Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Adaptirana mleka
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:03 am
Postovi: 4
Moze li mi neko reci koja adaptirana mleka se mogu naci na trzistu u Srbiji?
Posto imamo malog decaka od 3 nedelje, sa izvesnim stomacnim problemima, koji su propraceni standardnim grcevima, pedijatar je savetovao sledeca uvozna mleka:
- Celia Develop 1,
- Frosolac 1.

Mogu li ih negde naci u Srbiji?

Dragan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 7:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Za ova dva mleka nisam do sad cula ali sam videla na internetu za frisolak 1 da je poboljsano probioticima. Ono sto je nama pedijatar preporucio je novalak 1 i 2 jer kako kaze, to je francusko mleko koje je isto i za njihovo i nase trziste. Sva ostala mleka, po njegovim recima, nisu originalna jer se prave za zapadno posebno a posebno za istocno trziste.Ja sam pocela mojoj bebi da dajem ovo mleko i stvarno sam prezadovoljna (kao i moja bebica :D ). To mleko je dobro jer i u njemu postoje probiotici koji su mnogo bitni za bebe koje inace imaju probleme sa stomakom. Bitno je i to sto postoji zaista sirok izbor istig mleka za bebe sa grcevima, sa zatvorom, protiv povracanja i td. i td.
Ono je malo skuplje od ostalih mleka ali mislim da se isplati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:03 am
Postovi: 4
kaca 33 je napisao:
Za ova dva mleka nisam do sad cula ali sam videla na internetu za frisolak 1 da je poboljsano probioticima. Ono sto je nama pedijatar preporucio je novalak 1 i 2 jer kako kaze, to je francusko mleko koje je isto i za njihovo i nase trziste. Sva ostala mleka, po njegovim recima, nisu originalna jer se prave za zapadno posebno a posebno za istocno trziste.Ja sam pocela mojoj bebi da dajem ovo mleko i stvarno sam prezadovoljna (kao i moja bebica :D ). To mleko je dobro jer i u njemu postoje probiotici koji su mnogo bitni za bebe koje inace imaju probleme sa stomakom. Bitno je i to sto postoji zaista sirok izbor istig mleka za bebe sa grcevima, sa zatvorom, protiv povracanja i td. i td.
Ono je malo skuplje od ostalih mleka ali mislim da se isplati.


Puno hvala, imam par pitanja:
1. Gde nabavljate Novalac?
2. Koja mu je cena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Novalak imate u skoro svim apotekama u Nisu muz i ja ga nabavljamo u apotekama preko puta doma zdravlja jer tamo blizu zivimo. E sad zanimljivo da im cena nije svuda ista: za jedinicu smo placali negde 570din.a negde 630-620din. Mozda moze da se nadje i jeftinije.Dvojka je malo skuplja mada i za nju nije svuda ista cena negde je 660din a negde oko 700din. Zato je najbolje da se raspitate na nekoliko mesta. Mi obicno kupimo nekoliko pakovanja, kad naletimo na povoljniju cenu, i onda bar duze vreme ne brinemo o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:03 am
Postovi: 4
kaca 33 je napisao:
Novalak imate u skoro svim apotekama u Nisu muz i ja ga nabavljamo u apotekama preko puta doma zdravlja jer tamo blizu zivimo. E sad zanimljivo da im cena nije svuda ista: za jedinicu smo placali negde 570din.a negde 630-620din. Mozda moze da se nadje i jeftinije.Dvojka je malo skuplja mada i za nju nije svuda ista cena negde je 660din a negde oko 700din. Zato je najbolje da se raspitate na nekoliko mesta. Mi obicno kupimo nekoliko pakovanja, kad naletimo na povoljniju cenu, i onda bar duze vreme ne brinemo o tome.


Jedno pakovanje je oko 400-500g? Znaci, za dvomesecnu bebu je za oko 5 dana. Da li sam u pravu? Mnogo Vam hvala, zivim van Srbije u ovom trenutku, pa mi je svaka informacija veoma vazna. Jos i pedijatra da nadjemo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Da jedno pakovanje sadrzi 400gr. i otprilike toliko i traje za dvomesecnu bebu. Mislila sam da zivite u Nisu mada mislim da tog mleka ima svuda
( bar u vecim gradovima).
A da ste u Nisu mogla bih da vam preporucim naseg pedijatra... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 8:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:03 am
Postovi: 4
kaca 33 je napisao:
A da ste u Nisu mogla bih da vam preporucim naseg pedijatra... :D


Dolazimo pocetkom novembra, a prosle godine se propisno obrukala doktorka Duduca iz Zone III. Posto imamo 3 deteta, potreban mi je jako pouzdan, pedijatar.
Ziveo sam u Nisu 35 godina, pa se vracam kuci :D .

Hvala Vam puno na obavestenjima.

Nego, kakva je situacija sa obdanistima u Nisu (naravno, privatnim)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 11:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Mi idemo u privatnu ordinaciju "medika" (to je isto blizu doma zdravlja) koju drzi jedna stvarno prijatna i izuzetno profesionalna zena. Ona je pedijatar - pulmolog. E sad, kada za to postoji potreba ona pozove i neurologa kao i fizijatra, isli smo na njenu preporuku isto u jednu kliniku za pregled kukova. Naravno, ona prvo predlozi da to uradimo ako hocemo i u domu zdravlja da nas ne kosta puno ali mi smo uglavnom isli privatno jer nam je tako lakse i brze. Isto kod nje radimo i analize urina i krvi ( kada treba). Uvek nas dobro posavetuje, lepo i ljudski pregleda dete, saslusa nas i ja sam stvarno prezadovoljna jer mi je dosta onih sto jedva cekaju da vas otkace a pri tom citas im s usana sta govore. Isto, mozemo uvek da je pozovemo telefonom ako postoji neki problem ( a to nista ne kosta :wink: ). A ni pregled nije toliko skup i vidim da dosta dolaze kod nje i da su zadovoljni.
Eto, ja sam je nahvalila pa vi odlucite gde biste isli :lol: . Ima u ulici blizu i ona klinika Varnava ali tamo je cini mi se stalno guzva i mozda su dobri ali nama se nekako ovde vise svidjalo.
A o obdanistima vrlo malo znam jer smo jos daleko od toga. Ali, koliko mi je ono malo poznato, u privatnim sigurno moze da se nadje mesto mada je skupo. Znam da jedna moja prijateljica placa oko 100 eura cini mi se ili je mozda placala nesto manje za cetiri sata ali tu negde se krece cena. Znam da je ona obisla nekoliko privatnih i tu joj se najvise svidelo ( znam da je nesto stvarno bila odusevljena) ali gde je to stvarno ne znam - ako vas zanima mogu da se raspitam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Ja znam za drzavna obdanista posto moje dete ide od 15 meseci.

Placa se mesecno izmedju 600 din (minimalni iznos, za tzv socijalne slucajeve, kakav sam npr.ja :lol: ) i 5000 (sa najvecim primanjima).

Znaci ljudi uglavnom placaju izmedju 1200 i 2000, to se odredi prama vasim primanjima.

Dete moze da se odvede od 6h ujutru i uzima se do 16h.
Ja moje dete npr. vodim od 07:30h i uzimam u 15:30h.

Dorucak je u 08:30h pa se igraju uce...rucaju u 11:30h i u 12h ih stavljaju u krevet.
Bude se u 14h i daju im uzinu.

Dete najkasnije mora da se dovede do 8h a najranije da se uzme u 12h pre spavanja a ako spava ne uzima se pre 15:30h.

Za privatna se nisam ni raspitivala.

A dete vodim kod doktorke Snezane Nikolic koja radi i u Varnavi i super je a radi i u Domu zdravlja na odeljenju za bolesnu decu pa je tamo vodim a za u savetovaliste je vodim kod Svetlane Milanovic sa kojom sam isto zadovoljna.

Dete mi inace ide u obdaniste "Cvrcak" odmah kod Zone III.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: