Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: vitamin b17! Istina ili laz?
PostPoslato: Sub Jan 13, 2007 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 19, 2005 6:24 pm
Postovi: 12
Prvo srecni vam Bozicni praznici!
Zdravlja i Bozijeg Mira, svima vam zelim!

http://www.ivonazivkovic.net/B17.htm
je adresa koju sam nasla na internetu.

Moja majka ima rak desnog gluteusa, pa sam zbog te situacije pocela da se interesujem za ove teme.
Mene zanima da li iko zna nesto o ovom vitaminu (B17), odnosno o Laetril-u, tj. Amigdalin-u?
Samo znam da je jedini iz grupe B koja se ne nalazi u pivskom kvascu, a nalazi se u gorkom bademu, koscicama kajsije, sljive, jabuka i slicnim vockama.
A najvise me interesuje da li je neko imao iskustva sa njima!?

Koliko sam ja mogla da naslutim, ovaj vitamin je nekima ZLo a nekima Dobro!, Naravno, politika je gadna stvar!

Ako procitate ovaj clanak, zncete na sta mislim!

Joj, kako bih voljela da saznam nesto vise o njemu i gdje bih mogla da ga nadjem, ali u gotovom proizvodu.

Pozdrav![/b][/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zdravo
PostPoslato: Ned Jan 14, 2007 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 27, 2006 12:56 am
Postovi: 5
Lokacija: Kicevo, Makedonija
Najpre, ja sam iz Makedodije tako da mi srpska gramatika slabo ide, nemojte mi zameriti ako budem gresio.

Zao mi je zbog situacije tvoje majke, i ja imam problema sa caletom.

Sto se tice vitamina B17, nasao sam neku web stranicu gde moze da se naruci ali neznam koliko je od pomoci, pa ako znas ti ili bilo ko drugi koji je dobro upucen u vezi ovog vitamin molio bih ga da nam kaze nesto vise i dali mozemo da spasimo zivot nasih roditelja.

Ovo je web strana http://www.b17source.com/

Zelim ti sve najbolje i naravno mnogo srece tvojoj majci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 15, 2007 2:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Covek koji je "otkrio" Laetril ("B17") nije ni bio lekar, a izdavao se za doktora na osnovu diplome dobijene posle predavanja u jednoj od stotina biblijskih skola u SAD. Njegov je otac bio lekar, ali je diplomirao jos 1907. godine. Ovaj je "lek" kosriscen jos u Rusiji 1845. godine, a otkriven 1830. u Francuskoj. Supstanca uopste NIJE VITAMIN, potpuno je pogresno nazvana od Krebsa juniora...

Stara tema, o kojoj je NAUKA (ne medicina, vec NAUKA) dala svoj stav:


http://www.quackwatch.org/01QuackeryRel ... trile.html


Takodje, ko razume engleski:

http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/ ... ient/page2


Ako moramo zaista sve ljudske izmisljotine da komentarisemo zasebno, onda cemo izgubiti previse vremena. Evo, neko je sakupio sve te "alternativne" lekove za rak na jednom mestu, u pokusaju da struktuira svoju opsednutost teorijom zavere skovane izmedju FDA, americke vlade, svih naucnika zajedno, kao i medicinara uopste:


http://www.cancertutor.com/Other/Big_List.htm


Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 19, 2005 6:24 pm
Postovi: 12
Postovanje Dr. Ivica!

Sta Vi mislite o hemoterapiji?

I verujete li da Bog moze da pomogne?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zdravo
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 19, 2005 6:24 pm
Postovi: 12
[quote="Dziti"]Najpre, ja sam iz Makedodije tako da mi srpska gramatika slabo ide, nemojte mi zameriti ako budem gresio.

Zao mi je zbog situacije tvoje majke, i ja imam problema sa caletom.

Sto se tice vitamina B17, nasao sam neku web stranicu gde moze da se naruci ali neznam koliko je od pomoci, pa ako znas ti ili bilo ko drugi koji je dobro upucen u vezi ovog vitamin molio bih ga da nam kaze nesto vise i dali mozemo da spasimo zivot nasih roditelja.

Ovo je web strana http://www.b17source.com/

Zelim ti sve najbolje i naravno mnogo srece tvojoj majci.[/quote]

Hvala na zeljama! Takodje, zelim sve dobro ovoga sveta!
Strpljivo, strpljivo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 10:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Postovani,

U Boga ne verujem. U hemioterapiju verujem onoliko koliko govori ozbiljna medicinska statistika.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 19, 2005 6:24 pm
Postovi: 12
Sasvim je u redu to sto ste napisali, dr. Ivica.
Meni je Bog vec puno pomogao. Nema razloga da mi okrene ledja. Nadam se da cete omeksati Vase srce, Ivica. Medicina je i data kao vid lecenja, ali ne i izlecenja. U veri, posebno trazim to drugo. Nemojte da mislite da sam se uvredila. Nisam. Samo se nadam ...

Puno pozdrava!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sdfsdfsd
PostPoslato: Ned Sep 23, 2007 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 06, 2006 11:15 pm
Postovi: 27
hm statistika....

kako ono dele lazi:
lazi, gnusne lazi i statistika... he he


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
Sto se tice "vitamina B17" tj. laetrile nemojte da se zavaravate pricama od Ivone Zivkovic i slicnih konspiracionista koji tvrde da je rokfeler kriv za to sto nema leka protiv raka. Laetrile je doziveo svoj clinical trial ali veoma se lose pokazao, cak je izazvao i smrt nekoliko pacijenata. I sad se sretne po neka informacija da se ljudi lece laetrilom ali je to skoro uvek negativna informacija jer to lecenje preraste u smrt. Laetrile je u sustini cijanid.

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2007 1:02 am
Postovi: 65
Da se nadovezem i ja malo... Negde sam na netu citala u vezi vitamina b17 i otkrila jednu nelogicnost. Zapravo radi se o tome da je na tom sajtu pisalo da tog vitamina ima najvise u semenkama jabuke, semenci breskve itd. E sad ja sam negde odavno procitala, ne vezano za situaciju u kojoj se sad nalazim zbog mame, a inace mnogo sam volela da kad pojedem jabuku izgrickam i semencice da upravo semenke jabuke sadrze cijanid. To me je bas prepalo i od tad da ih ne vidim. E sad za sve one koji bar malo znaju nesto o cijanidu, koji je jedan od najjacih krvnih otrova i po nekim vojnim informacijama da se sa cijanidom u kolicini od 5mg moze ubiti oko 30 000 ljudi, logicno je da lecenje tom supstancom nikako nije preporucljivo. Eto to je ono do cega sam ja dosla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 11:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Ne znam mnogo o toj supstanci ali znam da se nalazi u gorkim bademima i semenkama kajsije i jabuke. E sad ja sam to konzumirala u ogromnim kolicinama tokom dosadasnjeg zivota (jos od detinjstva, baba uzgajala bademe i kajsije) i nikad nisam nigde nasla zabranu ili ogranicenje za te semenke a i nista mi nije bilo kao i nikom u familiji. To me navodi da je lek sigurno mogo jaci nego kolicina koja se prirodno nalazi u vocu.

Semenke kasije se mogu kupiti pa tvoja majka moze probati da uzima 3,4 dnevno. Od toga joj sigurno nece nista biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Tema je bajata, ali bi da pitam za link ka istraživanjima koja su pokazala štetnost/neefikasnost vitamina B17?
Ima li ijedno istraživanja urađeno van USA?

Svi članci koje sam našao pričaju istu priču, koja može a ne mora biti ništa više od ideje.
Ali iskopao sam www.laetrile.com.au/pdf/alivewellbook.pdf knjigu čoveka koji je primenjivao Laetril 20-tak godina.
Običan doca piše skromno, bez euforije, ne prodaje ništa poput one doktorke (?) Lorin Dej.

Voleo bih da vidim malo stručnije mišljenje o tezi B17 <=> cijanid.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 11:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
S druge strane nađoh i ovo:

Greenberg DM.
"The evidence for the claims that laetrile (amygdalin) can prevent or control cancers has been reviewed. The beta-glucosidase content of cancer tissues is low compared to that of normal liver and small intestine. Cancer tissues contain the enzyme rhodanese in amounts comparable to that of liver and kidney and hence, cannot be attacked selectively by cyanide release through beta-glucosidase action on amygdalin. Amygdalin does not have the properties of a vitamin. Rats have been reared for several generations on diets devoid of cyanogenic glycosides, without developing neoplasms. Experiments with tumor-bearing rodents have demonstrated no curative properties by amygdalin administration. Amygdalin is not as non-toxic as claimed, particularly when ingested orally, and especially when taken with plant material high in beta-glucosidase. The claims for cure and control of cancers in humans have been refuted by distinguished physicians who specialize in the treatment of cancer patients. The writings of laetrile proponents are filled with erroneous and absurd statements. The propaganda for the doctrine of "freedom of choice in cancer treatment" deludes many individuals with treatable cancer to reject proven methods of treatment."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vitamin b17! Istina ili laz?
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 2:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 1:24 am
Postovi: 16
i sad fali jos da odlucimo dali leatril pomaze ili je i stetan!!! interesuje me to jer sam ga vec narucila!!! molim vas za bilo kakvu informaciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 9:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
kojekude je napisao:
Tema je bajata, ali bi da pitam za link ka istraživanjima koja su pokazala štetnost/neefikasnost vitamina B17?
Ima li ijedno istraživanja urađeno van USA?

Svi članci koje sam našao pričaju istu priču, koja može a ne mora biti ništa više od ideje.
Ali iskopao sam http://www.laetrile.com.au/pdf/alivewellbook.pdf knjigu čoveka koji je primenjivao Laetril 20-tak godina.
Običan doca piše skromno, bez euforije, ne prodaje ništa poput one doktorke (?) Lorin Dej.

Voleo bih da vidim malo stručnije mišljenje o tezi B17 <=> cijanid.


A zasto si stavio znak pitanja pored doktorke Lorin Dej? Sumnjas da je bila doktor? Vrhunski hirurg? Pa valjda bi neko znao da ona to nije bila, demantovao bi je pobogu...Hahahaha, ona gostovala u svim najvecim emisijama u SAD poput Lari Kinga, Opre Vinfri, javljale se njene kolege sa fakulteta, bolnice...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: