji ce mi raditi postupak.

Ne znam koliko si upoznata i koliko imas mogucnosti da odsustvujes s posla, ali na ovim nasim bivsim prostorima najpopularnija je klinika u Mariboru (kada je rec o vlastitim jc i spermicima). Imaju dosta visok procenat uspesnosti, jeftiniji su nego u Beogradu, vrlo profesionalni i odlicno organizovani. Dolaze im pacijenti i iz zapadne evrope. Mana je sto moras godinu dana unapred da zakazes postupak jer je velika navala, ali kod zena u godinama i s povisenim fsh ulazak u postupak ide mnogo brze. Ako si zainteresovana dacu ti kontakt.
Sto se Turske tice, i ja sam cula za njih- tacnije za "nemacku bolnicu" (u prevodu), odn., Bahceci kliniku (ako sam dobro napisala)- inace rade i donacije. Oni imaju vec razradjenu logistiku za ljude s nasih prostora- parove na aerodromu docekuje jedna zena koja prica srpski- organizovan je smestaj u hotelu po povlastenim cenama na Taksimu u Istambulu...Sveukupna cena prevoza, smestaja za mesec dana i postupka kosta oko 6000 Eura. E sad ne znam koliko se to razlikuje od cene u engleskoj.
Nasi koji su bili tamo su ekstra zadovoljni i puni hvale.

Sto se tice black magic woman- evo ti link za jedan od njenih postova:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... highlight=

Nadam se da jos uvek posecuje forum. Postupak je radila u BIS Intermedicus- nemaju frizider, nisu obratili paznju na debljinu njenog endometrijuma tako da bi ih ja izbegavala u sirokom luku. Kod nas ti ostaje Jovanova ali ne znam da li imaju frizider.

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Evo ti jos jedan link- rec je o temi sa SC-a a vezano za klniku u Turskoj

http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusi ... koj.html?2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao Nabla

Pa stvari se zakuvavaju... Super... 11 antral folikla uopste nije lose. Ova ribizla sa fertility friends je imala 4 antralne folikle u Turskoj pa je ostala trudna... Imala je 4 jaja. Ona je uzimala 450 iu menopur... i 150 gonal f.

Koliko sam ukapirala tvoja dr nije voljna da te stimulise agresivno... E pa sad da ja imam taj broj folikula ja bih isla na agresivno i da dobijem sto bolji rezultat f tj veci broj jaja.. Da li u Beogradu rade blastocyste? Ja mislim da sa tim brojem antralnih ti mozes dobiti oko 10 jaja na max stimulaciji. Na manjoj mozda 4, ali s druge strane trosak ivf i stres...maximum bi trebalo da garantira bolji rezultat.

Dr pripadaju razlicitim 'skolama'.. tako da je najbolje da se naoruzas informacijama, a ti si dosta dobro informisana...

Ja se uvek kajem sto sam bila curka i nisam otisla privatno sa 36 umesto sa 39. Mislim da bih uspela, jer su mi tad svi nalazi bili normalni..Nisam ni u snu sanjala da se plodnost gubi tom brzinom, tako da ste tacke gledista ja bi maximizirala tretman .. Ja sam mislila da imam vremena za prirodnu koncepciju, klomid itd . No kad odoh privatno a ono za dve godine postade kasno. Moj savet bi ti bio da probas agresivnije, uradis blasto cyste ako imas dovoljno embrija > od 5 tako da mogu da izaberu najbolje i assisted hatching ako imas tvrdu zonu...

Ja nesto verujuem u ICSI pre nego u prepustanju slucaju. Ova prethodna klinika je radila ICSI kad god su ljudi imali 5 jaja i manje a u mnogim slucajevima kad su imali i vise od 10-15 jaja - uradili bi pola ivf pola icsi tako da fertilizacija bude sto bolja.

Procitala sam postu of black magic woman. 6 mm je malo. Moj endo je bio 5.7 pa onda nije ni cudo sto ja nisam uspela sa mojim jajcima. No moji embriji su bili malo spori isto tako, ali mislim da je endo bio presudan, no dr to nije hteo da prizna nego je sve svaljivao na kvalitet embrija...

Sve naj... srecno sa histeroskopijom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 7:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Nabla - sad sam videla da si napisala dugi protokol a ne blaga stimulacija.. Ja sam imala kratki. Mnogi ljudi kazu da im je dugi bio bolji, no neki ljudi sa smanjenom rezervom jaja ne reauguju dobro na dugi protokol... tj proizvedu manji broj folikula. Obicno kratki protokol se preporucuje kad je smanjena rezerva...

Sve naj sta god da odlucis...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Za Sanju 74 - pokusala sam da ti posaljem vise poruka ali izgleda da nisam mogla da ih posaljem posto u sanducetu pokazuje da nisu poslane... Nemam pojma sta se desava. Htela sam da se zahvalim na lepoj poruci i svemu sto si rekla i zelim ti sve najbolje u predstojecem tretmanu... Nisam dobila tvoju prvu poruku samo ovu drugu i videla sam je tek juce. Od tad sam probala par puta da uzvratim poruke ali nisam uspela...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 6:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Evo me, preziveh :D

Doc kaze da je sve OK u "pecnici" i kaze da pokusamo jos 6 meseci prirodno. Odluka je na meni. A ja bih da pozurim. Dogovorili smo se da ako nista ne bude do Nove godine, da se javim pa da probamo sa IVF-om.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 7:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Super da je sve dobro proteklo... Meni su rekli u prethodnoj klinici kad sam radila histeroskopiju da IVF treba raditi sto pre posle toga jer su ti pokusaji najuspesniji. Oni su to zvali 'ciscenje'. Rutinski bi ocistili matericu, otklonili bilo kakve naslage , ili ako vec neko ima polipe i tako to... Ne znam koliko je ta teorija tacna ali eto nije zgoreg da znas...

Ja na tvom mestu ne bih oklevala. Znam da je lova uvek problem ali mnogo ce vise da kosta ako zakasnis.

Ja treba da pocnem sledece nedelje kad dobijem. Malo me nervira birokratija sa kojom se susrecem, jer na prethodne dve klnike me nisu s tim davili.

Probala sam da posaljem poruku black magic woman ali nije otisla iz sanduceta... Cudno... SToju u folderu za slanje... I ne mogu da je posaljem ponovo...

Citala sam podosta po forumu i sad mi je jasnije zasto se ljudi opredeljuju za inostranstvo... Prevagnjujem ka Cesima...

Valjda ce covek da se izvuce iz ovog mraka... Moja svesterka se lupeta sa - budi bre pozitivna i tako to... Ja sam njoj rekla da idem na tretmane ali ne bih ni u ludilu joj rekla o donor detetu jer bi ona mislila da sam pala s Marsa... Ona je od mene starija 8 godina i ima dvoje odraslih klinaca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
I meni je doc rekao da histeroskopija blagotvorno deluje, zato je i preporucio da pokusamo jos malo prirodno. rekao je sad su vam velike sanse. No ja mislim da je kod mene problem u izbacivanju jc- izgleda da relativno cesto imam anovulatorne cikluse jer se folikul pretvori u cistu. No, ostaje pregnyl kao opcija.
Kod mene srecom novac trenutno nije problem. Doc smatra da je najbolje prirodno, cak je i inseminaciju odbio jer i to je delom invazivno. Mislim "odbio", on je rekao svoje misljenje, a meni je ostavio da odlucim. S jedne strane to cenim i dalo mi je vere u njega- covek je prosto mogao da uzme jos kojih 2000 eura u dzep. S druge strane, ja sam nestrpljiva i vec sam se psihicki bila pripremila da uskoro krecem u postupak.
Isto mi je letos rekao zagrebacki doca, da nema potrebe da idem na IVF osim ako me "ne kopka sta se desava u IVF labosu" (tim recima, covek je genijalac, a uz to je i mlad i zgodan :wink: ). On mi je i preporucio klomifen da se osigura sto kvalitetnija ovulacija, no problem je nastao sto nisam kod njega ostala na pracenju tokom ta dva klomifenska ciklusa pa da se eventualno intervenise za tanak endometrijum. Muz je toliko bio njime odusevljen da je predlagao da stalno putujemo na relaciji Zagreb- Beograd. Suludo!!!

E a sto se tice slanja pp cini mi se da treba da imas odredjeni broj poruka da bi mogla da pocnes da saljes pp. Nisam ni ja bas skroz upucena. Setih se da sam i ja kad sam se registrovala pokusala da posaljem pp nekome ali da nije uspelo.

Sto se tice nasih klinika ja sam ti vec na pocetku bila rekla da bih se ja pre okusala u inostranstvu. Najvise pozitivnih kritika kod nas imaju Ivanovici, zatim Maribor (i Ljubljana, mada ih malo ima koji su isli u Ljubljanu) pa potom Jevremova koju hvale i kritikuju (tu sam ja) i ostale klinike. Sto se tice donacije, ipak je najbolje inostranstvo- za Prag i Istanbul vec postoji razradjena logistika- evo jedna nasa sa SC putuje u petak u Prag na donaciju spermica. Ostavile smo joj u amanet da se raspita za donaciju jc i da pokupi sve brosure koje nadje.

Drzim fige za sledecu nedelju :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: