Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Neprijatni i misteriozni bolovi ?!
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 9:48 pm
Postovi: 8
Pocela je treca godina kako osecam ove neprijatnosti...sve pocinje posle povratka iz vojske. Imam 24 god i velike probleme :-?
Pocelo je bolovima u levom ramenu i ruci,kasnije se prosirilo i u levu polovinu grudi i ledjima ali svemu tome nisam davao veliku paznju sve dok mi se nije povecao krvni pritisak! Krenule su posete lekarima,naravno prvo kod internsta i kardiologa gde sam odradio mnogo analiza(holter pritiska,holter EKG-a,test opterecenja,gomilu snimanja uktrazvukom itd) i ustanovljeno je da imam povisen krvni pritisak ,da nista nije zabrinjavajuce i da je bol izazazvan srcanim problemima iskljucen! Nastavio sam pritisak da lecim lekovima,naravno s vremena na vreme sam se kontrolisao,obilazio razne doktore,fizijatre,psihijatre koji su me trpali lekovima za smirenje uglavnom. Sto se tpritiska tice stanje je bilo sve bolje ali ne i bolova. Bol se ili bolje receno ta neprijatnost koja mi neda mira javlja se u levoj ruci,levoj polivini grudi i vratu. Siri se i na levu stranu ledja preko lopatice pa sve do kicme. Vremenom mi se rame rasklimalo tako da kazem,ne znam kako da se izrazim...pri nekim pokretima rame pucketa,sve se u tom ramenom pojasu lomi i krsi. Vrat ubija od bolova i ukocenosti i sve je bukvalno povezano! Da napomenem da sam radio snimke ramena i vrata,radio reuma faktor i sve je uredu. Cela situacija dize tenziju,nervozu,razdrazljivost... Naidje period kada je meni sasvim ok ali to ne traje dugo,gotovo da ne prodje dan da ja ne osetim neku neprijatnost.
Izvinjavam se ako sam lose srocio ovu moju pricicu,bilo je to iz jednog daha. Voleo bih da cujem necije misljenje,preporuku za neku analizu ili doktora,bilo sta... Sigurno sam mnogo toga zaboravio da napisem ali ako se setim dodacu.
edit: Neki doktori su mi rekli da je sve ovo mozda povezano sa nekim jakim stresom. Da li je moguce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 10:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2007 2:34 pm
Postovi: 59
Sve je moguce.Stres cini cuda!
pozdrav

_________________
Idi kuda te srce vodi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 9:40 pm
Postovi: 17
Lokacija: beograd
sasvim uredno su ti uradili kardiolosku dijagnostiku, nista nije propusteno i time je iskljucena bol srcanog porekla. Simtomi koje nabrajas zaista onda ukazuju na neki probem u kostano misicnom sistemu, ali ne treba zanemariti kao moguci izvor bola i probavni sistem (bol se siri u lopatice i ledja).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 9:48 pm
Postovi: 8
Pored svega toga ja se ipak nekad uspanicim,uhvati me neki strah zbog tih bolova u grudima. Citajuci temu anksioznost posle virusa!!! pronasao sam se u nekim komentarima sto se tice tih simptoma :-?
Prosto receno bol nastaje ispod odnosno iza leve sise,imam osecaj da se naduje i verovali ili ne pojas u kolima ne mogu da stavim,ne mogu nista da naslonim na levu stranu grudi :( [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 8:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
simv je napisao:
Pored svega toga ja se ipak nekad uspanicim,uhvati me neki strah zbog tih bolova u grudima. Citajuci temu anksioznost posle virusa!!! pronasao sam se u nekim komentarima sto se tice tih simptoma :-?
Prosto receno bol nastaje ispod odnosno iza leve sise,imam osecaj da se naduje i verovali ili ne pojas u kolima ne mogu da stavim,ne mogu nista da naslonim na levu stranu grudi :( [/b]


Simv - moguce je da ti je to posledica stresa, a i da te utesim, kada srce "boli" taj bol pocinje u sredisnjem delu grudi a ne tamo gde svi misle da je srce-kako si i sam opisao!!

Pozz i sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 9:40 pm
Postovi: 17
Lokacija: beograd
Simv, svakako da stres i anksioznost mogu da uticu a pojavu raznoraznih simptoma, pa i tvojih. Zato se baci malo na rekreaciju, pa ako je stres to ce ti pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 9:40 pm
Postovi: 17
Lokacija: beograd
Simv - moguce je da ti je to posledica stresa, a i da te utesim, kada srce "boli" taj bol pocinje u sredisnjem delu grudi a ne tamo gde svi misle da je srce-kako si i sam opisao!!

Pozz i sve najbolje, majja :wink:[/quote]

za majju
srednji deo grudi,ispod grudne kosti, je tipicno mesto za srcani bol, ali ne i jedino. Srcani bol se moze projektovati i na ledja, stomak, rame,ruku...
Pozdrav:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 9:40 pm
Postovi: 17
Lokacija: beograd
Simv - moguce je da ti je to posledica stresa, a i da te utesim, kada srce "boli" taj bol pocinje u sredisnjem delu grudi a ne tamo gde svi misle da je srce-kako si i sam opisao!!

Pozz i sve najbolje, majja :wink:[/quote]

za majju
srednji deo grudi,ispod grudne kosti, je tipicno mesto za srcani bol, ali ne i jedino. Srcani bol se moze projektovati i na ledja, stomak, rame,ruku...
Pozdrav:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprijatni i misteriozni bolovi ?!
PostPoslato: Ned Dec 05, 2010 3:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 2:16 am
Postovi: 6
Prijatelju i ja istu muku mucim ,....Bolovi u grudima koji nemogu da se dijagnotifikuju ,ja padam od bolova, a EKG pokazuje noramlan rad srca ,uradio sam kilometar EKG ultra zvuk Srca sve u naboljem redu planiram da uradim i taj holter ,niti pijem niti pusim ,bavim se sportom
Medjutim iako je ovo starij post i nadam se da si sve to samo ruzna proslost ,ako ne daj Boze imas jos taj probelm
Savetujem ti da obratis paznju na dve stvari ,Obavezno da posetis neurologa jer promene na kicmi u ponekad znaju da se odraze i na grudni deo tela ,i da snimis pluca bocni profil da bi se mogle videti eventualne priraslice na plucnoj maramici ,iako su one benigne i znak da neprelazen upale nekada mogu toliko da narastu i da izazivaju bolna probadanja ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprijatni i misteriozni bolovi ?!
PostPoslato: Sre Avg 07, 2013 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 12:13 pm
Postovi: 4
dobar dan.. evo i mene na stranici cudnih i misterioznih i svakako neprijatnih bolova.. imam 24 godine.. pre godinu ipo dana sam se porodila i nedugo posle toga prilikom podizanja deteta uvis imala sam osecaj da mi je kvrcnulo nesto u predelu grudne kosti.. jako me je bolelo toga dana da bi nakon dva tri sledeca bol totalno nestao.. vracao se jedino kad nesto tesko podignem.. kad sinoc,zavrsim sve obaveze i odlucim da se opustim pocne jak bol u tom istom predelu i na svaki moj pokret zaboli jace.. kao da me neko probada bas posred grugi.. zapravo izmedju grudi...da li je grudna kost ili je neke druge prirode ne znam .. znam samo da se ne moze zakazati kod opste prakse nego dodjes i cekas a to traje i po nekoliko sati,a malo dete nemam kome ,i ostalo mi je jedino da se obratim vama za pomoc... moooolim vas pomagajte!!Marija... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprijatni i misteriozni bolovi ?!
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 9:56 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
И сви болови се врте око грудне кости? Ништа у кичми, између лопатица?

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprijatni i misteriozni bolovi ?!
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 12:13 pm
Postovi: 4
aa aca je napisao:
И сви болови се врте око грудне кости? Ништа у кичми, између лопатица?


da svi bolovi se vrte oko grudne kosti.. nisam sigurna da li je grudna kost ili srce ali sve je u tom predelu.. nekad od bola ne mogu ni da se okrenem ni pomerim jel postaje sve jaci.. kasnije postepeno prestane kad se umirim... imam tek za 10 dana zakazano... :oops: pozdrav.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprijatni i misteriozni bolovi ?!
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 2:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Тешко да тако нешто може бити од срца - да реагује на покрет дела тела. Можда је нека прираслица.

Право да ти кажем да сам и ја једном имао болове око грудне кости, али није било тако страшно. Испоставило се да је било укљештење у кичми, управо између лопатица. Када сам то наместио, прошло је. А висио сам сатима код кардиолога без потребе.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprijatni i misteriozni bolovi ?!
PostPoslato: Sub Avg 10, 2013 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 12:13 pm
Postovi: 4
kakva bre priraslica???!! :o doktorka mi je dala uput za snimanje grudnog kosa pa cemo videti... nadam se da je samo umor i nista vise.. msm dizem moje detence po ceo dan... i sve ostalo sto se radi sa tako malim i zahtevnim detetom... hvala na odg... pooozzz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neprijatni i misteriozni bolovi ?!
PostPoslato: Sub Avg 10, 2013 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
izbegavajte dizanje deteta.
ukoliko vise ne dojite, uzmite brufen 200mg, 2-3x dnevno.
bol nije kardioloske prirode, a ni su ni priraslice koje se ne manifestuju tako.
imate problem sa nekim od (mnogobrojnih) zglobova ove regije, snimak ce pokazati kojim, i onda kod fizijatra.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: