Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: liposarkom
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 3:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 2:38 am
Postovi: 4
Treba mi par iskranih informacija...u maju ove godine otkriven mi je liposarkom miksoidni. Dijagnostika je isla dosta traljavo, na ct-u su otkrivene promene u predelu male karlice tj. promena koja pravi muf oko iliacne vene sa suspektnom trombozom, zatim metastaze na jetri i peritoneumu. Prvo su mi otvarali jetru pa se patolog nije mogao izjasniti a odmah potom i predeo male karlice, biopsija je trajala 3 sata verovatno se neuspelo pokusavala osloboditi iliacna vena. Tek ja treci patolog dao dijagnozu:LIPOSARKOM MIKSOIDNI NIZAK STEPEN AGRESIVNOSTI, GRADUS1, MITOZE 2/10, NG1, LIMFADENOPATIA PARAORTALIS,KARCINOZA PERITONEUMA,META NA JETRI. Ono sto je zlo nad vec ovim zlom je sto sam ja posle biopsija prakticno veoma ogranicen kretanjem zbog oticanja cele leve noge jer krv nema dobar povratak cak zaboravljam na pitanje zivota koliko mi je stalo da ona ne dodje u veoma veliku opasnost, znate na sta mislim. Posle dijagnoze poslat sam na cikluse hemoterapije bez ikakve prognoze ili bar iskrenog ljudskg razgovora ili odgovora da li se hirurski moglo nesto vise uradititi. Primam kombinaciju ADRIABLASTINA i HOLOXANA i ko se razume u citostatike razume koliko su oni jaki. Dogurao sam do 6 ciklusa osecam da me lomi iako mi je krvna slika bila u redu od pocetka, procena posle treceg ciklusa bila je stabilizacija sto prakticno gotovo nista ne znaci. Biohemija jetre je u redu s obzirom na meta promene i sta sve prolazi kroz nju, primecujem nadutost u stomaku iako nema slobodne tecnosti u njoj bar ne u skorije vreme. Molim iskustva ako ima neko sa ovom vrstom sarkoma ili misljenje lekara, moguce alternative, opcije...Da li je istina da liposarkoma salbo reaguje na citostatic?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: