Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gde uraditi CT BAZE LOBANJE I Magnetnu rezonancu hipofize
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 8:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 10:29 pm
Postovi: 1
Zdravo!
Bicu kratak. Prolaktin mi je strasno povisen (duplo od max. dozvoljenog).
Bio sam kod Dr Argirovica (valjda se tako zove) i on mi je prepisao Bromokriptin. Prolaktin se drzao na normali
dok sam ga pio (na kraju je spao cak i ispod normale), ali posle 1 god. opet se povecao (duplo).
On mi je predlozio (zajedno sa prvom terapijom) da uradim i CT BAZE LOBANJE. Sad sam na Net-u video da ljudi
pored toga rade i >Magnetnu rezonancu hipofize< Mene interesuje gde bih ja to mogao da obavim?
Moze li neka adresa, telefon...

Pozdrav

---


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hello
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 8:18 pm
Postovi: 8
Imala sam takav problem, uzimala sam bromokriptin par meseci. Naravno radila sam magnetnu (za koju su mi doktori rekli da je dosta preciznija i mnogo manje zraci) i snimci su mi bili ok. Ja sam je radila u Niskom klinickom centru-oni su skoro dobili savremeniji magnet, ali ne znam iz kog si dela. Uradi magnetnu da bi bio spokojan (nista ne boli i nije strasno). A ne daj Boze da postoji nesto, to nesto nije ni rak, niti se umire od toga :o - vec se otklnja vrlo lako i nije operacija ( tako su meni prcali). E to je moje iskustvo i nemoj mnogo da se cimas oko toga :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 06, 2007 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:03 am
Postovi: 7
Da li bi neko mogao da me uputi gde da uradim magnetnu rezonancu u Beogradu. Drzavna ili privatna institucija, zanima me samo necije pozitivno iskustvo.

Prolaktin mi je 3 puta veci od maksimalne dozvoljene kolicine u krvi, jos uvek nisam pod terapijom, s obzirom da zadnjih mesec dana tragam za uzrokom laktacije iz dojki, a tek juce je prolaktin dosao na red kao opcija. Nisam trudna, a ni sama nisam sigurna koliko dugo je laktacija prisutna, posto je samo jednom izaslo samo od sebe i srecom pa sam primetila. Inace se laktacija pojavljuje samo prilikom istiskivanja.

Nisam iz Beograda, studiram ovde, pa se jos uvek ne snalazim najbolje sa medicinskim ustanovama - molim vas za preporuku

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 20, 2006 12:06 pm
Postovi: 48
Lokacija: BGD
Ja sam isto primetila beličasto-providni ''iscedak'' iz dojke, ali nisam mislila da to može biti opasno.

A kakve veze ima prolaktin i magnetna rezonanca ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 5:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Prolaktin i MR nemaju nikakve veze.Ali prolaktinom (tumor hipofize koji luci prolaktin )ima veze sa snimanjem baze lobanje da bi se utvrdilo da li postoji ili ne.Ako imate galaktoreju a niste se porodili ili ste mozda trudni javite se endokrinologu da se ispitate.Pored galaktoreje prolaktin uzrokuje razne abnormalnosti menstrualnog ciklusa i neplodnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 7:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da se nadovezem na Severus-a:
MR je preciznija za meka tkiva od CT-a ali postoji i MSCT kao vanredno precizna metoda. MR je dobra u KCS a 64s-MSCT u VMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
MR hipofize, ako se gleda podrucje koje se zove tursko sedlo, zahteva ubrizgavanje kontrastnog rastvora.
Ako neko ima objasnjenje procedure sa kontrastom, i da li predstavlja nekakav rizik?
Radila sam MR glave i MR vrata privatno, zadovoljna sam strucnoscu radiologa. Cena, pojedinacno, nesto ispod 9.000 dinara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 5:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Rutinska dijagnosticka metoda.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 10:02 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
mozete li mi reci koje su cene pregleda MR?
Zanima me i da li se moze uraditi na VMA bez uputa i koliko kosta? bicu vam duboko zahvalna :))

_________________
"Mi i ne znamo kolike snage i kakve sve mogucnosti krije u sebi svako zivo stvorenje, i ne slutimo sta sve mozemo...To se otkriva samo u velikim i izuzetnim trenucima kao sto su ovi u kojima Aska igra za svoj vec izgubljeni zivot."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: