Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cerviko-brahijalni sindrom
PostPoslato: Pet Maj 12, 2023 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 9:17 pm
Postovi: 24
Pozdrav.

Polovinom februara osetio sam oštar bol u predelu između plećke i kičme što je rezultiralo ukočenošću vrata, ograničenom pokretljivošću gornjeg dela tela i bolom koji se širi niz desnu ruku i trenjenjem u prvom i drugom prstu.

22.Feb sam se javio neurologu koji je ustanovio Syndroma cervicobrachialis.

Dobio sam po tri injekcije Dexasona i Novalgetola na dnevnoj bazi kao i terapiju Aflamil,Mydocalm i Milgama i poslat na rendgen a potom i na magnetnu vratnog dela kičme.

Zaključak sa magnetne je sledeći:

MR pregled cevikalnog dela kičme ukazuje na degenerativne promene uz disk-osteofit komplekse u nivoima C3/C4, C5/C6 i C6/C7 sa navedenim neuroradikularnim kompromitacijama uz impresiju na prednji aspekt medule spinalis bez sigurnih znakova za mijelopatiju i suženje Ap promera spinalnog kanala na 7,2mm u nivou C5/C6.

Poslat sam fizijatru/ortopedu.

Nakon pregleda išao sam na nekoliko seansi kod kiropraktičara što mi je pomoglo da se otkočim i u budem funkcionalan a nakon toga i na fizikalne terapije strujom i ultrazvukom uz masažu u trajanju od oko mesec do mesec i po dana.

To je sve dalo izvesne rezultate ali stanje je daleko od savršenog.

Trenutno muku mučim sa trnjenjem u palcu i kažiprstu koje je promenljivo kao i osećaj u lopatičnom predelu i svuda gde se taj nerv pruža dakle od vrata ka ramenu, od ramena do ispod plećke i na kraju u ruci i prva dva prsta. Bol i nelagodnost su pojačani ukoliko dugo sedim, radim, vozim, sviram, i smanjuju se ukoliko ležim, ili izvršim istezanja ili dekomrpesiju vrata itd.

Šta bi trebalo da bude moj sledeći korak? Da li neko ima iskustva sa ovim ili nekakve preporuke?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: