Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pouzdan test na Hlamidiju
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 3:31 pm
Postovi: 2
Malo sam citao ovaj forum, ali se nisam javljao. Interesuje me u kojoj labaratoriji je napouzdanije uraditi uretarni bris na Hlamidiju. Ja sam uradio pre mesec dana u Konzilijumu i imao Hlamidiju, ali doktor mi je poceo da pravi sumlju da rezultati mogu da budu lazni (nema simptoma, a partnerka 3 puta nema)
Citao sam o metodama i cuo za neka. Nije mi jasno zasto se razlikuje toliko cena. U KBC Zvezdara rade komplet test hlamidija, ureaplazma i mikiplazma 1100 dinara i kazu da koriste metodu florescencije (florescentni mikroskop), u drugim privatnim, pa i drzavnim je od 2000-2600, ali jedno mi nije jasno, Doktor mi preporucuje neku ordinaciju Kovacevic, kojima mnogo veruje jer rade metodu direktne imunoflorescencije (koliko ja razumem to je isto DIF metoda). Ta gospoda u toj ginekoloskoj ordinaciji (tel.3242552) sa ponosom traže samo 70 EURA, jer oni rade najbolji i najpouzdaniji test i to DIF test.
Postoji li neko objasnjenje ili pouzdana preporuka???
Thanks.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hahahaha
PostPoslato: Pet Apr 22, 2005 1:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Dal' si normalan, pa nisi valjda raio kod njih? Dif metoda je metoda o kojoj si govorio - fluorescentnim mikroskopom!!!!!!! i u većini laboratorija košta oko 800 din.!!! To je čist lopovluk u stvari radi se o žestokoj prevari!!! Najsigurnija metoda je PCR i radi se npr. na VMA; košta 3500 din !!! Tel. za informacije: 2661-122 ili 2662-755 (lok. - 26-420). Nemoj ko da te vara da je DIF metoda najsigurnija!!! PCR metoda se radi iz krvi tako da i nije toliko bolna! Pomoću nje možeš znati da li si ikad imao Hlamidiju jer se radi iz uzorka DNK!
DIF metoda npr. može da da i lažno pozitivan rezultat jer otkriva antigen pa može da detektuje i nereaktivne (mrtve) jedinice nakon lečenja. Zato se preporučuje da se bris uzima najmanje MESEC dana nakon PRESTANKA uzimanja antibiotika!!!
Lažno negativan rezultat može biti ako se ne uzme pravilno bris ( treba da se uzme duboko i da se 'zagrebe' epitel u kome Hlamidije i žive!!! Iiii, najbolje ga je uzeti ujutru a pri tom se uzdržati od uriniranja celu noć - obično kažu 2-3 sata ali najsigurnije je celu noć!!!!
E pa, srećno, šta da ti kažem!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 22, 2005 8:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 3:31 pm
Postovi: 2
Naravno da nisam, zato sam se konsultovao sa "forumom". Meni je takodje delovalo glupavo.
Kad bolje razmislim, i setim se pretprljenog bola brisa, mislim da je najjeftinije dati 3500 za PCR (ako je najpouzdanija metoda).

HVALA Mr.NO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 22, 2005 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 05, 2004 9:46 pm
Postovi: 38
Ovo su ceste metode:
DIRECT FLUORESCENT ANTIBODY (DFA),
Antigen detection techniques :
ENZYME IMMUNOASSAYS (EIA) and DIF
NUCLEIC ACID AMPLIFICATION TECHNIQUES (NAAT)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: