Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:56 pm
Postovi: 8
Ja nikako da izlecim 20 kolonija koje imam uvek isti broj ni manje ni vise cas sam eksperimentisao jeo cokolade i ostale secere i uvek je isti broj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 05, 2007 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 2:23 pm
Postovi: 3
pozdrav svima!
ukratko....imam crevnu kandidijazu i trenutno sam na dijeti sa svim savetima koje sam procitao na ovim a i na drugim sajtovima ,mogu reci da ima dosta suprotnih misljenja u vezi dijete i pojedinih namirnica. Naravno ,gde god sam procitao da ima suprotnih misljenja tu sam namirnicu izbacio itd. imam nekoliko dilema. Na svim stranim sajtovima u vezi dijete savetuju se unosenje multivitamina sto kod nas i nije bes "preporucljivo" ne znam zbog cega ..Dilema je DA ili NE ? drugo,ako sam dobro preveo savetuje se kafa??? jer je ona dobar "precistac creva" kod nas je kafa strogo zabranjena DA ili NE? citat:
[b]You can jump start your treatments by doing a coffee enema daily for a week possibly two and then once a month for maintenance. Full caffeine organic coffee works best and you should only use filtered water. Coffee enemas help remove impacted fecal matter fairly quickly and may remove the yeast and parasites. ...
Kod nas sam nasao nekoliko preparata koje bi MOZDA bile korisne pa me interesuju i vasa misljenja:
http://www.pansport.co.yu/new/catalog/i ... p?id=NI034
http://www.pansport.co.yu/new/catalog/i ... p?id=NI021
OBA PREPARATA SU BEZ SECERA I SL. ZABRANJENIH SUPSTANCI
pored gore navedenog pijem i todoxin1 i todoxin7 i mesavinu "Pancicevog" caja protiv candide
za sada toliko ako neletim na jos nesto zanimljivi javicu se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 2:23 pm
Postovi: 3
ponovo ja !!!
Jedno pitanje : "DA LI MOZE DA SE KORISTI MLEVENI ROGAC u borbi protiv candide?... citao sam da je dobar za digestivni trakt a i ima izuzetno visoku baznu reakciju +49 (tako pise u tablici koju sam dobio uz todoxin1)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 3:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
@dacoprof

Samo na kratko da se umešam... taj citat:

Citiraj:
You can jump start your treatments by doing a coffee enema daily for a week possibly two and then once a month for maintenance. Full caffeine organic coffee works best and you should only use filtered water. Coffee enemas help remove impacted fecal matter fairly quickly and may remove the yeast and parasites


Reč "enema" znači "klistir". Znači, ne pije se kafa, već se sa njom... hmm... da, baš to. :wink:

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 16, 2007 7:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2007 7:25 am
Postovi: 2
macadamia je napisao:
@dacoprof

Samo na kratko da se umešam... taj citat:

Citiraj:
You can jump start your treatments by doing a coffee enema daily for a week possibly two and then once a month for maintenance. Full caffeine organic coffee works best and you should only use filtered water. Coffee enemas help remove impacted fecal matter fairly quickly and may remove the yeast and parasites


Reč "enema" znači "klistir". Znači, ne pije se kafa, već se sa njom... hmm... da, baš to. :wink:


Cao,

Ja zivim u Americi i ovde sam citao da kafa ne sme da se pije zbog kafeina.
Uz to evo vam jedan zanimljiv sajt sa dobro opisanim namirnicama (dozvoljenim, ne dozovoljenim i nekim koje se mogu koristiti povremeno)
naravno sajt je na Eng. Ujedno ovde postoji neki japanski prasak koji se sastoji od bakterija koje ubijaju kandidu. Uz to nije potrebna dijeta kada se pije. Ja nisam probao jer sam trenutno na dijeti uz nystatin a posle cu preci na to. Inace nije bas jeftin i ne znam da li ga salju overseas.


http://www.wholeapproach.com/

http://www.candidasupport.org/ (kliknite na threelac)




pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 16, 2007 7:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2007 7:25 am
Postovi: 2
miodrag75 je napisao:
Ja nikako da izlecim 20 kolonija koje imam uvek isti broj ni manje ni vise cas sam eksperimentisao jeo cokolade i ostale secere i uvek je isti broj.



Jos nesto za one koji su pratili moj mail ranije.

Jako je bitno da se pridrzavate stroge dijete u pocetku!
Ja se ne secam kako je u Srbiji, ali mislim da ne pise na svim
produktima da li ima secera ili ne tako da ga ljudi unose i ne znajuci.
Npr ljudi i ne znaju da ne smeju da konzimiraju puno namirnica kao recimo majonez,senf,kecap,cips,kukuruz,... Ja sam se ovde cudio koliko namirnica sadrzi secer.
Kao recimo sunke itd...
Zabranjeno je konzimurati alkohol potpuno zatim sirce itd...
Od voca je dozvoljen limun ne ograniceno i recimo grejpfrut povremeno.
Dozvoljena su jaja i sve vrste ribe,jagnjetine,piletine,teletine povremeno.
ovde postoji hleb koji je pravljen od zitarica koje se zovu "spelt i kamut" npr bez secera i kvasca. Obicno ljudi misle da mogu da pojedu jednu kockicu cokolade u pocetku ali ovde doktori kazu da to ne sme nikako da se uradi jer se kandida brzo hrani a tesko izgladnjuje.
Najveci problem su napitci. Moze da se pije limunada bez secera, flasirana voda,caj bez kafeina,sojino mleko(bez secera) itd..
pogledajte web stranicu koju sam poslao sa dijetom i onu na kojoj se opisuje threelac.

good luck!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 18, 2007 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 04, 2007 6:03 pm
Postovi: 3
Lokacija: cacak
Cao ,ja imam kandidu ,koja je prilicno obuzela ceo organizam.Vec 6 meseci sam na strogoj dijeti,I prilicno sam postao nestrpljiv .jer rezultata nema ! pridrzavam se dijete koju je naveo no1(wholeaproach..),dosta se hranim puterima,susam bundeva( mada na listi pise da se trebaju konzumirati ograniceno??da li gresim),jer to je jedina dozvoljena hrana sa liste koja moze i da zasiti.u stvari to je i najveci problem ove dijete po meni ,jer nista nije kaloricno a ja sam vec spao sa 95 na 80kg ,sa 196cm visine!da li je mozda neko imao iskustva sa threelacom posto ja ne vidim drugo resenje nego probati neki lek.pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 18, 2007 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2007 4:47 pm
Postovi: 41
No1 je dao link gde postoji kucni test Pljuvacke na Candidu,sigurno ce nekome pomoci ovaj prevod,a i test je krajnje jednostavan.

Probajte ovaj BRZI i BESPLATAN Candida Test za Pljuvacku!


Kada se probudite ujutru,pre nego sto stavite bilo sta u usta,skupite malo svoje pljuvacke u ustima i pljunite u cistu casu ispunjenu vodom. U okviru 1-30 minuta pogledajte u casu.Ako se pljuvacka razvlaci na dole ili se voda zamuti ili vasa pljuvacka potone na dno,VI IMATE PROBLEM SA KANDIDOM!Zdrava pljuvacka ce jednostavno plivati na povrsini!

(Mozda cete zeleti da stavite casu sa vodom u kupatilo ili na nocnom stocicu noc pre nego sto zelite da uradite kucni test pljuvacke na Candidu,samo da bi podsetili sebe da ne operete zube pre nego sto ispljunete u casu.)

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 26, 2007 9:46 pm
Postovi: 2
Ja probleme sa zdravljem imam dugo ali tek od skora znam da imam kandidu.Jedini pouzdan test na kandidu radi se iz urina u jednoj americkoj laboratoriji.Odnese se prvi jutarnji urin jednoj gospodji u Beograd i ona ga salje avionom za ameriku.Test kosta otprilike 15000,00 dinara.Pored kandide dobijete jos mnogo rezultata na bakterije i druge stvari.Ako vam kandidu otkriju u stolici pa i u najmanjem broju,to znaci da je imate u prevelikim kolicinama.Pored ovde vec navedenih dijeta ja koristim preparat koji se zove UNA DE GATO. Koristim strogo originalni iz Perua a ne ovaj nas od firme srong nature.Cena mu je 1900-2200,00 din. u zavisnosti od apoteke.Uz to jos uzimam i tablete belog luka.Kad ovo zavrsim za 3 meseca,prekidam sa una de gato i pocinjem sa aloja verom u gelu od firme forever living products.Mislim da se vitamini i drugi dodaci iz pansportovih prodavnica mogu slobodno koristiti jer jasno na njima pise sta imaju a sta ne.Pored testa na kandidu preporucio bi vam i dodatne testove na gluten i laktozu i druge vrste testova alergije na hranu.Cisto zbog toga jer simptomi mogu biti slicni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 27, 2007 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 21, 2007 11:18 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Od FLP-a Aloa Vera gel 'e ti pomoći za oko 2 nedelje primetićeš promene, za 2 meseca potpuno ćeš se izlečiti. Pogledaj po Iskustva Aloa vera gde da se javiš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 2:09 pm
Postovi: 1
Lokacija: Bgd
Pozdrav svima!
Vec danima rovarim po ovom forumu i hocu da kazem da je odlican, toliko korisnih stvari ima. Zahvaljujem se svim ljudima koji svoje probleme dele sa ostalima i onima koji na strucan nacin pomazu da se isti bolje shvate i otklone.
Ja vec 8 godina bolijem od ulceroznog kolitisa, a imam 29 godina. Pored osnovnog oboljenja, imam ekstraintestinalne manifestacije u vidu reumatoidnog artritisa, ponekad razne promene u usnoj duplji u vidu pojave afti, stomatitisa i sl. Da ne spominjem izrazenu anemiju, probleme u drustvenom zivotu i na poslu koje mi ova bolest i ostale propratne pojave prave. Sve to utice toliko da mi se mesecima zivot svodi na relaciju kuca-posao. Posao mi je dinamican i zahtevan, cesto stresan zbog odgovornosti koju imam i zahteva ceste boravke van Beograda. Ako ne radim neko vreme, naravno da cu morati da budem vezana za kucu zbog ucestalih stolica i hitnih nagona za praznjenjem.
U toku redovnih kontrola koprokulture, u par navrata mi je izolovan veliki broj gljivica iz roda Candida. Moj gastroenterolog nije umela da mi da precizan odgovor na to kakve Candida probleme pravi i u kom smislu pogorsava moju osnovnu bolest ali mi je prepisala Nystatin drazeje 3x1 u periodu od 7 dana. U nekom peridu od pre godinu dana, simptomi su mi se pogorsali tako da, pored hitnih nagona na defekaciju i velike kolicine krvi, imam i nenormalne bolove koje ne mogu da lociram. Boli me ceo stomak i cesto, zbog jacine bola ili cega vec, povracam. Tu su i cesta klotaranja po crevima, gasovi, a u poslednje vreme cesto podrigivanje. Isto tako, vec duze vreme iskasljavam neki krs iz pluca i isto izduvavam iz nosa, a nepusac sam i ne boravim u zadimljenim prostorijama. Jedino sto zivim u memljivom stanu (samo to toliko...:)) Deluje kao da se raspadam, zar ne... :) ali vec duze vreme ne uspevam da se sastavim. Bila sam hospitalizovana vise puta za ovih 8 godina i nisam primetila da je neko obratio paznju na tu Candidu. Obzirom da zbog prirode oboljenja moram povremeno da pijem imunosupresive, imunitet kod mene ne postoji. Znaci, potkacim sve sto prodje pored mene.
Ishrana mi je prilicno redukovana. Svodi se na ne unosenje celuloze zbog velikog ostecenja sluzokoze debelog creva, masti, mesnih preradjevina, sredine belog hleba i beli hleb uopste, fermentiranih sireva, voca koje izaziva proliv, alkohola naravno. Dozvoljeno je sve nemasno, meso na zaru, dvopek, integralni hleb (ovo mi malo nejasno zbog procenta celuloze koji sadrzi), kupus iskljucivo svez, ni u kom drugom obliku (ni ovo mi bas nije jasno), brokoli, jogurt i mladi i posni sirevi.
Ne da sam vise poludela od svih ovih stvari koje me prate i zasitila se svega, nego vise ne znam gde udaram. Sad, kako mi duze vreme nije dobro, vise ni nemam neku preteranu volju, radim puno i skoro da nemam vremena da mislim i proucavam sve nanovo. Jednostavno se nekako borim, ovako izmrcvarena. Zivim sama, vremena imam malo, a odmora mi treba puno.
Uglavnom, sad posto sam se izalila i malo otisla offtopic, ubedjena sam da mi Candida pravi sve ove probleme i dodatno pogorsava stanje. Primetila sam posle slatkisa pojcanu peristaltiku creva i pojavu dosta gasova koji mi stvaraju nenormalne bolove.

Sad, ja bih molila nekog, ako ima slicne zdravstvene probleme, da me malo utesi :( Citam sve sto je do sad napisano na ovom topicu i potrudicu se da postupam onako kako ste svi ostali do sada opisali, a na cemu vam se svima zahvaljujem.

Zao mi je sto nisam pre dosla do ovog foruma :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 2:09 pm
Postovi: 1
Lokacija: Bgd
Sorry... dupli post :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 11:49 am
Postovi: 2
Cisto da dodam kao epilog.....

Pisao sam vec o svojim tegobama na nekoj od prethodnih strana, kao i razmisljanjima/"strategiji" o eventalnoj terapiji...i situacija je sledeca:

- posle 3-4 meseca restriktivne dijete - smrsao 10-15kg :(
- oko 2 meseca pijem ThreeLac + Digestivne enzime + Oxigen kapi (komplet terapija koja je za otprilike 2 meseca)
- Nystatin 6-7 kurtija sam popio cim mi je uspostavljena dijagnoza, ali bez ikakvog efekta

vec drugi put imam negativan nalaz stolice na candidu.

Sto se tegoba, a opet to je naj bitnije primetna je promena, medjutim jos uvek s' vremena na vreme imam problema sastolicom (ali znacajnije manje) kao i bolova u trbuhu ali mislim da to nema veze sa candidom vec sa helicobacter za koju se ispostavilo da je ima vise nego sto treba....

Moje misljenje, kao nekoga ko je bar za sada Candidu sveo u granicu normaleje da je dijeta 70% ozdravljenja, a ostalih 30% je Threelac!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 8:21 pm
Postovi: 4
Cao ljudi!
Kao i ostali i ja imam problema sa candidom, vec nekih 10 meseci, s tim da se nisam ozbiljno bavila ovim problemom. Smatrala sam da treba samo jacati imunitet i da ce sve biti ok. Medjutim, citajuci vase sugestije, shvatih da bih ipak trebala ozbiljno da se posvetim svojoj candidi. Interesuje me da li neko od vas ima problema sa promenama na kozi tipa bubuljica. Nikada nisam imala bubuljice, cak ni u pubertetu, a od kada imam candidu primetila sam da mi se javljaju "cudne" bubuljice. Takodje, imam problema sa ja bih rekla vrstom depresije koju izaziva candida, tipa zivot mi se svodi na posao-kuca relaciju, a kada treba negde da se izadje mene mrzi. I generalno me manje-vise sve mrzi. Trenutno pijem ketokonazol po preporuci infektologa koji me je lecio proletos od ostatka nekog parazita (Gardia lamblia) i koji smatra da candida "nije nista". No, ocigledno da jeste. Volela bih da mi neko napise koje simptome ima, cisto da znam da nisam izuzetak :)
Ako neko zna gde se moze kupiti bezkvasni integralni hleb, bila bih mu/joj zahvalna na informaciji.
Pozz

_________________
Raider on the storm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 10, 2006 10:34 pm
Postovi: 25
Kazes, depresija koju izaziva kandida? :) Ok, kandida zna da bude nezgodna i dosadna, ali da je uzrok depresije to je smesno :) Depresiju pre moze da ti izazove jednolican nacin zivota (kako i sama kazes kuca-posao). Problem sa kandidom naravno gledaj da resis kroz podizanje imuniteta, izbegavanje secera, slatkisa uopste i tome sl. Bavi se nekim sportom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: