Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: pitanje za valdija
PostPoslato: Uto Maj 29, 2007 8:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
bobih je napisao:
Razmisljam o epilaciji laserom, ali nisam sigurna da li je sada vreme da to uradim. Evo zasto, kazete da treba ponoviti tretmane vise puta i da izmedju njih ne sme biti izlaganja suncu.
Da li da uopste uradim prvi tretman sada, ako na more idem u avgustu?
Koliko dugo pre sledeceg tretmana ne smem da se izlazem suncu?

Ne bi ste smeli da se suncate 4-6 nedelja pre tretmana i 4 nedelje posle tretmana. Ja sam stava da je najbolje da se ne suncate ili da ovi razmaci budu sto veci uz intenzivno koriscenje zastitnih krema.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 12, 2007 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 12, 2007 1:57 am
Postovi: 2
Ko zna neki salon u NIŠU za trajnu depilaciju nek mi napiše PP.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 06, 2007 7:49 pm
Postovi: 2
Imam 18 godina nema dio tijela na kom nemam dlaka,a to mi veoma smeta posebno ispod pazduha,na stomaku i nenormalne dlake na nogama,mislim da za svoje godine stvarno imam previse dlaka i htio bih i otsraniti.Pare mislim da nisu preveliki problem pa zato zelim cuti sve prijedloge i isto tako pitati dali je moguca "depilacija" brade,brkova i spojenih obrva i koliko kosta...
Isto tako i ja imam ljetno vrijeme imam problem sa znjojenjem,isto tako sunce mi smeta licu...nemogu nikako biti na suncu i moram piti zaista previse vode preko dana..ako ima neko odgovor i za to bio bih zahvalan.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: telefon salona...
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 18, 2006 7:27 pm
Postovi: 5
Molim da mi neko ko ima telefon salona na Slaviji u kome "pola" grada ide na lasersku depilaciju,ostavi isti na pp.Ili bar ako neko zna naziv salona..
Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:42 pm
Postovi: 1
da li sme da se radi depilazija laserom ako imas mnogo mladeza...ja imam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Ako hipotetički uzmemo činjenicu da operater zna šta radi, mogu se epilirati i mjesta gdje se nalaze madeži ukoliko ih se prije zažtiit (bijela dermatološka olovka ili sl.). Za pretpostaviti je da se zahvat radi kod dermatologa. Osobno se jako protivim salonima koji rade laserom ,a uostalom i protuzakonito je. Treba znanja.

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 13, 2007 12:21 am
Postovi: 6
Dragi svi,
posto vidim da ima dosta ljudi koji se bas razumije u ovo i htjela bih da vas pitam nesto,pa ako neko zna...
Ja sam isla na lasersku depilaciju brade (nemam pojma o detaljima aparata) prije otprilike 7 dana. Nakon toga, sve ove moje dlacice su ostale tu gdje jesu, a dermatolog koji je to radio je rekao da ce one same nakon nekoliko dana ispasti ili sta vec, a to se jos uvijek nije desilo. Cini mi se da one rastu i dalje, a ne smijem ih cupati. Jasno mi je da se ti tretmani moraju ponavljati i potpuno sam spremna na to, ali bas da se nakon prvog tretmana apsolutno nista nije promijenilo, to mi nije jasno. Recite mi vi koji ste vec to radili, da li se i vama tako desilo ili je ovaj moj slucaj neuspio pokusaj?

Hvala i pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Dakle ukoliko je sve kako treba dlacice su trebale biti obrijane prije tretmana. Nakon tretmana one ispadaju. Ukoliko ih sa pincetom uhvatite one bi se trebale izvuci bez ikakvog otpora. Ako tako nije, nije doslo do termolize sto znaci da je operater/aparat los.

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Dakle ukoliko je sve kako treba dlacice su trebale biti obrijane prije tretmana. Nakon tretmana one ispadaju. Ukoliko ih sa pincetom uhvatite one bi se trebale izvuci bez ikakvog otpora. Ako tako nije, nije doslo do termolize sto znaci da je operater/aparat los.

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 13, 2007 12:21 am
Postovi: 6
Hvala na odgovoru, sad sam jos malo zbunjena, posto mi je receno da ih niposto ne cupam pincetom, samo da i dalje obrijem, do narednog tretmana... Sad, sto se tice promjena, jedino sam primijetila da nemam vise bubuljice koje su mi se na tom podrucju redovno pojavljivale, vjerovatno zbog tih istih dlaka. Pa sad ne znam sta da radim, da prekinem tretmane i obratim se nekom drugom ili sta....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Porec
Tocno je ono sto je receno, dlacice se MORAJU isklucivo brijati,no one koje ispadaju same možete i sami izvuči jednu po jednu. Ukoliko ima otpora nesmje se čupati nego obrijati. Nadam se da sam bio jasan.

_________________
Dve su stvari beskrajne...svemir i ljudska glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 1:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
maslacak28 je napisao:
Dragi svi,
posto vidim da ima dosta ljudi koji se bas razumije u ovo i htjela bih da vas pitam nesto,pa ako neko zna...
Ja sam isla na lasersku depilaciju brade (nemam pojma o detaljima aparata) prije otprilike 7 dana. Nakon toga, sve ove moje dlacice su ostale tu gdje jesu, a dermatolog koji je to radio je rekao da ce one same nakon nekoliko dana ispasti ili sta vec, a to se jos uvijek nije desilo. Cini mi se da one rastu i dalje, a ne smijem ih cupati. Jasno mi je da se ti tretmani moraju ponavljati i potpuno sam spremna na to, ali bas da se nakon prvog tretmana apsolutno nista nije promijenilo, to mi nije jasno. Recite mi vi koji ste vec to radili, da li se i vama tako desilo ili je ovaj moj slucaj neuspio pokusaj?
Hvala i pozdrav svima

Dlacice obicno ispadaju 7-30 dana pa je jos rano nesto zakljucivati. Mozete probati da ih izvucete pincetom ali nikako nemojte da ih cupkate kako se to inace radi. Zahvatite dlacicu i polako pocnite da je vucete. Ako ostetite ostar bol kao kada cupkate zdravu dlacicu, odustanite. Ako ne, nastavite da povecavate silu i ona ce iskliznuti iz koze. Ako na ovaj nacin ne mozete da izvucete dlacice, pogotovo one tamnije i deblje, onda fotoepilacija sigurno nije bila uspesna. Razlozi mogu da budu los aparat, aparat koji ne odgovara vasem tipu koze i/ili dlacice, lose izabrani parametri, svetle i/ili tanke dlacice...
Moj savet vam je da sacekate da prodje 20-25 dana od tretmana. U medjuvremenu saznajte na kom ste aparatu radili epilaciju i koji su parametri korisceni. Javite ove podatke i, koliko mozete precizno, boju koze na bradi kao i boju i debljinu dlacica.
Ako vam dlacice ispadnu, uradite jos 3-5 tretmana i obartite paznju da li vam se broj dlacica smanjuje. Ako ne, javite se.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 2:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
Pozdrav Valdi :)
Radila sak kod kod vas u salonu epilaciju nogu u februaru ove godine, ali samo taj jedan tretman, posle nikako nisam uspela da se organizujem da nastavim, doslo je leto, ja se izdepilirala voskom... Sada hocu da nastavim, pa me zanima koliko treba da sacekam za ponovni tretman posle cupanja dlacica i da li je taj jedan tretman imao efekta s obzirom da sam se posle depilirala? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
A_Girl je napisao:
Pozdrav Valdi :)
Radila sak kod kod vas u salonu epilaciju nogu u februaru ove godine, ali samo taj jedan tretman, posle nikako nisam uspela da se organizujem da nastavim, doslo je leto, ja se izdepilirala voskom... Sada hocu da nastavim, pa me zanima koliko treba da sacekam za ponovni tretman posle cupanja dlacica i da li je taj jedan tretman imao efekta s obzirom da sam se posle depilirala? :-?

Morate da sacekate 4-6 nedelja bez depilacije voskom a za to vreme mozete se brijati. Na efikasnost nije mogla da utice depilacija posle tretmana tako da vas to ne brine. Izmedju tretmana se ne preporucuje depilacija jer moze uticati na sledeci tretman a ne na prethodni.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hormonski poremecaj i trajna depilacija
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 11:11 am
Postovi: 4
Poštovani forumaši, :D
Pridružujem vam se i ja sa svojim poblemom...
Imam poličistične jajnike koji proizvode testosteron, koji tera moje dlake da rastu, pogotovo tamo gde ne treba da ih bude kod nas žena.
Lice i brada su kod mene najugroženije područje. Sakupila sam nešto novca i krećem na lasersku epilaciju/depilaciju početkom meseca decembra. Samo da izdržim ovaj prelazni period bez čupanja dlaka ili depilacije voskom. Mrzim brijače, pa sam se snadbela kremom za depilaciju i trimerom...Dlake su mi izuzetno tamne, jake i guste tako da ih "skidam" svaki drugi dan.
Mene konkretno interesuje da li neko može da mi odgovori koliko će laserska depilacija da redukuje moje dlake ili da uspori njihov rast, uzimajući u obzir moj hormonski poremećaj? :evil:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: