Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Laserska operacija na VMA - skidanje dioptrije
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 11:31 pm
Postovi: 10
:roll: Pro;itala sam u "Blic"-u da je na VMA moguće laserom operisati oči i tako umanjiti dioptriju (i + i -).
Piše sledeće:"U Klinici za očne bolesti Vojnomedicinske akademije od 1. septembra počeće da upotrebljavaju savremeni laser za „skidanje dioptrije“ ALLEGRETO EYE-Q- 400 Hz. Uz pomoć ovog savremenog lasera moguće je za nekoliko sekundi ukloniti dioptriju kod kratkovidosti od minus 0,5 do minus deset, zatim kod dalekovidosti od plus 0,5 do plus pet i astigmatizam do tri dioptrije."
:o
Više komentara je na http://www.blic.co.yu/_komentari.php?id=11582&mode=view i naravno, dosta ljudi se pita koliko košta laserska operacija?

To i mene zanima, pa ako znate nešto o tome, unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 9:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 2:53 am
Postovi: 70
Tema sa sličnim pitanjem već postoji
http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=14891 ali, ni tamo nema odgovora. :(

_________________
"Budi ono što jesi da bi postao ono što zaslužuješ!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laserska operacija na VMA - skidanje dioptrije
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 9:02 pm
Postovi: 6
br82 je napisao:
:roll: Pro;itala sam u "Blic"-u da je na VMA moguće laserom operisati oči i tako umanjiti dioptriju (i + i -).
Piše sledeće:"U Klinici za očne bolesti Vojnomedicinske akademije od 1. septembra počeće da upotrebljavaju savremeni laser za „skidanje dioptrije“ ALLEGRETO EYE-Q- 400 Hz. Uz pomoć ovog savremenog lasera moguće je za nekoliko sekundi ukloniti dioptriju kod kratkovidosti od minus 0,5 do minus deset, zatim kod dalekovidosti od plus 0,5 do plus pet i astigmatizam do tri dioptrije."
:o
Više komentara je na http://www.blic.co.yu/_komentari.php?id=11582&mode=view i naravno, dosta ljudi se pita koliko košta laserska operacija?

To i mene zanima, pa ako znate nešto o tome, unapred hvala!


Ovako, tema postoji kao sto je vec napisano i zove se Refraktivna hirurgija oka ili uklanjanje dioptrije uz pomoć lasera(PRK metoda,Lasik metoda). Ja jedino znam da je cena 800 evra po oku. Na zalost nemam vise informacija a silno bi voleo da cujem iskustva drugih, mada sva koja sam do sada cuo su razlicita, od toga da im je zivot potpuno promenjen na bolje do toga da su znali koliki je bol nikad ne bi radili. Ocito da u ovoj zemlji ima malo iskustva na ovu temu pa bi nam bilo najpametnije da se pridruzimo nekim inostranim forumima na ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VMA
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 22, 2008 2:48 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima,
Evo iz prve ruke informacije o laserskom skidanju dioptrije, na VMA. Ja sam to uradila, imala sam dioptriju -6 na desnom i -5.5 na levom oku. Sada mi je dioptrija 0 na desnom i neka manja na levom,ali to je zanemarljivo. Intervenciju je radio profesor sa timom od jos 4 lekara oftalmologa. Moram da kazem da je sama intervencija protekla sasvim bezbolno, s obzirom da su oci u pitanju postoji sve vreme neki nealgodna osecaj,ali se to nikako ne moze nazvati bolom, vec je vise psiholoski, pa bih rekla, neprijatno. Bitno je da pratite sve sto vam govore, da sledite uputstva, tj. gde vam kazu da gledate i u kom trenutku, tada to i da radite.
Naravno, svaka intervencija nosi i neki rizik ili slicno. Ukoliko se osmelite da to uradite vec ste pola problema resili, ovo drugo niko ne moze da vam garantuje. Ono sto je recimo meni razlicito sada u odnosu na raniji vid koji sam korigovala uglavnom mekim socivima, jeste sto nocu sada vidim farove od kola, npr. drugacije nego pre. Oni su "razliveni" ali ne mnogo, kao recimo kad pada kisa pa kroz prozor posmatrate far. Neko bi to opisao kao "prskalica", znaci, svetlo nije izostreno. Ali to, ponavljam nije nista znacajno i navici cete se vrlo brzo i na to, pogotovo sto ne predstavlja smetnju cak ni pri nocnoj voznji kolima.
Toliko, ako nekoga zanima nesto vise, pitajte slobodno. I...srecno, naravno.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 1:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 12:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: Ruma
Hvala puno! Koliko je kostalo to sve sa pregledima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: skidanje dioptrije
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 22, 2008 2:48 pm
Postovi: 4
1.500 din je pregled kod doktora, pregled roznjace je oko 9.000din,a 1.600eura za oba oka operacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 1:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 12:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: Ruma
OK hvala na brzom odgovoru.

Posto nosim sociva interesuje me koliko dana moraju da budu skinuta pre pregleda. U svetom vidu kazu najmanje dana. Zvao sam VMA dosta puta ali se u ocnom kabinetu nikad niko ne javlja :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 1:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:55 pm
Postovi: 75
Lokacija: Beograd
Nesmes da ih nosis sociva minimum nedelju dana a sve preko toga je super.A ako ces vec da platis idi kod privatnika jer oni to duze rade od vma(oni rade te operacije samo od oktobra dok ih drugi rade godinama).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 10:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
A jel' istina da je uslov za tu lasersku operaciju da dioptrija "miruje" dve godine?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 22, 2008 2:48 pm
Postovi: 4
Mislim da je dovoljno da miruje godinu dana.Meni su tako rekli na VMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 12:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 12:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: Ruma
BiJo odradiJo sve preporuke. Podjite bar na pregled i posavetujte se s doktorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 24, 2008 3:31 pm
Postovi: 4
Ja sam obavio operaciju na VMA i skinuta mi je dioptrija sa desnog -2.5 i sa lijevog -8.
Na lijevom oku mi je sve ok i ostrina je 100 % . Na desnom oku mi je ostrina vida 60-70% i to je ono sto mi malo smeta.
Znaci nema diotrije ali je slika i dalje malo "mutna".
Rekli su mi da otprilike treba da prodje 5-6 nedelja da bi se sve namjestilo na svoje,ali eto nije .
Pitanje je dali postoje kakvi postupci ili vjezbe za poboljsanje ostrine vida ili se mora opet raditi kakva intervencija na desnom oku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laserska operacija na VMA - skidanje dioptrije
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 1:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Dali je neko ko ima kronovu bolest imao lasersko skidanje dioptrije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laserska operacija na VMA - skidanje dioptrije
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 12:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Dali je neko ko ima kronovu bolest imao lasersko skidanje dioptrije?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: