Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uvin caj&trudnoca-Da li Uvin caj steti bebi?
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 02, 2006 1:06 pm
Postovi: 1
Interesuje me da li je konzumiranje Uvinog caja stetno za plod trudnice?
Konkretno, moja djevojka je trudna 8 sedmica trudnoce, 24godine i pila je Uvin h caj radi bakterija u mokraci, medjutim culi smo da se taj caj ne smije koristiti, pa me interesuje koliko je on opasan i stetan za trudnice, plod i samu malu djecu?Sta se moze koristiti kao zamjena za Uvnin h caj?Hvala!
P.S. Popila je oko 1.5 litre caja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 10:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Uvin caj ili caj od uve? Cista uva nije preterano preporucljiva u trudnoci, ali uvin caj je mesavina u kojoj pored uve ima i nekoliko drugih biljaka. Ja sam ga pila u trudnoci u vise navrata na preporuku ginekologa kada sam imala urinarne infekcije i sve je bilo OK. Samo da napomenem, to je bilo u osmom i devetom mesecu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 7:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
Ne bih preporucila ni uvin caj ni caj od uve. Ja sam imala eserihiju c. na pocetku trudnoce (tj. zatrudnela sam "zajedno" sa eserihijom). Nabavila sam SOLUBITRAT caj (imate ga na Mirijevu-MAXI-apoteka Ivancic i sin) i u Austriji i popila jednu kutiju i nestala je. Caj je izuzetan za urinarne infekcije, i ni malo nije stetan za trudnice i dojilje, cak pise i na kutiji, a i ja sam ziv primer, pre 20-ak dana rodila deckica 4kg, 60cm...
Puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 5:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
meni je dr preporucio caj za trudnice i bebe "Josif Pancic" i mogu ti reci da mi je bas pomogao

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Toksicko dejstvo caja od uve
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:45 pm
Postovi: 2
Ja sam poceo da pijem caj jer mi je preporuceno za kamenje u bubregu. Sad sam nasao da se ne preporucu je trudnicama i dojiljama jer ima toksicno dejstvo na jetru. Clanak je na engleskom, ali ako kome treba preijevod neka me kontaktira : http://www.womenandinfants.org/body.cfm ... 21533#ref1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 1:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Nasa lepa serpska jezika! Uvin caj ili ti caj od uve je jedno te isto ili sto bi rekli caj koji se spravlja od biljke uve.Toliko o tome.E sad, razni proizvodjaci prave i razne mesavine pa kako god ih nazvali."Josif Pancic" pravi caj protiv upala mokracnih kanala,za bebe i trudnice pa je to sigurnija varijanta od ciste uve.Te dve litre caja koje je popila ne treba da je opterecuju.Inace, upale mokracnih kanala pogotovu one izazvane eserihijom su cest pratilac trudnoce i to je problem koji bi morali resavati u saradnji sa vasim dr.dakle, sve po redu, urinokultura, antibiogram, anitbiotici.Nemojte se igrati sa time.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 5:53 pm
Postovi: 61
Ja sam isto ostala u drugom stanju "zajedno" sa echerihijom, pa mi receno da pijem uvin caj. I ja sam imala istu dvojbu,cak i na ovaj isti forum pitala dali se sme piti caj i antibiotike jer bila sam prestravljena posto se radilo o prvo tromesecje. Pitala onda svakog ko stigla maltene:) citala sta nasla o tome i ono sto mi potvrdili da ne preteram ali jedno sigurno 10 ginekologa je da uvin caj nije stetan u trudnoci, cak mi rekli i da je to lek izbora kod urinarnih infekcija kod trudnice. Znaci ja nisam nasla nijedan dr koji ce mi reci da je uvin caj zabranjen. Vi ipak konsultirajte vaseg dr. Ono sto isto onda naucih je da MORA da se leci urinarna infekcija ma u kojem god mesecu trudnoce da se radi, imas dozvoljene antibiotike koje nece naneti stetu kao sto bi nanela bakterija.


"Ovo je totalno pogresno !
Citat:
posto mi dr zabranio upotrebu antibiotika u prvi 12 nedelja trudnoce



Sve dok se daju antibiotici koji ne stete embrionu ili fetusu, nema razloga da se majka ne lijeci !! Potrebno je uraditi antibiogram i vidjeti na koji antibiotik je E.coli osjetljiva. Ta infekcija Vam daje rizik za Pyelonephritis ( upalu mokrane besike, uretera i bubreznih karlica ) koji daju trudnicama 30 % rizik za prijevremeni porodjaj !!!! Dakle ko ovdje dobija ? Vi sigurno ne a ni Vasa beba.
_________________
Pozdrav,
ObGyn


evo, ovo je odgovor od doktorke na ovom forumu oko mokracnih infekcija.

sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 12:56 pm
Postovi: 38
Ja se secam da ranije kada sam imala eserihiju, preporucivali su mi i caj od brusnice. Sada mi se u 20. nedelji trudnoce ponovo javila bakterija pa me interesuje da li je caj od brusnice stetan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Brusnica
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:45 pm
Postovi: 2
Izvinite sto sam dosadan sa ovim americkim sajtom, ali tu daju mnogo cinjenica i pozivaju se na klinicka istrazivanja. Nasiroko mozete da procitate ovdje: http://www.womenandinfants.org/body.cfm ... kiid=21704 U kratko, kaze da sok od brusnice (ne navode podatke o caju) je dobar i da ima svojstvo da "izgladi" unutrasnjost bubrega i ostali mokracni kanala, tako da bakterije ne mogu da se uhvate i zadrze tu. S druge strane kazu da se ne smije koristiti ako se koristi lijek warfarin (Coumadin), te da neki antidipresanti i lijekovi protiv bolova gube dejstvo ako se pije sok. Oni preporucuju 250-500 ml pravog soka dnevno (nema podataka za caj)
Zelim ti brz oporavak :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 7:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Nisam bas sigurna za caj, ali na svim sirupima od brusnice pise da se ne preporucuju dojiljama, trudnicama i deci mkladjoj od 12 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pozdrav,

i ja imam iste probleme...znaci bakterije u mokraci...uradila sam urino kulturu i sve mi je u redu nisu mi izolovane gljivice i bakterije...meni je doktorka preporucila da pijem uvin i persunov caj(njega ne pijem jer sam cula da smanjuje hemoglobin), c vitanin 1000 dnevno i vit e od 100..
e sad, u svakoj apoteci u Beogradu , pogotovo od apotekarske ustanove imate i uvin caj za trudnice, koji pijem 3 do cetiri solje dnevno, sveze pripremljenog..inace bolje je uzimati cajeve u apotekama apotekarske ustanove (pod tim mislim drzavne) ili ici u Tadeusa Koscuskog, jer je tu promet veci i cajevi su sveziji....uz to pijem i sok od borovnice i dosta tecnosti...krajem nedelje cu ici a proverim stane tj. da dam urin na analizu...
a da inace sam u devetoj nedelji....

veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
evo vam jedan koristan link, na kom su manje-više sumirana generalna mišljenja farmaceuta i lekara na koja se najčešće nailazi:
http://www.*.hr/teme/tr ... faq.asp#18


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 6:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Neverending odlican je sajt...hvala..htela sam samo da dodam da je dosta dobro da se pije i prolom voda..ali normalno ne na duge staze zbog sastava...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: