Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 5:08 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
(Poli)neuropatija jeste upravo oboljenje nerava, za čiju dobru kontrolu se koristi ALA, tako da ti se odgovor sam nameće :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 7:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Aha...to je to.... :wink: Zadovoljna, a na šta još utiče?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 9:05 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Imaš celu stranu o ALA na sajtu u mom potpisu

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 9:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Snaći ću se valjda, hvala ti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 10:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Ako ništa drugo, barem ćemo sa ALA -om ostati malo duže - mladoliki... :wink:
Pročitala... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 1:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ima bre da podetinjimo svi sa 200-300 mg dnevno :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Bogami, ja od sutra idem na 600 mg..!....
Piše tamo da usporava starenje... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 4:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
uti nocurak (Oenothera biennis)

Rec strucnjaka: U ulju žutog noćurka nalaze se dve važne nezasićene masne kiseline : alfa-Iinolenska kiselina i gama-Iinolenska kiselina. Prva spada medju esencijalne masne kiseline, koju organizam ne proizvodi, već ju je potrebno uneti hranom. Gama- Iinolensku kiselinu, organizam može proizvesti iz sirovina koje se nalaze u hrani, ali samo pod idealnim uslovima.

Ulje dobijeno od žutog noćurka sastoji se od 72 % linolenske kiseline, a 9 % cini gama linolenska kiselina, pa se ova biljka može smatrati najbogatijim prirodnim izvorom biološki aktivnog vitamina F. On ima osobine antioksidansa, neutralizuje slobodne radikale koji su štetni za organizam, a uz to sprečava i njihov nastanak.

Primena ulja žutog noćurka u velikoj meri sprečava neugodne simptome koji se javljaju pre menstruacije (predmenstrualni sindrom .PMS). Ulje žutog noćurka može biti korisno u odvikavanju od alkohola. S obzirom da alkohol sprečava pretvaranje linolenske kiseline u gama-linolensku kiselinu, kod alkoholičara se smanjuje razlika prostaglandina E 1 u organizmu, što dovodi do depresije.

nocurak ili mirabilis jalapa

je jedna od retkih biljaka koja je nasla medicinsku primenu u skoro svim delovima sveta. poreklom je iz perua (mada se kao potencijalni izvor pominju i indija i meksiko) a najefikasnije aktivne supstance se izdvajaju iz korena peruanskog nocurka. koren se koristi kao laksativ, izuzetno je jak i pogresno doziran moze da dovede do jakih, bolnih grceva i povracanja - od doze zavisi da li ce se koristiti za malariju ili za izbacivanje crevnih parazita. uglavnom se susi, pa se koristi u takvom stanju, kao puder, mada se moze spremiti i tinktura i mast. puder se koristi za glavobolje.
lisce se koristi za iritacije na kozi, za svrab - zagreva se pa se zagrejano drzi na mestu koje je iritirano. upotrebljava se kao melem za rane, za akne, herpes, itd.
od semena se dobija ulje koje se koristi za sve i svasta, od reumatizma do venericnih bolesti. uglavnom zene ga koriste kod pojacanog belog pranja. ima antibakterijska svojstva a i efikasan je protiv gljivicnih oboljenja. spektar upotrebe je sirok u tradicionalnoj (herbalnoj) medicini.

Najbolji proizvodjac je Natural Wealth i to kapsule od 1300mg,1-2 dnevno. To je dietetski suplement,znaci nema nikakvih kontraindikacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvalitetna, prirodna i po razumnoj ceni Alfa Liponska Ki
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Brka je napisao:
Danas mi je stigla posiljka od tri kutije sa po 90 kapsula R Alfa Liponkse Kiseline od po 50 mg.
Narucio sam preko www.PhysicianFormulas.com a sve me kosta 52.60 $ ili nesto oko 3280.00 Dinara. Posiljka mi je stigla direktno na kucu tako da nemam nista sa carinom. Tri kutije kostaju 42.60$ i troskovi slanja su 10.00$, a sve stize za oko 10 dana.
R-ALA je cista aktivna suspstanca, za razliku od sintetickih koji mogu da se nadju na nasem trzistu, tako da su potrebne BAR 2 puta mnaje doze nego onih koje ovde kupujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ala
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 7:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Post koji citirate objavljen je januara 2005 god.
Clan foruma sa imenom Brka, nije vise na forumu.
Ovo vazi za sve koji bi se pozvali na citirani post i trazili dodatna objasnjenja,osim da citaju postove sa stranice jedan ove teme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ODLAGANJE PREDAVANJA U KLUBU
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 10:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Diabeta je napisao:
donkihot je napisao:
Takodje bi preporucio Diabeti, ukoliko dodje do promene lokacije za predavanja koja se odrzavaju u klubu,zasto postoji nagovesta,da pomeri predavanja za cetvrtak,jer je petak ipak pocetak vikenda.Podrazumeva se ako to bude moguce.Ovo bi omogucilo i posete predavanjima na "Kolarcu",koja kad se odrzavaju iz oblasti zdravlja, takodje su uvek petkom, kao i ovog puta.


Nema promene lokacije za sada. Skupština grada kao i Narodna kancelarija su mi odgovorili da ne mogu da nam izađu u susret. Skupština grada ima poslovni prostor od čijeg izdavanja računaju u budžetu. Narodna kanc. nema stredstava, već su "samo savetodavno" telo. Toliko o podršci.... :roll:


Uh Boze Diabeta bash sam neki dan na tvom sajtu onom,gledala onaj video link sa dechicom :cry: .Gde samo ono pronalazish ?One dece mladosti,lepote i radosti nashe a?Sedim kliknem slusham ih i gledam.I tishina mi smeta ,remeti mi misli koe i nisu bash pozitivne ali su iskrene i bolne.I ostaje mi samo da se pitam jedno.DA LI CE TA NASHA DECHICA (bila iz Srbije ili ne) DECA SU SVA NASHA!Da li ce normalno ikad ziveti ,a kad kazem normalno onda mislim bez diabetesa.Da se poigraju normalno i naruchkaju bez straha ,zaslade i umusave svoje obrazice chokoladom ,prstice sa shlagom ,i bez straha da li ce mu biti dobro?Naravno gledam one emisije ZIVOT SA POSEBNIM POTREBAMA ili tako neshto.Naravno ni prici ovoj bolesti ono je bash ,bash tuga :( .Nepokretnost od rodjenja pa do okonchanja zivota "zivota".Ali poshto je ovo tema Diabetesa i u tom smo sada ,bash me bole dechica koja boluju i sve vishe obolevaju od diabetesa.Jako mi je zao i roditelja od takve dechice ,jer vidim koliko treba odricanja u mnogo chemu nas starijih ,i onda samo zamislim tu dechicu uh.TIM MAJKAMA od te dechice ,samo bih rekla NEDAJ TE SE .I SVAKA VAM CHAST u istrajnosti i borbi za svoju dechicu ,da im uchinete shto srecnije detinjstvo !!Znam teshko je i psihichki i ekonomski i fizichki na kraju krajeva.Ali eto ,ako vam ishta znachi reci cu da se PONOSIM S`TAKVIM RODITELJIMA !
ZAHVALJUJEM SE DIABETI NA POZRTVOVANOSTI --Nash ANDJEO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 1:13 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Mikalja, ljubi te Diabeta, ovde treba da ostavimo prostora za diskusiju o ALA. Hvala. (kakva rima :D )
Citirala sam tvoj post i odgovorila u temi "Svetski dan borbe protiv dijabetesa 2007".

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Diabeta je napisao:
Mikalja, ljubi te Diabeta, ovde treba da ostavimo prostora za diskusiju o ALA. Hvala. (kakva rima :D )
Citirala sam tvoj post i odgovorila u temi "Svetski dan borbe protiv dijabetesa 2007".


U da !Veruj sad videh gde sam shkrabala :-? Posenilila sam skroz moja Diabeta sory.Chitam tako i zanesem se ,odlutam' veruj da ne pazim .E kad ode tad vidim :oops: .Bude kasno .Ali tako chitajuci udubim se i izgubim izmedju redova ,misli mi budu sa osobama koje fizichki neznam ali psihicki sam tad skroz s njima i onda pogreshim .Izvini ,samo ti napravim problem a ne zelim i ovako su ti ledja vec povijena od nashih balasta koje samo dodajemo i dodajemo.Ali ovaj put bash nesvesno .Izvini lepotice nasha
Cmokiccccccc
Pozdrav za sve Forumashe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Antiosidant
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:54 pm
Postovi: 13
Flavin 7 je veoma bogat flavonoidima. Preporucije se kod dijabetes tipa 2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 2:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Prodavnice "Lily" imaju pakovanje ALA "Strong Nature" od 90 komada po 1300 dinara. Isto pakovanje u mojoj apoteci je 1500 din. Dinar, po dinar.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: