Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda butnog misica ???
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 10:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 11, 2007 9:58 am
Postovi: 2
Lokacija: beograd
Igram amaterski fudbal i na poslednjem treningu sam doziveo neprijatan bol,nalik na ubod tupom iglom i to u predelu butnog misica,tacnije na vrhu butine.Tri dana sam mazao rane masti (hepatrombin,fastum...) i bol je nestao.Na sledecem treningu sam normalno igrao,ali sve do trenuntka kada sam se maksimalno opteretio sprintom,opet me je zabolelo isto mesto.Zanimljivo je da nemam bol kada vrsim klasicno istezanje butnog misica.
Da li mogu da dobije objasnjenje povrede i koji je i koliko dug oporovak.
Takodje koji je najbolji nacin kucnog lecenja,jer su privatne fizikalne terapije veoma skupe za moje uslove.

HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda butnog misica ???
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 10:30 am
Postovi: 39
alansco je napisao:
Igram amaterski fudbal i na poslednjem treningu sam doziveo neprijatan bol,nalik na ubod tupom iglom i to u predelu butnog misica,tacnije na vrhu butine.Tri dana sam mazao rane masti (hepatrombin,fastum...) i bol je nestao.Na sledecem treningu sam normalno igrao,ali sve do trenuntka kada sam se maksimalno opteretio sprintom,opet me je zabolelo isto mesto.Zanimljivo je da nemam bol kada vrsim klasicno istezanje butnog misica.
Da li mogu da dobije objasnjenje povrede i koji je i koliko dug oporovak.
Takodje koji je najbolji nacin kucnog lecenja,jer su privatne fizikalne terapije veoma skupe za moje uslove.

HVALA!


Kako si doziveo taj bol, neki pokret si morao da uradis. Po svemu sudeci reklo bi se da je u pitanju istegnuće (mada ne mora da znaci).
U svakom slucaju trebao si da lediras povredu prva dva dana, te da strogo mirujes.
Sto se tice kucnog lecenja, mogao si da lediras i mirujes, ostalo sve u jedinici za fizioterapiju gde standardno idu laser, ultrazvuk itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda butnog misica ???
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 10:30 am
Postovi: 39
alansco je napisao:
Igram amaterski fudbal i na poslednjem treningu sam doziveo neprijatan bol,nalik na ubod tupom iglom i to u predelu butnog misica,tacnije na vrhu butine.Tri dana sam mazao rane masti (hepatrombin,fastum...) i bol je nestao.Na sledecem treningu sam normalno igrao,ali sve do trenuntka kada sam se maksimalno opteretio sprintom,opet me je zabolelo isto mesto.Zanimljivo je da nemam bol kada vrsim klasicno istezanje butnog misica.
Da li mogu da dobije objasnjenje povrede i koji je i koliko dug oporovak.
Takodje koji je najbolji nacin kucnog lecenja,jer su privatne fizikalne terapije veoma skupe za moje uslove.

HVALA!


Kako si doziveo taj bol, neki pokret si morao da uradis. Po svemu sudeci reklo bi se da je u pitanju istegnuće (mada ne mora da znaci).
U svakom slucaju trebao si da lediras povredu prva dva dana, te da strogo mirujes.
Sto se tice kucnog lecenja, mogao si da lediras i mirujes, ostalo sve u jedinici za fizioterapiju gde standardno idu laser, ultrazvuk itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 11, 2007 9:58 am
Postovi: 2
Lokacija: beograd
Sto se tice lediranja sve sam uradio na vreme i poceo sam sa fizikalijom.Bol tako reci da ne osecam vise(dobro je sto sam na treningu odmah prekinuo cim sam osetio nelagodno bockanje),pa me zanima kada mogu da ocekujem lagano kretanje trckaranje i kako da se vratim u pun trening podrazumevajuci i brzo trcanje sto mi je najvise smetalo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: