Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Licno se uvek obracam kada mi se neko licno obrati.
Sto se tice vasih informacija, nikada nisam negirao da ste u pravu, niti da sam ja u pravu( cak sam i priznao da sam drzavni ispit polagao 1972 i da sada nije bitno koliko gtraje)
Ucesnik je pitao da li mu neko moze dati informaciju kako doci do specijalizacije ....
I ja sam dao savet kakav je redosled i dao mu najbolju infomaciju da je BOLJE DA IDE U MINISTARSTVO ZDRAVLJA NEGO DA TRAZI TE INFORMACIJE PREKO FORUMA I DA DOBIJA SAVETE, PRIZNACETE OD NEKOMPETENTNIH. I JA NE MOGU DA MU DAM SPECIJALIZACIJU , ali ga mogu uputiti na najbolji put sto sam i ucinio.
A sto se tice moga imena i adrese, JA SE NE STIDIM SVOGA IMENA, ne zaklanjam se iza sinonima i posedudonima !!

S postoivanjem
Dr.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sta bi bilo kad bi bilo...
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Kada ljudi ne bi sve shvatali suvise licno i kada bi njihova sujeta imala malo sporiji „okidac”, shvatili bi da doktor nije nista lose mislio i da covek daje odgovore iz oblasti iz kojih je, dakako, specijalizovan.
Zato, pustite da se javljaju i drugi doktori, cast svima zaista, ali malo doktorske konkurencije zaista nije na odmet i ne moze da skodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Specijalizacija iz ginekologije
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Kako stvari stoje najbrzi nacin za dobijanje specijalizacije je zaposliti se van Beograda i to negde daleko gde im je potrebno to sto vi hocete da specijalizirate tj.ginekologiju...za sve ostale opcije potrebna je mnoooogooo jaka veza...a sve ostalo je irelevantno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Specijalizacija iz ginekologije
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
dr.Vesa je napisao:
Kako stvari stoje najbrzi nacin za dobijanje specijalizacije je zaposliti se van Beograda i to negde daleko gde im je potrebno to sto vi hocete da specijalizirate tj.ginekologiju,mada mislim da i tada treba veza ali slabija...za sve ostale opcije potrebna je mnoooogooo jaka veza...a sve ostalo je irelevantno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Hehe...simpaticno :)
Staz,na zalost,traje 6 meseci.Posle toga se polaze drzavni ispit.Da bi doktor stekao pravo na konkurisanje za specijalizaciju mora da ima 2 godine radnog staza nekon polaganja dezavnog ispita i naravno resenje za stalno (sto je mnogo veci problem) kao i minimum 6 meseci radnog staza u ustanovi za koju zeli da konkurise za specijalizaciju.
Specijalizacije se raspisuje 2 puta godisnje a u zavisnosti od potreba zdravstvene ustanove (tako bi trebalo da bude) ali obicno nije tako,nego ako imas vezu,dobijes specijalizaciju koju zelis ako nemas,gledas kako drugi dobijaju a ti ne :) a ti si onda prinudjen da uzmes nesto sto nisi planirao i slicno.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Vragolasta Amfibija je napisao:
Hehe...simpaticno :)
Staz,na zalost,traje 6 meseci.Posle toga se polaze drzavni ispit.Da bi doktor stekao pravo na konkurisanje za specijalizaciju mora da ima 2 godine radnog staza nekon polaganja dezavnog ispita i naravno resenje za stalno (sto je mnogo veci problem) kao i minimum 6 meseci radnog staza u ustanovi za koju zeli da konkurise za specijalizaciju.
Specijalizacije se raspisuje 2 puta godisnje a u zavisnosti od potreba zdravstvene ustanove (tako bi trebalo da bude) ali obicno nije tako,nego ako imas vezu,dobijes specijalizaciju koju zelis ako nemas,gledas kako drugi dobijaju a ti ne :) a ti si onda prinudjen da uzmes nesto sto nisi planirao i slicno.

Jednom recju ne daju nam da se obrazujemo tj.nece da nas obrazuju a nece ni da nas zaposle....ili kao sto je bilo i na fakultetu,mi smo prakticno samouki i ucimo sami sebe najveci deo svega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Sto se tice dobijanja specijalizacija,kao student Med fakulteta i buduci dr,mogu reci samo da je,nazalost,sve prethodno napisano tacno,a sto se tice licnih rasprava,samo mi nije jasno,sto na ovom forumu ljudi traze savete od doktora,a kad im se doticni jave i kazu potpunu istinu,nastane pljuvanje na sve strane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 9:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Samo još da dodam, osim 2 godine radnog iskustva...
Možda ću Vas slagati, ali potrebno je da ustanovi u kojoj radite zatreba specijalista te grane i onda da Vas odabere za tu specijalizaciju... sve u svemu :( nije lako. Mada, u domovima zdravlja postoje ginekolozi, to je dobro! Ali recimo hirurgija, to bi već bio problem. ( kao da ostale specijalizacije nisu :( )


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: