Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 6:29 pm
Postovi: 14
Ne znam ste je,ali pretpostavljam da su hemoroidi-kao listici,2-3,mala, spolja,na anusu,ne bole me,ne svrbe..Zapravo,jedino sto posle stolice na papiru vidim i pomalo krvi. Imam 22 god.i cesto i tvrdu stolicu. Nisam jos uvek spremna da idem kod lekara zbog toga,pa ovako molim za savet,sta bi moglo biti,kako da nestane,neke kreme,nesto... Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Pokušajte sa mastima Faktu ili Procto Glyvenol (ova se ne koristi duže od 14 dana) i sa Detralex tabletama (prva četiri dana po šest tableta, a onda naredna tri po četiri tablete dnevno). Može i kombinacija ove dve masti npr. Procto Glyvenol ujutro, a Faktu (npr. čepića) uveče. Gledajte da vam sve vreme stolica bude kašasta, da se ne bi dodatno povredili tokom defekacije. Pijte dva puta dnevno posle jela čaj protiv šuljeva Biljne apoteke Josif Pančić iz Beograda.
Ako vam problemi ne prođu za desetak dana onda ipak bolje potražite savet lekara. Napominjem, da ja nisam lekar, nego vam dajem savet iz ličnog iskistva. Ipak sam na kraju tražio pomoć doktora, i osim hemoroida imao sam i analnu fisuru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 12:13 am
Postovi: 14
Lokacija: BG
Imam slican problem, pojavljuje mi se vec drugi put spolja (pored anusa) neka izraslina poput malo vece bubuljice i osjetim bolove kad sjedim i kad imam stolicu, a uopste nema krvi. Prvi put sam mazao nekom bademovom mascu i proslo je za 5-6 dana. Da li znate sta je u pitanju? Pocelo je da me zabrinjava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 20, 2007 9:51 pm
Postovi: 5
Meni, zaista, nista nije pomagalo, u vezi hemoroida, odnosno sve kreme su otklanjale bol, ali je uvecana vena (hemoroidi) i dalje postojala.

Najzad, slucajno sam u novinama procitala reklamu u vezi magneta protiv hemoroida - _reklamiranje_ koje proizvodi Institut Mihajlo Pupin.
Nakon deset dana, ja sam za ovaj problem vec i zaboravila.

Posto mi se ovaj problem javio posle porodjaja, ja sam posle drugogo porodjaja ih koristila iz predostroznosti.

Inace imaju neogranicen rok trajanja, te se samo operu nakon upotrebe.

Zaista deluje....bar u mom slucaju.

Da napomenem da je higijena u mom slucaju jako bitna, odnosno, nakon obavljanja velike nuzde ja se operem,pa cak i malo unutrasnjost, i cmar malo namazem sa pavlovicevom kremom, vrlo tanko.

Nije mi uopste tesko, kada se setim bolova i krvarenja. Evo vec 5 godina uopste vise nemam tih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 8:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2007 11:26 am
Postovi: 16
Da li neko ima iskustva sa tabletama Pilex i da li to moze da se nabavi kod nas u BG?
http://www.forum.hr/showthread.php?t=180473&page=11


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 12:34 pm
Postovi: 23
Dosta ljudi nema pojma sta ima,da li unutrasnje hemoroide ili analnu fisuru.To je izgleda i moj problem.Koristio sam masti i cepice za hemoroide,ali nisam do sada od nikoga cuo koja je dobra mast za analnu fisuru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Meni je za analnu fisuru doktor preporučio Procto - Glyvenol mast 14 dana ujutro i Factu mast uveče.
Važna stvar u rešavanju mog višemesečnog problema je ishrana sa puno vlakna, znači povrće, bareno meso, crni ili integralni hleb, musli i druge žitarice, med u čaši vode ujutro pre doručka i dva puta dnevno odmah posle jela čaj protiv hemoroida Biljne apoteke Josif Pančić iz Beograda. Izbaci ljuto i svaki drugi jači začin, alkohol, preterano masno, više šetaj, manje sedi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:00 pm
Postovi: 32
Ja imam spoljne hemoroide i vec nekoliko dana koristim FAKTU mast. E sad, vecina neprijatnosti se znatno smanjila ili nestala, ali oni su i dalje tu, nimalo se ne smanjuju. Da li mogu da se nadam da ce se uz duzu upotrebu povuci?

Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 12:18 pm
Postovi: 11
ja koristim faktu uvece a posle svakog odlaska u toalet se operem kamilicom i namazem kantarionovim uljem a pored toga sam dobio isirup portolaks koji omeksava stolicu u samom debelom crevu i olaksava izbacivanje sadrzaja
sve zahteva malo vise vremena ali daje odlicne rezultate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 7:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 10:24 am
Postovi: 7
Evo i ja imam jedno pitanje u vezi hemoroida....naime pre skoro mesec dana sam osetio bol i primetio sam da su hemoroidi kao upaljeni..u pitanju su spoljnji i bili su dosta onako veliki...koristio sam AH kremu 4 nedelje cini mi se i to je skoro skroz nestalo...medjutim nisu bas skroz nestali,e sada...kad su se smanjili i skroz skoro povukli pojavio se svrab...ranije nisam imao tih problema sa svrabom...

Da li postoji neko resenje...u uputstvu za AH kremu pise da se koristi 2 nedelje i jos 10 dana nakon povlacenja kako se ne bi vratili....da li sam ja mozda nastetio ako sam koristio toliko dugo kremu....i kako da sada se resim ovog svraba.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 8:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Koliko znam iz sopstvenog iskustva (naglašavam da nisam lekar) svrab je uobičajen za hemoroide i to za blaže stanje problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 8:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 10:24 am
Postovi: 7
Sada sam tek procitao sve od prve strane dovde..i vidim da ta faktu krema se puno spominje i koristi. Cini mi se da negde kod nje u uputstvu pise da se ne sme preterano dugo koristiti. Sta se desava u situaciji ako posle 14 dana koristenja te kreme ne nestanu tegobe..Da li se mora prestati sa kremom ili se moze nastaviti koristenje?

Ja sam,kao sto sam gore napisao, koristio AH kremu dosta dugo i bolovi su nestali mada je "vena" i dalje tu, i kada su ti bolovi prestali koristio sam i dalje kremu preventivno (jer tako i pise u uputstvu). E sada se pojavio taj nesretni svrab i peckanje.

Muka ziva....

Hvala na savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 10:24 am
Postovi: 7
Da li moze neki savet ili pomoc...imam hemoroide i jak svrab u predelu anusa. Svrab je najintenzivniji ujutro...svako jutro operem taj deo i namazem faktu kremom...kada stavim kremu onda se svrab malo povuce...medjutim posle izvesnog borja sati ponovo krene i onda kad opet namazem opet se smiri...i tako u krug...nekada me nocu probudi koliko svrbi da ne mogu da spavam..Bio sam kod lekara i odneo sam stolicu na analizu, rezultati u ponedeljak pa cu ici kod specijaliste...E sada, faktu kremu sam poceo da koristim pre 4 dana (sreda)...medjutim ja ne primecujem nikakav napredak...jak svrab je i dalje tu, osim sto kada namazem kremom ne svrbi...

Da li mozete da mi date neki savet sta da radim?

Hvala unapred.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 12:47 pm
Postovi: 1
eve vaka.cesto imam krvarenje posle ispraznuvanje na crevata.od porano imam hemoroidi no sega veke se plasam od sto bi mozel da krvaram i koi se znacite od toa krvarenje za sto bi mozelo da se raboti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 6:46 pm
Postovi: 8
[quote="MBK"]Meni, zaista, nista nije pomagalo, u vezi hemoroida, odnosno sve kreme su otklanjale bol, ali je uvecana vena (hemoroidi) i dalje postojala.

Najzad, slucajno sam u novinama procitala reklamu u vezi magneta protiv hemoroida - _reklamiranje_ koje proizvodi Institut Mihajlo Pupin.
Nakon deset dana, ja sam za ovaj problem vec i zaboravila. quote]

Jel taj _reklamiranje_ za spoljne hemoroide? I hoces li da kazes da je ta vena skroz nestala?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: