Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: diskus hernija l5s1
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
Pre 9 meseci legao sam zdrav a ustao bolestan, kazu da se desava, inace prvo sam lutao sa diagnozom mesec dana, isijalgija ono ovo. pre 6 meseci sam bio na magnetnoj rezonansi i utvrdjeno je diskus hernija l5 s1, srednje tezine.doktor mi je savetovao elktricnu terapiju i nista vise i uzimanje vitamina b1-6-12. uzimam sve to ali nema pomoci. naime preselio sam se u norweskoj odma posle toga, ovi seljaci nemaju pojma sta je medicina, kazu da samo hodam i bicu bolje, evo 6-7 meseci kako hodam odprilike 1 sat dnevno. pijem vitamin b compleks, ali nepomaze, inace radim sklapam kompjutere i servis u firmi ovde, tako da sam skoro ceo dan na stolici, sta mislite dali je pametna odluka operacija, kazu da je procenat rizika mali ali ipak. naime imam tup bol u ledjima, desna noga mi jako trne pogotovo od kolena nanize inace problem je poceo sa levom nogom u predelu butine, sada je najgore sa misicem desne noge ispod butine i kao sto sam rekao ipod kolema. nekada mi noga toliko utrne stopalo spoljno deo i peta da mislim da ce da eksplodira.. znam da je dugo pismo ali nije ni 1 posto od onoga sto osecam.stvarno bi mi pomogao savet. unapred zahvalan...

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 12:41 pm
Postovi: 3
Lokacija: banjaluka
Ja bolujem od diskus hernije vec 3god.i upravo danas sam bio kod hirurga i odlucio prikupit preoperativne nalaze za operaciju. Razlog je to sto sam dosad se lijecio na raznim fiyikalnim tretmanima ali sve bezuspjesno.Jedino je bol malo se stisavala ali je opet kasnije bilo po starom.Odluka je pala na operaciju pa vidicu kako ce biti kasnije.U svakom slucaju moras sam odluciti o tome hoces li na operaciju ili ne.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: 1-0 za operaciju
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
neznam sta reci nego zelim ti sve ono sto zelim i sebi na kraju krajeva, neznam ali i ja razmisljam mada je to ipak kicma nema sale,neznam mada vise mi se i neide kod lekara jer unapred znam sta ce mi reci, vezbe i hodanje a dok bol se nesmiri sredstva protiv bolova, ma ode mi zeludac od toga. fala ti jer mislim da cu i ja jako brzo pa sta bude, nemoze se ziveti sa ovim bolom 8 meseci neprekidnog bola pozdrav..

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lumba-med disc
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
sta mislite dali je neko koristio lumba-med disc...neznam dali da kupim jer nije u novcu nego mi je nekada dosata da budem uvek cuan koji trosi pare na gluposti, a nikad nisam verovao reklamama.

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 1:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 1:18 am
Postovi: 59
raspitaj se tamo medju specijalistima o novim nacinima operacije discusa.. Postoji neka metoda koja prakticno nije klasicna operacija, nego rade nesto poput injekcije ili nesto slicno... u norveskoj to rade, u Srbiji jos uvek ne.. ukoliko tu metodu rade, oporavak je mnogo brzi... mislim da ti oeracija, ova ili ona, ne gine jer nemoj da smetnes s uma cinjenicu da ti je nerv prignjecen vec mesecima i da sto duze bude bio nagnjecen, duze ce mu trebati da se popravi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 6:00 pm
Postovi: 22
[quote="informacija"]raspitaj se tamo medju specijalistima o novim nacinima operacije discusa.. Postoji neka metoda koja prakticno nije klasicna operacija, nego rade nesto poput injekcije ili nesto slicno... u norveskoj to rade, u Srbiji jos uvek ne.. ukoliko tu metodu rade, oporavak je mnogo brzi... mislim da ti oeracija, ova ili ona, ne gine jer nemoj da smetnes s uma cinjenicu da ti je nerv prignjecen vec mesecima i da sto duze bude bio nagnjecen, duze ce mu trebati da se popravi.[/q
uote
ok,mozda je operacija najbolje resenje nesumljam ali nismo mi svi isti neko pije kafu neko nepije neko pusi neko nepusi itd,ali nek se svako stavi u polozaj da se operise i kazu rutinska operacija,pa njima je bila rutinska i kad su operisali komentatora srdjana knezevica pa covek doso na nogama a izaso u kolicima pa posle jadnik par godina umro od muka,pa u australiji to nece da operisu itd itd,ali ako se mora mora se pa sa bozijom pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 6:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 1:18 am
Postovi: 59
Pedja70..... Mislim da nisam razumeo šta si hteo da kažeš... A Kneževićev slučaj jeste tragičan, kao i svaki drugi slučaj u kojem je recimo poginuo pešak prelazeći ulicu na pešačkom prelazu, ili je nekom pala saksija na glavu sa VIII sprata.... takvi slučajevi su incidenti, a generalizovati ih, vrlo je neozbiljno - ako hoćemo ozbiljno da razgovaramo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: rasprva
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 2:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
ma mislim da si u pravu, nego je problem u tome sto oni mene nisu hteli ni operisati, rekli su da ovde u svega 2% slucjeva ide operacija. znam za slucaj knezevica i jos mnogo,pre neki dan sam bio kod lekar oped i mislim da mi sad operacija negine, ali sam se razocarao time sto nisu ni pogledali snimak magnetne rezonanse iz beograda, nego su mi zakazali novo snimanje,neznam kako je kod drugih ali ovako se nemoze ziveti, bio sam dosta bolje,ali zadnjih mesec dana vec 3 put kako sam se ukocio,hfala na misljenju, cenim svacije misljenje.kao sto si reko uz bozju pomoc pa sta bude.pozdrav...samo me jos nesto zanima, koliki je uticj klimatskih promena ma povecanje bolova. konkretno ovde ove godine skoro da leta nije ni bilo, celog je leta padala kisa, non stop nagle promene non-stop promena sunca i kise.i sta mogu ocekivati zimi jer i ako mislim da mi operacija negine ovde se nista neradi na brzinu. verovatno cu dosta morati da cekam.

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
Kao prvo gospodin Knezevic je dosao na nogama jer mu je operisana hernija na vratu, a ne lumbalna hernija, sto znatno menja situaciju. Hernije na vratu su dosta komplikovanije za operaciju od lumbalnih i znatno su rizicnije (zastarelima nacinom operacije koji se kod nas i dalje sprovodi). Postoji pravilo da se lumbalne hernije operisu samo u teskim slucajevima (problemi sa mokrenjem, nemogucnost da se stane na noge, ponekad i nemogucnost da se propne na prste). Dakle, dokle god normalno mozete hodate na nogama, budite istrajni u fizikalnoj malo po malo i rezultati ce biti vidljivi nakon par meseci/godinu dana.
Kao drugo, nashe zdravstvo je identicno nashem IT napretku. Dok na zapadu imate internet brzine protoka i do nekoliko gb/s kod nas je adsl 512/64 i dalje luksuz. Ova informacija ce sigurno biti interesantna svim posetiocima ovog foruma, posebno doktorima Miodrage, Ivici i ostalim strucnjacima koji su nam ovde na forumu cesto pomagali i ovom prilikom ih srdacno pozdravljam.
Nove metode operacije hernije za koje zna malo ljudi u nashoj blizini vec desetak godina sprovodi Alpha klinika u Minhenu. Naime nema pomeranja mozdine, vec sutradan se ide kuci, lokalna je anestezija, a koliko sam cuo operacija je nesto do ispod 10000 evra.
Da se ne radi o dezinformaciji sve sto vas zanima mozete pogledati na njihovom sajtu http://www.alphaklinik.de/en/alphaklinik
Zaista impresivno ako mene pitate,ali lepo je znati da se ovaj problem moze resiti bez gubitka jednog dela i otvaranja vashe kicme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
Kao prvo gospodin Knezevic je dosao na nogama jer mu je operisana hernija na vratu, a ne lumbalna hernija, sto znatno menja situaciju. Hernije na vratu su dosta komplikovanije za operaciju od lumbalnih i znatno su rizicnije (zastarelima nacinom operacije koji se kod nas i dalje sprovodi). Postoji pravilo da se lumbalne hernije operisu samo u teskim slucajevima (problemi sa mokrenjem, nemogucnost da se stane na noge, ponekad i nemogucnost da se propne na prste). Dakle, dokle god normalno mozete hodate na nogama, budite istrajni u fizikalnoj malo po malo i rezultati ce biti vidljivi nakon par meseci/godinu dana.
Kao drugo, nashe zdravstvo je identicno nashem IT napretku. Dok na zapadu imate internet brzine protoka i do nekoliko gb/s kod nas je adsl 512/64 i dalje luksuz. Ova informacija ce sigurno biti interesantna svim posetiocima ovog foruma, posebno doktorima Miodrage, Ivici i ostalim strucnjacima koji su nam ovde na forumu cesto pomagali i ovom prilikom ih srdacno pozdravljam.
Nove metode operacije hernije za koje zna malo ljudi u nashoj blizini vec desetak godina sprovodi Alpha klinika u Minhenu. Naime nema pomeranja mozdine, vec sutradan se ide kuci, lokalna je anestezija, a koliko sam cuo operacija je nesto do ispod 10000 evra.
Da se ne radi o dezinformaciji sve sto vas zanima mozete pogledati na njihovom sajtu http://www.alphaklinik.de/en/alphaklinik
Zaista impresivno ako mene pitate,ali lepo je znati da se ovaj problem moze resiti bez gubitka jednog dela i otvaranja vashe kicme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
da samo kad ni znao jos nemacki.. a ozbiljno dali je moguce posle operaacije nastaviti sa normalnim zivotom, normalnim mislim moci raditi voziti i osttalo normalno ne previse naprezanja itd, jer cu verovtno izgubiti posao zbog cestih bolovnja i ako je vlasnik firme gde sada radim bio jako zaddovoljan mojim poslom, jer naime posle samo mesec dana prakse kako se ovde naziva ponuditi vam stalan posao na mestu koji ipak nisam kvalifikovan za to,,i odbiti dosta mestana cak i nekih koji su skolovani iz te oblasti.. naime ja cak i negovorim norweskim jezikom mada 90% ljudi ovde govore engleski a ja se dosta dobro sluzim tim jezikom i jako im je cudno da neko govori engleskim jezikom a da ga nikada u skoli nije ucio (ruski) i da je tako dobar sa kompjuterima i ako sam po profesiji nesto drugo ( 2godine zavrsenog gradjevinskog fakulteta i 3 godine uciteljskog fakulteta) izvinite jer sam stvarno odluto sa teme ali desava se zar ne.

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
ima na svim jezicima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 1:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
skituljko je napisao:
ima na svim jezicima...


sutra cu ako bog da da telefoniam i videcu sta ce reci.mada kazes nesto manje od 10,000 hiljade eura.. pa i nije bas da to nije velika lova, neznam norweska ima jako dobar socialni program i operacija me ovde verovatno nista nebi kostala, naime u beogradu sam platio magnetnu rezonansu 200eura dok je ovde potpuno besplatno a ipk je velika azlika u standardu ali ipak u pitanju je zdrvlje a to ipak nema cenu, napisaci bas sta je bilo pozdrav.....

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Da kazem i ja nesto :) Kod prolapsa diskusa sustina je da on drazi korenove zivaca i izaziva te tegobe,koje su manje vise kod svih iste.Terapija uvek ide prvo konzervativno tj lekici(vitamini,za opustanje misica i nesto protiv bolova).Kad prodje akutna faza bolova od 2-3 nedelje,savetuje se fizikalna terapija,sa oprezom pri nosenju tereta(izbegavati),zatim dugotrajno sedenje,lezanje i stajanje lose utice.Vezbati da bi se ojacali misici uz kicmeni stub,da ne bi diskus jos vise"setao".(naravno sa srucnjacima)I to otprilike traje godinama kod vecine sa kracim-duzim epizodama bolova,pa periodima kad je sve u redu.Operacija se savetuje kad coveku ama bas nista od ovoga ne pomaze,kad ima problema sa potencijom i kad ima teskoce u kontroli mokracne besike.Ide se na OPSEZNO zdravstveno ispitivanje,pa se tek donosi odluka o operaciji.Sto znaci da ne ide to bas tek tako,niti se treba stavljati u ruke bilo kome,narocito kad je kicma u pitanju.Raspitajte se malo,svega par imena u Srbiji to zna da radi kako treba,ostali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
A jos nesto:kad se jednom operistete ne znaci da je kraj.Postoji mogucnost recidiva tj da se prolaps napravi na drugom prsljenu....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: