Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: voda u kolenima
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 8:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 8:23 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Postovani,imam 20. godina i imam problema sa kolenima.
Naime, pre dva meseca sam vadio vodu iz desnog kolena(izvadjeno 100ccm tecnosti),ali se ona ubrzo vratila i to sada u oba kolena. Kolena su otecena,a danas mi je i list leve noge otekao,imam bolove i tesko mi je da hodam,bez pomoci ruku ne bih mogao da ustanem ni sa stolice.Ortopedi su mi savetovali da pijem diklofenak duo i modifikujem aktivnost ali to ne pomaze, sta vise situacija je jos gora. Radio sam analize krvi,urina i svi nalazi su dobri,kao i reumatski faktor.
Nisam imao nikakve povrede koje bi to prouzrokovale,jedino ako je moguce da je razlog tome svakodnevno trcanje,ali posto ne trcim vec cetiri meseca u tom slucaju predpostavljam da bi bolovi prestali.
Interesuje me vase misljenje i savet sta dalje da radim.

u iscekivanju vaseg odgovora u napred zahvalan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Niste naveli, ali pretpostavljam da je uradjen RTG snimak oba kolena? Nadalje niste rekli, da li imate bolove konstantno, i u miru, ili samo pri fizickom naporu? Da li je uradjena analiza te tecnosti koja je izvadjena iz kolena? To bi trebalo da se uradi, pa da se vidi njen sastav, sto bi moglo dalje da pomogne u resavanju Vaseg problema.
Molio bih Vas da napisete sta je sve od pretraga radjeno, kao i koji su rezultati dobijeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 3:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Postovani ,
Ne znam da li je ova tema kod Vas jos uvek aktuelna ali molim vas da mi kazete kako ste resili problem sa vodom u kolenu posto imam isti.
Unapred Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 8:23 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Na moju veliku zalos tema je jos uvek aktuelna jer problem se jos uvek resava.
Dakle,kao sto sam spomenuo na pocetku sam isao kod ortopeda gde mi je izvadjena tecnost iz kolena ali se ona ubrzo vratila u jos vecoj kolicini, pa posto to nije dalo rezultata upucen sam kod reumatologa. U madjuvremenu je bolest jos napredovala pa sam zadrzan na bolnickom lecenju u zavodu za reumatizam u novom sadu i tamo sam dalje ispitivan,dok mi nije odredjena terapija koja bi trebalo da traje skoro godinu dana. Mislim da nema potrebe da vam govorim koja ispitivanja su mi radjena jer predpostavljam da se razlikuju od slucaja do slucaja.Tako da moj savet vam je da idete kod reumatologa sto pre,jer ja sam na primer odlagao misleci da ce proci samo od sebe ali je ustvari bolest samo napredovala.
Zavod za reumatizam znam da imate u novom sadu i beogradu,a od privatnih bolnica gde rade reumatolozi znam za bel medic u beogradu.
nadam se da sam vam makar malo pomogao,ako mogu jos sta rado bih!
...........pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 9:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Hvala na odgovoru.Meni se voda javila prvi put pocetkom godine i tad sam je izvadila. Isla sam bas u Bel Medic kod dr Damjanova on je reumatolog i na pregledu nije tacno utvrdjeno zbog cega se pojavila voda.Dobila sam injekciju i bilo mi je bolje. Sada mi se cini da mi je kole no opet malo oteceno pa se bojim da mi se opet ne pojavi voda.Od terapije mi je receno da koristim NO-DOL kremu i tablete. Ja sam inace panicar i bas mi nije prijatno zbog ovih problema.Receno mi je da voda moze da se pojavi zbog stresa neke povrede padom imuniteta itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 8:23 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
koju inekciju ste dobili? hexatrione? meni su u zavodu za reumatizam davali kortiko stereoid i on je malo smanjio upalu,ali je jako opasan.sada pijem pronizon-to je valjda isti taj kortiko,i pijem salozopirin i omeprol.ali ti leko mi nisu pomagali samo da se odrzavam cim ih malo smanjim pogorsa se situacija,pa mi je profesor damjanov u bel medicu dao hexatrione i od njih mi je bilo bolje i sad polako smanjujem te lekove da mi se nebi vratila tecnost. i mene takodje jako nervira jer znam da mi nisu dobra kolena i moram da se pazim,nema trcanja,bole me cim ih malo opteretim,onda na promenu vremena itd. a jos me vise nervira sto su lekovi koje pijem jako opasni imaju dugacku listu kontra indikacija koje su jos gore od vode u kolenima,pa se bojim da ne napravim jos vece probleme.
a sto se tice razloga za pojavu povreda je prvi koji sam ja cuo,a onda sam u bolnici saznao i za more drugih. reuma,bakterije to vam je vezano sa padom imunog sistema,stres,preopterecenje....
i meni nakon hiljadu ispitivanja,koja i nisu bila bas prijatna nije nadjen razlog tako da nemojte da se brinete. neki rezultati su ukazivali da imam neku bakteriju ali oni nisu nista nasli ni u jednoj analizi. tako da se sada smatra da je uzrok bio bakterija-koju nisu nasli, i preopterecenje jer sam ja trcao svakodnevno po 10km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:57 pm
Postovi: 60
Zašto je opasan steroid u koljenu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Ja sam isto dobila hexatrion i on mi je pomogao.Rekao mi je da je to dobar lek i da ce mi pomoci.To sam dobila u februaru i od tada pa sve do sada mi je bilo ok.Trenutno me ne boli koleno ali mi se cini da postoji otok.Toliko sam opterecena da stalno gledam u koleno.Koga god mogu ja ga maltretiram da mi vidi koleno i da vidi da li se vidi otok.Ja sad koristim NO-DOL kremu i tablete. Cula sam da kad se jednom voda pojavi velike su sanse da se vrati. Ako moze stres da bude uzrocnik ove pojave onda mi je jasno zasto mi se bas sada javila jer sam u poslednja dva meseca imala veoma stresne situacije.Ne znam da li da odem ponovo kod dr i li da sacekam jos malo.Nemam bolove ali me brine taj otok. Kako tebi prolazi otok? Jos me zanima da li ovo moze da ugozi zdravlje nesto ozbiljnije? Nadam se da cemo u skorije vreme resiti nase probleme sa kolenom! Ako nesto jos saznas obavestavaj me a i ja cu tebe!
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 8:23 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
pa otidi kod prof. dr damjanova jer ce ti on to odmah pogledati sa ultrazvukom tako da se neces nervirati jer ces znati odmah(pregled sa ultrazvukom ti kosta oko 7000din cisto da znas),a malo ti misici trofiraju kad imas tecnost,meni se to bas primeti jer sam puno trenirao.
pored toga meni je ostecena i hrskavica sto se lepo vidi na ultrazvuku,a ona bi trebala da se izleci sa tim salozopirinom-nadam se da hoce jer sada ne izgleda kao sto je pre izgledala,otecena je-za to netrebam nikog da davim vidim i sam :) i mediskusi su mi zaostreni-sta god to znacilo,ali netreba da se operise jer nisu iskidani.
ali verovatno tebi nece nista od toga da bude jer sam se ja jako silio i sa tim takvim kolenima trcao i podizao teret. sad sam na mojoj kozi naucio da se cuvam,pa napredujem sa lecenjem :) jedino sto me ubija je to sto jako dugo traje.
ono sto ce ti reci sigurno da probas da radis jeste da drzis podignute noge da se ta tecnost salije nazad.
jer meni je tecnosti toliko bilo puno da se iza kolena formirala kako oni kazu "bekerova cista" i onda je ta cista pukla i tecnost se salila u list i stopalo,to je izgledalo kao da su me pcele izujedale po nozi,znaci ta noga je bila 2,3 puta veca od druge,i nisam mogao da hodam-jedva na stakama do kupatila. tada su mi davali lek koji se zvao,ako se navaram, movalis(on treba da smanji upalu zglobova i daje se u akutnoj fazi) i drzao sam nogu tako podignutu da se tecnost vrati nazad,kako mi je jedan fiziotarapeut rekao,apsorbuje i izbaci kroz mokarcu.
tako da probaj da drzis nogu podignutu. kad legnes da spavas namestis nesto ispod noge 2,3 velika jastuka da ti noga bude pod 30-40 stepeni.
a sto se tice maltretiranja drugih da pogledaju,znam i ja sam prosao kroz istu fazu :) tako da nemoj se narvirati neces nista postici time sigurno,mozes samo da pogorsas :) ja se sad ne nerviram vise,sta mogu cuvam se,pijem lekove redovno i bice sta bude,nemogu ja tu nista vise promeniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 8:23 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
a sto se tice pitanja za stereoid...
ono sto su meni rekli jeste da tog kortiko stereoida mi vec imamo u organizmu i on bi trebao da smanji upale. meni su ga prvi put dali injekcijom 40mg,a onda su smanjivali i presao sam posle na tablete koje sam takodje smanjivao i sad sam na 5mg dnevno. kayu da to nije jaka doza.
i kada se on unese u organizam organizam reaguje tako sto prestaje da prizvodi taj stereoid i onda kad ti prestanes pa ga unosis pitanje da li ce i u kojoj meri organizam da pocne da ga proizvodi. inace koliko sam saznao na tom "istom mestu" u organizmu se "nesto desava" sa d vitaminom i kalcijumom, pa kad ti organizam blokira to nesto onda nemas ni d i kalcijuma,a kad nemas kalcijuma onda bi trebalo da ga organizam nedomestava iz kostiju pa onda mozes da dobijes neku drugu jos goru bolest.
ljudi ja sam student masinstva,tako da sve sto znam o ovome jeste iz prica medicinskog osoblja,drugih bolesnika i interneta tako da se nadam da se nisam posteno izlupetao sa ovom pricom,ali bih voleo da se nadje neko ko zna i ima vremena pa da nam sve objasni potanko!
.....unapred hvala onome ko bude trosio svoje vreme da nam to objasni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 10:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Ja se sada mazem raznim kremama i pijem nodol i pocecu malo da podizem nogu pa cu videti kako ce mi biti. Hvala ti puno na raznim savetima i pricama jer jedino mozemo mi da se razumemo koji smo kroz to prosli.Nadam se da ce uskoro biti bolje. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 10:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Na koliko vemena ides na kontrole? Ja cu najverovatnije na kontrolu ovih dana i da vidmim sta ce mi reci dr Damjanov.Ne boli me ali me brine otok jer ga ima malo. Ne znam kakva mi je noga bila pre par meseci? Mozda je bila ista kao sad ali nisam mozda bila ovako opterecena pa nisam ni primetila
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Da li ti znas da li sme da se stavlja led na taj otok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
KacaK je napisao:
Zašto je opasan steroid u koljenu?


Kortikosteroidi u zglobu mogu da naprave probleme bar iz dva razloga.

Prvo, oni smanjuju reakciju organizma na traumu ili zapaljenje pa se otok i bolovi povlace. Na zalost, bol i otok su zastitni mehanizmi koji nam signaliziraju da nesto nije u redu. Kad se ovi mehanizmi uklone, pacijenti nastave da se ponasaju potpuno normalno pa moze da dodje do veceg ostecenja, otoka i bola, pa se opet daju kortikosteroidi u zglob da to poniste i tako u krug.

Drugo, ponavljano davanje kortikosteroida u zglob moze da dovede do ostecenja hrskavice.

Misljenja o korisnosti davanja kortikosteroida u zglob su podeljena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 8:23 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
moze da se stavlja led.
meni su hladili kolena(posto imam problem sa oba)podklonicu,i skocni zglob. stavis u onu plasticnu casu od jogurta kasikicu-koju koristis posle kao drsku,zaledis i trljas dok ti se nezacrveni koleno-to ti je taman da ti se to leda otopi.
al ti za svaki slucaj pitaj nekoga ko to zna,ja ti kazem samo sta i kako su meni radili. posto neznam bas da li to ima neku svrhu raditi to kod tebe ako nije jako oteceno,kod mene je to bas bio vidan otok kad je to radjeno.
a sto se tice kontola idem na svakih mesec dana,posto su ti lekovi opasni pa nosim nalaze krvi i urina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: